Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο ένα fail απο OnePlus απο αρκετά που εχει κάνει :down:

OnePlus confirms it won’t have Project Treble on the OnePlus 5T, here’s what that means

https://www.gsmarena.com/oneplus_confirms_it_wont_have_project_treble_on_the_oneplus_5t_heres_what_that_means-news-28365.php

 

Και το χειρότερο.

OnePlus confirmed that neither the OnePlus 5T, nor any other OnePlus device, will be updated to support Treble.

 

Το θέμα είναι να συνεχίσει να δίνει τα updates.

Το 3 ξεκίνησε από 6.0.1 κι έφτασε το 8.0 (ίσως πάρει και το 8.1). Όπως και το nexus 6P δηλαδή.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εδωσε και tracking

Από SZCZECIN-SLUBICE-POLAND

Προς ATHENS.

Μετά από επικοινωνία με την DHL εδώ στο αεροδρόμιο μου είπαν ότι σήμερα θα φύγει από Πολωνία και ότι αύριο θα είναι Αθήνα.

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να συνεχίσει να δίνει τα updates.

 

Το 3 ξεκίνησε από 6.0.1 κι έφτασε το 8.0 (ίσως πάρει και το 8.1). Όπως και το nexus 6P δηλαδή.

 

Ναι αλλά το 5t θα πάρει στην ουσία μια αναβάθμιση την P και τέλος.

 

Θα σου δώσει σε κάνα μήνα το Oreo θα δώσει και το P σε κάνα χρόνο και τέλος. Και θα σου πει έδωσα 2 major updates ενώ στην ουσία θα έχει δώσει ένα.

 

Ενώ άλλες συσκευές ίδια εποχή κυκλοφορίας τέλη Νοεμβρίου με Oreo έρχονται out of the box.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το 5t θα πάρει στην ουσία μια αναβάθμιση την P και τέλος.

 

Θα σου δώσει σε κάνα μήνα το Oreo θα δώσει και το P σε κάνα χρόνο και τέλος. Και θα σου πει έδωσα 2 major updates ενώ στην ουσία θα έχει δώσει ένα.

 

Ενώ άλλες συσκευές ίδια εποχή κυκλοφορίας τέλη Νοεμβρίου με Oreo έρχονται out of the box.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αυτό από που το συμπερανες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που το συμπερανες?

 

Η λογική και η προιοστορια το λέει από όλες τις εταιρίες σε σχέση με αναβαθμίσεις.

Έχεις δει εκτός google να δίνουν 3 major αναβαθμίσεις?

 

Τέτοια εποχή του χρόνου και το 5t θα έχει ξεχαστεί από την εταιρία με το που δώσει την P.

 

Θα έχει βγάλει την υποχρέωση της.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγω απογοητευτικων σχολίων για κάμερα από ξένα γνωστά sites και YouTube δεν έκανα ακόμα παραγγελία. Επειδή η κάμερα είναι κάτι που με ενδιαφέρει (όχι να είναι η καλύτερη αλλά τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη) αν κάποιος που του έρθει αύριο ή Παρασκευή και κατέχει λίγο το άθλημα και θέλει ας αναφέρει ή ας ανεβάσει κάποια δείγματα να πάρουμε μια ιδέα τι παίζει. Καλή η ενημέρωση από επίσημα site αλλά πρέπει να εμπιστευόμαστε και τον κόσμο..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγω απογοητευτικων σχολίων για κάμερα από ξένα γνωστά sites και YouTube δεν έκανα ακόμα παραγγελία. Επειδή η κάμερα είναι κάτι που με ενδιαφέρει (όχι να είναι η καλύτερη αλλά τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη) αν κάποιος που του έρθει αύριο ή Παρασκευή και κατέχει λίγο το άθλημα και θέλει ας αναφέρει ή ας ανεβάσει κάποια δείγματα να πάρουμε μια ιδέα τι παίζει. Καλή η ενημέρωση από επίσημα site αλλά πρέπει να εμπιστευόμαστε και τον κόσμο..

 

Sent from my LG-D802

 

Θα τεσταριστεί και με το Note 8 Αλλα και με το Iphone x

Αυτά τουλάχιστον από εμένα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το 5t θα πάρει στην ουσία μια αναβάθμιση την P και τέλος.

 

Θα σου δώσει σε κάνα μήνα το Oreo θα δώσει και το P σε κάνα χρόνο και τέλος. Και θα σου πει έδωσα 2 major updates ενώ στην ουσία θα έχει δώσει ένα.

 

Ενώ άλλες συσκευές ίδια εποχή κυκλοφορίας τέλη Νοεμβρίου με Oreo έρχονται out of the box.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Τι να το κάνεις να κυκλοφορεί με την latest out of the box και μετά να κάνουν 1 αναβάθμιση ; (δες το Samsung S7 που θα μείνει με Nougat, τη Huawei που δεν αναβάθμισε ποτέ το Honor 5X σε Nougat, κτλ).

Ή μήπως όσα κυκλοφόρησαν το Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο (π.χ. Νοτε 8) θα πάρουν την Oreo νωρίτερα ; Για την P δεν το ρωτάμε καν.

