Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τη βγάλει αυτή τη συσκευή οι υπόλοιπες ναυαρχίδες θα είναι πάνω από 1000 ευρώ, ήδη είναι αρκετές από αυτές, το ιδανικό θα ήταν οι μικρές εταιρείες να τράβαγαν τις τιμές προς τα κάτω των μεγάλων αλλά συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο, οι μεγάλες να τραβάνε τις τιμές προς τα πάνω, οπότε όταν το pixel 2 xl κοστίζει 1000 ευρώ τα 600 του 5t και παλι είναι μια καλή τιμή για αυτά που προσφέρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε συγκρίνεις μια υποθετική συσκευή με κάποιες υπάρχουσες συσκευές, γιατί δεν συγκρίνεις μια υποθετική συσκευή με άλλες υποθετικές συσκευές όπως το pixel 3, Galaxy s9,..... και τις αντίστοιχες τιμές τους? Μάλιστα έχεις δεδομένο ότι όταν αυτή η υποθετική συσκευή της OnePlus βγει και κοστίζει 800 ευρώ οι τιμές των υπολοίπων θα είναι και αυτές στα 800 ευρώ επειδή κάθε χρόνο πχ μένουν ίδιες με των προηγούμενων ετών

 

Aν δεν καταλαβαινεις απο αυτα που ειπε ο Pei, οτι εμεσως ξεκαθαρισε πως "αν θελετε high end συσκευη θα πληρωσετε και high end τιμη" υπαρχει προβλημα φιλε. Αληθεια στο λεω τωρα. Δεν υπαρχει νοημα να συζηταμε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν καταλαβαινεις απο αυτα που ειπε ο Pei, οτι εμεσως ξεκαθαρισε πως "αν θελετε high end συσκευη θα πληρωσετε και high end τιμη" υπαρχει προβλημα φιλε. Αληθεια στο λεω τωρα. Δεν υπαρχει νοημα να συζηταμε αλλο.

 

Όντως, δεν υπάρχει νόημα να μιλάμε για υποθετικές συσκευές και υποθετικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι θέλουν note 8 με τιμή 1+1

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Όχι δεν θέλω Note 8 σε τιμή 1+,θέλω η τιμολόγηση να είναι τίμια,και να πληρώνεις ότι ακριβώς περνεις,χωρίς τις συμφωνίες των κατασκευαστών μεταξύ τους,γιατί ούτε το Note 8 αξίζει τα 1029 πρώτη τιμή,ούτε το 1+5 τα 579 πρώτη τιμή,ούτε το iPhone X τα 1300 πρώτη τιμή....Η κανονική τιμή πρέπει να ήταν τουλάχιστον 200-250 για το Χ και το Note8,και 100€ για το 1+5...Βάση βέβαια κόστους...Αλλά θέλουν να βγάλουν το κόστος κατασκευηςx4.....Αν έχω λάθος διορθώστε με....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα να κοστολογούν πιο ακριβά απ'ότι αξίζει πραγματικά τη συσκευή τους, στο κάτω κάτω δική τους είναι όσο θέλουν τη βάζουν.

Εγώ αυτό που θέλω είναι να υπάρχει δυνατότητα να την πάρω φθηνότερα εαν περιμένω 2-3 μήνες ( ή και παραπάνω ). Δεν είναι δυνατόν να πληρώσω το ίδιο μετά από 5 μήνες, με κάποιον που το πήρε day 1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα να κοστολογούν πιο ακριβά απ'ότι αξίζει πραγματικά τη συσκευή τους, στο κάτω κάτω δική τους είναι όσο θέλουν τη βάζουν.

Εγώ αυτό που θέλω είναι να υπάρχει δυνατότητα να την πάρω φθηνότερα εαν περιμένω 2-3 μήνες ( ή και παραπάνω ). Δεν είναι δυνατόν να πληρώσω το ίδιο μετά από 5 μήνες, με κάποιον που το πήρε day 1.

Αυτό είναι και το περίεργο της υπόθεσης και δεν γνωρίζουμε τίποτα για την εταιρία ουσιαστικά για να δούμε πως το δουλεύει.

