Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δωσε λινκ/πληροφιρίες. Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα όταν συνδέω το bluetooth.
Απο χθες δεν μου το ξανα εκανε αυτο το πρόβλημα και σκεφτομαι να μην προχωρησω στην εγκατασταση... είναι η καινούρια ενημέρωση λογικα αλλα κατι με μραταει απο το να το κανω προς το παρόν

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Ξερετε τι παιζει με τα referall points που έχουμε και πως μπορουμε να τα αξιοποιήσουμε; Θα ηθελα ενα αξεσουαρ απο 1+. Μπορω να εχω καποια εκπτωση;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, αν μετραει αυτο που θα πω , γιατι ο καθενας κανει κουμαντο στον εαυτο του.. , καλυτερα να παρεις το κινητο απο το επισημο σαιτ και να μην πειραματιστεις. Για λιγα (θεωρω εγω) ευρω δεν αξιζει να χασεις την 'ασφαλεια' που σου προσφερει η αντιπροσωπεια. Αλλωστε θα το εχεις και σε 2-3 μερες. ΕΠισης αν διαβαζεις το επισημο νημα, χτυπα ξυλο αν βγει ελλατωματικο καπου το κινητο που θα το στειλεις? σαυτους ? Γνωμη μου λοιπον.. παρτο απο το επισημο της 1+

 

@dostoevsky ξερω οτι καποιος χρησιμοποιησε το δικο μου referall και μου εδωσε καποιους ποντους. Αν θυμαμαι καλα 2-3 αν το χρησιμοποιησουν ,σου δινει να παρεις δωρεαν κατι μπλουζακια / θηκη/ κλπ.. αλλα δε ξερω αν και τοτε χρεωνουν τα μεταφορικα (λογικα ναι..)

Edited by badfish
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας στην κατοχη μου iPhone 8 Plus, iPhone X, Note 8 και τωρα το 5Τ, μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι αυτα που ειδα εγω στην πραξη με τις παραπανω συσκευες στην καθημερινοτητα μου, αποτυπωνονται ΠΛΗΡΩΣ στο - ο Θεος να το κανει - speedtest του Phonebuff.

 

Πιστεψε με αν το Pixel 2 xl κοστιζε οσο το Oneplus 5t 8gb ή αντε 50ευρω παραπανω να δεις ποιο κινητο θα αγοραζαν ολοι,και ας χανει στα συγκριτικα του εν λογω youtuber.

 

Οχι οτι δεν ειναι γρηγορο το Oneplus,αυτο το ξερω γιατι το εχω και εγω,αλλα γιατι ολως τυχαιως σχεδον σε οποιο αλλο θεμα αν πας το μονο που διαβαζεις συνεχεια απο τους κατοχους(ή και στις κριτικες απο σκρουτζ)ειναι''΄το κινητο παει σφαιρα''.

 

Σε βαθος χρονου ειναι που εμφανιζονται τα οποια προβληματα και αυτο ειναι πιο εμφανες στα Samsung κινητα τα τελευταια χρονια πως ενω στις αρχες τα samsung πετανε,μετα απο ενα χ διαστημα ειναι που εμφανιζονται τα οποια μικρο προβληματα.

 

Τελος εχω τεραστια περιεργεια πως στην καθημερινοτητα σου εσυ καταλαβες διαφορες χρησιμοποιωντας τις πιο συγχρονες/δυνατες συσκευες και θα ειχα μεγαλυτερη απορια αν ειχες και το pixel 2 xl.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με αν το Pixel 2 xl κοστιζε οσο το Oneplus 5t 8gb ή αντε 50ευρω παραπανω να δεις ποιο κινητο θα αγοραζαν ολοι,και ας χανει στα συγκριτικα του εν λογω youtuber.

