Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είσαι φίλε μου. Ρυθμίσεις κλήσεων.9fefde02549fceca18878c7bf4671488.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια διόρθωση αν μου επιτρέπεις. Αν μετά το φλασαρισμα της rom περάσεις ξανά το recovery img και μετά reboot η recovery δεν χάνεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εννοεί αυτή τη ρύθμιση, αυτή που θέλει είναι στις χειρονομίες στην beta 7 αλλά δεν ξέρω για την stable, δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι στην οθόνη για να απαντήσεις, απλά φέρνεις το τηλέφωνο στο αυτί και απαντάει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αυτή τη ρύθμιση, αυτή που θέλει είναι στις χειρονομίες στην beta 7 αλλά δεν ξέρω για την stable, δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι στην οθόνη για να απαντήσεις, απλά φέρνεις το τηλέφωνο στο αυτί και απαντάει αυτόματα

 

Με 8.1 χωρίς ρουτ δε βλέπω πουθενά αυτή τη ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αυτή τη ρύθμιση, αυτή που θέλει είναι στις χειρονομίες στην beta 7 αλλά δεν ξέρω για την stable, δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι στην οθόνη για να απαντήσεις, απλά φέρνεις το τηλέφωνο στο αυτί και απαντάει αυτόματα
Με 8.1 χωρίς ρουτ δε βλέπω πουθενά αυτή τη ρύθμιση
Έχετε δίκιο δε την έχουν στην 5.1.1. Μόνο στη beta.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι με την τελευταία beta. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το split screen με gestures. Ενώ με τα κουμπιά μπορούσα να το ορίσω. Καμία ιδέα κάποιος;
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι με την τελευταία beta. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το split screen με gestures. Ενώ με τα κουμπιά μπορούσα να το ορίσω. Καμία ιδέα κάποιος;

Με την open beta 6 δουλεύει άψογα.

Δοκίμασε μια clear cache partition απο recovery η κανε μια επανεκκίνηση,αλλιώς αν δεν στρώσει τοτε δεν γλυτώνεις καθαρή εγκατάσταση εκτός αν είναι γενικό θέμα με την open beta 7(που δεν το γνωρίζω) αρα ειτε γυρίζεις στην 6 η περιμένεις την επόμενη beta η πας σε stable.

 

Η διαδικασία είναι η εξής:

 

Όπως κάνεις swipe up from home να σου εμφανίσει τα recent επιλέγεις μια εφαρμογή και την πατάς παρατεταμένα και σου βγάζει μηνυμα να την συρεις πάνω εως ενεργοποιήσεις split screen

Και μετα επιλέγεις την δευτερη που θες την πατάς μια φορά και καταλαμβάνει το άλλο μισό.

 

Και απο εκει και πέρα είτε τραβάς την μια προς τα κατω ειτε το αντίστροφο ετσι ώστε ολη την οθόνη να καταλάβει είτε η μια ειτε η δεύτερη.

Το γράφει και εδω στα αγγλικά.

https://forums.oneplus.com/threads/gesture-and-split-screen.768958/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την open beta 6 δουλεύει άψογα.

Δοκίμασε μια clear cache partition απο recovery η κανε μια επανεκκίνηση,αλλιώς αν δεν στρώσει τοτε δεν γλυτώνεις καθαρή εγκατάσταση εκτός αν είναι γενικό θέμα με την open beta 7(που δεν το γνωρίζω) αρα ειτε γυρίζεις στην 6 η περιμένεις την επόμενη beta η πας σε stable.

 

Η διαδικασία είναι η εξής:

 

Όπως κάνεις swipe up from home να σου εμφανίσει τα recent επιλέγεις μια εφαρμογή και την πατάς παρατεταμένα και σου βγάζει μηνυμα να την συρεις πάνω εως ενεργοποιήσεις split screen

Και μετα επιλέγεις την δευτερη που θες την πατάς μια φορά και καταλαμβάνει το άλλο μισό.

 

Και απο εκει και πέρα είτε τραβάς την μια προς τα κατω ειτε το αντίστροφο ετσι ώστε ολη την οθόνη να καταλάβει είτε η μια ειτε η δεύτερη.

Το γράφει και εδω στα αγγλικά.

https://forums.oneplus.com/threads/gesture-and-split-screen.768958/

Φοβερός!!!!

Επιβεβαιώνω και εγώ με stable 5.1.1.

 

Δουλεύει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούργια gestures ειναι απλά τέλεια μέσα σε μια μέρα τα συνήθισα και δεν με βλέπω να γυρνάω σε κουμπιά. Το μόνο που μου λειπει ειναι ότι δεν μπορώ να κλειδώσω το κινητό απο τα κουμπιά αλλά από οτι λέτε θα βάλουν double tap και για κλείσιμο οπότε μια χαρά. Για την μπαταρία δεν εχω γνώμη αν την επηρεάζει γιατί δεν εχω μέρες που έχω βάλει αυτη την ρύθμιση αν δω διαφορά θα ενημερώσω.. Επίσης επιτέλους βάλανε την επιλογή να απαντάς με swipe up γιατί πολύ είχανε θέμα με αυτο, εγω πολλές φορές στην αρχη ακύρωνα κλήσεις απο συνήθεια. Θεωρώ οτι αυτή την στιγμή η oneplus εχει το καλύτερο λειτουργικό απο όλους και μόνο με nova μπορει να συγκριθεί.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ήδη έβαλαν double tap to sleep με open beta 7 σε stock launcher.

