Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα Καθαρά Δευτέρα βράδυ και σήμερα Τετάρτη παραδόθηκε σπίτι! Πρέπει να έχω το ρεκόρ νομίζω!

Με UPS free shipping!

Βέβαια λείπω από το σπίτι και θα το δω το βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα Καθαρά Δευτέρα βράδυ και σήμερα Τετάρτη παραδόθηκε σπίτι! Πρέπει να έχω το ρεκόρ νομίζω!

Με UPS free shipping!

Βέβαια λείπω από το σπίτι και θα το δω το βράδυ....

Πόσο σου βγήκε φίλε μου και πιο μοντέλο ακριβώς πήρες?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε King2009 το πήρα από το επίσημο site από Πολωνία δηλαδή, το κόκκινο που βγαίνει μόνο στα 559 συν 20€ (αντί για 40€, γιατί έβαλα κουπόνι από εδώ από σας) το bundle θήκη και γυαλί! 580€ σύνολο και ήρθε σε μιάμιση μέρα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε King2009 το πήρα από το επίσημο site από Πολωνία δηλαδή, το κόκκινο που βγαίνει μόνο στα 559 συν 20€ (αντί για 40€, γιατί έβαλα κουπόνι από εδώ από σας) το bundle θήκη και γυαλί! 580€ σύνολο και ήρθε σε μιάμιση μέρα

Κομπλέ καλοριζικο είναι το τοπ κινητό του 2017. 8gb Ram 128 χώρο ή με 256gb? Κινητό που και σε μια 5ετια πάλι εξαιρετικό θα είναι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

128 ειναι!!!καιρος να ερθεις απο το note 3 στο 5τ...δεν ξέρω αν με θυμασαι απο το νημα του note 3!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

(από κινητό γιατί δεν μπορώ να κάνω "παράθεση";;;)

Δεν βγαίνει φίλε, 256GB, στα 128GB είναι!

Το βράδυ θα κάνω Unboxing! Λέτε να τραβάω και βίντεο κατά την διάρκεια του Unboxing, μήπως μου έχουν τίποτα πέτρες μέσα; Έτσι πάντως κάνω αν αγοράσω κάτι ακριβό από Κίνα!

Link to comment
Share on other sites

128 ειναι!!!καιρος να ερθεις απο το note 3 στο 5τ...δεν ξέρω αν με θυμασαι απο το νημα του note 3!!

Εννοείται σε θυμάμαι έχουν περάσει και 2 3 χρόνια. Δεν ήξερα ότι δεν βγαίνει στα 256 είναι λίγο περιοριστικά με την κάρτα sd που δεν πέρνει. Τούμπανο παντως με καθαρό android οθοναρα και πολύ όμορφο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(από κινητό γιατί δεν μπορώ να κάνω "παράθεση";;;)

Δεν βγαίνει φίλε, 256GB, στα 128GB είναι!

Το βράδυ θα κάνω Unboxing! Λέτε να τραβάω και βίντεο κατά την διάρκεια του Unboxing, μήπως μου έχουν τίποτα πέτρες μέσα; Έτσι πάντως κάνω αν αγοράσω κάτι ακριβό από Κίνα!

Δεν είσαι με talatalk? Καλύτερα βίντεο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε οποιοδήποτε θέμα.

 

Το παρακάτω δεν πήρες?

 

11ddb3389e1b0951866eefd1d6e63acc.jpg

 

Απο τα πιο όμορφα και γρήγορα κινητά με μόνο μείον για μένα ότι δεν πέρνει SD και δεν έχει IR.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Το κόκκινο δεν βγαίνει με 6GB! Λέω να πάρω και ένα άσπρο τζαμακι (πήρα δηλαδή) για να το κάνω γύφτικο τελείως
Link to comment
Share on other sites

Από shutter lag πώς πάει η κάμερα; Όποιος έχει παιδάκια ξέρει τί εννοώ, καθώς σε άλλες περιπτώσεις δύσκολα το παρατηρείς

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από shutter lag πώς πάει η κάμερα; Όποιος έχει παιδάκια ξέρει τί εννοώ, καθώς σε άλλες περιπτώσεις δύσκολα το παρατηρείς

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν έχει καθόλου shutter lag φιλέ. Απλα με λίγο φως εννοείται δεν κανει θαύματα

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το oneplus 5t lava edition. Μετα απο πολλα πολλα χρονια με iphone(s) αποφασισα να κανω επιτελους τη μεταβαση αφου πλεον το android ειναι ακρως εντυπωσιακο και ωριμο ενω το ios εχει μεινει τραγικα στασιμο κατα τη ταπεινη μου γνωμη. Δεν θα αναφερθω για το ποσο γαματο το κινητο ειναι απο κοντα, Ειδικα η κοκκινη εκδοση.

