Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία επίσημη ρομ ποια είναι?

 

5.0.4

Android 8.0.0

Security patch level: December 1, 2017

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση της εφαρμογής της κάμερας! Κάποιοι αναφέρουν ότι είδαν βελτίωση εγώ δεν είδα διάφορα.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-5-25-release/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση της εφαρμογής της κάμερας! Κάποιοι αναφέρουν ότι είδαν βελτίωση εγώ δεν είδα διάφορα.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-5-25-release/

Έχεις κάποιο λινκ που λένε για την βελτίωση?

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση της εφαρμογής της κάμερας! Κάποιοι αναφέρουν ότι είδαν βελτίωση εγώ δεν είδα διάφορα.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-5-25-release/

Αν είναι η 5.25 αυτή είναι της beta και έχει μια διαφορά σε hq νομίζω δουλεύει λίγο καλύτερο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ο kernel μπορεί να είναι η beta 4 μπορεί και τα 2 μαζί. Το θέμα είναι ότι είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον το να βγάζει τέτοια αυτονομία το κινητό, γι'αυτό έχουμε τα φόρουμ για να παραθέτουμε τις εμπειρίες μας. Με έχει ψήσει αρκετά, απλά το μόνο που σιχαίνομαι είναι το στήσιμο από την αρχή...

Όπα! Το στήσιμο θα το φας μια φορά γιατί θα το ξεκλειδώσεις... μετά τίποτα! ....και γω αυτό σιχαίνομαι...!! Δεν έμαθα ποτέ μου να κάνω backup και να φανταστείς ότι έχω όλες τις εφαρμογές γι αυτό!!

Υ.Γ. 1) Αγόρασα ακουστικά bluetooth με AptX τι κάνει αυτό παραπάνω?? Το πρωτόκολλο AptX HD δεν υπάρχει πουθενά!!!

2) Ήρθε η θήκη η κανονική του 5Τ αντί της λαθεμένης του 5 που είχα παραγγείλει!! Ευχαριστώ και δημοσίως την Oneplus! ..αλλά το δώρο 21,50 e Sandstone δεν με τρέλανε....! Έτσι, μαύρισε το τηλέφωνο και φαίνονται διακριτικά οι λεπτομέρειες του κόκκινου χρώματος στα πλάγια και στο πίσω μέρος αυτού! Η Πλαστική πιστεύω ότι του ταιριάζει καλύτερα!!!! Αυτά περί θήκης Sandstone!!!

3) Κανένα temp καλό ξέρει κανείς????

4) Τα gesture δεν με τρέλαναν..σιγά το πράγμα... Το facelook όμως πολύ καλό και ακαριαίο!

5) Ας δοκιμάσετε και κάποιο άλλο Kernel μήπως δούμε ακόμη καλύτερα αποτελέσματα!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Beta 4 + Κernel ΕlementalX + root + 1500 apps εγκατεστημένες + συνεχώς WiFi + συνεχώς LTE (ιντερνετ) +++++

Τέτοια φανταστική συμπεριφορά μπαταρίας είχα να την δω πάνω από μια δεκαετία....απίστευτο δείχνει να μην τελειώνει ποτέ... Λ¨ετε να είναι ο Kernel ή είναι η ιδέα μου??

Στο δίκτυο της voda με VDSL το κινητό κατεβάζει ασταμάτητα με 12.5 ΜΒ...σφαίρα! Αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα...και ταυτόχρονα σερφάρω και από pc...Το ΜUMIMO κάνει φανταστική δουλειά...

 

μπορεις να ανεβασεις καποια screenshots με στατιστικα μπαταριας ;

για να εχεις παθει πλακα, πρεπει να αξιζει , μιας και εχεις συγκρινει και με open beta 4 χωρις αυτον τον κερνελ

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο δωρεαν προγραμμα για επεξεργασια βιντεο;να κοψω δηλαδη καποια δευτερολεπτα και να βγαλω τον ηχο...χωρις να φαίνεται καποιο λογοτυπο πανω στο βιντεο και χωρις να χαλαει την ανάλυση του βιντεο...πολυ καλο ηταν στο s7 της Samsung αλλα δν μπορω να το βαλω στο 5τ Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο και το σκεφτομαι αρκετα λογω χρηματων.

Εχω εταιρικη επιδοτηση στα 350 ευρω και λεω να βαλω τιποτα εξτρα απο την τσεπη μου αν βρω κατι εξαιρετικο οπως αυτη η συσκευη. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Mi Note 3(να μην βαλω δηλαδη λεφτα απο την τσεπη μου).

Το τωρινο μου κινητο ειναι το LeTv x600 και το εχω 2+ χρονια. Μου χει σπασει τα νευρα το τελευταιο 6μηνο και μονο για αυτο το λογο σκεφτομαι να δωσω 400-450 για να εχω το κεφαλι μου ησυχο για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον.

Το βρισκω λοιπον το 6/64 στο geekmaxi στα 435E απο τη Γερμανικη αποθηκη τους. Αξιζει λετε? Η μπαταρια κραταει γενικα? Φανταστειτε οτι εχω φτασει στο σημειο να φορτιζω ανα 12-15 ωρες το κινητο μου..

