Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπερα.Κατοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα της συσκευής και απολυτα ικανοποιημενος.Προσπαθώντας να την μάθω έχουν γεννηθεί κάποιες αποριες.Θα ήθελα να μαθω τι συμβολίζει στην εφαρμογή της κάμερας ένα προσωπάκι που έχει μαζί με ένα +;;;Βρίσκεται πάνω από το κατακόρυφα στα δεξιά Edited by VasilissiD
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να παραλαβεις,ενημερωσε μας σχετικα με την οθονη κ τι παρτιδα παρελαβες.

παντως ρε παιδια με ενα search που εκανα,δεν εχει αναφερθει καπου,αυτο που αναφερατε στις πιο πισω σελιδες.μηπως ειναι καποιο effect του chrome?

 

Λίγα λεπτά μετά το ποστ παρέλαβα!!! Έρχομαι από s8 Kai έχω μείνει άναυδος!!! Αυτή είναι η συσκευή! Νιώθεις ότι κρατάς τηλέφωνο!! Ημερομηνία κατασκευής 28.11.17. Επίσης αυτό το θέμα με τα γκρι μαύρα κτλ κτλ στη οθόνη δε μου το κάνει ούτε στο chrome ούτε πουθενά. Το μόνο fail στην όλη υπόθεση είναι η θήκη που είχα παραγγείλει η silicone black . Δε με βολεύει καθόλου. Αντίθετα αυτή που είχε μέσα Μ αρέσει αρκετά. Έχω μια αμφιβολία αν θα υπάρχει θέμα με τη πίσω κάμερα που εξέχει λίγο αλλά από βιντεάκια που έχω δει δύσκολα γρατσουνιεται το σημείο. Για φωτογραφική θα γράφω αργότερα καθώς είναι νωρίς!!!

Link to comment
Share on other sites

εβγαλαν το oneplus 5T star wars σε ωραιο λευκο χρωμα, λευκο του παγου , τρομερο

αλλα μπορουν να το παρουν μονο οσοι μενουν φιλανδια , δανια, ινδια ...

 

μακαρι να γινει διαθεσιμο για ολους

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καινούργιο εκτενές ελληνικό συγκριτικό φωτογραφίας που περιλαμβανει τις τελευταίες ναυαρχιδες με διπλή κάμερα και φυσικά το oneplus 5t.

http://gr.pcmag.com/dual-camera/29482/feature/poio-einai-to-kalutero-android-smartphone-me-diple-kamera

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται

https://m.banggood.com/OnePlus-5T-6_01-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1219561.html?aff_key=c1k1_k79bz&utm_source=ShareASale&utm_medium=aff

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...αν φορτίσουμε άλλη συσκευή (ηλ.τσιγαρο, activity tracker κτλ) με τον dash charger..τι πιθανότητα υπάρχει να έχουμε εκρήξεις?
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραγγελία το απόγευμα, Standard Shipping με Dispatch στις 27/12. Ελπίζω μέχρι 29 να το έχω Θεσσαλονίκη!

Είμαι χρήστης iPhone εδώ και πολλά χρόνια, ποιες πρέπει να είναι οι πρώτες κινήσεις που θα κάνω όταν πάρω το κινητό;;

Backup από συσκευή iPhone παίρνουν τα Android;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε μέιλ σήμερα ότι εγκρίθηκε το refund. Κυριακή μίλησα πρώτη φορά μαζί τους, Τριτη ήρθε η DHL και το πήρε και σήμερα εγκρίθηκε το refund. Άψογοι σε αυτό.