 

Αφου λοιπον παρελαβα το oneplus που λετε, μετα απο μερικες ωρες ειπα να ανοιξω rma :(:(

 

https://youtu.be/Vs38omEy1t0

 

Εχει μαμηθει στα ρισταρτ το κινητο. Απλα χτυπιεμαι για τη καντεμια που με διακατεχει.

Πρώτη τέτοια περίπτωση που αναφέρεται. Το σέρβις είναι άψογο, θα παραλάβεις καινούρια συσκευή χωρίς πολλά πολλά

 

Sent from my OnePlus 5T

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τροπος δειχνει να μου ελυσε το πρόβλημα με τις διαφημισεις

 

https://www.tomsguide.com/us/stop-popups-on-android,review-4202.html

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Το κόκκινο δεν βγαίνει με 6GB! Λέω να πάρω και ένα άσπρο τζαμακι (πήρα δηλαδή) για να το κάνω γύφτικο τελείως

Χα χα χα σ'ωραιος ✌ :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τροπος δειχνει να μου ελυσε το πρόβλημα με τις διαφημισεις

 

https://www.tomsguide.com/us/stop-popups-on-android,review-4202.html

 

Ηταν απενεργοποιημενο by default!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το ONEPLUS A5010 απο Κίνα ήρθε με Hydrogen OS υπάρχει κάποιος έτοιμος οδηγός για να του περάσω Oxygen Os?

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κατάφερα ok thanks..!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα 3ημερο εκδρομης που πραγματικα γονατησα την καμερα του κινητου εβγαλα το εξης συμπερασμα.Σε καλο φωτισμο το portrait mode απλα δινει ρεσιταλ.Με ελαχιστο φωτισμο απο τριγυρω κανει πολυ θορυβο ενω με καθολου φωτισμο και με manual mode απλα νομιζεις οτι εχεις ακριβη καμερα.Δεν ξερω γιατι εχει πεσει τοσο θαψιμο οταν φιλος ειχε το iphone 7plus και σε μερικα σημεια του εριχνα μεγαλη διαφορα σε αναλυση και ποιοτητα !!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα 3ημερο εκδρομης που πραγματικα γονατησα την καμερα του κινητου εβγαλα το εξης συμπερασμα.Σε καλο φωτισμο το portrait mode απλα δινει ρεσιταλ.Με ελαχιστο φωτισμο απο τριγυρω κανει πολυ θορυβο ενω με καθολου φωτισμο και με manual mode απλα νομιζεις οτι εχεις ακριβη καμερα.Δεν ξερω γιατι εχει πεσει τοσο θαψιμο οταν φιλος ειχε το iphone 7plus και σε μερικα σημεια του εριχνα μεγαλη διαφορα σε αναλυση και ποιοτητα !!
Γιατί απλά iPhone .... και ότι και να λέμε έχουν πάντα δίκιο!!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 200 ευρώ δεν παίρνει κανείς ποιοτικη κάμερα ,μοναδική εξαίρεση ουσιαστικά η εξαιρετική ακόμη και σήμερα ( είναι απ το 2013 σχεδόν)Sony Rx 100 Mark i στα 300 ευρώ.

Κατά τα άλλα το 1+5 Τ είναι best value for money επιλογή.

Δέκα φορές όμως καλύτερη από οποιαδήποτε κάμερα κινητού

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα δεν χτυπαει ο ηχος κλησης ή ακουγεται παρα πολυ χαμηλα...εχουμε βρει καμια λυση εκτος απο την επανεκκίνηση;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δέκα φορές όμως καλύτερη από οποιαδήποτε κάμερα κινητού

 

sent from my cave using smoke signals

Εννοείται... ειδικά αν προβάλλονται σε κάνα σοβαρό monitor 27" 2K που εκεί ξεγυμνώνει και περνά ουσιαστικά όλες τις λεπτομέρειες η διαφορά είναι τεράστια!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... ειδικά αν προβάλλονται σε κάνα σοβαρό monitor 27" 2K που εκεί ξεγυμνώνει και περνά ουσιαστικά όλες τις λεπτομέρειες η διαφορά είναι τεράστια!
Συγγνώμη αλλά δεν ισχύουν αυτά που λέτε, ναι μεν οκ αυτό που λέτε για την rx100, αλλά αυτός που ξέρει να αξιοποιήσει την Sony στο 100%, βγάζει και με το 5t φωτογραφίες που δε πιστεύεις ότι βγήκανε από κινητό, έστω με τους περιορισμούς του

