Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην την ξαναπάμε από την αρχή όλη την κουβέντα όμως... Τα είπαμε τα ξεκαθαρίσαμε τέλος :p:p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

τα είπαμε, τα ξεκαθαρίσαμε, τα χιλιογράψαμε κι ακόμα παραγγελία συσκευή με αξεσουάρ χωριστά έκανε! φίλε αν δεν τρολάρεις αληθινά ζητάω συγνώμη γιατί κάτι σοβαρό τρέχει με σένα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τα είπαμε, τα ξεκαθαρίσαμε, τα χιλιογράψαμε κι ακόμα παραγγελία συσκευή με αξεσουάρ χωριστά έκανε! φίλε αν δεν τρολάρεις αληθινά ζητάω συγνώμη γιατί κάτι σοβαρό τρέχει με σένα..

 

Δεν τρολαρω φιλε μ απλος χθες παραγγειλα την συσκευη και σημερα τα αξεσουαρ ηθελα να τα παραγγελα ξεχωριστα :)

Ελπιζω να μ ερθουν με το καλο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα παραγγελίες, έλεος.

Ας κάνουν κάτι οι διαχειριστές.

Δεν είμαστε εδώ για να συζητάμε αν η τάδε μεταφορική τα φέρνει στο σπίτι ή όχι, αλλά για να συζητάμε προβλήματα και διάφορα άλλα περί της συσκευής.

Όποιος έχει ερωτήσεις για τη μεταφορική του, σηκώνει το τηλέφωνο και τους παίρνει και ρωτάει...

 

On topic τώρα, μετά την αναβάθμιση σε oreo που και που εξαφανίζονται τα navigation buttons. Η μπάρα παραμένει στο κάτω μέρος της συσκευής.

Όταν το κλειδώνω και το ανοίγω φτιάχνει, αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

Έκανα επανεκκίνηση, αλλά συνεχίζει το θέμα.

Έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην την ξανακάνουμε την συζήτηση...... Έγινε κουραστικό....

Εγω προσωπικα Flandra δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με κανενα απο εδω μεσα. Αλλα ενα θα πω ο καθενας κανει κουμαντω της δικιας του τσεπης οπως αυτος θελει :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια το προβλημα μου παραμενει με το κλειδωμα οθονης, οταν το κανω επανεκινηση μου ζηταει το κωδικο PIN τις 2-3 πρωτες φορες που παω να ανοιξω το τηλεφωνο, και μετα παλι με μια απλη κυλιση ανοιγει κανονικα στον οποιονδηποτε,χωρις να ζηταει κανεναν κωδικο ασφαλειας για να ξεκλειδωσει, μηπως ξερει κανεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια το προβλημα μου παραμενει με το κλειδωμα οθονης, οταν το κανω επανεκινηση μου ζηταει το κωδικο PIN τις 2-3 πρωτες φορες που παω να ανοιξω το τηλεφωνο, και μετα παλι με μια απλη κυλιση ανοιγει κανονικα στον οποιονδηποτε,χωρις να ζηταει κανεναν κωδικο ασφαλειας για να ξεκλειδωσει, μηπως ξερει κανεις τι γινεται?
Μήπως έχεις κάποιο από τα Smart lock ενεργοποιημενα;

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα αναγνωρισμενο ως αξιόπιστη συσκευή το Bluetooth στο smart Lock, οπότε αυτό μου ξεκλειδωνε την συσκευή, γι άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά θα μου ερθη με UPS παιδιά αύριο θα το παραλάβω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες. Μετά από αναβάθμιση σε oreo δεν ξεκινάει να κατεβάζει η να κάνει update στις εφαρμογές πάρα μόνο μετά από ώρες μόνο του. Μερικές και καθόλου. Έχει κανείς πρόβλημα παρόμοιο? Έκανα καθαρισμούς κτλ στο Google play αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες. Μετά από αναβάθμιση σε oreo δεν ξεκινάει να κατεβάζει η να κάνει update στις εφαρμογές πάρα μόνο μετά από ώρες μόνο του. Μερικές και καθόλου. Έχει κανείς πρόβλημα παρόμοιο? Έκανα καθαρισμούς κτλ στο Google play αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Oneplus 5t όχι, δεν έχω αυτό το πρόβλημα αλλά στο nexus 6p μόλις πήρε την 8.0 άρχισε να κάνει αυτό ακριβώς που περιγράφει. Δεν το έλυσα ποτέ το θέμα και βαριόμουν να κάνω format...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κάθε αναβάθμιση μεγάλη κάνω πάντα factory reset μέσα από recovery και set as new την συσκευή..δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μήνυμα στην κουρτίνα ειδοποιήσεων ότι το messenger ειναι πάνω από άλλες εφαρμογές οτι τις καλύπτει και αν θέλω να απενεργοποιήσω αυτή την επιλογή σε εσάς το βγάζει? το έχετε απενεργοποιήσει? στην nougat δεν το έβγαζε..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μήνυμα στην κουρτίνα ειδοποιήσεων ότι το messenger ειναι πάνω από άλλες εφαρμογές οτι τις καλύπτει και αν θέλω να απενεργοποιήσω αυτή την επιλογή σε εσάς το βγάζει? το έχετε απενεργοποιήσει? στην nougat δεν το έβγαζε..