Η πλάκα είναι ότι τα ακουστικά που είχα βάλει με το κουπόνι της έκπτωσης δεν μου τα ζήτησαν ποτέ, οπότε κερδισμένος βγήκα. Μπράβο OnePlus :P

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα της δώσω μια ευκαιρία ακόμα της συσκευής για αυτό και ζήτησα αντικατάσταση. Αν μου ξανατυχει κουσουρι, χαιρετίσματα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Κατοχος πλέον εδώ και μια βδομάδα της συσκευής και απολυτα ικανοποιημενος.Προσπαθώντας να την μάθω έχουν γεννηθεί κάποιες αποριες.Θα ήθελα να μαθω τι συμβολίζει στην εφαρμογή της κάμερας ένα προσωπάκι που έχει μαζί με ένα +;;;Βρίσκεται πάνω από το κατακόρυφα στα δεξιά

 

Το βγάζει στην μπροστινή κάμερα και είναι το beauty mode

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για οπιον ενδιαφερεται απο Κινα στα 414€

https://gr.gizchina.com/2017/12/21/oneplus-5t-flash-sale-gearbest-coupon/

 

Με την επιλογη ευρωπαϊκου ταχηδρομιου δεν εχετε προβλημα με τελωνιο ! Δοκιμασμενο πολλες φορες :)

Edited by Christz007
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έδωσα παραγγελία στο gearbest με 4,5ε ακόμα εχει ενα τζαμακι κ μια θήκη σιλικόνης μάλλον,θα ανέβαζα το λινκ εγω με πρόλαβες! Μέσο Ελβετίας έβαλα να έρθει το δέμα κ με 9ε του εκανα κ ασφάλεια αυτή είναι μονο για ζημιά της παραγγελίας μέχρι να έρθει;

Είμαι στα 151 χιλ ύψος συσκευής σαν μεγαλύτερο το 5τ αν δεν μου κάτσει το μέγεθος βλεπω να το βαζω για πώληση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έδωσα παραγγελία στο gearbest με 4,5ε ακόμα εχει ενα τζαμακι κ μια θήκη σιλικόνης μάλλον,θα ανέβαζα το λινκ εγω με πρόλαβες! Μέσο Ελβετίας έβαλα να έρθει το δέμα κ με 9ε του εκανα κ ασφάλεια αυτή είναι μονο για ζημιά της παραγγελίας μέχρι να έρθει;

Είμαι στα 151 χιλ ύψος συσκευής σαν μεγαλύτερο το 5τ αν δεν μου κάτσει το μέγεθος βλεπω να το βαζω για πώληση

 

Οχι ειναι για για αν χαθει! Βασικα αν πληρωνεις μεσω paypal δεν χρειαζεται αυτη η ασφαλεια. Αλλα και εγω να σου πω την αληθεια θα την εβαζα για διπλη ασφαλεια στα τοσα λεφτα ..:D

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι για για αν χαθει! Βασικα αν πληρωνεις μεσω paypal δεν χρειαζεται αυτη η ασφαλεια. Αλλα και εγω να σου πω την αληθεια θα την εβαζα για διπλη ασφαλεια στα τοσα λεφτα ..:D

 

Christz μέσω PayPal εγινε η πληρωμή αυτό είπακ γω για την ασφάλεια χαλάλι τα 9ε,απο bangood k minideal που έφερα συσκευές δεν ειχα κανένα πρόβλημα απο gearbest πρώτη φορά φέρνω ο ίδιος, φίλος είχε φέρει παλιοτερα χωρίς κανένα πρόβλημα απο gear.

Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση: Πως επιβεβαιωνεται η εγγυηση που εχουμε απο oneplus; αποδειξη δεν μου εδωσαν με την αγορα. μονο email με την επιβεβαιωση παραγγελιας και μια αποδειξη που πηρα απο το paypal. αν καποτε θελω να το πουλησω τι δινω σαν αποδεικτικο εγγυησης;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση: Πως επιβεβαιωνεται η εγγυηση που εχουμε απο oneplus; αποδειξη δεν μου εδωσαν με την αγορα. μονο email με την επιβεβαιωση παραγγελιας και μια αποδειξη που πηρα απο το paypal. αν καποτε θελω να το πουλησω τι δινω σαν αποδεικτικο εγγυησης;

 

