Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παίδες!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό εδώ:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3714595

Κάνει όμως το panorama να μην λειτουργεί

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό δουλεύω αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Πιστεύω μια απ' τις γρηγορότερες.......

 

Καλορίζικο και..... εύχομαι απροβλημάτιστο! ;)

Το ίδιο και εγώ.

Απλά απενεργοποίησε όλους τους συγχρονισμούς της εφαρμογής.

Σήμερα μου ήρθε η 4.7.6.

Καμία αξιοσημείωτη αλλαγή...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σας. θα δοκιμασω και θα καταληξω καπου κι εγω.

Εχω αλλη ερωτηση. Δουλευω 2 καρτες , η μια συμβολαιο ote και το αλλο whatsup, παρατηρησα οτι σε οποια θεση (1 η 2) και να βαλω την sim του whatsup, δεν πιανει 4g αντιθετως δειχνει σχεδον παντα H+. Ενω οταν γυρησω στην sim του συμβολαιου , σε οποια θεση και να ειναι δειχνει φουλ 4G. Μηπως φταιει η sim ? Υποψην οτι η whatsup sim ειναι nano, ενω την αλλη την εκοψα μονος μου για να γινει Nano.. Ισως κατι δεν εχω δει στις ρυθμισεις? Το εχω στο αυτοματο.

 

 

 

Πάρε τηλέφωνο στην Cosmote για την ενεργοποίηση του 4g στο νούμερο του what’s up. Μπορεί να χρειάζεται να στείλεις και κάποιο μήνυμα, δεν θυμάμαι την ακριβή διαδικασία. Το τηλέφωνο δεν φταίει πάντως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της Google γαι φωτογραφίες βλέπω φωτογραφίες από παλιές συσκευές μου που κατά λάθος τις είχα συγχρονίσει. Στο κινητό που είναι αποθηκευμένες για να τις σβήσω ωστε να μην χάνω χώρο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό πουθενά δεν είναι. Στο cloud τις βλέπεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό πουθενά δεν είναι. Στο cloud τις βλέπεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα τις βλέπω και οταν είμαι offline. Ισως τις έχει μονο ως thumbnails αλλά και πάλι κάπου τις έχει.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μα τις βλέπω και οταν είμαι offline. Ισως τις έχει μονο ως thumbnails αλλά και πάλι κάπου τις έχει.
Κρατάς πατημένη μια και μετά διαλέγεις αυτές που θέλεις να σβήσεις και πατάς το εικονίδιο του κάδου πάνω δεξιά.

 

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και από υπολογιστή άμα πας στο photos.google.com

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην Cosmote για την ενεργοποίηση του 4g στο νούμερο του what’s up. Μπορεί να χρειάζεται να στείλεις και κάποιο μήνυμα, δεν θυμάμαι την ακριβή διαδικασία. Το τηλέφωνο δεν φταίει πάντως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω επιλέξει να ανάβει η οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση. αυτό συμβαίνει μεν αλλά δεν φαίνεται καθόλου το ρολόι. Έτσι συμβαίνει σε όλους η μου διαφεύγει κάτι;

 

sent from my Oneplus 5t

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω επιλέξει να ανάβει η οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση. αυτό συμβαίνει μεν αλλά δεν φαίνεται καθόλου το ρολόι. Έτσι συμβαίνει σε όλους η μου διαφεύγει κάτι;

 

sent from my Oneplus 5t

Έτσι κάνει και σε μένα φίλε μου

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβαζα στο φόρουμ της OnePlus αυτό:

https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-5t-paint-chipping-issue-chek-your-phone-right-now.738349/

Συμβαίνει σε κάποιον από δω το έχετε προσέξει. Το δικό μου καλό το βλέπω για τώρα. Δεν ξέρω αργότερα περνώντας οι μέρες τι θα γίνει.

Ναι και ένα βίντεο:

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα στο δικό μου τώρα που το κοίταξα εξονυχιστικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα διάβαζα στο φόρουμ της OnePlus αυτό:

https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-5t-paint-chipping-issue-chek-your-phone-right-now.738349/

Συμβαίνει σε κάποιον από δω το έχετε προσέξει. Το δικό μου καλό το βλέπω για τώρα. Δεν ξέρω αργότερα περνώντας οι μέρες τι θα γίνει.

Ναι και ένα βίντεο:

Απο οτι διαβασα,το τηλ δεν ειναι βαμενο, Είναι ανοδιωμένο αλουμίνιο.οποτε εαν υπαρχει καποια σκονη η αμμο,με την θηκη σου δημιουργει αυτα.ειναι καθαρα θεμα χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος που γνωριζει να με βοηθησει σχετικα με ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το oneplus 5t μου;;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ξερω αν σε ολους σας συμβαινει αλλα οταν προσπαθησα να ξεκλειδωσω bootloader επειτα εμφανιζεται αυτο το μηνυμα καθε φορα που το τηλεφωνο εκκινει.