Το κανει και σε εμενα φιλε, δεν εχω βρει τροπο απενεργοποιησης, μαλλον ειναι επιλογη της oreo.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πάρει skins για το κινητό; Εμένα μου ήρθαν από την dbrand η πρώτη φουρνιά αλλά λίγο το μετάνιωσα γιατί από ότι διάβασα σε φορουμ δεν μπορείς να βάλεις θήκη μετά χαλάει το αυτοκόλλητο.

 

Σίγουρα το αυτοκόλλητο όπως το βλέπω προστατεύει κ από τις πιο δυνατές χαρακιές που ίσως λάβει, αλλά σε κάποια πτώση δεν θα πρέπει να κάνει κ πολλά. Παρασύρθηκα αγόρασα καμία 15 θήκες για το κινητό όπως κ όλα τα είδη tempered που υπάρχουν :p

_______________________

PS. Το καλύτερο tempered για μένα είναι αυτά της υδρογελης (και μάλιστα η πρώτη γενιά υδρογελης αλλά αυτή είναι αρκετά δύσκολη στην εφαρμογή, οπότε για αυτούς που δεν έχουν υπομονή τίμια είναι κ της δεύτερης γενιάς), έχουν μακράν την καλύτερη εφαρμογή στο 100% της οθόνης χωρίς να χρειάζεται να πάρεις tempered με χρώμα γύρω γύρω για να κολλήσει (κ μετά να αισθάνεσαι και τον αέρα που υπάρχει ανάμεσα στην οθόνη κ το tempered), ούτε μισοκομμενο tempered για να μην ξεκολλάει από την οθόνη. Μετά ωραία είναι και οι σιλικονουχες μεβρανες όπου κ αυτές δίνουν καλύτερη αίσθηση από το κλασικό tempered.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε εμενα φιλε, δεν εχω βρει τροπο απενεργοποιησης, μαλλον ειναι επιλογη της oreo.

Αν δεν φεύγει απο ρύθμιση εμφάνισης notification της εφαρμογής,τοτε δοκιμάστε εδώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze&hl=en

 

Παιδιά έχει κανείς πάρει skins για το κινητό; Εμένα μου ήρθαν από την dbrand η πρώτη φουρνιά αλλά λίγο το μετάνιωσα γιατί από ότι διάβασα σε φορουμ δεν μπορείς να βάλεις θήκη μετά χαλάει το αυτοκόλλητο.

 

Σίγουρα το αυτοκόλλητο όπως το βλέπω προστατεύει κ από τις πιο δυνατές χαρακιές που ίσως λάβει, αλλά σε κάποια πτώση δεν θα πρέπει να κάνει κ πολλά. Παρασύρθηκα αγόρασα καμία 15 θήκες για το κινητό όπως κ όλα τα είδη tempered που υπάρχουν :p

Εξαρτάτε απο το ειδος της θήκης πχ σε εμενα με την κόκκινη επίσημη μαλακη της oneplus δεν χαλάει το skin.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1)πως ενεργοποιούμε το picture in picture ;

2)πώς ενεργοποιούμε τα gestures για να βγάλουμε το navigation bar;

3)πως μπορούμε να κρατήσουμε το navigation bar αλλά να το κάνουμε μισό σελίδα μέγεθος (ύψος);

4)αν κρύψουμε τελείως το navigation bar βάζοντας μια εφαρμογή όπως το swipe home button θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα "εκεί gestures" που μας βολεύουν; πχ σύρσιμο προς τα πάνω home button, σύρσιμο πάνω και δεξιά το recent apps και πάνω αριστερά το back. Το swipe home button το χρησιμοποιώ κοντά δεκα χρόνια και με έχει βολέψει ο πολύ. Βρίσκω πολύ αστείο το ότι ανακάλυψαν όλοι τα gestures με τη βοήθεια της Apple δέκα χρόνια μετά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φεύγει απο ρύθμιση εμφάνισης notification της εφαρμογής,τοτε δοκιμάστε εδώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze&hl=en

 

 

Εξαρτάτε απο το ειδος της θήκης πχ σε εμενα με την κόκκινη επίσημη μαλακη της oneplus δεν χαλάει το skin.

 

Θα το δοκιμάσω το βραδάκι να δω αν έχω κάποια θήκη με περισσότερο "αέρα" μπας κ δεν έχω τέτοιο θέμα. Thanks

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πάρει skins για το κινητό; Εμένα μου ήρθαν από την dbrand η πρώτη φουρνιά αλλά λίγο το μετάνιωσα γιατί από ότι διάβασα σε φορουμ δεν μπορείς να βάλεις θήκη μετά χαλάει το αυτοκόλλητο.