 

Οχι οτι δεν ειναι γρηγορο το Oneplus,αυτο το ξερω γιατι το εχω και εγω,αλλα γιατι ολως τυχαιως σχεδον σε οποιο αλλο θεμα αν πας το μονο που διαβαζεις συνεχεια απο τους κατοχους(ή και στις κριτικες απο σκρουτζ)ειναι''΄το κινητο παει σφαιρα''.

 

Σε βαθος χρονου ειναι που εμφανιζονται τα οποια προβληματα και αυτο ειναι πιο εμφανες στα Samsung κινητα τα τελευταια χρονια πως ενω στις αρχες τα samsung πετανε,μετα απο ενα χ διαστημα ειναι που εμφανιζονται τα οποια μικρο προβληματα.

 

Τελος εχω τεραστια περιεργεια πως στην καθημερινοτητα σου εσυ καταλαβες διαφορες χρησιμοποιωντας τις πιο συγχρονες/δυνατες συσκευες και θα ειχα μεγαλυτερη απορια αν ειχες και το pixel 2 xl.

Μόνο που και με 600 ευρώ να αγόραζες το Pixel, θα σου παρουσίαζε πάλι ένα σωρό προβλήματα, εκτός των εκρήξεων, ίσως...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Ξερετε τι παιζει με τα referall points που έχουμε και πως μπορουμε να τα αξιοποιήσουμε; Θα ηθελα ενα αξεσουαρ απο 1+. Μπορω να εχω καποια εκπτωση;

Καθε ενας που το χρησιμοποιει σου δινει 100 ποντους. Με 100 εχεις δεκα ευρω εκτωση σε αξεσουαρ, με 200 εχεις 20 ευρω και ανεβαινει. Χρεωνεσαι μεταφορικα. Απλη αποστολη ειναι 7 ευρω.

Δες στο τελος της σελιδας

https://oneplus.net/gr/invite#EDFTUNSK1RDY1T1

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που και με 600 ευρώ να αγόραζες το Pixel, θα σου παρουσίαζε πάλι ένα σωρό προβλήματα, εκτός των εκρήξεων, ίσως...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ιδια περιπτωση ειναι να κοστιζει 600ευρω και να εχει αυτο το θεμα με την οθονη και ιδιο να στο βγαζει αυτο κοστιζοντας 1000ευρω?

Και το Oneplus 5 ειχε το jelly effect,αλλα λογω του σχετικα χαμηλου(για οταν βγηκε)κοστους αγορας δεν δωθηκε τοσο πολλη σημασια σε αυτο(περαν των forum).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω το κινητό δυο μέρες και το κοιτάω γιατί αποφάσισα να το ROOTάρω πρώτα!

Βρήκα αυτή την σελίδα http://trickshelper.com/root-oneplus-5t-mobile-without-pc/ που λέει για ROOT χωρίς υπολογιστή! Οι οδηγίες είναι σωστές? Βέβαια το θέμα είναι αυτό που ρωτάει και ο ίδιος σ΄αυτή την σελίδα ....How To Install TWRP Recovery On Any Smartphone?

Κοίταξα και στην 1η σελίδα αυτού του νήματος για τυχόν οδηγίες για rootάρισμα αλλά δεν υπάρχουν!

Τίποτα στα Ελληνικά δεν έχουμε;;; ...γιατί σχεδόν όλα τα βίντεο είναι από Ινδούς και τα αγγλικά τους είναι ακαταλαβίστικα :X

Βοηθήστε βρε παιδιά :O

Link to comment
Share on other sites

Ιδια περιπτωση ειναι να κοστιζει 600ευρω και να εχει αυτο το θεμα με την οθονη και ιδιο να στο βγαζει αυτο κοστιζοντας 1000ευρω?

Και το Oneplus 5 ειχε το jelly effect,αλλα λογω του σχετικα χαμηλου(για οταν βγηκε)κοστους αγορας δεν δωθηκε τοσο πολλη σημασια σε αυτο(περαν των forum).

Ίδιο δεν είναι σίγουρα να έχει προβλήματα μια συσκευή στα 600 με μια ίδια στα 1000 ευρώ.

