Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερες!

 

Λοιπον οταν φορτιζει η συσκευη μου, εμφανιζεται αυτο... :

 

https://imgur.com/a/yUDrA

 

το παθαινετε κ εσεις ? θεωρω οτι ειναι καποιου ειδους Malware αλλα εκανα διαφορα check αντιβιοτικα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Καμμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

 

Λοιπον οταν φορτιζει η συσκευη μου, εμφανιζεται αυτο... :

 

https://imgur.com/a/yUDrA

 

το παθαινετε κ εσεις ? θεωρω οτι ειναι καποιου ειδους Malware αλλα εκανα διαφορα check αντιβιοτικα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Καμμια λυση ?

Κάποια εφαρμογή είναι, σβήσε ότι antivirus/cleaners έχεις βάλει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

 

Λοιπον οταν φορτιζει η συσκευη μου, εμφανιζεται αυτο... :

 

https://imgur.com/a/yUDrA

 

το παθαινετε κ εσεις ? θεωρω οτι ειναι καποιου ειδους Malware αλλα εκανα διαφορα check αντιβιοτικα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Καμμια λυση ?

Κάποια εφαρμογή πρέπει να στο κάνει!

Θα πρέπει να τη βρεις!

Δοκίμασες καθόλου μ' αυτό;

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.malwarebytes.antimalware

Μήπως βρει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

τα εσβησα αλλα δν εγινε τπτ

 

Κάποια εφαρμογή όπως σου είπαν

Θυμίσου τι έβαλες τελευταία και ξεκινά να σβήνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

 

Λοιπον οταν φορτιζει η συσκευη μου, εμφανιζεται αυτο... :

 

https://imgur.com/a/yUDrA

 

το παθαινετε κ εσεις ? θεωρω οτι ειναι καποιου ειδους Malware αλλα εκανα διαφορα check αντιβιοτικα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Καμμια λυση ?

Εχεις μηπως τον es file explorer;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το es και το έσβησα ναι..αλλά κ πάλι εμφανίζεται το ίδιο κατά την φόρτιση. Το malware bytes το δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα..
Link to comment
Share on other sites

μονο με root πιθανον να φυγει απο οτι διαβαζω.... υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα να ακολουθησω ?
Link to comment
Share on other sites

μονο με root πιθανον να φυγει απο οτι διαβαζω.... υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα να ακολουθησω ?
Δεν χρειάζεται root, μια εφαρμογή είναι που σου βάζει τις διαφημίσεις.

Αν μπορείς γράψε τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει για να βρούμε πια είναι.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root, μια εφαρμογή είναι που σου βάζει τις διαφημίσεις.

Αν μπορείς γράψε τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει για να βρούμε πια είναι.

 

whatsup

shazam

nbg

beat

here wego

drive

onedrive

paypal

volume

mycu

drpbox

myq

g cloud

skype

youtube

footej

nstagram

facebook

bestie

youcam perfect

retrica

snapseed

selfiecamera

candy camera

bestme selfie

calendar widget

viber

fb messenger

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα footej, bestie, youcam perfect, selfiecamera, candy camera, calendar widget, footej

κάνε ένα restart και δες άμα υπάρχουν ακόμα οι διαφημίσεις.

 

edit: και αυτό το volume μάλλον

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ωραια,απλα θελω να την προσεξω την μπαταρια για να την βγαλει οσο το δυνατον πιο πολυ μια και δεν αλλαζω συσκευες πριν κλεισουν 2 χρονια συνηθως

 

Το καλυτερο ειναι να χρησιμοποιεις τον φορτιστη του oneplus που ειναι ειδικα σχεδιασμενος μονο για το Oneplus οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενα post.

Μεσω της φορτισης απο το pc δεν προκειται να κερδισεις κατι παρα μονο να φορτιζεις το κινητο αργα χωρις να κερδιζεις κατι περαν της αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

 

Λοιπον οταν φορτιζει η συσκευη μου, εμφανιζεται αυτο... :

 

https://imgur.com/a/yUDrA

 

το παθαινετε κ εσεις ? θεωρω οτι ειναι καποιου ειδους Malware αλλα εκανα διαφορα check αντιβιοτικα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Καμμια λυση ?

 

Αν εννοείς την διαφήμιση της wind που βλέπω....

Κάνε Εκκαθάριση στα cookies και ότι άλλο σου δίνει στους browser που χρησιμοποιείς....

Μετά μπες στην εφαρμογή google ....πήγαινε ρύθμισης....διαφημίσεις...και ξετικαρισε την επιλογή....

Κάνε επανεκκίνηση της συσκευής και λογικά είσαι εντάξει...

Αν δεν τα βρίσκεις θα σου πω πιο αναλυτικά αργότερα....

Link to comment
Share on other sites

Όντως της wind είναι δλ αυτό κ όλα τα άλλα που έχω αναφέρει. Δε κατάφερα να βρω κατηγορία διαφημίσεις στη google εφαρμογή παντως.

 

Να σβήσω την q εφαρμογή ? Τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Όντως της wind είναι δλ αυτό κ όλα τα άλλα που έχω αναφέρει. Δε κατάφερα να βρω κατηγορία διαφημίσεις στη google εφαρμογή παντως.

 

Να σβήσω την q εφαρμογή ? Τι να κάνω ?

