Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όλα θα εξαρτηθούν από την σχέση ποιότητας / τιμής. δεν τους παίρνει και πολύ να ανεβάσουν την τιμή γιατί μετα πάνε σε άλλη κατηγορία.

 

Εγώ θα περιμένω να δω σε τι τιμή θα βγει, τι κάμερα θα έχει, τι καινούργιο θα βάλουν κλπ. αν είναι ξαναζεσταμενο φαγητό με ανεβασμένη τιμή όπως κάνει η σαμσουνγκ, ευχαριστώ δεν θα πάρω. αν και με έχει ενθουσιάσει το μιξ 2ς

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να πάτε κάπου αλλού;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται ανοητο Βαιε αλλα απο οτι εχω καταλαβει και απο το νημα με τις φωτογραφιες, καποιοι εχουν "χουγια" να αλλαζουν συνεχεια κινητο. Δεν το καταλαβαινω αλλα δεν μου πεφτει και λογος :p
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικές διαφορές με το 5τ το 6 δεν έχει...μόνο την κάμερα αν την βελτιώσουν...από εκεί και πέρα δεν βλέπω λόγο ούτε να πάω σε κάτι άλλο ούτε για το 6αρι..ίσα ίσα που πιστεύω ότι θα βελτιωθεί αισθητά το 5τ σε επόμενα update... όσο αναφορά το notch έχει φάει πολύ κράξιμο και εντέλει δεν είναι ίδιο με το x ... τώρα γιατί αντιγράφουν την Apple μόνο καλό στην Apple κατά την γνώμη μου κάνουν παρά στους ίδιους...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να πάτε κάπου αλλού;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε εγώ που είμαι σε φάση να αλλάξω το 1+3 και περίμενα το 6, ε αν με απογοητεύσει θα πάω σε άλλο, λογικό είναι.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε εγώ που είμαι σε φάση να αλλάξω το 1+3 και περίμενα το 6, ε αν με απογοητεύσει θα πάω σε άλλο, λογικό είναι.
Από το 3αρι το καταλαβαίνω, αλλά από μια συσκευή που βγήκε 6 μήνες το πολύ πριν, δεν βλέπω τον λόγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα μου φαινεται ανοητο Βαιε αλλα απο οτι εχω καταλαβει και απο το νημα με τις φωτογραφιες, καποιοι εχουν "χουγια" να αλλαζουν συνεχεια κινητο. Δεν το καταλαβαινω αλλα δεν μου πεφτει και λογος :p
Εντάξει και γω την έχω περάσει αυτή την φάση. Πριν δύο χρόνια περίπου, είχα αλλάξει 4 Xiaomi συσκευές που τις κρατούσα για 5 μήνες το πολυ. Κάποια στιγμή σου περνάει και αυτό όμως :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως με έχει καλύψει φουλ η συσκευή.. 3 φορές το είχα το δώσαμε και 3 φορές ξαναπήραν το ίδιο.. και αν το 6αρι δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά δεν το αλλάζω..είναι τούμπανο η συσκευή. Κροτίδα ..δεν του λείπει απολύτως τπτ..είμαι σούπερ ευχαριστημένος...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως με έχει καλύψει φουλ η συσκευή.. 3 φορές το είχα το δώσα και 3 φορές το ξαναπήρα το ίδιο.. και αν το 6αρι δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά δεν το αλλάζω..είναι τούμπανο η συσκευή. Κροτίδα ..δεν του λείπει απολύτως τπτ..είμαι σούπερ ευχαριστημένος...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εχθες την gcam beta 9 χωρις να πειραξω καμια ρυθμιση και ειδα διαφορα στις νυχτερινες ληψεις...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται ανοητο Βαιε αλλα απο οτι εχω καταλαβει και απο το νημα με τις φωτογραφιες, καποιοι εχουν "χουγια" να αλλαζουν συνεχεια κινητο. Δεν το καταλαβαινω αλλα δεν μου πεφτει και λογος :p

 

Ειναι το γνωστο μικροβιο που εχουν ορισμενοι να δοκιμαζουν οτι καινουργιο βγαινει.

Προσωπικα το εκανα και εγω αυτο αλλα οχι για καθε συσκευη αλλα για καθε εταιρεια πχ ενα μοντελο δοκιμασα απο Samsung,ενα απο Iphone,ενα απο Oneplus κλπ για να εχω προσωπικη αποψη του τι προσφερει πανω κατω η καθε μια και απο πλευρας software και απο hardware.

 

Βεβαια ετσι οπως εχει παιχτει πλεον το παιχνιδι που οι γνωστες εταιρειες εχουν βγαλει την νεα κατηγορια των premium mid range(A8 2018,p20 lite)και οι υπολοιπες ναυαρχιδες συνεχεια να ανεβαινουν(και οι αναβαθμισεις κλασσικα 2χρονια το πολυ ή αλλιως pixel που κοστιζει οσο 2 Oneplus),ψιλο βαρεθηκα να πω την αληθεια.

 

Και με την συνεχη αυξηση των τιμων,και με την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,και με την κοροιδια απο πλευρας android στα updates(παρε pixel αλλιως κοψε το κεφαλι σου και να εισαι στο ελεος της καθε εταιρειας),και με τις μπαταριες και παει λεγοντας.

