Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα, εστω και τα δύο βήματα διαφοράς σε έναν κλειστό χώρο-δωμάτιο, παίζουν ρόλο στην εύρεση του κατάλληλου σήματος. Πάντως το 5Τ πρέπει να έχει δυνατό κεραιάκι και με σχετικά ψηλό SAR οπότε όντως είναι παράξενο αυτό που περιγράφεις....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση εάν μπορεί κάποιος.

Google duo, Google play music, Google play movies, ήταν προεγκατεστημένες στο κινητό?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση εάν μπορεί κάποιος.

Google duo, Google play music, Google play movies, ήταν προεγκατεστημένες στο κινητό?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ναι.........

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση εάν μπορεί κάποιος.

Google duo, Google play music, Google play movies, ήταν προεγκατεστημένες στο κινητό?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Ναι αλλά μπορείς να τις παγώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι αντιμετωπιζω ενα θεματακι με το i-bank pay της εθνικης τραπεζας, για το οποιο ρωτησα και στο community της oneplus αλλα δεν εχω καποια λυση.

 

https://forums.oneplus.com/threads/issue-with-nfc-payment.818598/

 

Το σεταρω ολα καλα και με το που πλησιαζω σε POS μου βγαζει να σεταρω το Google Pay... Εχει τυχει σε καποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θέμα με τη συνδεσιμότητα δεδομένων. Ενώ εμφανίζει το εικονίδιο του 4g πάνω δεξιά δεν έχω πρόσβαση. Αυτό γίνεται από εχθές. Δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις ούτε τρέχω κάποια άλλη έκδοση Oreo κτλ.

 

Με ένα ψάξιμο που έκανα είδα μια δυο αναφορές στις ρυθμίσεις apn settings και apn protocol και roaming protocol αλλά με όσες δοκιμές έκανα άκρη δεν έβγαλα.

 

Γνωρίζετε κάτι παραπάνω ; Είχε κανείς το ίδιο ζήτημα ;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεις τα σκρινσοτ που ανεβασα στο λινκ, μου βγαζει επιλογή μονο google pay

 

Ναι έχεις δίκιο δεν μπήκα στο λινκ... Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την εθνική ή να απαντήσει κάποιος χρήστης που χρησιμοποιεί Εθνική... Εγώ προσωπικά με την Πειραιώς δεν έχω κάποιο θέμα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θέμα με τη συνδεσιμότητα δεδομένων. Ενώ εμφανίζει το εικονίδιο του 4g πάνω δεξιά δεν έχω πρόσβαση. Αυτό γίνεται από εχθές. Δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις ούτε τρέχω κάποια άλλη έκδοση Oreo κτλ.

 

Με ένα ψάξιμο που έκανα είδα μια δυο αναφορές στις ρυθμίσεις apn settings και apn protocol και roaming protocol αλλά με όσες δοκιμές έκανα άκρη δεν έβγαλα.

 

Γνωρίζετε κάτι παραπάνω ; Είχε κανείς το ίδιο ζήτημα ;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Τι πάροχο έχεις; Αν έχεις cosmote τον παίζει λίγο εδώ και κάνα μήνα και το παθαίνω και εγώ και πολλοί άλλοι στο ίδιο δίκτυο. Εγώ ήμουν έτοιμος για factory reset μέχρι που είδα στα θέματα της ότι το έχουν και άλλοι.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χάνω κλήσεις τελευταία κι έρχονται σε μήνυμα... Στο Cosmote μου που το εχω στη SIM2. Δεν ξέρω αν φταίει που ρούταρα, αλλά δε νομίζω. Εχω την stock stable ROM.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Sim 1 με cosmote σύνδεση, sim 2 με vodafone cu κανένα πρόβλημα απολύτως. Καλύτερο σήμα κ απο to mate 9.
Link to comment
Share on other sites

Sim 1 με cosmote σύνδεση, sim 2 με vodafone cu κανένα πρόβλημα απολύτως. Καλύτερο σήμα κ απο to mate 9.

 

Σημα καμπανα και στις 2 SIM, αλλα για καποιο λογο χανω κλησεις εδω και 2 μερες. Με βλέπω να ξερουτάρω σύντομα αν συνεχιστεί.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατι δεν παει καλά με την μπαταρία νομιζω. Root με ob4 και elementalx kernel.. 2.30 sot αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να παρω στατιστικά απο wakelock detector,accubattery και bbs.. 13 ωρες απο τότε που το εβγαλα απο τον φορτιστή και εχω ακομα 27% Edited by georgepre10
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την εμπειρια μου και γι αυτο που συζητιεται για σημα και 4g κλπ.. δεν ειχα ποτε πουθενα το παραμικρο προβλημα. Καμπανα και Wifi φυσικα αλλα και 4g , Αλεξ/πολη κατοικω και εχω δυο καρτες ote. Αλλα 2 κινητα που ειχα και ηξερα σημεια που δεν πιανει σημα .. το 5τ εχει φουλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατι δεν παει καλά με την μπαταρία νομιζω. Root με ob4 και elementalx kernel.. 2.30 sot αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να παρω στατιστικά απο wakelock detector,accubattery και bbs.. 13 ωρες απο τότε που το εβγαλα απο τον φορτιστή και εχω ακομα 27%

 

1 μήνα κοντά ήμουν με open beta 4 και elementalX 3.0 και μπαταρία βράχος ολο το διάστημα.