μπες μεσα στα order σου και κανε print την παραγγελεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα της δώσω μια ευκαιρία ακόμα της συσκευής για αυτό και ζήτησα αντικατάσταση. Αν μου ξανατυχει κουσουρι, χαιρετίσματα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξίζει μια προσπάθεια να κάνεις,πιστεύω όλα καλά να πάνε με την δεύτερη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex για κάνε κανένα συγκριτικό με τις συσκευές που είχες και δεν είναι και λίγες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε μέιλ σήμερα ότι εγκρίθηκε το refund. Κυριακή μίλησα πρώτη φορά μαζί τους, Τριτη ήρθε η DHL και το πήρε και σήμερα εγκρίθηκε το refund. Άψογοι σε αυτό.

Η πλάκα είναι ότι τα ακουστικά που είχα βάλει με το κουπόνι της έκπτωσης δεν μου τα ζήτησαν ποτέ, οπότε κερδισμένος βγήκα. Μπράβο OnePlus :P

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Τυχερός είσαι και τελείωσες τόσο γρήγορα. Εγώ από τις 9 Δεκέμβρη που άνοιξα το RMA 18 πήραν τη συσκευή και ακόμη είναι Arvato και περιμένω. Και εσένα στην Arvato το στείλαν;

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι και τελείωσες τόσο γρήγορα. Εγώ από τις 9 Δεκέμβρη που άνοιξα το RMA 18 πήραν τη συσκευή και ακόμη είναι Arvato και περιμένω. Και εσένα στην Arvato το στείλαν;

Προφανως ο ενας το επεστρεψε με ενδειξη "μη ικανοποιηση προϊοντος" στο χρονικο παραθυρο των 14 ημερων κι εσυ το εστειλες για επισκευή. Μου κανει εντυπωση που ξεκινησαν συνεργασια με την Arvato για παροχη service σε τοπικο επιπεδο. Ενδιαφερον...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο ενας το επεστρεψε με ενδειξη "μη ικανοποιηση προϊοντος" στο χρονικο παραθυρο των 14 ημερων κι εσυ το εστειλες για επισκευή. Μου κανει εντυπωση που ξεκινησαν συνεργασια με την Arvato για παροχη service σε τοπικο επιπεδο. Ενδιαφερον...

 

Καμία σχέση τι επισκευή συσκευή 8 ημερών. Αντικατάσταση ζήτησα (και υποτίθεται εγκρίθηκε η αντικατάσταση) αλλά μάλλον θα τους πω αν γίνετε Refund γιατί νομίζω ότι με δουλεύουν.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά πάντως στο δικό μου rma είπαν ότι όντως υπάρχει θέμα και κανόνισαμε να το στείλω. Θα δούμε πως θα εξελιχθεί

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση τι επισκευή συσκευή 8 ημερών. Αντικατάσταση ζήτησα αλλά μάλλον θα τους πω αν γίνετε Refund γιατί νομίζω ότι με δουλεύουν.
Αυτό που κανει εντυπωση είναι ότι ξεκινησαν συνεργασια με την arvato (αυτό δεν ξερω κατά ποσο είναι καλο).

Ελπιζω να ξεμπερδεψεις συντομα, χωρις άλλη ταλαιπωρια...

@gsir

Το δικο σου arvato ή πισω εσταλη?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κανει εντυπωση είναι ότι ξεκινησαν συνεργασια με την arvato (αυτό δεν ξερω κατά ποσο είναι καλο).

Ελπιζω να ξεμπερδεψεις συντομα, χωρις άλλη ταλαιπωρια...

@gsir

Εσυ όμως δεν "αιτήθηκες" νεα συσκευή, σωστα? Απλα επιστροφή χρηματων. Εκει έγκειται η διαφορα με το φιλο που ταλαιπωρειται...

 

Όπως και να 'χει είναι απαράδεκτοι τόσες ημέρες αν δείτε τι πα..ριές μου γράφουν στα chat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...