Your device software can't be checked for corruption. Please lock the bootloader by fastboot oem lock and erase userdata.

δευτερον επειτα απο επιτυχης ξεκλειδωμα του bootloader εγκατεστησα official twrp και πηγα να φλασαρω την audax rom.

2ο προβλημα οποια ρομ και να φλασαρω καταληγω με bootloop στο twrp recvery

και αν καποια στιγμη ανοιξει η ρομ δεν εχει root (βγαζει σφλαμα παντα σε εγκατασταση του magisk)

 

δεν ξερω αν εγινα κατανοητος.

τωρα ειμαι εντελως εργοστασιακος με στοκ ρομ και locked bootloader

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ξερω αν σε ολους σας συμβαινει αλλα οταν προσπαθησα να ξεκλειδωσω bootloader επειτα εμφανιζεται αυτο το μηνυμα καθε φορα που το τηλεφωνο εκκινει.

Your device software can't be checked for corruption. Please lock the bootloader by fastboot oem lock and erase userdata.

δευτερον επειτα απο επιτυχης ξεκλειδωμα του bootloader εγκατεστησα official twrp και πηγα να φλασαρω την audax rom.

2ο προβλημα οποια ρομ και να φλασαρω καταληγω με bootloop στο twrp recvery

και αν καποια στιγμη ανοιξει η ρομ δεν εχει root (βγαζει σφλαμα παντα σε εγκατασταση του magisk)

 

δεν ξερω αν εγινα κατανοητος.

τωρα ειμαι εντελως εργοστασιακος με στοκ ρομ και locked bootloader

Βάλε blu_spark twrp. Με το απλό θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ξερω αν σε ολους σας συμβαινει αλλα οταν προσπαθησα να ξεκλειδωσω bootloader επειτα εμφανιζεται αυτο το μηνυμα καθε φορα που το τηλεφωνο εκκινει.

Your device software can't be checked for corruption. Please lock the bootloader by fastboot oem lock and erase userdata.

δευτερον επειτα απο επιτυχης ξεκλειδωμα του bootloader εγκατεστησα official twrp και πηγα να φλασαρω την audax rom.

2ο προβλημα οποια ρομ και να φλασαρω καταληγω με bootloop στο twrp recvery

και αν καποια στιγμη ανοιξει η ρομ δεν εχει root (βγαζει σφλαμα παντα σε εγκατασταση του magisk)

 

δεν ξερω αν εγινα κατανοητος.

τωρα ειμαι εντελως εργοστασιακος με στοκ ρομ και locked bootloader

Το μήνυμα που σου βγάζει το βγάζει σε όλους όσους ξεκλειδωσαν..μην σε ανησυχεί

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι άσχετος με φλασαρισματα..

Έχω φλασαρει άπειρες ρομ σε htc και είμαι πολύ εξοικειωμένος. Αλλά εδώ δεν ξέρω τι παίζει. Να φταίει τόσο η ρομ που φλασαρω;

Έχω κάνει ακριβώς την διαδικασία όπως τη λέει στο xda φλασαρα ρομ αλλά ποτέ δεν κατέληξα με την πρώτη να ανοίγει η ρομ κ να είναι με root όπως πρέπει..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση, θα προτείνατε το κινητό σε κάποιον που δε ασχολείται με φλασαρίσματα και θέλει να έχει το κινητό μόνο με τα official update? Πιθανόν η αγορά να γίνει από Κίνα που νομίζω έχει μια "Global rom" όπως διαβάζω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση, θα προτείνατε το κινητό σε κάποιον που δε ασχολείται με φλασαρίσματα και θέλει να έχει το κινητό μόνο με τα official update? Πιθανόν η αγορά να γίνει από Κίνα που νομίζω έχει μια "Global rom" όπως διαβάζω.

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι μια χαρά είναι χωρίς φλασάρισμα. Είχα καημό να αρχίσω να φλασαρω αλλά πάει σφαίρα από μόνο του. Τώρα δεν ξέρω αυτό που λες από Κίνα. Έχω από το επίσημο site.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το smoothness του κινητού σε κάποια πράγματα.

Όταν κατεβάσω την κουρτίνα ειδοποιήσεων κάποιες φορές σα να χάνει frames, δεν είναι απόλυτα ομαλή η κίνηση. Μου κάνει και κάποια σκαλώματα σε chrome και γενικά όταν σκρολαρω σε κάποιες εφαρμογές. Όχι παντού ούτε όλες τις φορές.

Δεν θα γκρινιαζα αλλά σε OnePlus 5 και mi mix 2 δεν είχα τέτοια θέματα.

Όταν έστησα το κινητό είχα κάνει επαναφορά μέσω Google account από το mi mix 2 που είχα πριν.

Ίσως χρειάζεται στήσιμο σαν καινούργια συσκευή.

Διαφορετικά σκέφτομαι να φλασάρω όλη τη τελευταία ρομ από recovery

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε αν ενα κινητο εχει αγοραστει απο site της oneplus? μεσω imei;;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...