Ειναι αξιοπιστο το geekmaxi? Γνωριζετε κανα αλλο σαητ να το βρω φθηνοτερα(χωρις τελωνειο)?

 

Δεν ξερω και αν μου κανει η εκδοση που δινει για αυτο σας βαζω και το λινκ. Ελπιζω να μην εχει κινεζικο μενου και να παιρνει κανονικα updates.

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-oneplus-5t-601-inch-18-9-fhd-4g-lte-smartphone-8gb-128gb-200mp-qualcomm-snapdragon-835-octa-core-oxygenos-black-563.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο και το σκεφτομαι αρκετα λογω χρηματων.

Εχω εταιρικη επιδοτηση στα 350 ευρω και λεω να βαλω τιποτα εξτρα απο την τσεπη μου αν βρω κατι εξαιρετικο οπως αυτη η συσκευη. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Mi Note 3(να μην βαλω δηλαδη λεφτα απο την τσεπη μου).

Το τωρινο μου κινητο ειναι το LeTv x600 και το εχω 2+ χρονια. Μου χει σπασει τα νευρα το τελευταιο 6μηνο και μονο για αυτο το λογο σκεφτομαι να δωσω 400-450 για να εχω το κεφαλι μου ησυχο για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον.

Το βρισκω λοιπον το 6/64 στο geekmaxi στα 435E απο τη Γερμανικη αποθηκη τους. Αξιζει λετε? Η μπαταρια κραταει γενικα? Φανταστειτε οτι εχω φτασει στο σημειο να φορτιζω ανα 12-15 ωρες το κινητο μου..

Ειναι αξιοπιστο το geekmaxi? Γνωριζετε κανα αλλο σαητ να το βρω φθηνοτερα(χωρις τελωνειο)?

 

Δεν ξερω και αν μου κανει η εκδοση που δινει για αυτο σας βαζω και το λινκ. Ελπιζω να μην εχει κινεζικο μενου και να παιρνει κανονικα updates.

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-oneplus-5t-601-inch-18-9-fhd-4g-lte-smartphone-8gb-128gb-200mp-qualcomm-snapdragon-835-octa-core-oxygenos-black-563.html

 

Όλα είναι θέμα μπάτζετ. Αν μπορείς να το αγοράσεις σίγουρα είναι μια πολύ καλή επιλογή. Πολύ smooth, ούτε λαγκάρει ούτε τίποτα. Η μπαταρία του είναι σε πολύ καλά επίπεδα αλλά μην περιμένεις θαύματα τύπου 5 μέρες. Λογικά πράγματα για smartphone. Άποψή μου είναι ότι αν σου περισσεύουν τα χρήματα το παίρνεις με κλειστά μάτια και το έχεις άνετα για 2 χρόνια θαρρώ. Αν όχι πας σε φθηνότερο μοντέλο και κάνεις τη δουλειά σου. Έτσι κι αλλιώς οι διαφορές πλέον δεν είναι όπως πριν 5-6 χρόνια.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ενδιαφερουν ταχυτητα,καμερα,αυτονομια. Εχω στο νου μου αυτο,το oneplus 5 & το Μi Note 3.

Σε ταχυτητα σιγουρα υπερτερουν τα 5, 5T.

Σε καμερα ειναι καλυτερα απο το Note 3? Στο νημα με τις φωτογραφιες μου φαινονται μπομπα και τα 3 παντως.

Αυτονομια ειναι καλυτερο το Note 3.

 

2 θεματα με απασχολουν σχετικα με το 5Τ. Πρωτον οι ιντσες του, σκεφτομαι οτι θα ειναι παντοφλα η μεταβαση απο 5,5 σε 6 και για αυτο το λογο σκεφτομαι το απλο 5. Δευτερον, το geekmaxi και γενικα ολα αυτα τα κινεζομαγαζα δεν σου δινουν καμια εγγυηση, ετσι? Δηλαδη θα δωσω 430 ευρω και αν παθει κατι τρεχω και δεν φτανω.

Link to comment
Share on other sites

Οι ίντσες του να μην σε απασχολούν. Γενικά το έχω γράψει άπειρες φορές, μην υπολογίζετε το μέγεθος του smartphone από τις ίντσες. Το 5Τ σε σχέση με το απλό 5 είναι σχεδόν το ίδιο μέγεθος (1,9 χιλιοστά ψηλότερο το Τ)... Αυτό οφείλεται στην εξάλειψη των bezels....

 

Τώρα για την αγορά η γνώμη μου είναι εφόσον θέλεις να δώσεις ένα τέτοιο ποσό, δώσε κάτι παραπάνω και αγόρασε το από το επίσημο Ευρωπαικό site να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για δύο χρόνια...

 

Το κατάστημα που λες προσωπικά δεν το έχω ξανακούσει για να εκφέρω γνώμη αλλά σίγουρα εγγύηση και κινεζομάγαζο είναι μια πονεμένη ιστορία (και λογικό)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

 

2 θεματα με απασχολουν σχετικα με το 5Τ. Πρωτον οι ιντσες του, σκεφτομαι οτι θα ειναι παντοφλα η μεταβαση απο 5,5 σε 6 και για αυτο το λογο σκεφτομαι το απλο 5.