 

Στην μια περίπτωση όμως έχεις ένα μεμονωμένο γεγονός, που απλά παρατήρησαν κάποιοι και τελειωσε εκεί, και στην άλλη περίπτωση έχεις μια σειρά γεγονότων, που παρατηρούνται από την κυκλοφορία της συσκευής μέχρι τώρα που γράφουμε εδώ. Οπότε και 600 ευρώ να έκανε, θεωρώ πως είναι πολλά τα χρήματα για τόσα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω το κινητό δυο μέρες και το κοιτάω γιατί αποφάσισα να το ROOTάρω πρώτα!

Βρήκα αυτή την σελίδα http://trickshelper.com/root-oneplus-5t-mobile-without-pc/ που λέει για ROOT χωρίς υπολογιστή! Οι οδηγίες είναι σωστές? Βέβαια το θέμα είναι αυτό που ρωτάει και ο ίδιος σ΄αυτή την σελίδα ....How To Install TWRP Recovery On Any Smartphone?

Κοίταξα και στην 1η σελίδα αυτού του νήματος για τυχόν οδηγίες για rootάρισμα αλλά δεν υπάρχουν!

Τίποτα στα Ελληνικά δεν έχουμε;;; ...γιατί σχεδόν όλα τα βίντεο είναι από Ινδούς και τα αγγλικά τους είναι ακαταλαβίστικα :X

Βοηθήστε βρε παιδιά :O

Καλύτερα να έρθεις στο νήμα των "Τροποποιήσεων" για τα περαιτέρω:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7497505

Να μη ζαλίζουμε κ' αυτούς που δεν ενδιαφέρονται!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Οπότε και 600 ευρώ να έκανε, θεωρώ πως είναι πολλά τα χρήματα για τόσα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει βεβαια αλλα καλα το Pixel 2 xl για να το προτιμουσες στα 600ευρω απο το oneplus5t.

3χρονια αναβαθμισεις(και ο πρωτος που τις παιρνει καθε φορα),

διπλα στερεο μπροστα ηχεια(το πρωτο κινητο της αγορας με την νεα αναλογια και μπροστα στερεο ηχεια),

μια απο τις καλυτερες καμερες της αγορας και κυριολεκτικα stock android

μεγαλυτερη αναλυση οθονης και μπαταρια

αδιαβροχο

 

Αυτο βασικα ηταν παρα πολυ εντονο στο πολυ γνωστο Essential phone πως δηλαδη το εβλεπε αρκετος κοσμος στις αρχες(με την αρχικη τιμη)και πως τωρα με την νεα μειωμενη τιμη.

 

Εγω ουτως ή αλλως οτι και να βγει φετος με αφηνει κυριολεκτικα αδιαφορο ακομα και απο την ιδια την Oneplus μιας και το 5t ειναι οτι πιο πληρες ειχα στην κατοχη μου και ας μην ειναι αδιαβροχο ή να εχει στερεο ηχεια ή την καλυτερη καμερα της αγορας κλπ.

 

led notification,6 αρα 18:9 οθονη amoled,θυρα ακουστικων,stock android,αξιοπιστη μπαταρια, που δεν ειναι απο γυαλι(να φοβασαι μην πεσει και σπασει)και εχει και παραπανω απο μια χαρα specs(κυριως σε ram).

Link to comment
Share on other sites

Εχει βεβαια αλλα καλα το Pixel 2 xl για να το προτιμουσες στα 600ευρω απο το oneplus5t.

3χρονια αναβαθμισεις(και ο πρωτος που τις παιρνει καθε φορα),

διπλα στερεο μπροστα ηχεια(το πρωτο κινητο της αγορας με την νεα αναλογια και μπροστα στερεο ηχεια),

μια απο τις καλυτερες καμερες της αγορας και κυριολεκτικα stock android

μεγαλυτερη αναλυση οθονης και μπαταρια

αδιαβροχο

 

Αυτο βασικα ηταν παρα πολυ εντονο στο πολυ γνωστο Essential phone πως δηλαδη το εβλεπε αρκετος κοσμος στις αρχες(με την αρχικη τιμη)και πως τωρα με την νεα μειωμενη τιμη.