 

Δηλαδή αν κατεβαζε τις τιμές δε θα πουλούσε περισσότερο το 5αρι η το 3αρι? Ή μήπως δεν έχει την δυνατότητα να πουλήσει περισσότερο επειδή δεν έχει το ανθρώπινο δυναμικό να παράγει διαρκώς πολλά κομμάτια? Μηπως υπάρχει κάποια συμφωνία με την Oppo για παράδειγμα να δανειζεται συγκεκριμένο αριθμό υλικων για τα κινητά της? Οι πωλησεις είναι πάλι ένα άλλο ερώτημα. Πόσο πουλάει η πόσο δεν πουλάει. Δεν με αφορά προσωπικά πόσο πουλάει, λίγο ή πολύ για τα δεδομένα της. Απλά για να υπάρχει μια εικόνα.

 

Από την άλλη να δεχτώ ότι βγάζει μόνο δύο συσκευές τον χρόνο με μικρές ανανεώσεις και ότι είναι το μόνο που μπορεί να κάνει για να επιβιώσει ως εταιρία. Αλλά είναι τόσο δύσκολο να έχει δύο γραμμές παραγωγης και να βγάζει το νέο μοντέλο αλλά και το παλιό με πιο χαμηλή τιμή?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα σε όλες τις εταιρείες και σε όλα τα προιόντα, ακόμα και στην Apple που κρατάει τις τιμές ακόμα και μετά τον 1ο χρόνο, βλέπεις μια ελαφρία εως μεγάλη πτώση τιμής μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μιας και αυτό είναι το φυσιολογικό. Δε γίνεται να μην υπάρχει καμία διαφορά στην αγορά απ'την 1η ημέρα με την αγορά 5 μήνες μετά ( δε λέω 6 μιας και στον 6ο έχει αποσύρει τελείως τη συσκευή η one+ )

Τώρα τι παίζεται από πίσω δε θα το μάθουμε ποτέ αλλά ειδικά όσο ανεβαίνει η τιμή του κάθε one+ θα μετράει πολύ ενάντια της ότι δεν έχει πτώση η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω Note 8 σε τιμή 1+,θέλω η τιμολόγηση να είναι τίμια,και να πληρώνεις ότι ακριβώς περνεις,χωρίς τις συμφωνίες των κατασκευαστών μεταξύ τους,γιατί ούτε το Note 8 αξίζει τα 1029 πρώτη τιμή,ούτε το 1+5 τα 579 πρώτη τιμή,ούτε το iPhone X τα 1300 πρώτη τιμή....Η κανονική τιμή πρέπει να ήταν τουλάχιστον 200-250 για το Χ και το Note8,και 100€ για το 1+5...Βάση βέβαια κόστους...Αλλά θέλουν να βγάλουν το κόστος κατασκευηςx4.....Αν έχω λάθος διορθώστε με....
Μηπως να αγοραζεις και BMW με 1000 ευρω; Τι αλλο θα ακουσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ tribalism. την περιμενα την συσκευη. Οπως για πολλους αλλους που αλλαζαν καθε εξαμηνο, το 3 ειναι τοσο καλο (αν και μεγαλο για μενα) που δεν ειχες λογο ν αλλαξεις. Εβλεπα παρουσιασεις, κυκλοφοριες , review για 2 χρονια χωρις να προκυπτει κατι που ν αξιζει τον κοπο. Τωρα δεν καταλαβαινω γιατι να το παρω. Το 3 μου φαινεται παλιο και οτι εχει μεινει πισω ενω το 5Τ εχει για μενα υπερβολικο μεγεθος χωρις να δινει τα χαρακτηριστικα που βλεπεις παντου. Δεν καταλαβαινω και τα σχολια του κατασκευαστη για την τιμη. Οταν μπορω να παρω το s8 η το g6 το πολυ 550-570, αφενος δεν βλεπω ουτε γιατι να μην εχω μια συσκευη στο μεγεθος και τα χαρακτηριστικα που θελω ουτε γιατι δεν μπορουν να εχουν μια συσκευη με wireless charging αδιάβροχη με καλη καμερα και καλυτερο screen to body ratio στα 600. επειδη η samsung ειναι μεγαλυτερη; Και τι με νoιαζει. προσωπικα παω σε s8 και αν απαγοητευτω απο lag η δεν αντεξω τον fingerprint scanner, αν οταν βγαλουν το 6 αξιζει γιατι οχι. (Ολα αυτα αν κανεις δεν χρειαζεται δικαρτο οπως κι εγω παλια, οποτε θα εμενα στην Oneplus) Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να αγοραζεις και BMW με 1000 ευρω; Τι αλλο θα ακουσουμε;

 

Δεν μου αρέσουν τα BMW,και τα Γερμανικά σκουπίδια που βγαζουν,εγώ έχω SAAB.......

