Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ έχω 2 σιμ και δεν έχω χάσει κλήσεις ως τώρα..
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με Oreo Stable εδώ και 2 βδομάδες με 2 SIM δεν έχω χάσει την παραμικρή κλήση:) Ακόμα και στο σπίτι μου που δεν έχω καλό σήμα κ στις 2 SIM με Oreo δείχνει να βελτιώθηκε :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Με Oreo Stable εδώ και 2 βδομάδες με 2 SIM δεν έχω χάσει την παραμικρή κλήση:) Ακόμα και στο σπίτι μου που δεν έχω καλό σήμα κ στις 2 SIM με Oreo δείχνει να βελτιώθηκε :)

Σε ποια φάση είχες θέμα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

...είσαι με Nougat ή Oreo?

 

Oreo stable

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εκεί που ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω, διαβάζω από αρκετούς από σας ότι χάνονται κλήσεις, αν έχετε 2 sim μέσα!

Εγώ έχω 2 sim αναγκαστικά και φοβάμαι πλέον να προχωρήσω σε παραγγελία!

τι φταίει;; το λειτουργικό ή οι SIM;;;

:blink: Επειδή έχω μάθει σε ρουταρισμένη συσκευή, αλλά θα φοβηθώ να την πειράξω πολύ την συσκευή, υπάρχει κάποια εφαρμογή που την τρέχεις και το ρουτάρεις ή είναι μπελάς?

Θα μπορούσα να τους ζητήσω να την ρουτάρουν από το επίσημο site;;

....αλλιώς κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει;; Αθήνα, περιοχή Χολαργό, Αγ. Παρασκευή, Χαλάνδρι κλπ;;;; ...με το χαρτζιλίκι του φυσικά :O

:!: Και αν τελικά ξεπεράσω τους φόβους μου για τις χαμένες κλήσεις, υπάρχει κανένας κωδικός εκπτωτικός για αξεσουάρ από το επίσημο site; ...μη ψάχνω τώρα

Ουτε εγω με 2 σιμ εχω χασει κλήση . Ουτε σε nougat ουτε σε Οreo. Και οντως και σε μενα φαινεται να εχω καλυτερο σημα σε ορεο. Το ρουταρισμα ειναι ευκολο. Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι update σε οreo και μετα ξεκλειδωμα bootloader (γιατι εκει χανεις οτι δεδομενο εχεις περασει και σου κανει factory reset) αφου πρωτα εγκαταστησεις adb drivers στο pc για να μπορεις να περασεις μετα με fastboot custom recovery (προτινω bluspark) και τελος magisk για ρουτ. Η πλειονότητα με ρουτ εδω, αυτο το σεταρισμα εχει. Ειμαι αγια παρασκευη. Αν τα βρεις μπαστουνια στειλε μνμ . Δες τον οδηγο με την σειρα ενεργειων εδω https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/oneplus-5t-unlock-bootloader-flash-twrp-t3704592

Υπαρχει νημα για να επιλεξεις καποιο εκπτωτικο κουπονι, αλλα να ξερεις ενεργοποειται μονο αν με την συσκευη παρεις μαζι και καποιο αξεσουαρ (20 ευρω εκπτωση)

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το μονο που καπως με "αγχωνει" στο 5Τ ειναι το υψηλο SAR που διαβαζω οτι εχει...

Και το κακο ειναι οτι δεν μπορω καθολου τα bluetooth ακουστικά.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το μονο που καπως με "αγχωνει" στο 5Τ ειναι το υψηλο SAR που διαβαζω οτι εχει...

Και το κακο ειναι οτι δεν μπορω καθολου τα bluetooth ακουστικά.

 

Αυτό όντως είναι ένα θεματακι,1,37 head δεν τη λες μικρή τιμή,..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως είναι ένα θεματακι,1,37 head δεν τη λες μικρή τιμή,..

 

Σύμφωνα με τον πίνακα που ανέβασε ένας φίλος πριν το δίνει 1,68, υπερβολικό μου

φαίνεται.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον πίνακα που ανέβασε ένας φίλος πριν το δίνει 1,68, υπερβολικό μου

φαίνεται.

