Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

 

εχω το pixel 2

 

θελω να μου πείτε καλή εφαρμογή για να ελέγχων όσο μπορώ καλύτερα την φωτογραφική μηχανή που έχει.

Κάποια καλά έξτρα (πχ αστροφωτογραφια κτλ) έχει εδώ για το pixel

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3875663&share_tid=3875663&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε 3xl, πολύ ανώτερο τηλέφωνο απο το 2.

Ειδικά η οθόνη καμιά επαφή.

Τα είχα 3-4 μήνες το καθένα, τώρα είμαι στο 4xl.

 

Αλλά απο 2 σε 3 η διαφορά ήταν τεράστια, απο 3 σε 4 οχι και τόσο.

 

Οσον αφορα την κάμερα έχει διαφορά ;

Link to comment
Share on other sites

Στις ημερήσιες δεν έχω βρει διάφορα αισθητή. Σε night mode έχει διαφορετική ισορροπία λευκού. Αλλά δεν θυμάμαι αν έχω πειράξει και εγώ τίποτα ρυθμίσεις και έχω άλλο αποτέλεσμα. Για μένα αν δεν θες κάτι ιδιαίτερο όπως astrofotography ή light trails δεν υπάρχει λόγος να την κατεβάσεις. Η στοκ είναι άψογη

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει με διαφορα ενα 100E να παω σε pixel 3 xl η pixel 3axl απο pixel 2xl

 

Για καινουργιο μιλας η μεταχειρισμενο?

σαν επιδοσεις, δεν θα δεις και καμια διαφορα.

 

το μονο που θα κερδισεις, ειναι 1 χρονο παραπανω updates και καλυτερη οθονη με τα 100 ευρω αναμεσα σε 2 xl και 3 xl.

Link to comment
Share on other sites

Ε πως δεν κερδίζει (στην περίπτωση του 3 xl):

καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη κάρτα γραφικών, μεγαλύτερη και πιο ωραία οθόνη με υποστήριξη hdr, ηχειάρες, διπλή selfie, καλύτερη αδιαβροχοποίηση, πιο γρήγορο modem, wireless charging, πιο γρήγορη φόρτιση, ακουστικά μέσα στο κουτί, μικρότερα bezels, unlimited google photos μέχρι τέλη Γενάρη 2022 και πιθανότατα θα είναι πιο φρέσκο, οπότε επιμηκύνει και την εγγύηση του και τις αναβαθμίσεις του.

Τι άλλο δηλαδή;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμενο μιλαω 100Ε διαφορα.Πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα να πω την αληθεια και ειδα οτι τη νυχτα εχει καποια διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμενο μιλαω 100Ε διαφορα.Πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα να πω την αληθεια και ειδα οτι τη νυχτα εχει καποια διαφορα

 

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες.

Τα specs που αναφέρθηκαν παραπάνω δεν θα τα νιώσεις ιδιαίτερα στην πράξη, πλην της οθόνης που το 2XL δεν ήταν πολύ καλό σε αντίθεση με τη σειρά 3 (βέβαια υπάρχει κι ο παράγοντας notch) και τη σειρά 4.

Ειδικά στην κάμερα που σε απασχολεί, το 2XL εξακολουθεί να είναι εξαιρετικό ακόμα και σήμερα.

Από τη στιγμή μάλιστα που είναι μεταχειρισμένο και δεν θα υπάρχει το wow factor καινούριας συσκευής, θα πρέπει να δεις πόσο σε απασχολούν οι μελλοντικές αναβαθμίσεις του Android.

Για μένα κοίταξε τα παρακάτω: 1) πόσο σημαντικό ποσό είναι 100€ για σένα και 2) πόσο σκοπεύεις να κρατήσεις το κινητό.

Πίστεψέ με στην καθημερινή χρήση δεν έχουν μεγάλη διαφορά, εκτός κι αν παίζεις παιχνίδια φανατικά (που αν το κάνεις ίσως θα έπρεπε να κοιτάξεις και σε άλλα μοντέλα πλην Pixel).