 

Μπαίνεις ρύθμισης συσκευής...

Όταν κάνεις σκρολ προς τα κάτω ...μετά το μενού "Λογαριασμοί" γράφει Google....μπαίνεις εκεί μέσα και θα δεις προς τα κάτω που γράφει "διαφημίσεις"...κάτω από την "ασφάλεια"...

Εκεί μπαίνεις και ξετικαρεις...

Αν έχεις κάνει και εκαθαριστικο σε cookies ...κάνε μια επανεκκίνηση μετά.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το oneplus 5t lava edition. Μετα απο πολλα πολλα χρονια με iphone(s) αποφασισα να κανω επιτελους τη μεταβαση αφου πλεον το android ειναι ακρως εντυπωσιακο και ωριμο ενω το ios εχει μεινει τραγικα στασιμο κατα τη ταπεινη μου γνωμη. Δεν θα αναφερθω για το ποσο γαματο το κινητο ειναι απο κοντα, Ειδικα η κοκκινη εκδοση.

 

Αφου λοιπον παρελαβα το oneplus που λετε, μετα απο μερικες ωρες ειπα να ανοιξω rma :(:(

 

https://youtu.be/Vs38omEy1t0

 

Εχει μαμηθει στα ρισταρτ το κινητο. Απλα χτυπιεμαι για τη καντεμια που με διακατεχει.

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις ρύθμισης συσκευής...

Όταν κάνεις σκρολ προς τα κάτω ...μετά το μενού "Λογαριασμοί" γράφει Google....μπαίνεις εκεί μέσα και θα δεις προς τα κάτω που γράφει "διαφημίσεις"...κάτω από την "ασφάλεια"...

Εκεί μπαίνεις και ξετικαρεις...

Αν έχεις κάνει και εκαθαριστικο σε cookies ...κάνε μια επανεκκίνηση μετά.

 

το βρηκα, απλα η διαφημιστικη αυτη οθονη εχει κ ρυθμισεις κ αναφερει οτι ειναι caller id προγραμμα // δε μπορω ν καταλαβω πως μπηκε

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το oneplus 5t lava edition. Μετα απο πολλα πολλα χρονια με iphone αποφασισα να κανω επιτελους τη μεταβαση αφου πλεον το android ειναι ακρως εντυπωσιακο και ωριμο. Δεν θα αναφερθω για το ποσο γαματο το κινητο ειναι απο κοντα, ειδικα η κοκκινη εκδοση.

 

Αφου λοιπον παρελαβα το oneplus που λετε, μετα απο μερικες ωρες ειπα να ανοιξω rma :(:(

 

https://youtu.be/Vs38omEy1t0

 

Εχει μαμηθει στα ρισταρτ το κινητο. Απλα χτυπιεμαι για τη καντεμια που με διακατεχει.

Όντως γκαντεμιά! Πέτυχες προβληματική συσκευή! Προσωπικά δεν έτυχε να ξανακούσω παρόμοιο πρόβλημα σε 5Τ!

Πιστεύω θα σου στείλουν νέα συσκευή και μακάρι να βγει απροβλημάτιστη!

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το oneplus 5t lava edition. Μετα απο πολλα πολλα χρονια με iphone αποφασισα να κανω επιτελους τη μεταβαση αφου πλεον το android ειναι ακρως εντυπωσιακο και ωριμο. Δεν θα αναφερθω για το ποσο γαματο το κινητο ειναι απο κοντα, ειδικα η κοκκινη εκδοση.

 

Αφου λοιπον παρελαβα το oneplus που λετε, μετα απο μερικες ωρες ειπα να ανοιξω rma :(:(

 

https://youtu.be/Vs38omEy1t0

 

Εχει μαμηθει στα ρισταρτ το κινητο. Απλα χτυπιεμαι για τη καντεμια που με διακατεχει.

Και τι θα κάνεις τώρα φίλε? Θα το στείλεις πίσω? από το επίσημο site το πήρες ή από Κίνα?

Με άγχωσες τώρα γιατί περιμένω και γω το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα rma παιδες. Περιμενω να γινει approve. θα σας ενημερωνω. Το εχω παρει απο το επισημο σαιτ.

 

popcorn μην αγχωνεσαι. Γενικα ειμαι λιγο καντεμης οποτε θεωρω πως απλα ετυχε.

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Και εγω lava red πηρα και κανενα προβλημα ως τωρα οποτε ετυχε παιδια...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα rma παιδες. Περιμενω να γινει approve. θα σας ενημερωνω. Το εχω παρει απο το επισημο σαιτ.

 

popcorn μην αγχωνεσαι. Γενικα ειμαι λιγο καντεμης οποτε θεωρω πως απλα ετυχε.

Τετοιο θεμα δεν ειχε εμφανιστει στο φορουμ εδω τουλαχιστον. Ειναι θεμα γκαντεμιας οπως ειπες.παντως οποια παιδια απο εδω ανοιξαν rma για καποιο θεμα αλλο (οθονη,μπαταρια) παρελαβαν καινουρια συσκευη. Υπομονη και θα το χαρεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις διαφημίσεις και μενα μου πεταει οπου να ναι...εκανα πατραπανω οτι ειπε καποιος χρηστης για διαγραφη cookies επανεκκίνηση και ξετικαρισμα απο την google αλλα συνεχιζει...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...