Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο το έδωσες;

Γενικώς πόσα πιάνει το 5Τ τώρα στην αγορά. Είτε το 6/64άρι είτε το 8/128άρι.

Σκέφτομαι να το δώσω για να πάω στο Oneplus 6 (μόνο εάν έχει OIS). Πόσα θα πάρω από την πώληση του 5Τ 6/64?:O

 

480 8-128 με 2 θηκες αυθεντικες τζαμι αυθεντικο 2 μηνων συσκευη απο το επισημο με αποδειξη ολα κομπλε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Νέα open beta (8) με security patch Μαίου

https://imgur.com/a/s7mh6Y8

 

Όντως βγήκε να δούμε πότε θα την περάσω.

89cff9fcba124b36d9d8a3860386d9b7.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μόλις. Σε ρουταρισμένο....

Flash Magisk unistaller

Wipe cache dalvik

Flash rom

Reboot recovery

Flash Magisk 15.3

Reboot system

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι αρνείται να πάρει backup και με τη beta 7 πριν και με τη 8 τώρα. Γράφει error 255.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μόλις. Σε ρουταρισμένο....

 

Flash Magisk unistaller

 

Wipe cache dalvik

 

Flash rom

 

Reboot recovery

 

Flash Magisk 15.3

 

Reboot system

 

 

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι αρνείται να πάρει backup και με τη beta 7 πριν και με τη 8 τώρα. Γράφει error 255.

 

 

Περίεργο δεν μου έβγαλε ποτέ έως τώρα τέτοια error σε δημιουργία backup.

 

Δεν γλυτώνεις format data και στήσιμο από αρχή όλα

 

Μόνο έτσι θα λυθεί 100%

 

Βέβαια εγώ με την 6 είμαι μεγάλο διάστημα(5/7 open beta μόνο μια ημέρα κράτησα)αλλά θα την περάσω την 8 λογικά ΣΚ και θα τεστάρω αν έχω θέμα η όχι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο δεν μου έβγαλε ποτέ έως τώρα τέτοια error σε δημιουργία backup.

 

Δεν γλυτώνεις format data και στήσιμο από αρχή όλα

 

Μόνο έτσι θα λυθεί 100%

 

Βέβαια εγώ με την 6 είμαι μεγάλο διάστημα(5/7 open beta μόνο μια ημέρα κράτησα)αλλά θα την περάσω την 8 λογικά ΣΚ και θα τεστάρω αν έχω θέμα η όχι.

 

Μου το είχε ξανακάνει όταν για ένα φεγγάρι δεν ήμουν ρουτ. Τελευταίο backup έχω απο beta 6.

 

Το έλυσα. Γράφω στις τροποποιήσεις.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα για να έχω σε stable στο lockscreen την τοποθεσία μου και τον καιρό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Σε μαμα launcher, στο shelf, κάνω μια σημείωση και ορίζω υπενθύμιση. Ούτε στο Google calendar εμφανίζεται (όπως διαβάζω ότι πρέπει να γίνει) ούτε η υπενθύμιση κτυπάει. Μάλλον κάνω κάποιο λάθος. Το χρησιμοποιεί κάποιος;

 

Οκ το βρήκα. Το βάζει σε λάθος ημερολόγιο. Να δω πως θα το φτιάξω τωρα.....

 

Αυτη είναι η λύση για όποιον ενδιαφέρεται

https://forums.oneplus.com/threads/choosing-default-google-calendar-when-creating-a-memo-in-shelf.733318/#post-17439881

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος πουλάω το δικό μου OnePlus 5T

 

OnePlus 5T με 3 original θήκες και Nillkin tempered glass

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιο μέλος, πουλάω 5t 6/64 σφραγισμένο με απόδειξη από ελληνικό κατάστημα και γνήσια θήκη Spiggen rugged armor δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ώρες βλέπω αργή το face unlock. Συμβαίνει και σε εσάς;
Κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα... Αλλά νόμιζα ότι ήταν απλά ιδέα μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ώρες βλέπω αργή το face unlock. Συμβαίνει και σε εσάς;