Λογικα σε επόμενη stable θα περάσει και εκεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούργια gestures ειναι απλά τέλεια μέσα σε μια μέρα τα συνήθισα και δεν με βλέπω να γυρνάω σε κουμπιά. Το μόνο που μου λειπει ειναι ότι δεν μπορώ να κλειδώσω το κινητό απο τα κουμπιά αλλά από οτι λέτε θα βάλουν double tap και για κλείσιμο οπότε μια χαρά. Για την μπαταρία δεν εχω γνώμη αν την επηρεάζει γιατί δεν εχω μέρες που έχω βάλει αυτη την ρύθμιση αν δω διαφορά θα ενημερώσω.. Επίσης επιτέλους βάλανε την επιλογή να απαντάς με swipe up γιατί πολύ είχανε θέμα με αυτο, εγω πολλές φορές στην αρχη ακύρωνα κλήσεις απο συνήθεια. Θεωρώ οτι αυτή την στιγμή η oneplus εχει το καλύτερο λειτουργικό απο όλους και μόνο με nova μπορει να συγκριθεί.

 

Βάλε το νέο launcher, κατά 99% είναι λειτουργία του launcher και θα δουλέψει

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-2-3-3-180420180937-bdfbfd2-release/

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το νέο launcher, κατά 99% είναι λειτουργία του launcher και θα δουλέψει

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-2-3-3-180420180937-bdfbfd2-release/

Επιβεβαιώνω και εγώ στο 5αρι. Ο stock launcher 2.3.3 έχει double tap για κλείδωμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ευχαριστώ στο παιδί που έβαλε το λινκ για τον launcher .Το κινητό το εχω 6 μήνες .Μετά την λειτουργία με τα gestures δεν μπαίνω καν στην ιδέα να το αλλάξω . Από τις καλύτερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω με το νεο launcher που ποσταρατε πως γινεται τελικα το double tap to lock?Ειμαι με στεημπλ αλλα δεν βρισκω κατι στο κλειδωμα οθονης ή στις χειρονομιες.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το καινούργιο launcher (2.3.3)

Μετά πατάς παρατεταμένα ένα κενό μέρος της οθόνης και σου βγάζει τις ρυθμίσεις. Μέσα στις ρυθμίσεις είναι και η φώτο που παραθέτω. 0caf773cc849e249e3de57a1f272b80c.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απόλαυση είναι τα gestures..Το swipe & hold για το recent apps είναι λίγο αργό.. Αλλα η όλη εμπειρία είναι πιο smooth.. Το ίδιο μου φαίνεται κ γενικά..σαν να έχει γίνει λίγο πιο γρήγορο το κινητό.

 

Μπαταρία δείχνει βελτιωμένη.. Με διαφορετικές χρήσεις έχω βγάλει από 7+ SOT έως 10+

 

 

Πάντως κάτι φαίνεται να έκαναν κ στην cam κι ας μην το αναφέρουν στο update.. Γιατί κ η σελφι δείχνει καλύτερη.. Αλλα κ στην main cam έχω δει ένα bug.. Σε περίεργη γωνία λήψης σαν να μην κάνει auto focus και βγαίνει σκοτεινή η φωτογραφία (κυρίως σε πρόσωπα το χω παρατηρήσει) κ πρέπει να κάνεις ένα press στην οθόνη για να lockαρει..

 

Το χει αντιμετωπίσει κανένας άλλος?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η εξής:

 

Όπως κάνεις swipe up from home να σου εμφανίσει τα recent επιλέγεις μια εφαρμογή και την πατάς παρατεταμένα και σου βγάζει μηνυμα να την συρεις πάνω εως ενεργοποιήσεις split screen

Και μετα επιλέγεις την δευτερη που θες την πατάς μια φορά και καταλαμβάνει το άλλο μισό.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς η διαδικασία είναι αργή, όπως και για το multitasking.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς η διαδικασία είναι αργή, όπως και για το multitasking.
Εγω από πολυ παλια απο προηγουμενες συσκευες, ειχα nova και του ειχα ορισει με swype up (χωρις hold εννοειται - αρα πολυ πιο γρηγορο) να βγαζει recent apps. Με εχει βολεψει παρα πολυ. Τωρα φαινεται η μαγκιά του οπου εχω κρατησει το συγκεκριμενο gesture και σε συνδιασμο με τα gestures της 5.1.1 τα σπαει. Μαλιστα το συγκεκριμενο gesture δεν μπερδευεται καθολου με το αντιστοιχo της 5.1.1 που αντιστοιχει στο home , γιατι ξεκινα απο πιο ψηλά . Βαλτε nova παιδια. Απλα ασύγκριτο. Με root κανει και κλειδωμα ξεκλειδωμα με διπλο tap.

ΥΓ: Το αγαπημενο μου gesture του nova ειναι το swype up σε εικονιδια εφαρμογων που ενεργοποιει άνοιγμα άλλων εφαρμογων ή λειτουργειων.. Εγω ενεργοποιω ετσι παρομοιες ή αλληλενδετες εφαρμογες. Πχ με swype up πανω στο εικονίδιο καμερας εχω βαλει να ενεργοποιειται η gcam. Ετσι ελλατωνω τον αριθμο εικονιδιων. Και αυτο το gesture δεν μπερδευεται καθολου με τα gestures της 5.1.1 ακομα και αν το ορισω σε εφαρμογες που εχω κατω κατω στο dock.

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - χειρονομίες - απάντηση κλήσεων με χειρονομία

 

Δεν βρήκα πουθενά αυτή η επιλογή στις <Χειρονομίες>. Είμαι με OOS 5.1.1.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πουθενά αυτή η επιλογή στις . Είμαι με OOS 5.1.1.

Η stable rom δεν έχει αυτή την επιλογή προς το παρών! Μόνο οι beta....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πουθενά αυτή η επιλογή στις <Χειρονομίες>. Είμαι με OOS 5.1.1.

 

Ναι έχω beta. Δεν ήξερα ότι δεν υπάρχει σε stable.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...