Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στην 2η φωτογραφια κάτω δεξιά είναι το εικονίδιο.

Βέβαια είναι για τα δεδομένα και όχι για απ ενεργοποίηση της sim. Sorry αν σε μπέρδεψα!

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις για το one plus 5t. Η κοπελα μου θελει να το αγορασει αλλα δεν ξερουμε τι γινεται αν χρειαστη service εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε one plusκινητο και δεν εχω ιδεα. Υπαρχει service στην Ελλαδα? ειναι καλο? η ειναι σαν Arvato? Λιγα πραγματα που εχω διαβασει βλεπω να λενε τα καλυτερα για το 5t και γι αυτο σκεφτηκαμε να κανουμε αγορα μιας που δεν θελει να παει σε Note8. Η οθονη του μοιαζει με του Note8? αν καποιος εχει και τα 2. Η καμερα η μπαταρια και η θερμοκρασιες ξερω ειναι πολυ καλες. Αν κανουμε root χανουμε την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις για το one plus 5t. Η κοπελα μου θελει να το αγορασει αλλα δεν ξερουμε τι γινεται αν χρειαστη service εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε one plusκινητο και δεν εχω ιδεα. Υπαρχει service στην Ελλαδα? ειναι καλο? η ειναι σαν Arvato? Λιγα πραγματα που εχω διαβασει βλεπω να λενε τα καλυτερα για το 5t και γι αυτο σκεφτηκαμε να κανουμε αγορα μιας που δεν θελει να παει σε Note8. Η οθονη του μοιαζει με του Note8? αν καποιος εχει και τα 2. Η καμερα η μπαταρια και η θερμοκρασιες ξερω ειναι πολυ καλες. Αν κανουμε root χανουμε την εγγύηση?

 

εχει service στην Πολωνια, ανοιγεις την υποθεση, τους λες το προβλημα, στελνουν κουριερ σπιτι σου, το παιρνει και σε 7-15 μερες το εχεις πισω !

επισης, ρωτησα τι γινεται αν σπασει η οθονη, αν την σπασω εγω δηλαδη και κοστιζει 115Ευρω , ολα μαζι !

 

αν κανεις ρουτ δεν χανεις τιποτα και το στελνεις κανονικα, δεν χρειαζεται καν να το επαναφερεις οπως στα LG

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εχει service στην Πολωνια, ανοιγεις την υποθεση, τους λες το προβλημα, στελνουν κουριερ σπιτι σου, το παιρνει και σε 7-15 μερες το εχεις πισω !

επισης, ρωτησα τι γινεται αν σπασει η οθονη, αν την σπασω εγω δηλαδη και κοστιζει 115Ευρω , ολα μαζι !

 

αν κανεις ρουτ δεν χανεις τιποτα και το στελνεις κανονικα, δεν χρειαζεται καν να το επαναφερεις οπως στα LG

Άμα την σπάσεις εσύ και είσαι μέσα στην εγγύηση η και εκτός?

 

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο sot!!!Στο aqubattery στην υγεια μπαταριας ποσο σου βγαζει?Για δωσε ενα screenshot.
91%

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Άμα την σπάσεις εσύ και είσαι μέσα στην εγγύηση η και εκτός?

 

 

Don't mess with oneplus 5

 

προφανως κι εκτος, αφου εγω θα την σπασω :p

 

εχει ο αδερφος μου το note 8 , τι να πω ρε παιδια, ειναι πιο φωτεινη η οθονη του δικου μας και στο λευκο και στο μαυρο πιο ωραια φαινεται στο δικο μας !

 

βεβαια, βαλαμε ενα βιντεακι 4Κ στο youtube κι εκει φαινεται ξεκαθαρα η ανωρετοτητα του note 8

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εχει service στην Πολωνια, ανοιγεις την υποθεση, τους λες το προβλημα, στελνουν κουριερ σπιτι σου, το παιρνει και σε 7-15 μερες το εχεις πισω !

επισης, ρωτησα τι γινεται αν σπασει η οθονη, αν την σπασω εγω δηλαδη και κοστιζει 115Ευρω , ολα μαζι !

 

αν κανεις ρουτ δεν χανεις τιποτα και το στελνεις κανονικα, δεν χρειαζεται καν να το επαναφερεις οπως στα LG

 

Πολυ καλο αυτο. Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια αυτο ειναι το site? https://oneplus.net/gr/support

Link to comment
Share on other sites

Στην 2η φωτογραφια κάτω δεξιά είναι το εικονίδιο.

Βέβαια είναι για τα δεδομένα και όχι για απ ενεργοποίηση της sim. Sorry αν σε μπέρδεψα!

Δεν υπάρχει κάτι γενικά απενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια ερωτηση,διαβασα σε ενα φορουμ για μπαταριες οτι το καλυτερο ειναι η μπαταρια να βγαινει απο τον φορτιστη οταν φτασει στο 80% και οχι στο 100% !!!!!!!ισχυει η λενε μπαρουφες;
Link to comment
Share on other sites

91%

 

ONEPLUS A5010

Το κινητό πόσο καιρο το έχεις φίλε μου? Μετά από πόσες φορτισεις? Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot άμα δεν σου κάνει κόπος?

Σε ζαλησα το ξέρω :D

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο. Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια αυτο ειναι το site? https://oneplus.net/gr/support

 

μετα την παραγγελια , θα μπεις στο λογαριασμο σου κι απο κει θα προχωρησεις ..

μην ανησυχεις, εχουν και live chat και απαντανε αμεσως ...