Όλα καλά σε μένα

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παιδιά, μόλις μου εμφανίστηκε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Από σήμερα το πρωί μου πετάει συνεχώς το μήνυμα "Facebook was denied superuser rights". Είμαι rooted με την τελευταία stable. Καμία ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Κατοχος κι εγω του oneplus 5t απο το επισημο site.Eχω το εξης προβλημα: δεν μπορω με τιποτα να βγαλω τελειως την ωρα απο το lockscreen.Εχει καποιος φιλος καποια ιδεα; Σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παιδιά, μόλις μου εμφανίστηκε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Από σήμερα το πρωί μου πετάει συνεχώς το μήνυμα "Facebook was denied superuser rights". Είμαι rooted με την τελευταία stable. Καμία ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Με έχει τύχει αλλά με substratum theme

Κάνε clear cache partition από recovery η επανεγκατάσταση είτε Facebook είτε ακόμα το root που έχεις είτε magisk η Super SU.

 

Εγώ magisk 16 έχω.

 

Παιδια καλημερα.Κατοχος κι εγω του oneplus 5t απο το επισημο site.Eχω το εξης προβλημα: δεν μπορω με τιποτα να βγαλω τελειως την ωρα απο το lockscreen.Εχει καποιος φιλος καποια ιδεα; Σας ευχαριστω πολυ!

 

Πρέπει να γίνεται λογικά με κάποιο substratum theme η μέσω xposed η magisk module(πρέπει να είσαι root) αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Προσωπικά κρύβω την ώρα μόνο από status bar σε lockscreen μέσω k klock manager theme αλλά παραμένει στην ίδια την lock screen βέβαια όχι stock ώρα αλλά custom(προτιμώ Xperia clock μορφή από Sony συσκευές)

 

Edit:Εχει επιλογή σε k-klock manager τελικά για απόκρυψη ώρας σε lockscreen και όχι μόνο σε status bar.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα... Αλλά νόμιζα ότι ήταν απλά ιδέα μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου συμβαίνει από την ώρα που έβαλα τα navigation gestures. Αντί να ξεκλειδώσει και να με βάλει κατευθείαν στην αρχική οθόνη μου πετάει την οθόνη κλειδώματος και κάνει μόνο του swip up και ξεκλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει από την ώρα που έβαλα τα navigation gestures. Αντί να ξεκλειδώσει και να με βάλει κατευθείαν στην αρχική οθόνη μου πετάει την οθόνη κλειδώματος και κάνει μόνο του swip up και ξεκλειδώνει

Έχω την stable 5.1.1 απ'την πρώτη στιγμή που βγήκε και κατά 80 με 90% χρησιμοποιώ τα gestures! Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο στο face unlock!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την stable 5.1.1 απ'την πρώτη στιγμή που βγήκε και κατά 80 με 90% χρησιμοποιώ τα gestures! Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο στο face unlock!

 

Μπορεί να μην έχει να κάνει με τα gestures απλά το ανέφερα γιατί έγιναν σχεδόν ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παιδιά, μόλις μου εμφανίστηκε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Από σήμερα το πρωί μου πετάει συνεχώς το μήνυμα "Facebook was denied superuser rights". Είμαι rooted με την τελευταία stable. Καμία ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Συμβαίνει με την τελευταία έκδοση, ίσως είναι λάθος στην τελευταία έκδοση που ανέβασαν στο play store.

 

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/the-facebook-android-app-is-asking-for-superuser-privileges-and-users-are-freaking-out/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει με την τελευταία έκδοση, ίσως είναι λάθος στην τελευταία έκδοση που ανέβασαν στο play store.

 

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/the-facebook-android-app-is-asking-for-superuser-privileges-and-users-are-freaking-out/

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πλέον έχει σταματήσει να ζητάει root access, μάλλον το διόρθωσαν.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν η oneplus εχει κατι αντίστοιχο με την samsung στο θέμα backup? online ή μεσο pc και σε περίπτωση που συμβεί κατι να ερθουν όλα οπως ήταν ( ακομα και η αρχική οθόνη)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν η oneplus εχει κατι αντίστοιχο με την samsung στο θέμα backup? online ή μεσο pc και σε περίπτωση που συμβεί κατι να ερθουν όλα οπως ήταν ( ακομα και η αρχική οθόνη)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google drive. Κάτι άλλο δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...