Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχω παρει 2 φορες το κινητο...εχω να πω οτι το προβλημα με τις ειδοποιησεις που ΔΕΝ ερχονται το εχει η global εκδοση του κινεζικου op5t απο τα γνωστα κινεζομαγαζα (το κουτι εχει μονο κινεζικα γραμματα) ενω οι ειδοποιησεις ερχονται ΚΑΝΟΝΙΚΑ σε συσκευες ευρωπαικες (το κουτι εχει μονο Αγγλικα) απο το επισημο site oneplus.net.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παρει 2 φορες το κινητο...εχω να πω οτι το προβλημα με τις ειδοποιησεις που ΔΕΝ ερχονται το εχει η global εκδοση του κινεζικου op5t απο τα γνωστα κινεζομαγαζα (το κουτι εχει μονο κινεζικα γραμματα) ενω οι ειδοποιησεις ερχονται ΚΑΝΟΝΙΚΑ σε συσκευες ευρωπαικες (το κουτι εχει μονο Αγγλικα) απο το επισημο site oneplus.net.

 

Σιγά το πρόβλημα. Πετάς μια beta επάνω είσαι κορυφή......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω παρει 2 φορες το κινητο...εχω να πω οτι το προβλημα με τις ειδοποιησεις που ΔΕΝ ερχονται το εχει η global εκδοση του κινεζικου op5t απο τα γνωστα κινεζομαγαζα (το κουτι εχει μονο κινεζικα γραμματα) ενω οι ειδοποιησεις ερχονται ΚΑΝΟΝΙΚΑ σε συσκευες ευρωπαικες (το κουτι εχει μονο Αγγλικα) απο το επισημο site oneplus.net.
Κι εγώ δύο φορές είχα τη συσκευή, μια από Ευρώπη μία από gearbest, και δεν είδα διάφορα στην απόδοση τους. Μη σου πω ότι αυτό που έχω τώρα, το κινέζικο, μου φαίνεται πιο smooth από το προηγούμενο. Αυτό μάλλον οφείλεται ότι ήρθε με Oreo.

Εφόσον έχουν ίδιο hardware και φοράνε oxygen δεν βλέπω λόγο να υπάρχει διαφορά στην απόδοση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ από gcam και τα settings για καλύτερη λειτουργία?

Και εάν έχουμε διαφορά με την stock camera.

Εχθές είχαμε την σχολική γιορτή, δούλεψα την κάμερα αρκετά , τα αποτελέσματα δυστυχώς απογοητευτικά.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ από gcam και τα settings για καλύτερη λειτουργία?

Και εάν έχουμε διαφορά με την stock camera.

Εχθές είχαμε την σχολική γιορτή, δούλεψα την κάμερα αρκετά , τα αποτελέσματα δυστυχώς απογοητευτικά.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

 

 

Τα ίδια συμπεράσματα κι εγώ. Με το μήλο οι εννιά στις δέκα φωτός είναι οκ, με το op5t οι μισές είναι για κάδο ειδικά σε μη ιδανικές συνθήκες φωτισμού το ποσοστό μειώνεται κι άλλο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το παρήγγειλα χθες από το σαητ τους χωρίς να δώσω το έξτρα 10€ρο. Σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν μεηλ has been shipped και τώρα το βράδυ που μπήκα να δω που βρίσκεται μου βγάζει μνμ από Ups ότι θα το παραλάβω αύριο. Από Πολωνία.

Ούτε πίτσα τόσο γρήγορα

 

Εμενα μου ήρθε σε 3 μέρες..Αθηνα ηταν την δεύτερη μέρα

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση; αν τον εχω τον φορτιστη με το καλωδιο μονιμα πανω στην μπριζα πειραζει;

ολοι ετσι δεν κανουμε; :p

Link to comment
Share on other sites

Με τον ηχο ειστε κομπλε? Εγω 1η μερα στα χερια μου ηταν εχθες. Σημερα το πρωι δεν ακουσα το ξυπνητηρι και γενικοτερα οι ειδοποιησεις απο whatsapp & bluemail δεν μου βγαζουν ηχο παροτι τον εχω στο 80%. Απλα μου τις εμφανιζει πανω στην μπαρα ειδοποιησεων. Ο ηχος κλησης ακουγεται μια χαρα, οπως και η μουσικη που δοκιμασα χθες στο γιουτιουμπ. Φανηκε να εχει καλο ηχο μαλιστα με ωραιο μπασο
Link to comment
Share on other sites

Το τι φακέλους περιέχει όταν πρωτοανοιγει το κινητό έχει κρατήσει κάνεις, για να ξέρουμε τι είναι περιττό μετά από απεγκατασταση εφαρμογών;

Οι πολλοί φάκελοι βαραίνουν το κινητό;

Έχω δύο φακέλους, μπορώ να τις σβήσω;

Οι φάκελοι είναι : domobile και GoAdSdk ??

