Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας. εχω κανει μεγαλη βλακεια και δε ξερω πως να το σωσω. εκανα ρουτ και επειδη εσβησα καταλθος καποιες εφαρμογες πηγα να το κανω απο την αρχη. κλειδωσα bootloader και μου εβγαλε μηνυμα οτι η συσκευη ειναι currupt. μπαινω σε fastmode απο εκει πηγαινω recovery mode και οταν βρισκω το φακελο του κιβιτου στο πσ μου εχει κατι φακελους με αριθμους και γραματα. δε μπορω να αντιγραψω τιποτα μεσα στη συσκευη. εχετε εικονα αν διορθωνετεται?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω κανει μεγαλη βλακεια και δε ξερω πως να το σωσω. εκανα ρουτ και επειδη εσβησα καταλθος καποιες εφαρμογες πηγα να το κανω απο την αρχη. κλειδωσα bootloader και μου εβγαλε μηνυμα οτι η συσκευη ειναι currupt. μπαινω σε fastmode απο εκει πηγαινω recovery mode και οταν βρισκω το φακελο του κιβιτου στο πσ μου εχει κατι φακελους με αριθμους και γραματα. δε μπορω να αντιγραψω τιποτα μεσα στη συσκευη. εχετε εικονα αν διορθωνετεται?

 

Κανε χρήση των παρακάτω βημάτων να ξεμπρικαρεις συσκευή αν δεν βρήκες λύση.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unbricking-tool-confirmation-t3733012

 

Θα σε γυρίσει σε 7.1.1 και από εκεί κανε ΟΤΑ η μέσω stock recovery κατά σειρά σε 5.1.4 και μετά 5.1.5 της 8.1.

 

Όταν κάτι στραβώσει η λύση σε όλα το unbricking tool πάντα και παντού.:wink:

 

Υπόψη βήματα 6,7,8 δεν τα κανεις εφόσον ήδη έχεις Qualcomm drivers στο pc σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανε χρήση των παρακάτω βημάτων να ξεμπρικαρεις συσκευή αν δεν βρήκες λύση.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unbricking-tool-confirmation-t3733012

 

Θα σε γυρίσει σε 7.1.1 και από εκεί κανε ΟΤΑ η μέσω stock recovery κατά σειρά σε 5.1.4 και μετά 5.1.5 της 8.1.

 

Όταν κάτι στραβώσει η λύση σε όλα το unbricking tool πάντα και παντού.:wink:

 

Υπόψη βήματα 6,7,8 δεν τα κανεις εφόσον ήδη έχεις Qualcomm drivers στο pc σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

καλησπερα φιλε. δουλεψε κανονικα σε ευχαριστω πολυ. μπουταρα και ειμαι σε 7.1.1. Μου εχει ερθει ενημερωση για oxygen 43 1807181258. να κανω απο εκει ληψη ενημερωσης?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε. δουλεψε κανονικα σε ευχαριστω πολυ. μπουταρα και ειμαι σε 7.1.1. Μου εχει ερθει ενημερωση για oxygen 43 1807181258. να κανω απο εκει ληψη ενημερωσης?

Κανε κανονικά.

Αυτη είναι η 5.1.4

Θα σου έρθει αφού ολοκληρώσεις την πρώτη και δεύτερη στο καπάκι η 5.1.5

Και αυτην κανονικά πέρνα την.

 

Καλού κακου κανε μετα hard reset να δεσει ως καθαρη εγκατάσταση η 5.1.5

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανε κανονικά.

Αυτη είναι η 5.1.4

Θα σου έρθει αφού ολοκληρώσεις την πρώτη και δεύτερη στο καπάκι η 5.1.5

Και αυτην κανονικά πέρνα την.

 

Καλού κακου κανε μετα hard reset να δεσει ως καθαρη εγκατάσταση η 5.1.5

 

hard reset απο recovery?

Link to comment
Share on other sites

hard reset απο recovery?

Οχι και απο μενου στα settings γίνεται μια χαρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι και απο μενου στα settings γίνεται μια χαρα.

 

φιλαρακι σε ευχαριστω παρα πολυ με εχεις σωσει. πραγματικα δεν ηξερα αν θα ξαναλειτουργησει το κινητο. να σαι καλα.

ξερεις αν αυτο το unbricking tool δουλευει σε ολες τις συσκευες androiod η ειναι μονο για oneplus?

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι σε ευχαριστω παρα πολυ με εχεις σωσει. πραγματικα δεν ηξερα αν θα ξαναλειτουργησει το κινητο. να σαι καλα.

ξερεις αν αυτο το unbricking tool δουλευει σε ολες τις συσκευες androiod η ειναι μονο για oneplus?

 

Μονο για OnePlus.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω το 5Τ 8/128 μου αν ενδιαφερεται καποιος πμ
Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, σε ποιο κινητό πηγες τώρα?

Τελευταίους 2.5 μηνες ημουν με 5Τ και Vivo Nex αλλά πλεον έμεινα μονο με το τελευταίο.