Για το μέγεθος είναι ίδιο με το 5 (σχεδόν)

Υπάρχει ένα ωραίο εργαλείο για να τσεκαρεις και να συγκρίνειςτο μέγεθος οποιουδήποτε κινητου

https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/OnePlus-5,OnePlus-5T/phones/10501,10695

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο ευρωπαϊκό κατάστημα πάρτο καλύτερα. Και το "μικρό" 6- 64 στα 500 ευρώ παραδοτέο είναι σουπερακι θα σε καλύψει σε όλα πιστεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφορετικά αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ και μπορείς να κόψεις μηδενικό τιμολόγιο αγοράς τότε κοίταξε και στην εγχώρια αγορά... εγώ έτσι πήρα το s8 plus πριν 2 μήνες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως δεν εχει να κανει τοσο με τις ιντσες το μεγεθος του κινητου. Αλλα ειδα συγκριτικο X600 με 5Τ για να δω ακριβεις διαστασεις και υπαρχει αρκετη διαφορα στο υψος. Εδω σε καποια τζιν δεν χωραει ολοκληρο στην τσεπη το x600. :

74.2 mm 75.0 mm

147.8 mm 156.1 mm

9.5 mm 7.3 mm

 

Ενηγουεη, συγγαυρε Αλεξ:D καλα τα λες αλλα η μεταβαση απο 350(=η εταιρικη επιδοτηση) σε 500 ευρω ειναι τεραστια.

Εν τελει, αν και λογικα δεν θα το γνωριζετε, σε καμερα ειναι καλυτερα απο το Mi Note 3? Σε αυτονομια συμφωνα με τα στοιχεια της μπαταριας δεν ειναι. Αλλα ολα θα βγαζουν 1-2 μερες φανταζομαι.

 

Και κατι τελευταιο. Χρειαζονται φλασαρισματα? Πιστευω οτι το τωρινο μου κινητο το εφτασα σε αυτη την κατασταση επειδη αλλαζα συνεχεια ROM απο τη στιγμη που ηρθε στα χερια μου. Δεν θελω παλι αυτη τη διαδικασια. Θελω κανονικα Updates χωρις να χρειαζεται παρεμβαση μου.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφορετικά αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ και μπορείς να κόψεις μηδενικό τιμολόγιο αγοράς τότε κοίταξε και στην εγχώρια αγορά... εγώ έτσι πήρα το s8 plus πριν 2 μήνες

 

Με την καρτα της εταιριας που δουλευω και με τιμολογιο θα το αγορασω. Δεν με συμφερει μηδενικο γιατι ειναι δικια μου επιχειρηση(του πατερα για την ακριβεια)και θελω να το περασω στα εξοδα..

 

Για να καταλαβω, τα κινεζομαγαζα ειναι αμφιβολο το αν δινουν καν εγγυηση, τα σκρουτζομαγαζα δινουν 1 χρονο και η αντιπροσωπεια δινει 2(?)

Link to comment
Share on other sites

Μα στα έξοδα θα το περάσεις και το μηδενικό... Απλά δεν θα πληρώσεις το ΦΠΑ... Αντί για 560 περίπου που έχει τώρα στο σκρουτζ θα πληρώσεις περίπου 450 (560/1,24)...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σε 2 μέρες με το απλό τελικά, απλα αυτοί στο τσατ κάνουν τις πάπιες για να πληρωνει ο κοσμος το έξτρα δεκαρικο.

Φιλαράκι ο ups courier οπότε σε 2 3 ώρες θα με βολέψει.

Θα πω εντυπώσεις το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια μαριε!!Καλοδουλευτο να ειναι!!Περιεμενουμε εντυπωσεις!!! ;)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σε 2 μέρες με το απλό τελικά, απλα αυτοί στο τσατ κάνουν τις πάπιες για να πληρωνει ο κοσμος το έξτρα δεκαρικο.

Φιλαράκι ο ups courier οπότε σε 2 3 ώρες θα με βολέψει.

Θα πω εντυπώσεις το βράδυ.

Ωραία φιλαράκι καλοδουλευτο,για μένα αν θες να δεις το μέλλον του Android βάλε open beta

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια θα το δουλεψω λιγες μερες στοκ και μετα θα τα πουμε και τα αλλα.

 

μεχρι το βραδυ θα αναφερω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο αλμυρές δεν ειναι οι τιμες για screen protector / cases στο επίσημο site (σε σχέση με τα σκρουτζομαγαζα): επίσης η θήκη σιλικόνης κάνει δουλεια η ειναι προτειμότερη μια σκληρή θήκη :
Link to comment
Share on other sites

μάγκες να σας ρωτήσω κάτι αν το έχετε παρατηρήσει. φορτίζω το κινητό στο 100% και το πρώτο 10άρι μου φεύγει αέρας. με λιγο browsing εξαφανίζεται. γενικά όμως η μπαταρία δεν έχει θέμα, μου έχει κρατήσει και 2 ημέρες. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ή έχει κανένα θέμα το δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...