Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για τα παιδιά που γράφουν για τη σύγκριση μεταξύ note ,mate,5T εγώ ξαναγύρισα λόγο oxygen os και μπαταρίας,για μένα το 5Τ είναι πολύ ανώτερο σε αυτό το τομέα από το note 8 και καλύτερο και από το mate, κάμερα το mate για μένα καλύτερο και από κοντά το note το 5Τ χάνει εδώ,σαν overall συσκευή το note είναι ανώτερο από όλα αλλά εμένα το μέγεθος και το βάρος με δυσκόλεψε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που να δεις την μπαταρια με ορεο ! :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση;δεν εχω δουλεψει δικαρτο ποτε,ειναι και οι 2 καρτες ανοιχτες;πχ αν εχω μια voda και cosmote μπορουν να με καλουν και στις 2 συχρονως;με 2 καρτες εχω μεγαλυτερη καταναλωση στην μπαταρια;

 

Ναι, είναι ενεργές και οι δύο, όταν μιλάς στη μία όμως και σε πάρουν τηλέφωνο στην άλλη θα είναι σαν να το έχεις κλειστό, για μπαταρία δε νομίζω να έχει μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ναι, είναι ενεργές και οι δύο, όταν μιλάς στη μία όμως και σε πάρουν τηλέφωνο στην άλλη θα είναι σαν να το έχεις κλειστό, για μπαταρία δε νομίζω να έχει μεγάλη διαφορά
αψογος,σε ευχαριστω πολυ φιλε μου:happy:
Link to comment
Share on other sites

που να δεις την μπαταρια με ορεο ! :D
Είχα προλάβει την Oreo γιατί πάντα βάζω beta, τώρα με beta 3 και βλέπω εκπληκτικά πράγματα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορά oneplus 5t τώρα ή να περιμένω το 6;

 

Χτυπας τωρα το Oneplus για 4 λογους

1)Αν βγει το 6ρι το 5τ μονο used θα το βρισκεις

2)Μπορει καποια πραγματα να τα αλλαξουν στο 6ρι προς το χειροτερο.

3)Με αυτη την λογικη θα σου πει καποιος αλλος να περιμενεις το 6Τ .

4)Δεν ξερεις αν οταν βγει το 6ρι εχει κουσουρια οπως του 5 με την οθονη ζελε :P

 

Αυτα αν σε καλυπτει σε αυτα που προσφερει το τωρινο 5t και δεν εχει κατι που του λειπει που να ελπιζεις να δεις στο 6.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω beta μέσω Ota η θέλει pc;;;

 

Μπορείς να κατεβάσεις ολόκληρη τη rom και να κάνεις εγκατάσταση από το τηλέφωνο, ίσως χρειαστεί να κάνεις factory reset

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι κάτοχος mate 9 και εχω καταλήξει να στραφω για πρωτη φορα στην oneplus. Ελπζω σε επιπεδο μπαταρίας να ειναι κοντα το 5t με το mate 9. Ερώτηση :Στην παραγγελία απο το επίσημο site προτεινετε να βαλω χρωστική ή να ανοιξω paylal λογαριασμό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι κάτοχος mate 9 και εχω καταλήξει να στραφω για πρωτη φορα στην oneplus. Ελπζω σε επιπεδο μπαταρίας να ειναι κοντα το 5t με το mate 9. Ερώτηση :Στην παραγγελία απο το επίσημο site προτεινετε να βαλω χρωστική ή να ανοιξω paylal λογαριασμό;

 

Πολύ σωστή επιλογή φίλε μου .Επειδή πιο παλιά είχαν γίνει κάτι επιθέσεις σε κάρτες κάνε έναν PayPal λογαριασμό και είσαι ασφαλής .Δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί το θέμα με τις κάρτες .Αλλά επειδή είναι μεγάλα ποσά αυτά παίξε μπάλα με ασφάλεια

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι κάτοχος mate 9 και εχω καταλήξει να στραφω για πρωτη φορα στην oneplus. Ελπζω σε επιπεδο μπαταρίας να ειναι κοντα το 5t με το mate 9. Ερώτηση :Στην παραγγελία απο το επίσημο site προτεινετε να βαλω χρωστική ή να ανοιξω paylal λογαριασμό;

 

Καλύτερα paypal....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ταχύτητα των απαντήσεων. Σε επίπεδο μπαταρίας θα μεινω ικανοποιημένος?? Τωρα με Mate 9 oreo 8, ολα ανοχτα βαρια χρηση, μου βγαζει ολη την μερα με sot 4 ωρες max.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ταχύτητα των απαντήσεων. Σε επίπεδο μπαταρίας θα μεινω ικανοποιημένος?? Τωρα με Mate 9 oreo 8, ολα ανοχτα βαρια χρηση, μου βγαζει ολη την μερα με sot 4 ωρες max.
Εγώ έκανα τη μετάβαση από mate 9 σε 5t και μπορώ να σου πω ότι θα κάνεις πολύ καλή επιλογή. Τώρα σε ότι αφορά την μπαταρία, αν και ακόμα είμαι στη δεύτερη φόρτιση με το 5t, η αυτονομία του είναι πολύ καλή, αλλά δεν νομίζω να φτάνει την αυτονομία του mate στην oreo, όπου πραγματικά είναι εντυπωσιακή. Βέβαια σε smoothness και εμπειρία χρήσης δεν τίθεται θέμα
Link to comment
Share on other sites

