Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τύχει σε κανέναν να μην μπορεί να κατεβάσει από playstore τα updates των εφαρμογών με WiFi? Έχω δοκιμάσει reboots, clear caches and data και 3 διαφορετικά WiFi δίκτυα. Κατεβάζει μόνο μέσω δεδομένων αλλιώς μένει στο downloading για πάντα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Παλιά μου είχε τύχει! Μετά από κάνα δυο μέρες έφτιαξε μόνο του....

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μην μπορεί να κατεβάσει από playstore τα updates των εφαρμογών με WiFi? Έχω δοκιμάσει reboots, clear caches and data και 3 διαφορετικά WiFi δίκτυα. Κατεβάζει μόνο μέσω δεδομένων αλλιώς μένει στο downloading για πάντα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Μήπως έχεις βάλει κανένα vpn ή εφαρμογή που κόβει διαφημίσεις;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μην μπορεί να κατεβάσει από playstore τα updates των εφαρμογών με WiFi? Έχω δοκιμάσει reboots, clear caches and data και 3 διαφορετικά WiFi δίκτυα. Κατεβάζει μόνο μέσω δεδομένων αλλιώς μένει στο downloading για πάντα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Μου το έκανε πρόσφατα αλλά νομίζω με reboot έστρωσε. Αν θες, δοκίμασε να περάσεις gplay services beta. Αν ξεκολλήσει, κάνεις unsubscribe πάλι.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε VPN έχω ούτε private DNS, ούτε εφαρμογή για διαφημίσεις. Πραγματικά δεν ξέρω. Πάει μήνας που το κάνει τώρα. Μόνο καθαρή δεν έχω κάνει αλλά εκεί βλέπω να φτάνω.

 

Thanos πως βάζω services beta για να δοκιμάσω γιατί στο store δεν μου εμφανίζονται!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε αυτό έπιασε οπότε μάλλον πάω για καθαρή μετά από 1,5 χρόνο. Κάτι θα έχει σκαλωσει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε αυτό έπιασε οπότε μάλλον πάω για καθαρή μετά από 1,5 χρόνο. Κάτι θα έχει σκαλωσει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Θες να δοκιμάσεις να βάλεις 11? Μπορεί να σου αρέσει, να την κρατήσεις οπότε να γλιτώσεις και την καθαρή

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα μια επαναφορά Wifi/mobile/Bluetooth.

Διαγράφει ότι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με αυτά τα 3. Δεν χάνεις κάτι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει καποιος που μπορει να θελει τετοιο καλωδιο, ας μου στειλει pm.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B085Y9QRHH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

 

Τωρα προσεξα πως εχει και PVC ποιοτητα το καλωδιο που ηθελα εξ'αρχης, αλλα, ηδη το ειχα παραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι ΤΟΣΟ τραγικό το να μην μπορείς να έχεις VoLTE και VoWIFI ενώ το έχεις με συσκευές του κατοστάρικου.

ΤΟΣΟ τραγικό. Σκέφτομαι να το πουλήσω.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΤΟΣΟ τραγικό το να μην μπορείς να έχεις VoLTE και VoWIFI ενώ το έχεις με συσκευές του κατοστάρικου.

 

ΤΟΣΟ τραγικό. Σκέφτομαι να το πουλήσω.

Αυτό έπρεπε να το ξέρεις από την μέρα που το αγόραζες. Προφανώς η Google υποστηρίζει την υπηρεσία αυτή εκεί που πωλούνται επίσημα οι συσκευές της και τους παρόχους αυτών των χωρών.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΤΟΣΟ τραγικό το να μην μπορείς να έχεις VoLTE και VoWIFI ενώ το έχεις με συσκευές του κατοστάρικου.

ΤΟΣΟ τραγικό. Σκέφτομαι να το πουλήσω.

 

εγω πάντως με 4 xl μεσω magisk έχω κανονικά volte vowifi

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά έχω volte με Q.
Με root η χωρίς; Σε ποιο Pixel;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά έχω volte με Q.