 

Εγω ουτως ή αλλως οτι και να βγει φετος με αφηνει κυριολεκτικα αδιαφορο ακομα και απο την ιδια την Oneplus μιας και το 5t ειναι οτι πιο πληρες ειχα στην κατοχη μου και ας μην ειναι αδιαβροχο ή να εχει στερεο ηχεια ή την καλυτερη καμερα της αγορας κλπ.

 

led notification,6 αρα 18:9 οθονη amoled,θυρα ακουστικων,stock android,αξιοπιστη μπαταρια, που δεν ειναι απο γυαλι(να φοβασαι μην πεσει και σπασει)και εχει και παραπανω απο μια χαρα specs(κυριως σε ram).

Σαφώς, αλλά εδώ δεν κάνουνε σύγκριση συσκευών. Λέμε οτι ακόμα και με 600 ευρώ, αν θα δικαιολογουσαμε όλα αυτά τα θέματα. Και για τα Pixels δυστυχώς, δεν είναι λίγα. Κάθε μέρα διαβαζουμε και ενα καινούριο.

 

Προσωπικά beta tester δεν θα ήθελα να είμαι όχι στα 1000 ευρώ, αλλά ούτε και στα 200.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς, αλλά εδώ δεν κάνουνε σύγκριση συσκευών. Λέμε οτι ακόμα και με 600 ευρώ, αν θα δικαιολογουσαμε όλα αυτά τα θέματα. Και για τα Pixels δυστυχώς, δεν είναι λίγα. Κάθε μέρα διαβαζουμε και ενα καινούριο.

 

Προσωπικά beta tester δεν θα ήθελα να είμαι όχι στα 1000 ευρώ, αλλά ούτε και στα 200.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα δεν σου κανω παραπανω αμεση συγκριση συσκευων μιας και ουτως ή αλλως αυτη η τιμη δεν παιζει πουθενα και Ελλαδα το pixel δεν εισαγεται(αρα αντιο εγγυηση). Δες αυτα που αναφερω παραπανω ως πραγματα που λειπουν απο το Oneplus 5t και θελουμε να δουμε σε μελλοντικα μοντελα οπως τα στερεο ηχεια(ή dac στην θυρα ακουστικων αφου την βαζουν που την βαζουν),αδιαβροχοποιηση,OIS.

 

Προσωπικα και τα χρηματα που εδωσα για το Oneplus μου ειναι πολλα(μιας και δεν θελω να ξεπερναω τα 400ευρω πλεον σε αγορες κινητων)αλλα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα απο Ελλαδα το Νοεμβριο που βγηκε ειχες σαν αντιπροταση το G6 στα 410-420....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε η μπαταρια με ορεο δεν παιζεται , φανταστειτε να ειχε 4000mah οπως το mate 10 pro

2-3 μερες με 4-5 ωρες SOT, ολα ανοικτα και μονο με 4G !!

 

δεν παιζω παιχνιδια , αλλα εχω 2 gmail, 2 yahoo mails, ebay, viber, skype(το μονο που καταναλωνει πολυ οταν παραμενει ανοικτο), tapatalk, φωτογραφιες, youtube, chrome ... και με dash charger φτανει στο 75% απο 15% σε μιση ωριτσα

 

εχω παρατηρησει μια φορα να μην ερχονται ειδοποιησεις αλλα εστρωσε με restart

περιμενω πως και πως τα gestures απο beta 3

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνω μίζερος, αλλά τι σημασία έχει αν είναι τι καλύτερο κινητό και τι σημασία έχει αν δεν υπερτερεί σε κανένα σημείο;

 

Υπάρχουν αμέτρητα μοντέλα εκεί έξω με διαφορετικές τιμές και χαρακτηριστικά, αν και δεν πρέπει να υποτιμούμε τις τεράστιες ομοιότητες. OS, soc, αναλύσεις. Πράγματι η αγορά των smartphones έχει ωριμάσει τρομερά, και η ένταση ανταγωνισμού, διαφοροποίησης και καινοτομίας ιδιαίτερα ισχυρό.