Μάλλον δεν κατάλαβες τι θέλω να πω....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Και το unboxing βίντεο σε άλλο κανάλι μιας και το αυθεντικό το κατέβασε :lol::lol::lol:

https://www.youtube.com/watch?v=cNqVjjHXhOQ

Λογικά δεν θα υπάρχει θέμα jelly και εαν εχουν διορθώσει και την κάμερα, θα γίνει και δικό μου :p

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι θέλουν note 8 με τιμή 1+1

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Λίγο ακόμα υπομονή και θα γίνει και αυτό. Ήδη είναι στα 765 στο Ιταλικό amazon. Θα πέσει κάνα κατοστάρικο μέχρι τα Χριστούγεννα η αμέσως μετά τις γιορτές, βγάλε και το ΦΠΑ για όσους τουλάχιστον είναι εππαγελματίες, οπότε 650/1,20=540 ..... Bingo.....

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαθαμε εαν θα υπαρχει ois στην καμερα?

 

Υπομονή μέχρι 16/11 για επίσημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

99.9% όχι αλλά ας δούμε τι λαγούς θα βγάλουν στην σκηνή της επίσημης παρουσίασης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 5 για μερικές μέρες...Ωραίο τηλέφωνο και μάλλον βιάστηκα να το δώσω...Τελοσπαντων έχω την απορία γενικά τα κινητά τα υποστηρίζει για 1-2 χρόνια;Παίρνουν τις επόμενες αναβαθμίσεις Android?
Link to comment
Share on other sites

18:00 δική μας.

Η τιμή θα παραμείνει η

Ίδια από ότι διαβάζω:

 

https://m.gsmarena.com/no_price_hike_for_the_oneplus_5t_in_india_leak_alleges-news-28239.php

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18:00 δική μας.

Η τιμή θα παραμείνει η

Ίδια από ότι διαβάζω:

 

https://m.gsmarena.com/no_price_hike_for_the_oneplus_5t_in_india_leak_alleges-news-28239.php

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

 

500 ευρω το 128ρι αν μου τα βγαζει καλα το conversion; κι απτο επισημο σαιτ τους παραγγελνεις τοσο νομιζω; Δεν πιστευω οτι μπορει να ζητησει κατι καλυτερο ενας ανθρωπος απο ενα αξιολογοτατο σε specs και αλαγκαριστο -αν δηλαδή παραμεινουν ολα ως ειχαν μεχρι σημερα- κινητο σημερις με τα δεδομένα της αγορας. Ειτε εχει ois ειτε οχι το οτι παραμενει η τιμη εκει θα με κανει προσωπικα να το προτιμησω μαλλον.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν ισχύει ακριβώς η ισοτιμία δολαρίου ευρώ. Το 64αρι είχε 499€ και το 128αρι είχε 549€. Ελπίζω να μείνουν ίδιες.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 5 για μερικές μέρες...Ωραίο τηλέφωνο και μάλλον βιάστηκα να το δώσω...Τελοσπαντων έχω την απορία γενικά τα κινητά τα υποστηρίζει για 1-2 χρόνια;Παίρνουν τις επόμενες αναβαθμίσεις Android?
Το υποστηρίζει κανονικά με 2 μεγάλα update αλλαγής έκδοσης λειτουργικού και με συνεχόμενα μικρά update για security και bug fixes

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αλλο βιντεο στα ισπανικα. Αυτο δειχνει και μια θηκη σιλικονης στο κουτι με το τηλεφωνο...Εμαθα οτι και τη θηκη την λενε φουντα:lol::lol::lol:

https://www.androidheadlines.com/2017/11/new-oneplus-5t-unboxing-video-appears-time-spanish.html

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οθονη 18/9, ιδια χαρακτηριστηκα, οχι αδιαβροχοποιηση, οχι OIS, ελφρως καλυτερη 2η καμερα. Ιδια τιμη

 

Meh....

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...