 

Σίγουρα το αυτοκόλλητο όπως το βλέπω προστατεύει κ από τις πιο δυνατές χαρακιές που ίσως λάβει, αλλά σε κάποια πτώση δεν θα πρέπει να κάνει κ πολλά. Παρασύρθηκα αγόρασα καμία 15 θήκες για το κινητό όπως κ όλα τα είδη tempered που υπάρχουν :p

_______________________

PS. Το καλύτερο tempered για μένα είναι αυτά της υδρογελης (και μάλιστα η πρώτη γενιά υδρογελης αλλά αυτή είναι αρκετά δύσκολη στην εφαρμογή, οπότε για αυτούς που δεν έχουν υπομονή τίμια είναι κ της δεύτερης γενιάς), έχουν μακράν την καλύτερη εφαρμογή στο 100% της οθόνης χωρίς να χρειάζεται να πάρεις tempered με χρώμα γύρω γύρω για να κολλήσει (κ μετά να αισθάνεσαι και τον αέρα που υπάρχει ανάμεσα στην οθόνη κ το tempered), ούτε μισοκομμενο tempered για να μην ξεκολλάει από την οθόνη. Μετά ωραία είναι και οι σιλικονουχες μεβρανες όπου κ αυτές δίνουν καλύτερη αίσθηση από το κλασικό tempered.

 

Τι ακριβώς είναι η υδρογελη καιβπουβτην βρίσκουμε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

1)πως ενεργοποιούμε το picture in picture ;

2)πώς ενεργοποιούμε τα gestures για να βγάλουμε το navigation bar;

3)πως μπορούμε να κρατήσουμε το navigation bar αλλά να το κάνουμε μισό σελίδα μέγεθος (ύψος);

4)αν κρύψουμε τελείως το navigation bar βάζοντας μια εφαρμογή όπως το swipe home button θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα "εκεί gestures" που μας βολεύουν; πχ σύρσιμο προς τα πάνω home button, σύρσιμο πάνω και δεξιά το recent apps και πάνω αριστερά το back. Το swipe home button το χρησιμοποιώ κοντά δεκα χρόνια και με έχει βολέψει ο πολύ. Βρίσκω πολύ αστείο το ότι ανακάλυψαν όλοι τα gestures με τη βοήθεια της Apple δέκα χρόνια μετά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

1.Εφαρμογες, ειδικη πρόσβαση, λειτουργια pip. Το youtube το δείχνει αλλα πρέπει να εχεις συνδρομή red για το pip. Εχει βγει στο xda, ενα mod, αν θες googlαρε το

2. Gestures εχει μόνο η open beta 3

3. Δεν γίνεται

4. Στη stable νομίζω οτι αν κρύψεις nav bar με swipe up ξαναβγαίνει

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε φωτιες που μου αναψατε ρε παλιοπαιδα!!!!!ειμαι μεsamsung note 4 και γενικα τα τελευταια 4 χρονια με samsung,ακουω για την καμερα διαφορα,αν ειναι στα επιπεδα του note 4 για μενα ειναι μια χαρα ,λοιπον με το χερι στην καρδια να πατησω την αγορα;γενικα υπαρχει κατι που μπορει να με χαλασει κατα την γνωμη σας;
Link to comment
Share on other sites

ρε φωτιες που μου αναψατε ρε παλιοπαιδα!!!!!ειμαι μεsamsung note 4 και γενικα τα τελευταια 4 χρονια με samsung,ακουω για την καμερα διαφορα,αν ειναι στα επιπεδα του note 4 για μενα ειναι μια χαρα ,λοιπον με το χερι στην καρδια να πατησω την αγορα;γενικα υπαρχει κατι που μπορει να με χαλασει κατα την γνωμη σας;

 

Note δεν είχα και δεν έχω άποψη. Νομίζω όμως ότι έχει μια αξιοπρεπεστατη κάμερα. Τι να με χαλάσει; σφαίρα είναι.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ρε φωτιες που μου αναψατε ρε παλιοπαιδα!!!!!ειμαι μεsamsung note 4 και γενικα τα τελευταια 4 χρονια με samsung,ακουω για την καμερα διαφορα,αν ειναι στα επιπεδα του note 4 για μενα ειναι μια χαρα ,λοιπον με το χερι στην καρδια να πατησω την αγορα;γενικα υπαρχει κατι που μπορει να με χαλασει κατα την γνωμη σας;

 

H καμερα του 5Τ αναλογα με το "σεναριο" που τραβας φωτο μπορει να ειναι λιγο χειροτερη - ισαξια - λιγο καλυτερη απο του Note 8.

Το λεω εχοντας κανει camera vs αναμεσα στις 2 συσκευες προσφατα.

To μονο που μπορει να σε χαλασει ειναι η αποσπωμενη μπαταρια και το πενακι που δε θα εχεις στο 5Τ!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...