Πλέον ειμαι με open beta 6 και stock kernel αυτη τη φορα μιας και η επόμενη εκδοση elementalX στηριζοταν στην beta 5 και ετσι δεν την πέρασα καθόλου εως βγαλει νεα εκδοση που να στηριζεται στην νεα beta.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ενδιαφέρομαι να μπω στην παρέα σας, θα μπορούσε να με βοηθησει κάποιος για το πως θα μπορούσα να παραγγείλω το κινητό απο το επισημο site? Γτ το βλέπω συνέχεια out of stock, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ενδιαφέρομαι να μπω στην παρέα σας, θα μπορούσε να με βοηθησει κάποιος για το πως θα μπορούσα να παραγγείλω το κινητό απο το επισημο site? Γτ το βλέπω συνέχεια out of stock, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν θα πωληθεί ξανά από το επίσημο site. Μόνο από άλλους retailers αν έχει μείνει. Καλύτερα να περιμένεις το επόμενο μοντέλο το οποίο λογικά θα κυκλοφορήσει προς Ιούνιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πωληθεί ξανά από το επίσημο site. Μόνο από άλλους retailers αν έχει μείνει. Καλύτερα να περιμένεις το επόμενο μοντέλο το οποίο λογικά θα κυκλοφορήσει προς Ιούνιο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό Amazon είναι άμεσα διαθέσιμο αν και βγαινει πιο ακριβά κατά 20-25 ευρώ σε σχέση με OnePlus επίσημο αν βάλουμε τα μεταφορικα συν την μετατροπή στο ελληνικό 24 ΦΠΑ.

https://www.amazon.de/Smartphone-Touch-Display-interner-Speicher-midnight-Schwarz/dp/B078WSFXPW/ref=sr_1_5?ie=UTF8&keywords=oneplus%205t&language=en_GB&qid=1523699415&s=telephone&sr=1-5

 

Εκτός αν έχεις κανείς δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών να γλιτώσει το ΦΠΑ και έτσι θα βγει πιο προσιτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ειμαι με open beta 6 και stock kernel αυτη τη φορα μιας και η επόμενη εκδοση elementalX στηριζοταν στην beta 5 και ετσι δεν την πέρασα καθόλου εως βγαλει νεα εκδοση που να στηριζεται στην νεα beta.

 

Πώς την βλέπεις την Beta 6 σε σχέση με την 4;

Είδα ότι λειτουργεί το ozone για να βάλω το ρολόι στην μέση, αλλά διστάζω να αλλάξω σε 6 αφού κάτι είδα νομίζω ότι δεν λειτουργεί σωστά η dash φορτιση;

Έχεις βρει τίποτα προβλήματα;

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Πώς την βλέπεις την Beta 6 σε σχέση με την 4;

Είδα ότι λειτουργεί το ozone για να βάλω το ρολόι στην μέση, αλλά διστάζω να αλλάξω σε 6 αφού κάτι είδα νομίζω ότι δεν λειτουργεί σωστά η dash φορτιση;

Έχεις βρει τίποτα προβλήματα;

 

Θα την τεσταρω εντός εβδομάδας πιο ολοκληρωμένα μίας και έδωσε 2 back to back open beta 6 και έτσι θέλει λίγο χρόνο να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Πάντως η εγκατάσταση overlays έχει αλλάξει με την beta 6 τα έχουμε γράψει στο γειτονικό νήμα σε σχέση με την 4.

 

Θέλει αφού κάνουμε εγκατάσταση μετά επανεκκίνηση συσκευης και εκ νέου εγκατάσταση των overlays για να κάτσει καλά και εφαρμοστούν οι αλλαγές που θέλουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εγκατάσταση overlays έχει αλλάξει με την beta 6 τα έχουμε γράψει στο γειτονικό νήμα σε σχέση με την 4.

Θέλει αφού κάνουμε εγκατάσταση μετά επανεκκίνηση συσκευης και εκ νέου εγκατάσταση των overlays για να κάτσει καλά και εφαρμοστούν οι αλλαγές που θέλουμε.

Τι είναι και που και που χρησιμεύουν τα overlays?

Μήπως εννοείς τις μοντούλες στο magisk?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι και που και που χρησιμεύουν τα overlays?

Μήπως εννοείς τις μοντούλες στο magisk?

Καμία σχέση με magisk.

Σε οτιδήποτε αφορά customization σε όλες τις παραμέτρους του UI χρησιμεύουν τα overlays μέσω substratum theme.

 

Αν είσαι root έχεις απεριόριστες δυνατότητες και επιλογές αλλιώς σε μη root είναι λίγο πιο περίπλοκο και απαιτεί διαφορετική διαδικασία.

 

Διάβασε εδώ και τσεκαρε να δεις βιντεάκια σε YouTube να καταλάβεις.

https://plus.google.com/communities/102261717366580091389

https://www.xda-developers.com/custom-themes-android-oreo-substratum/amp/

https://www.themefoxx.com/2017/12/best-substratum-themes-of-2017.html

 

Τσεκαρε και σε play store γράφοντας στην αναζήτηση substratum theme for Oreo θα σου βγάλει δεκάδες themes.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι. σκέφτομαι όταν βγει το op6 να μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και έχω ακούσει τα καλύτερα μέχρι τώρα για την oneplus. με προβληματίζει μόνο ένα θέμα. αν πάει κάτι το κινητό και με δεδομένο ότι το πάρω από το official site τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? πως τα πάει με το θέμα της εγγύησης? επίσης ισχύει ότι έχει πολύ λίγο έως καθόλου bloatware?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...