Το μικρόβιο της αλλαγής βλέπεις μιας και 9.5 μήνες με το 5T άρχισα να το βαριέμαι.:p

Ίσως πάω σε 6Τ ίσως στο 7 του χρόνου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίους 2.5 μηνες ημουν με 5Τ και Vivo Nex αλλά πλεον έμεινα μονο με το τελευταίο.

Το μικρόβιο της αλλαγής βλέπεις μιας και 9.5 μήνες με το 5T άρχισα να το βαριέμαι.:p

Ίσως πάω σε 6Τ ίσως στο 7 του χρόνου.

Το ίσως υποδηλώνει ότι θα το τιμήσεις το 6τ Αλεξ... Μας πήγαν 30 τελικά ξενερωμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίους 2.5 μηνες ημουν με 5Τ και Vivo Nex αλλά πλεον έμεινα μονο με το τελευταίο.

Το μικρόβιο της αλλαγής βλέπεις μιας και 9.5 μήνες με το 5T άρχισα να το βαριέμαι.:p

Ίσως πάω σε 6Τ ίσως στο 7 του χρόνου.

 

Άαα, κατάλαβα. Κι εγώ το 7 περιμένω με τον 855 στα 7nm. Και ίσως και εξάλειψη notch. Αυτό που με φοβίζει βέβαια είναι μήπως βάλουν κανένα μοτοράκι κάμερας που δεν λειτουργεί καλά. Πώς τα πάει το nex σε αυτόν τον τομέα? Είναι πολύ σπαστικό τα ανοιξε-κλείσε της κάμερας?

Link to comment
Share on other sites

Άαα, κατάλαβα. Κι εγώ το 7 περιμένω με τον 855 στα 7nm. Και ίσως και εξάλειψη notch. Αυτό που με φοβίζει βέβαια είναι μήπως βάλουν κανένα μοτοράκι κάμερας που δεν λειτουργεί καλά. Πώς τα πάει το nex σε αυτόν τον τομέα? Είναι πολύ σπαστικό τα ανοιξε-κλείσε της κάμερας?

 

Μια χαρά τα πάει,βέβαια δεν κάνω και τρελή χρήση του.

Αφορα την selfie camera όχι την βασική μην ξεχνάμε.

 

Αλλά δν νομίζω σε μακροπρόθεσμο χρόνο να υπάρχει θέμα.

 

Μέχρι τώρα 3 μήνες κυκλοφορεί η συσκευή ουδείς παράπονα εξέφρασε.

 

Ίσως και εγώ πάω για το 7αρι με την προοπτική να μην έχει καθόλου notch και φυσικά ο 855 Qualcomm είναι extra δέλεαρ συν κανα feature παραπάνω που λογικά βάλει πχ ασύρματη φόρτιση η stereo speakers.

 

Το 6T είναι μεν πιο αποδεκτό το notch αλλά επιθυμω να κρύβεται(αν δεν έχει ρύθμιση θα το επιστρέψω πίσω)

 

Επίσης θέλω να δω αν δεν έχει led notifications και αν σαν αντιπρόταση προσθέσανε κανονικό AOD.

 

Αυτά τα 2 είναι ουσιώδη για εμένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε και το δαχτυλικό αποτύπωμα εντός της οθόνης, που στο 7 θα είναι πιο ώριμο σαν τεχνολογία και πιστεύω θα είναι πιο γρήγορο από ότι στο 6t
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε open beta στις συσκευές σας, για τσεκαρετε αν σας ήρθε η Android 9. Νομίζω κυκλοφορεί πρώτα για το 5T.

 

Edit: Παίζει να είναι και μουφα τα screenshots που ανέβασαν κάνα δυο στο community.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε open beta στις συσκευές σας, για τσεκαρετε αν σας ήρθε η Android 9. Νομίζω κυκλοφορεί πρώτα για το 5T.

 

Edit: Παίζει να είναι και μουφα τα screenshots που ανέβασαν κάνα δυο στο community.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα δεν εχει ερθει κατι...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει ερθει κατι...
Ήταν fake τελικά. Το εκαναν λέει κάποιοι για πλάκα :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κανονικό always-on display?:what:
Σαν της Samsung προφανώς που μένει μονίμως ανοιχτό στην οθόνη. Το είχε δοκιμάσει και η OnePlus αλλά λόγω κακής αυτονομίας το απέσυρε και δήλωσε πως θα το δουλέψει κι άλλο μελλοντικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για android 9 στην συσκευή μας;

 

ONEPLUS A5010

 

Η επόμενη open beta έπρεπε ήδη να εχει βγει και ίσως αργεί επειδή πρόκειται να είναι pie. Θα δούμε σε λίγες μέρες αν πράγματι αυτός είναι ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη open beta έπρεπε ήδη να εχει βγει και ίσως αργεί επειδή πρόκειται να είναι pie. Θα δούμε σε λίγες μέρες αν πράγματι αυτός είναι ο λόγος.
Εκτός αν την δώσουν μέχρι τέλος του μήνα σε stable κατευθείαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

stable Android Pie 9.0 Δεκέμβριο με Ιανουάριο του 2019

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

stable Android Pie 9.0 Δεκέμβριο με Ιανουάριο του 2019

 

Πού το διάβασες;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...