 

Το πρόβλημα λοιπόν που καλείται να επιλύσει κάθε καταναλωτής είναι οι αστοχίες, ιδιαίτερα ενοχλητικά για αυτόν πράγματα ή εξαιρετικά χαμηλής ποιότητας.

 

Τα κριτήρια επιλογής έχουν γίνει πολύπλοκα και δυσδιακριτα. Ακόμη και για το καλύτερο κινητό δεν έχουμε συγκεκριμένη απάντηση, ούτε ο καθένας δεν έχει τις ίδιες αντοχές στο θέμα διάρκειας κατοχής ή την ίδια αντοχή στην τσέπη, ενώ κάποιος άλλος μπορεί να συνηθίζει να το έχει συνεχώς ξεχασμένο σε τσέπες και τσάντες.

 

Εκτός από iPhone X και το Galaxy, υπάρχουν ενα σωρό άλλες προτάσεις, που σε δεδομένες περιστάσεις μπορεί να αξίζουν περισσότερο ή για κάποιον να μην έχουν απολύτως καμία διαφορά.

 

Προσωπικά δεν μετανιώνω καθόλου το OnePlus και παρόλο που η τιμή του μου φαίνονταν εξωφρενική και πίστευα ότι πιο πολύτιμο αντικείμενο είναι το laptop, πλέον το θεωρώ πάμφθηνο καθώς η άνεση της μεγάλης μνήμης, διάρκεια αποφορτισης και φόρτισης, η σταθερότητα και τελικό αποτέλεσμα user friendly και UI, έχουν αλλάξει και την προθυμία μου να την χρησιμοποιώ περισσότερο. Το ίδιο καοη στιβαρότητα και το καλοδούλευμενο unibody feeling.

 

Αν ήταν τα παραπάνω να τα αποκτουσα με 1000€ ή να θυσιαζα την user friendly touch (πχ MIUI), θα ξενέρωνα. Οπότε ναι, είναι η καλύτερη συσκευή και αν θέλει κάποιος να μου αλλάξει άποψη ας μου κάνει δώρο μια άλλη συσκευή ;-)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τοποθέτηση ✌ ... ουσιαστικά κι εγώ ζυγισα τα θέλω μου και τις προτεραιότητες μου κι έτσι τελικώς επέλεξα στα 515 ευρώ το s8 plus που είχε προσφορά η Vodafone τον προηγούμενο μήνα. Όμως δεν παύει να είναι και να παραμένει μια τιμια εξαιρετική επιλογή το 5Τ για πολλούς.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα του να εισαι μιζερος ή οχι,αλλα οτι μιλαμε για 500-560ευρω κινητο που οσο να ναι εχεις αλλες απαιτησεις γενικα στα χρηματα αυτα απο οτι αν δινεις πχ 200-250ευρω που εκει σχεδον παιζουν μπαλα μονα τους τα xiaomi.

 

Και για να μην υπερβαλουμε κιολας,στα 300ευρω υπαρχει και το HTC U Ultra που προσφερει αναλογη εμπειρια χρησης,μεγαλη οθονη,και καμερα ιδια(ισως και καλυτερη σε καποια σημεια)απο του Oneplus. Στα 350ευρω(ειχε πεσει και χαμηλοτερα)υπαρχει και το Htc 10 που προσφερει dac για ακουστικα,στερεο ηχεια επισης φοβερη εμπειρια χρησης και μια απο τις καλυτερες καμερες του 2016.