 

το καλο ειναι οτι ερχονται σπιτι σου(κουριερ) και παιρνουν το κινητο και στο ξαναφερνουν ετοιμο !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είδα ότι στην κουρτίνα υπάρχει κουμπί για εναλλαγή μεταξύ των 2 σιμ για χρήση δεδομένων!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο. Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια αυτο ειναι το site? https://oneplus.net/gr/support

 

Ναι αυτο ειναι το site, βαλε referal απο αυτο το λινκ https://oneplus.net/invite#XBWWNX0TJFHIQM και θα εχεις 20ε για να παρεις καποιο accesory αν αγορασεις το κινητο. καποια θηκη ισως. καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,διαβασα σε ενα φορουμ για μπαταριες οτι το καλυτερο ειναι η μπαταρια να βγαινει απο τον φορτιστη οταν φτασει στο 80% και οχι στο 100% !!!!!!!ισχυει η λενε μπαρουφες;

 

Θεωρητικά η μπαταρία πρέπει να παίζει μεταξύ 20 και 80%.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,αν και τελικα δεν ξερεις τι ισχυει,αλλοι λενε ετσι αλλοι λενε αλλιως,την καλημερα μου:)

 

Αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω ισχύει

Καλά είναι να φορτίζεις όταν θες όσο θες και για όσο θες

Δεν έχει πρόβλημα

Έτσι κι αλλιώς στα 2 χρόνια θα έχει χαλάσει όποτε δεν αξίζει να ασχολείσαι με λεπτομερείς δεν θα κερδίσεις και πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,αν και τελικα δεν ξερεις τι ισχυει,αλλοι λενε ετσι αλλοι λενε αλλιως,την καλημερα μου:)

 

Τα ειχα ξαναγραψει και προηγουμενως για την φορτιση. Ο μονος λογος για τον οποιο οι περισσοτεροι δεν το φορτιζουν πληρως το κινητο ειναι γιατι απο ενα σημειο και μετα η φορτιση γινεται αργη ακριβως για να μην βλαψει την μπαταρια και ο αλλος βαριεται να περιμενει.

 

Οταν για παραδειγμα η γρηγορη φορτιση σου παει την μπαταρια απο 20-25% μεχρι 80% σε περιπου 35-40λεπτα και μετα για να παει 100% θες αλλα τοσα,ε σου λεει ο αλλος σιγα μην περιμενω.

 

Γιαυτο και ο καθενας λεει τα δικα του. Το ιδιο φυσικα και για τις γρηγορες φορτισεις που η παραπληροφοριση στο μεγαλειο της.

Δεν θα σου βγαλει αχρηστη την μπαταρια αν φορτιζεις με γρηγορη φορτιση αντι για αργη.Θα σου βγει αχρηστη η μπαταρια αν το φορτιζεις 2 και 3 φορες την ημερα και αν το λιωνεις το κινητο οταν φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.....οποτε φορτιση σρο 20% μεχρι τελος χωρις να σκαλιζεις το κινητο:)

 

Δε νομίζω ότι πρέπει κάποιος να αγχώνεται για το πότε θα φτάσει 20% για να φορτίσει. Προσωπικά έχω φτάσει και 5% και ακόμη λιγότερο. Χρησιμοποίησέ το όπως σε βολεύει και μην κοιτάς πολλά πολλά... Ό,τι κι αν κάνεις μπαταρία είναι. Σε 3 χρόνια θα έχει χάσει ένα 30-50% λέω εγώ τώρα. Αν με πολύ προσεκτική χρήση χάσει 20-30% τι κέρδισες; Τίποτα. Άγχος για φόρτιση και χαμένο χρόνο. Δίνεις 5 φράγκα και αλλάζεις μπαταρία αν μετά από τόσο καιρό το θέλεις ακόμα τόσο πολύ. Just enjoy your phone mate :)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο. Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια αυτο ειναι το site? https://oneplus.net/gr/support

Φίλε από σέρβις και υποστήριξη καλύτερα δεν γίνεται. Είναι σαν να έχεις σέρβις εδώ Ελλάδα. Πολλές φορές μάλιστα χωρίς να κουνηθείς από το σπίτι σου σου έρχεται το κινητό επισκευασμένο έτοιμο γρηγορότερα από τι από ελληνικό σέρβις. .. δες αν θες υπάρχει ειδικό νήμα για το σέρβις , δες απόψεις από κει.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μια και πιάσαμε το θέμα της μπαταρίας. Πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας στις συσκευές της oneplus και πόσο χρόνο μένεις χωρίς συσκευή; Έχει κάποιος εμπειρία από παλαιότερη συσκευή της oneplus;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω ισχύει

Καλά είναι να φορτίζεις όταν θες όσο θες και για όσο θες

Δεν έχει πρόβλημα

Έτσι κι αλλιώς στα 2 χρόνια θα έχει χαλάσει όποτε δεν αξίζει να ασχολείσαι με λεπτομερείς δεν θα κερδίσεις και πολλά

 

Αυτό το στα 2 χρόνια θα έχει χαλάσει δεν το καταλαβαίνω που κάποιοι το έχετε δεδομένο. Απλά θα χάσει την απόδοση της η μπαταρία. Μια χαρά θα λειτουργεί πάλι απλά θα διαρκεί πιο λίγο. Έχω κινητό από το 2012 και η μπαταρία μια χαρά κρατάει.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ετσι οπως τα λετε ειναι,απλα ειναι πιο πολυ ψυχολογικο θα ελεγα επειδη δεν μπορουμε να την αλλαξουμε μονοι μας την μπαταρια,το πιθανοτερο ειναι οτι σε 2 χρονια που θα αρχισει μια πτωση να εχουμε αλλη συσκευη:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...