Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με το νέο launcher σας βγάζει πιο στενά τα widget στο πλάι; Μου το έκανε με ενα update και γύρισα σε πολύ παλιά έκδοση.

Ναι αυτό έχει γίνει με την αναβάθμιση του launcher (2.1.1)

Και μένα με χάλασε λιγάκι αυτό...

 

Sent from my One Plus 5T

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα clean install την 5.1.1 stable και είδα διαφορά στην μπαταρία...5 ώρες και 30 περίπου λεπτά οθόνη και κλασσικά 35 ώρες stand by...δύο σιμ και μόνο σε 4g

Χωρις Clean είχα γύρω στις στις 3:30 screen...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την συσκευή να την δει ο υπολογιστής σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο αλλά μου βλέπει την συσκευή σαν μονάδα cd ενώ πηγαίνω στην επιλογή μεταφορά αρχείων. Ενώ πριν την 8.1 μου την αναγνώριζε κανονικά σαν σκληρό δίσκο ξέρει κάποιος την λύση;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έχει γίνει με την αναβάθμιση του launcher (2.1.1)

Και μένα με χάλασε λιγάκι αυτό...

 

Sent from my One Plus 5T

Έχει αλλάξει από τότε η είναι ίδιο;
Εγώ έκανα clean install την 5.1.1 stable και είδα διαφορά στην μπαταρία...5 ώρες και 30 περίπου λεπτά οθόνη και κλασσικά 35 ώρες stand by...δύο σιμ και μόνο σε 4g

Χωρις Clean είχα γύρω στις στις 3:30 screen...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Αμα είναι να θέλει clean install δεν το κανω τότε. Πριν κανα δυο βδομάδες εκανα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει από τότε η είναι ίδιο; Αμα είναι να θέλει clean install δεν το κανω τότε. Πριν κανα δυο βδομάδες εκανα.

Έχω μείνει με αυτή τη έκδοση, οπότε δεν ξέρω αν το άλλαξαν ξανά.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να κανουμε clean install ?
Wipe όλα εκτός internal storage και φλασαρεις την έκδοση που θέλεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει την εφαρμογή accubattery και μου βγάζει ένα icon της μπαταρίας επάνω αριστερά ξέρει κάποιος πως μπορώ να το απενεροποιησω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει την εφαρμογή accubattery και μου βγάζει ένα icon της μπαταρίας επάνω αριστερά ξέρει κάποιος πως μπορώ να το απενεροποιησω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας εδώ στις ρυθμίσεις!! ad84b2cdf9179cdc461aea5f1196ea59.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένας πως γίνεται να μην μου εμφανίζει στο status bar το μνμ ότι ο messenger is displayed over other apps ? Κάπως το ειχα κρύψει στην 8.0

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένας πως γίνεται να μην μου εμφανίζει στο status bar το μνμ ότι ο messenger is displayed over other apps ? Κάπως το ειχα κρύψει στην 8.0
Για δες μέσα στις εφαρμογές/ special access για το συγκεκριμένο

5af780a5ea8ec80a0a878bfb6196bd9d.jpg

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα clean install την 5.1.1 stable και είδα διαφορά στην μπαταρία...5 ώρες και 30 περίπου λεπτά οθόνη και κλασσικά 35 ώρες stand by...δύο σιμ και μόνο σε 4g

Χωρις Clean είχα γύρω στις στις 3:30 screen...

 

Δεν ειναι πολυ safe να παραθετει καποιος χρονους μετα την πρωτη πληρη φορτιση. Συνηθως παιρνει καποιες μερες να σταθεροποιηθει η αυτονομια.

 

Με την Beta 7 δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος (με ΟΤΑ την περασα πανω στην 6). Ενώ έχω την εντυπωση οτι παει πολυ γρηγορα, η αυτονομια της όμως δε με εχει πεισει.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα πριν 5 μέρες αυτό
Κι εγώ πριν 5 μέρες το ανέβασα όταν βγήκε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση.Το προβλημα ομως τωρα ειναι το εξης: οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη με καλωδιο,δεν μπορω να μεταφερω αρχεια προς το κινητο γιατι μου εμφανιζεται καθε φορα μηνυμα πως το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης. Να σημειωσω απλως οτι εχω ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων οταν το usb ειναι συνδεδεμενο απο τις επιλογες για προγραμματιστες.Θα μπορουσε καποιος φιλος να με βοηθησει;σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ safe να παραθετει καποιος χρονους μετα την πρωτη πληρη φορτιση. Συνηθως παιρνει καποιες μερες να σταθεροποιηθει η αυτονομια.