 

Ας μην ξεχασουμε και το Sony XZ1 που τωρα τις γιορτες επαιζε στα 399ευρω(ακομα παιζει τοσο στο Κωτσοβολο)και που για κατοχους Eurobank απο Γερμανο εβγαινε ακομα φθηνοτερα σαν κινητο με snapdragon 835 και επισης φοβερη εμπειρια χρησης(αν και δεν εχει την νεα αναλογια οθονης)ή το nokia 8 με stock android(αρα αναλογη εμπειρια χρησης),snap835 και τιμη κατω απο 399ευρω.

 

Δεν ειμαστε στο Ios που εκει δεν εχεις επιλογες στις αγορες σου και δινεις 500ευρω για κινητο του 2015(6s plus)που ειναι για γελια.

 

Τα τονιζω τα τελευταια γιατι βλεπω οτι αναφερεται συνεχεια η εμπειρια χρησης λες και δεν υπαρχουν αλλες φθηνοτερες συσκευες που να την προσφερουν αυτη ή δεν υπαρχουν(πλεον)φθηνοτερα κινητα με snap835 που να μην εχουν το γνωστο bloatware των samsung,lg,huawei,xiaomi.

 

Το πιο σωστο ειναι να λεμε οτι προτιμαμε το Oneplus σαν συνολο ή επειδη προτιμουμε συγκεκριμενα πραγματα που δεν βρισκουμε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το θέμα που είχε προκύψει σχετικά με τη μη υποστήριξη HD Streaming για Netflix κλπ;

Η OnePlus αποφάσισε, τελικά, να το λύσει με update... μόνο που για να πάρουμε το update πρέπει να στείλουμε τις συσκευές μας πίσω! :confused::lol:

https://www.xda-developers.com/oneplus-5t-netflix-amazon-prime-video-hd/

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το θέμα που είχε προκύψει σχετικά με τη μη υποστήριξη HD Streaming για Netflix κλπ;

 

Η OnePlus αποφάσισε, τελικά, να το λύσει με update... μόνο που για να πάρουμε το update πρέπει να στείλουμε τις συσκευές μας πίσω! :confused::lol:

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-5t-netflix-amazon-prime-video-hd/

 

 

Το άλλο με το Τοτό το ξέρουν.

:lol::lol::lol:

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται κανείς να παραγγείλει το κινητό από το επίσημο site? Να του δώσω 20 ευρώ να μου παραγγείλει ένα τζαμί?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το θέμα που είχε προκύψει σχετικά με τη μη υποστήριξη HD Streaming για Netflix κλπ;

Η OnePlus αποφάσισε, τελικά, να το λύσει με update... μόνο που για να πάρουμε το update πρέπει να στείλουμε τις συσκευές μας πίσω! :confused::lol:

https://www.xda-developers.com/oneplus-5t-netflix-amazon-prime-video-hd/

Έχω μια μεγάλη κούτα!! Αρχίστε να φέρνετε τις συσκευές σας, να τις μαζέψω να τις στείλουμε πίσω!!

Δώρο τα μεταφορικά από μένα :p :p

 

 

Μια πιο σοβαρή ερώτηση τώρα!

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το 5Τ σε μη smart τηλεόραση με HDMI;

Δεν έχω smart TV, αλλά έχω Chromecast, απλά ρωτάω μήπως γίνεται και ενσύρματα.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εγώ κάτι παρεμφερές. Το VLC 3.0 πλεον υποστηρίζει cast.

 

Ωστόσο δεν μπορώ να στείλω βιντεο στην τηλεόραση μεσω chromecast. Συνδέεται κανονικά αλλά το loading δεν σταματάει ποτέ. Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

έχω το έξεις πρόβλημα κάποιες φόρες το τηλεφωνώ δεν έχει ήχο κλείσεις δηλαδή εμφανηζη στη οθόνη την εισερχόμενη κλήση άλλα δεν ακούγετε ήχος το έχει και άλλος αυτό το πλροβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...