 

Εγώ απ' όταν κυκλοφόρησε ξέρω για 1,37 στο κεφάλι....Μπορείς να βάλεις το link που λες;;;;Μήπως είναι τιμή USA,γιατί έχουν άλλες μετρήσεις EU-USA...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ' όταν κυκλοφόρησε ξέρω για 1,37 στο κεφάλι....Μπορείς να βάλεις το link που λες;;;;Μήπως είναι τιμή USA,γιατί έχουν άλλες μετρήσεις EU-USA...

Λίγο πιο πάνω είναι, στο post 3347

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι στον αμερικανικο τροπο μετρησης sar υπολογιζουν ανα 1gr ιστου, ενω στον ευρωπαϊκο ανα 10gr ιστου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ χάσει κλήση με nougat και με Oreo ...δεν ξέρω αν παίζει όμως ρόλο ότι την δεύτερη σιμ την έχω μόνο για δεδομένα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω σημαντικό πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Μέχρι τώρα κάποιες δε χτυπούσαν, από το πρωί για κάποιο λόγο η ένταση των ειδοποιήσεων είναι εξαιρετικά αδύναμη. Υποψιάζομαι ότι ίσως κάποιο ρόλο να παίζει η σύνδεση σε bluetooth ακουστικό αλλά δεν είναι στάνταρ. Χθες βράδυ δεν είχα πρόβλημα.

 

Είναι πολύ random κατάσταση, έχει κάποιος παρόμοιο θέμα;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απλα να αφησω κι εγω εδω το οτι δεν εχω κανενα θεμα με τις κλησεις. Απο την πρωτη μερα ειμαι με 2 σιμ, whatsup+cosmote , ισα ισα που σε σημεια γνωστα (π.χ στο μπανιο) ειχα ελαχιστο Η και καθολου σημα σε αλλο κινητο (ASUS zenfone). Τωρα δεν εχω δει πουθενα να χανει σημα Η εστω να πεφτει τραγικα η μπαρα σηματος. Ειμαι Αλεξ/πολη.

Οσο για την μπαταρια και την φορτιση που λεγαμε , για τον dash, νομιζω οτι δε θα μας ειναι θεμα για τον καιρο που θα εχουμε το κινητο , και απλα θα επελθει η φυσιολογικη φθορα της μπαταριας.

Τι λετε για το 6 που ερχεται ? Μας βλεπετε χριστουγεννα να δινουμε αυτο και να πηγαινουμε με λιγα λεφτα παραπανω στο καινουριο ?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κατσε να το χαρουμε αυτο και βλεπουμε:p αν ειναι μικρες οι διαφορες που θα ειναι παμε για το 6τ πιστευω οτι η σωστη κινηση ειναι αυτη,θα δουμε ....καλα να ειμαστε πανω απο ολα
Link to comment
Share on other sites

Εριξα και εγω την παραγγελία σήμερα σε κόκκινο μετα απο s7 edge και iphone x..η αληθεια ειναι οτι το σκεφτηκα αρκετά μιας και ημουν αναμεσα και στο note 8 για την καμερα αλλα πιστευω θα είναι ανταξια του s7 edge οποτε θα με αφησει ικανοποιημένο (εχω και το 1+1)...το πρώτο πραγμα που θα κανω ειναι update και θελω να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω ολα μου τα πραγματα απο το s7 edge(εφαρμογες και φωτος) στο 1+5t μιας και δεν εχει καρτα μνημης;;

 

Νομίζω με αυτό μπορείς να κάνεις την δουλειά σου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oneplus.backuprestore

:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδες το Oxygen Updater ειναι αξιοπιστο γενικα;το δουλευουμε χωρις φοβο;
Κανονικά. Δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με αυτό μπορείς να κάνεις την δουλειά σου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oneplus.backuprestore

 

μολις ερθει το κινητο θα το δοκιμασω!!σ ευχαριστω παρα πολυ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...