 

Με την Beta 7 δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος (με ΟΤΑ την περασα πανω στην 6). Ενώ έχω την εντυπωση οτι παει πολυ γρηγορα, η αυτονομια της όμως δε με εχει πεισει.

Σήμερα η τρίτη φόρτιση και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα..5 ώρες και 30 screen με 2 σιμ και μόνο 4g και καθόλου wifi, Bluetooth και location στο battery saving... αναμονή 1 μισή μέρα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η τρίτη φόρτιση και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα..5 ώρες και 30 screen με 2 σιμ και μόνο 4g και καθόλου wifi, Bluetooth και location στο battery saving... αναμονή 1 μισή μέρα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Μάλιστα..Μακάρι να διατηρηθει στα ίδια επίπεδα! Την 5.1.1 είπες φοράς;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάποιος το VoLTE? Ξέρει αν υπάρχει στην Beta 7 γιατί δεν το βρίσκω και τι ακριβώς κάνει; Έχω Vodafone και Cosmote.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάποιος το VoLTE? Ξέρει αν υπάρχει στην Beta 7 γιατί δεν το βρίσκω και τι ακριβώς κάνει; Έχω Vodafone και Cosmote.

Και με root το βάζεις αλλά δεν νομίζω να δουλεύει χωρίς την υποστήριξη παροχέων κινητής στην συσκευή.

Εως τωρα κανένας παροχος κινητής στην Ελλαδα υποστηρίζει το oneplus όσων αφορά wifi calling και volte.

Δεν ειναι πολυ safe να παραθετει καποιος χρονους μετα την πρωτη πληρη φορτιση. Συνηθως παιρνει καποιες μερες να σταθεροποιηθει η αυτονομια.

 

Με την Beta 7 δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος (με ΟΤΑ την περασα πανω στην 6). Ενώ έχω την εντυπωση οτι παει πολυ γρηγορα, η αυτονομια της όμως δε με εχει πεισει.

Για αυτο καθομαι αυγα μου σε open beta 6 που ειναι βραχος οπως η αντιστοιχη 4(5 και 7 δεν ακουμπάω)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μετά την τελευταία αναβάθμιση σε εισερχόμενη κλίση δεν βλέπω ποιος με παίρνει γιατί η οθόνη μένει κλειστή

Πώς έκανες την αναβάθμιση; Είναι "μαμά" το τηλέφωνο, χωρίς root κτλ;

Μήπως έβαλες κάτι που καλύπτει τον αισθητήρα μπροστά;

Αν δεν είσαι root, προφανώς δεν πείραξες κατι στο σύστημα, αρα ξεκινάς από clear cache και επανεκκίνηση!

Αν τα έκανες και δεν έγινε τίποτα, θα δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

Αν το έκανες κ' αυτό....... τότε, ξανακατεβάζεις τη rom και τη φλασάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες την αναβάθμιση; Είναι "μαμά" το τηλέφωνο, χωρίς root κτλ;

Μήπως έβαλες κάτι που καλύπτει τον αισθητήρα μπροστά;

Αν δεν είσαι root, προφανώς δεν πείραξες κατι στο σύστημα, αρα ξεκινάς από clear cache και επανεκκίνηση!

Αν τα έκανες και δεν έγινε τίποτα, θα δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

Αν το έκανες κ' αυτό....... τότε, ξανακατεβάζεις τη rom και τη φλασάρεις!

Ναι ειναι μαμα δεν εχω βαλει κατι μπροστα και επειδη ειμαι ασχετος θελω τα βηματα για τα παραπανω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω το λευκο , το ειχα με την εργοστασιακη θηκη και μου κιτρινισε πισω ... ελεος

προσπαθησα να το καθαρισω με ενα πανακι αλλα τιποτα, κανεις καμια ιδεα ;

κριμα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...