 

Στο thread της wind για το volte πάντως όσοι έχουν Q δεν παίζει ασχέτως συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο πήρα στο support, το ενεργοποίησαν έκανα λίγο flight mode και μπαμ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ποια συσκευή τους είπες πως έχεις;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συγγνωμη που γραφω εδω απλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενας που να εχει θεμα με pixel 2 xl (να εχει καει κτλ ) και να το πουλαει για ανταλλακτικα γιατι χρειαζομαι οθονη γιατι η δικη μου καηκε μετα απο νερο αλλα σωθηκε το κινητο.Το αντικατεστησα με το 4 απλα ελεγα μηπως το φτιαξω με ενα λογικο κοστος γιατι θελω να το κρατησω
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που γραφω εδω απλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενας που να εχει θεμα με pixel 2 xl (να εχει καει κτλ ) και να το πουλαει για ανταλλακτικα γιατι χρειαζομαι οθονη γιατι η δικη μου καηκε μετα απο νερο αλλα σωθηκε το κινητο.Το αντικατεστησα με το 4 απλα ελεγα μηπως το φτιαξω με ενα λογικο κοστος γιατι θελω να το κρατησω
Τσεκαρε και στο διπλανό forum (insomnia) στις αγγελίες. Πιθανόν θα βρεις 2XL σε καλή κατάσταση.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Υπάρχει κάποιος που να τρέχει custom rom στο κινητό μας? Τώρα που θα ενσωματωθούν και τα features του Δεκεμβρίου θέλω σιγά σιγά να περάσω σε custom. Αυτό που ψάχνω είναι ότι πιο κοντινό σε μαμά ρομ και φυσικά να μην έχω θέματα με bugs ή safetynet.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Υπάρχει κάποιος που να τρέχει custom rom στο κινητό μας? Τώρα που θα ενσωματωθούν και τα features του Δεκεμβρίου θέλω σιγά σιγά να περάσω σε custom. Αυτό που ψάχνω είναι ότι πιο κοντινό σε μαμά ρομ και φυσικά να μην έχω θέματα με bugs ή safetynet.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτήν

https://forum.xda-developers.com/t/rom-taimen-13-07-20-havoc-os-3-7-10-unofficial.4068605/

 

Εγώ έφυγα από pixel2xl και θα το βάλω αγγελία να το δώσω, αλλά όσο το δούλευα, η Havoc ήταν η καλύτερη, και απόλυτα σταθερή

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα παιδια,

 

δουλευω 2 χρονια και κατι με mi 8 ,

και βρηκα ενα used pixel 2xl και θα δοκιμασω την μεταβαση να δω πως παει,

γνωριζω οτι αφηνω τα 6gb ram gia 4gb και sd 845 για 835,

απλα εχω δει πολλα youtube reviews σχετικα με τις πιξελ συσκευες και πιστευω οτι αξιζει.

εσεις τι λετε θα το καταλαβω το downgrade (δεν παιζω games ) η θα ειναι καλυτερη εμπειρια και θα το κανω main phone ?

 

ευχαριστω εκ των προτερων !

 

υ.γ απ οταν βγηκε το pixel 2xl και μετα για 2-3 χρονια ειχε την καλυτερη καμερα,

σιγουρα τον τελευταιο χρονο αγριεψαν τα πραγματα,

πιστευετε οτι εμεινε πισω η μπορει ακομα να βγαζει τις ποιο σωστες φωτο ?

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ ακόμα δεν έχω βρει κινητό για να αντικαταστήσει το pixel 2xl! Η οθόνη OLED χωρίς notch punch hole και λοιπές ασχήμιες και ο στέρεο ήχος σε συνδιασμό με στοκ Android είναι όνειρο από το οποίο όταν ξυπνήσω θα με πειράξει πολύ!
Link to comment
Share on other sites

ο 835 στεκεται ακομη ?

επισης δουλεψες αργοτερα με αλλα κινητα για να δεις διαφορες σε επιδοσεις και καμερα ?

thanks

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...