Link to comment
Share on other sites

Σας το κανει κι εσας αυτο το play store?

https://ibb.co/qp8T8Gc

 

Ενω δεν υπαρχει κανονικα ενημερωση καθως ειναι η ιδια εκδοση, μου δειχνει οτι εχω ενημερωση χωρις να πιανει και καποια MB η εφαρμογη οπως καποιες παρακατω που δεν τις κανω που οντως εχουν νεοτερη εκδοση.

 

Αν δεν πατησω ενημερωση, μετα απο καποιες μερες, εξαφανιζοντε και μενουν μονο οσες πραγματικα ειναι για ενημερωση.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote οσοι εχετε, παιζει το vowifi κλπ παιδια?

Εννοω, βγαζει τις αντιστοιχες επιλογες-ρυθμισεις σε στοκ εκδοση?

 

Καλησπέρα. Στο δικό μου με Cosmote δεν μου βγάζει τις σχετικές ρυθμίσεις για το vowifi της Cosmote. Έχω την εντύπωση ότι παίζει σε Vodafone. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος με δίκτυο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο δικό μου με Cosmote δεν μου βγάζει τις σχετικές ρυθμίσεις για το vowifi της Cosmote. Έχω την εντύπωση ότι παίζει σε Vodafone. Ας το επιβεβαιώσει κάποιος με δίκτυο Vodafone.

 

Vodafone ειμαι, οχι, δεν παιζει σε android 10.

απλα, ειπα να ρωτησω για cosmote που το υποστηριζει κανονικοτατα απο την vf μηπως και καταλαβαινει τον carrier και βγαζει τις επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζονται από τους παρόχους της Ελλάδας τα Pixel. Πέρα από αυτό, εξαρτάται και από την Google που πρέπει με ειδικό update να δώσει τις κατάλληλες ρυθμίσεις για τους ελληνικούς παρόχους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει με διαφορα ενα 100E να παω σε pixel 3 xl η pixel 3axl απο pixel 2xl

 

Αποταμίευσε τα €100

 

Πρόσθεσε την custom Google Cam

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/

 

Και αν θες να έχεις περισσότερες παραμετροποιήσεις του συστήματος, βάλε μια custom rom, όπως την Havoc OS

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=305825

 

Και περίμενε να δεις τι βελτιώσεις θα έχει το Pixel 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πίξελ μας άλλη μια αναβάθμιση....

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στο κινητό? Μιλάω για εντός Ελλάδος να γίνει η αλλαγή, όχι εξωτερικό. Μου κάνει νερά η δικιά μου και θέλω να δω πόσο εύκολο είναι να την αλλάξω κάπου.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδες, επαιξε μονο του

 

Έχεις κάποιος wind και δεν έχει data μετά την τελευταία αναβάθμιση? Δοκίμασα επανεκκίνηση airplane mode αλλά τίποτα. Σε άλλη συσκευή που έβαλα την κάρτα έχω κανονικά 4g

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μόλις έγινε εγκατάσταση. Βλέπω το personal safety app (αλλά στα settings του os δεν έχει κάτι).

Το μόνο που βλέπω ξεκάθαρα είναι στο ρολόι το bedtime mode, καθώς και τι βελάκι πάλι στον συρτάρι του launcher.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε εγκατάσταση. Βλέπω το personal safety app (αλλά στα settings του os δεν έχει κάτι).

Το μόνο που βλέπω ξεκάθαρα είναι στο ρολόι το bedtime mode, καθώς και τι βελάκι πάλι στον συρτάρι του launcher.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-πλη.εκτα.αναγ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει τύχει σε κανέναν να μην μπορεί να κατεβάσει από playstore τα updates των εφαρμογών με WiFi? Έχω δοκιμάσει reboots, clear caches and data και 3 διαφορετικά WiFi δίκτυα. Κατεβάζει μόνο μέσω δεδομένων αλλιώς μένει στο downloading για πάντα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...