 

Δεν έχει νόημα να μπαίνουμε σε αυτή τη συζήτηση, έτσι κι αλλιώς μετά απο 2 χρόνια το 90% των χρηστών έχει αλλάξει συσκευή.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Θα τεσταριστεί και με το Note 8 Αλλα και με το Iphone x

Αυτά τουλάχιστον από εμένα

Ωραίος!! Θα του βάλεις εξαρχής δύσκολα δηλαδή!!!

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις να κυκλοφορεί με την latest out of the box και μετά να κάνουν 1 αναβάθμιση ; (δες το Samsung S7 που θα μείνει με Nougat, τη Huawei που δεν αναβάθμισε ποτέ το Honor 5X σε Nougat, κτλ).

 

Ή μήπως όσα κυκλοφόρησαν το Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο (π.χ. Νοτε 8) θα πάρουν την Oreo νωρίτερα ; Για την P δεν το ρωτάμε καν.

 

 

 

Δεν έχει νόημα να μπαίνουμε σε αυτή τη συζήτηση, έτσι κι αλλιώς μετά απο 2 χρόνια το 90% των χρηστών έχει αλλάξει συσκευή.

 

Το s7 θα πάρει κανονικά Oreo.

Όσα κυκλοφόρησαν Οκτώβριο και έπειτα με Oreo έρχονται δηλαδή Sony,Huawei,Htc(εξαίρεση η Xiaomi με mi mix2)

 

Το note 8 τέλη Αυγούστου ανακοινώθηκε και βγήκε τέλη Σεπτεμβρίου και να ήθελε να βγει με Oreo δεν θα μπορούσε αφού ακόμα τέλη Αυγούστου που ανακοινώθηκε δεν ήταν καν έτοιμη το Oreo ούτε στα google phone.

 

Και δεν ανέφερα αν θα πάρει νωρίτερα η αργότερα.

Αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

 

Καλά εννοείται πολλοί θα έχουμε αλλάξει συσκευή στα 2 έτη αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός και ούτε αποτελεί δικαιολογία για κανέναν κατασκευαστή.

 

Κα εγώ αλλάζω κάθε εξάμηνο δεν σημαίνει ούτε θα επικροτώ οπου υπάρχουν ανακολουθίες και κάκιστες πρακτικές εταιριών.

 

Υπάρχουν όμως χρήστες και είναι πολλοί αυτοί που τα κρατάνε πάνω από 2 έτη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Μόλις το παράγγειλα για ένα φίλο! (6+64) εγώ χρήστης του 5.

Για όποιον χρειάζεται 20$ έκπτωση ορίστε και το δικό μου link:

https://oneplus.net/gr/invite#OPB0N6M6YPKULX

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Θα τεσταριστεί και με το Note 8 Αλλα και με το Iphone x

Αυτά τουλάχιστον από εμένα

 

Αναμένουμε.!! Ωραίος ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,η συσκευη ερχεται με προεγκατεστημενο screen protectror,σωστα?

 

Λογικά ναι... το 5ρι έτσι ήρθε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα λέει ακόμα processing....

Και σε εμένα το ίδιο λέει :(

 

απ'οτι ειδα σε unboxing video,υπαρχει screen protector.

Εγώ πάντως παράγγειλα ένα Tempered Glass γιατί δεν ξέρω τι ποιότητας είναι με αυτό που έρχεται (αν τελικά έρχεται)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απλή ζελατίνα ήταν στο 5ρι, έμενα μετά από μηνά γέμισε γραντουνιτσες η μαμά μεμβράνη ...

οπότε έβαλα και γω Tempered Glass.

Link to comment
Share on other sites

Sandstone μου αρέσει πολύ περισσότερο αλλά γούστα είναι αυτά. Sandstone είχα και στο 3 και αυτή πήρα και για το 5τ...

 

 

Tempered εννοείτε το Full 3D που πουλάει η OnePlus να φανταστώ?

 

Το πήρα και εγώ χθες λόγω της προσφοράς αλλά δεν ξέρω αν θα το βάλω. Πιο πιθανό μου φαίνεται να το πουλήσω και να το αφήσω με την μαμα ζελατίνα όπως το 3άρι :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλη η ζελατίνα αλλα μετά από κάποιους μήνες αρχίσει να φθείρεται :(

 

Glass δε θα βάλω μιας και χρησιμοποιώ αποκλειστικά την flip case.

 

που ειναι τo tracking Οεο;;;;;:lol:

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως χθες το παρήγγειλα και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι η παράδοση θα γίνει αύριο. Τι κρίμα που κανείς δε θα είναι σπίτι να το παραλάβει :lol:
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τρια λεπτά μετά την έναρξη το παράγγειλα. Γιατί κολλησε εμένα? Λες Μιχάλη επειδή είμαστε σε νησί;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

μπα δε νομίζω. Κι εγώ το παράγγειλα με το που άνοιξαν οι παραγγελίες στο λεπτό, και ακομα ειναι processing... μένω Δράμα.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...