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα δεν χτυπαει ο ηχος κλησης ή ακουγεται παρα πολυ χαμηλα...εχουμε βρει καμια λυση εκτος απο την επανεκκίνηση;;;

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές είναι γνωστό bug. Το θέμα είναι να αναφέρουμε τα bug στην Oneplus, σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. Εμένα κάποιος μου απάντησε κιόλας. https://forums.oneplus.net/feedback/create?node_id=231&type=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνώμη αλλά δεν ισχύουν αυτά που λέτε, ναι μεν οκ αυτό που λέτε για την rx100, αλλά αυτός που ξέρει να αξιοποιήσει την Sony στο 100%, βγάζει και με το 5t φωτογραφίες που δε πιστεύεις ότι βγήκανε από κινητό, έστω με τους περιορισμούς του

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Είστε επαγγελματίες φωτογράφοι; Αν ναι, σίγουρα δε χρησιμοποιείτε το κινητό σας για επαγγελματικές φωτογραφίες. Αν όχι, παρακαλούμε να μη μας ζαλίζετε με μικρολεπτομέρειες. Εμείς απολαμβάνουμε το κινητό γιατί είναι απίστυτα γρήγορο και με τρομερή μπαταρία. Γεμίζετε με άχρηστα ποστ ένα νήμα που θα μπορούσε να έχει πολύ πιο χρήσιμα σχόλια. :ninja:

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλές φορές είναι γνωστό bug. Το θέμα είναι να αναφέρουμε τα bug στην Oneplus, σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. Εμένα κάποιος μου απάντησε κιόλας. https://forums.oneplus.net/feedback/create?node_id=231&type=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είστε επαγγελματίες φωτογράφοι; Αν ναι, σίγουρα δε χρησιμοποιείτε το κινητό σας για επαγγελματικές φωτογραφίες. Αν όχι, παρακαλούμε να μη μας ζαλίζετε με μικρολεπτομέρειες. Εμείς απολαμβάνουμε το κινητό γιατί είναι απίστυτα γρήγορο και με τρομερή μπαταρία. Γεμίζετε με άχρηστα ποστ ένα νήμα που θα μπορούσε να έχει πολύ πιο χρήσιμα σχόλια. :ninja:

 

Ένα κινητό ποτε δεν θα φτάσει τα επίπεδα μιας φωτογραφικής

150mp κάμερα να έχει θα είναι πάλι χειρότερα από κάποιες απλές φωτογραφικές

Έτσι είναι η συγκεκριμένη τεχνολογια πως θα γίνει;

Όποτε ψάχνουν κάποιοι ψύλλους στα άχυρα

Φωτογραφίες πάνω του μετρίου όλα βγάζουν. Και είναι υπέρ αρκετά για καθημερινή χρήση όποτε τι να λέμε παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό ποτε δεν θα φτάσει τα επίπεδα μιας φωτογραφικής

150mp κάμερα να έχει θα είναι πάλι χειρότερα από κάποιες απλές φωτογραφικές

Έτσι είναι η συγκεκριμένη τεχνολογια πως θα γίνει;

Όποτε ψάχνουν κάποιοι ψύλλους στα άχυρα

Φωτογραφίες πάνω του μετρίου όλα βγάζουν. Και είναι υπέρ αρκετά για καθημερινή χρήση όποτε τι να λέμε παραπάνω

 

Έτσι ακριβώς. Κάθονται και ρωτάνε, να πάρω το κινητό ή βγάζει 0,001% λιγότερο καλές φωτογραφίες από το Note 8? Είναι ανούσιες συζητήσεις.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Κάθονται και ρωτάνε, να πάρω το κινητό ή βγάζει 0,001% λιγότερο καλές φωτογραφίες από το Note 8? Είναι ανούσιες συζητήσεις.
Μάλλον δε ξέρεις από φωτογραφία. Συζήτησε για πυρήνες καλύτερα. Και έχουμε thread σε αυτό το φόρουμ που το αποδεικνύει, έστω με τις παθογένειες του

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...