Link to comment
Share on other sites

Λευκό που θα βρούμε ρε παιδιά καινούργιο??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν σήμερα 2 αξεσουάρ για το red lava μου!

1) https://www.aliexpress.com/item/oneplus-5t-Case-Cover-For-one-plus-5t-Case-Original-Untral-Thin-PC-Hard-Protective-Back/32845297866.html?aff_platform=link-c-tool&cpt=1521808560176&sk=E276Qnm&aff_trace_key=671c31c5614c4bf999ecf1f8376e1451-1521808560176-08707-E276Qnm&terminal_id=b479ae8f95564365bc59a94d6d990b15

2) https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_1610587.html

Και τα δύο είναι απίστευτα φοβερά!

Η θήκη είναι καλύτερη από την φωτό, πανέμορφη και με άριστα κρατήματα στο χέρι χωρίς να εμποδίζει το temp! Μάλιστα κάνει το κόκκινο έξυπνα διακριτικό στις λεπτομέριές της! Δεν έχω λόγια και για την τιμή και για την ομορφιά της....

Τα ακουστικά Bluetooth με την νέα τεχνολογία Apt-X πραγματικά τα σπάνε στον ήχο, ευχρηστία, ομορφιά, διακριτικότητα και λειτουργία τους!

Έκανα δυο άριστες αγορές και τις μοιράζομαι μαζί σας!

Link to comment
Share on other sites

Λευκό που θα βρούμε ρε παιδιά καινούργιο??

 

θα περιμένεις να πουλήσω εγώ το δικό μου, που είναι πένα!! :p

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένεις να πουλήσω εγώ το δικό μου, που είναι πένα!! :p

 

Στείλτο.. πόσο? Έλα πμ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πφφφφφφφφφφ...δεν μπορεις να το βαλεις στο αθόρυβο....εχει κανενας καμια καλη εφαρμογη ; ( οσο πιο απλη γινεται) γιατι 3-4 που κατεβασα ειτε ηταν μουφα ειτε μου πετουσαν διαφημίσεις οταν ειχα ανοιχτο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Λευκό που θα βρούμε ρε παιδιά καινούργιο??

 

Χτύπα το από Κίνα.

Σήμερα παρέλαβα σε λευκό!υφη σαγρε ελαφρύ, σαν βοτσαλο μοιάζει η όψη της πλάτης

Θα το προτιμούσα γυαλιστερό λευκό η ασημί ρίγα δένει καλά και το κόκκινο slide κουμπί αποτι κατάλαβα έχει το ίδιο lava red χρώμα του 5τ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πφφφφφφφφφφ...δεν μπορεις να το βαλεις στο αθόρυβο....εχει κανενας καμια καλη εφαρμογη ; ( οσο πιο απλη γινεται) γιατι 3-4 που κατεβασα ειτε ηταν μουφα ειτε μου πετουσαν διαφημίσεις οταν ειχα ανοιχτο ιντερνετ
προσωπικα παω εκει που λεει ηχος κλησης τηλεφωνο και το βαζω στο κανενας
Link to comment
Share on other sites

πφφφφφφφφφφ...δεν μπορεις να το βαλεις στο αθόρυβο....εχει κανενας καμια καλη εφαρμογη ; ( οσο πιο απλη γινεται) γιατι 3-4 που κατεβασα ειτε ηταν μουφα ειτε μου πετουσαν διαφημίσεις οταν ειχα ανοιχτο ιντερνετ

 

Τι εννοείς? Αθόρυβο μπαίνει με το slider στην πάνω θέση, μην ενοχλείτε στη μεσαία

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν... Ειδικά το slider είναι πολύ καλής κατασκευής... Το χρησιμοποιώ καθημερινα όπως και στο OP3 για 1,5 χρόνο που δεν έπαθε τίποτα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...