Να τονισουμε βεβαια οτι το Oneplus5t εχει μεγαλυτερη οθονη(ιντσες,αναλυση)αλλα μικροτερη σε μεγεθος μπαταρια αρα ολα σχετικα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Να τονισουμε βεβαια οτι το Oneplus5t εχει μεγαλυτερη οθονη(ιντσες,αναλυση)αλλα μικροτερη σε μεγεθος μπαταρια αρα ολα σχετικα ειναι.
Δεν κατηγόρησα το oneplus ότι δεν έχει καλή μπαταρία. Ίσα ίσα. Απλά το mate έχει καλύτερη με την oreo. Θες επειδή έχει μεγαλύτερη μπαταρία; Αν κάποιος όμως κάνει τη μετάβαση από το ένα κινητό στο άλλο, τον ενδιαφέρει το αποτέλεσμα που είναι να βγάζει τη μέρα του άνετα. Πάντως και το oneplus θα τον καλύψει άνετα στο θέμα της αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι με oreo το mate 9 ειναι 20% καλύτερο σε αυτονομία απ'οτι πριν. Και ναι το θεμα μου ειναι να βγαζω την μερα μου, δεν με ενδιαφέρουν τρελοι χρόνοι και sot 9 ωρες που διαβάζω. Παιχνιδια δεν παιζω, 4 e-mail accounts, social media, viber, whatsup, browsing με chrome ή Mozilla, με wifi 4g 50-50 την ημερα. Αυτα κανω κ με mate την βγαζω ααανετα την ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι με oreo το mate 9 ειναι 20% καλύτερο σε αυτονομία απ'οτι πριν. Και ναι το θεμα μου ειναι να βγαζω την μερα μου, δεν με ενδιαφέρουν τρελοι χρόνοι και sot 9 ωρες που διαβάζω. Παιχνιδια δεν παιζω, 4 e-mail accounts, social media, viber, whatsup, browsing με chrome ή Mozilla, με wifi 4g 50-50 την ημερα. Αυτα κανω κ με mate την βγαζω ααανετα την ημερα.

 

Eχοντας περσι το mate 9, δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορά στην αυτονομια σε σχεση με το 5Τ...

Βεβαια παιζει ρολο και πώς χρησιμοποιει ο καθενας τη συσκευη του!

Η μονη συσκευη τα τελευταια χρονια που με εκανε να μεινω εκπληκτος με την αυτονομια, ηταν το Mate 10 Pro.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eχοντας περσι το mate 9, δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορά στην αυτονομια σε σχεση με το 5Τ...

Βεβαια παιζει ρολο και πώς χρησιμοποιει ο καθενας τη συσκευη του!

Η μονη συσκευη τα τελευταια χρονια που με εκανε να μεινω εκπληκτος με την αυτονομια, ηταν το Mate 10 Pro.

 

Ακριβώς αυτό ήθελα να ακούσω!!!! Εμπειρία χρήσης του ίδιου χρήστη και με τις 2 αυτες συσκευές. Με κάλυψες πληρως φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Έκανα update, το σέταρα και όλα κομπλέ. Ερώτηση. Μπορώ τα τρία κουμπιά κάτω να τα κάνω μονίμως μαύρα; Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή. Μία είναι μαύρα, μία γκρι. Θέλω μονίμως να είναι σκούρα και να μην αλλάζουν χρώμα ανάλογα με την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Έκανα update, το σέταρα και όλα κομπλέ. Ερώτηση. Μπορώ τα τρία κουμπιά κάτω να τα κάνω μονίμως μαύρα; Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή. Μία είναι μαύρα, μία γκρι. Θέλω μονίμως να είναι σκούρα και να μην αλλάζουν χρώμα ανάλογα με την εφαρμογή.

 

όχι δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ταχύτητα των απαντήσεων. Σε επίπεδο μπαταρίας θα μεινω ικανοποιημένος?? Τωρα με Mate 9 oreo 8, ολα ανοχτα βαρια χρηση, μου βγαζει ολη την μερα με sot 4 ωρες max.

Εγώ όλα στοκ με δύο σιμ , χωρίς γενικά περιορισμούς βγαίνει οθόνη πάνω από 5 ώρες. Σε σχέση με το o oneplus 3t που είχα πολύ καλύτερα .

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...