 

Η Oneplus ουτως ή αλλως εδω και καιρο εχει παρει και αυτη την πανω βολτα στις τιμες,και το γεγονος οτι απο το 2017 το Oneplus ηταν η ''value for money''συσκευη με 500+ευρω λεει πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το γνωστο μικροβιο που εχουν ορισμενοι να δοκιμαζουν οτι καινουργιο βγαινει.

Προσωπικα το εκανα και εγω αυτο αλλα οχι για καθε συσκευη αλλα για καθε εταιρεια πχ ενα μοντελο δοκιμασα απο Samsung,ενα απο Iphone,ενα απο Oneplus κλπ για να εχω προσωπικη αποψη του τι προσφερει πανω κατω η καθε μια και απο πλευρας software και απο hardware.

 

Βεβαια ετσι οπως εχει παιχτει πλεον το παιχνιδι που οι γνωστες εταιρειες εχουν βγαλει την νεα κατηγορια των premium mid range(A8 2018,p20 lite)και οι υπολοιπες ναυαρχιδες συνεχεια να ανεβαινουν(και οι αναβαθμισεις κλασσικα 2χρονια το πολυ ή αλλιως pixel που κοστιζει οσο 2 Oneplus),ψιλο βαρεθηκα να πω την αληθεια.

 

Και με την συνεχη αυξηση των τιμων,και με την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,και με την κοροιδια απο πλευρας android στα updates(παρε pixel αλλιως κοψε το κεφαλι σου και να εισαι στο ελεος της καθε εταιρειας),και με τις μπαταριες και παει λεγοντας.

 

Η Oneplus ουτως ή αλλως εδω και καιρο εχει παρει και αυτη την πανω βολτα στις τιμες,και το γεγονος οτι απο το 2017 το Oneplus ηταν η ''value for money''συσκευη με 500+ευρω λεει πολλα.

Και τα 800 vfm θα θεωρούνται σε λίγα χρόνια, όταν οι επώνυμοι θα φτάσουν τις τιμές στα 1500 φεύγα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εχθες την gcam beta 9 χωρις να πειραξω καμια ρυθμιση και ειδα διαφορα στις νυχτερινες ληψεις...

για δώσε λίνγκ σε παρακαλούμε....

Link to comment
Share on other sites

για δώσε λίνγκ σε παρακαλούμε....

 

Eδω εισαι φιλε μου!

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-9.apk

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και τα 800 vfm θα θεωρούνται σε λίγα χρόνια, όταν οι επώνυμοι θα φτάσουν τις τιμές στα 1500 φεύγα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιαυτο και ειπα οτι εχει ξεφυγει πολυ το πραγμα γενικα στον χωρο της κινητης.

 

Τωρα αν θελει η Oneplus να καταστρεψει την ψιλο καλη εικονα που εχει φτιαξει τον τελευταιο καιρο παρολα τα κουσουρια της(συλλογη προσωπικων δεδομενων,το προσφατο με την υποκλοπη των καρτων,τα πειραγμενα νουμερα στα γνωστα benchmarks και παει λεγοντας)ας το κανει.

 

Αυτα τα γραφω γιατι και micro sd ζηταει ο κοσμος εδω και καιρο αλλα για αγνωστο λογο δεν το προσφερει εστω υπο την μορφη υβριδικου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος είναι από Θεσσαλονίκη δίνω 3 θήκες Cafelle από eBay όσο κόστισαν, μιλάμε για εκπληκτικές και λεπτές θήκες καινούριες

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος είναι από Θεσσαλονίκη δίνω 3 θήκες Cafelle από eBay όσο κόστισαν, μιλάμε για εκπληκτικές και λεπτές θήκες καινούριες

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσυ έδωσες 5τ και πήρες htc?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πες μας εντυπώσεις διάφορες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και πες μας εντυπώσεις διάφορες?
Η κάμερα ήταν ο κύριος λόγος, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος το sense είναι κοντά στο στοκ Android οπότε όλα καλά

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πονάει στην κάμερα το κινητό, ελπίζω το εξαρι τουλάχιστον να έχει οις

 

Επιβάλλεται να έχει ειδικά που θα έχουμε και αύξηση τιμής με το 6.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές που τα 1+ ηταν φθηνα περασαν ηδη. Από $300 που ξεκίνησε το 1ο δείτε πού φτάσαμε. Αν θελει κάποιος OIS, smoothness, μπαταρία, οθόνη κι αλλα καλουδια θα πληρώσει πολλά. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτύρεστε για την στοκ κάμερα. Η κάμερα είναι ΟΚ. Το software επιδέχεται βελτίωσης.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές που τα 1+ ηταν φθηνα περασαν ηδη. Από $300 που ξεκίνησε το 1ο δείτε πού φτάσαμε. Αν θελει κάποιος OIS, smoothness, μπαταρία, οθόνη κι αλλα καλουδια θα πληρώσει πολλά. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να διαμαρτύρεστε για την στοκ κάμερα. Η κάμερα είναι ΟΚ. Το software επιδέχεται βελτίωσης.
Καλά το OIS δεν είναι και καμια πανάκριβη προσθήκη. Μέχρι και η Xiaomi στο Mi note 3 των 260 ευρώ πλέον το έχει. Σε συνολικό πακέτο σαν αυτό της OnePlus όμως, άντε να δεχτώ τα 550 κατοσταρικα ως ψηλότερη τιμή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...