Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς με ποια εταιρεία στέλνει η Google στη Γερμανία; Για αγορά από το google store Γερμανίας;
Το pixel 2 έχει σταματήσει να πωλείται στο playstore.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το update 4 Q και δυστυχώς έπεσα σε bootloop. Προσοχή όσοι το κάνετε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το update 4 Q και δυστυχώς έπεσα σε bootloop. Προσοχή όσοι το κάνετε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ την πέρασα, χωρίς θέμα όμως.

Είτε με power off, είτε με revovery λύνεται εύκολα από ότι διαβάζω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό η το 3xl άλλα πολλά τα λεφτά. Λέτε να αντέξει κάνα δυο χρόνια ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό η το 3xl άλλα πολλά τα λεφτά. Λέτε να αντέξει κάνα δυο χρόνια ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γι 390, το pixel 2 xl, αξιζει. Αν εχεις και χαρτι για φπα, αξιζει ακομα παραπανω. 315 θα σου βγει. Support σε os μεχρι 10/2020 θα εχει. Οσο για το 3 xl, ναι, πολλα τα λεφτα, αλλα, αν τα εχεις, σιγουρα ειναι καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Γι 390, το pixel 2 xl, αξιζει. Αν εχεις και χαρτι για φπα, αξιζει ακομα παραπανω. 315 θα σου βγει. Support σε os μεχρι 10/2020 θα εχει. Οσο για το 3 xl, ναι, πολλα τα λεφτα, αλλα, αν τα εχεις, σιγουρα ειναι καλυτερη επιλογη.
Δηλαδή το παραγγέλνω του λεω τα στοιχεια του τιμολογίου να το κόψει και πληρώνω μόνο την τιμή σε αυτους χωρίς το ΦΠΑ ?

Το ρωτάω γιατί δεν το έχω ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

παντως οι αγγελιες ειναι ελαχιστες και ειτε το δινουν χωρις κουτι και παρελκομενα

ειτε το δινουν κοντα 350-400

τιμες που πλησιαζουν την αρχικη τιμη πωλησης ως καινουργιο

δυστυχως δε με βλεπω να το παιρνω, το 3 δε το σκεφτομαι καθολου ειναι ασχημο.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το παραγγέλνω του λεω τα στοιχεια του τιμολογίου να το κόψει και πληρώνω μόνο την τιμή σε αυτους χωρίς το ΦΠΑ ?

Το ρωτάω γιατί δεν το έχω ξανακάνει

 

Αν το πάρεις μέσω Amazon.de πχ τότε είναι ενδοκοινοτικό τιμολόγιο που δεν φέρει ΦΠΑ. Αν το πάρεις από skroutz είναι βάσει του Άρθου 39Α του ΠΟΛ 1150/2017 όπου "δεν" έχει ΦΠΑ στο τιμολόγιο. Στην θεωρία δεν είναι μηδενικό ΦΠΑ. Απλά αντί να το δώσεις εσύ στον πωλητή και να το δώσει αυτός στο κράτος το ΦΠΑ βαρύνει τον αγοραστή. Άρα θα κληθείς να το δώσεις εσύ μετά. Βέβαια μετά γίνεται και συμψηφισμός αυτού του ΦΠΑ με τον ΦΠΑ από τα έσοδα σου οπότε έτσι πρακτικά γλιτώνεις το ΦΠΑ.

Θα πρέπει να τους βγάλεις κάποια screenshot από το taxisnet. Τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα το δέχονται. Ανάλογα το μαγαζί όμως είναι μία διαδικασία από αυτούς να επιβεβαιώσουν αυτά που έχεις στείλει που κρατάει από 1-3,4 εργάσιμες. Τα περισσότερα έχουν οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις. 2-3 λεπτά διαδικασία είναι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μένα εξαρτάται τι εννοείς μεταχειρισμένο από άποψη παλαιότητας. Όταν νέο έχει 415 (και αν έχεις εταιρεία ή έστω έχει κάποιος φίλος σου, τότε ακόμα λιγότερα αφού είναι μείον ΦΠΑ) δεν θα έπαιρνα 300 ένα κινητό άνω του 6μήνου. Σαν τιμή και δική μου εκτίμηση. Το τηλέφωνο όμως αξίζει 100% να το πάρεις.

 

 

Να δω τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα!!! Προσφατα εβαλα να πουλησω το πιξελακι 2xl 430 ευρω και αμα θες εχω σκριν σοτ που μου καναν τεμεναδες να το παρουν!! Μου διναν note 9 και iphone 8 plus! Σαφως το χω αριστο 5 μηνων με υπολοιπο εγγυησης 1.5 χρονο ακομα. Ωστοσο οταν το βαλα η τιμη του ηταν 483. Τωρα 5 καταστηματα το πηγαν 420. Αλλα που θα παει θα τελειωσει το στοκ να ξαναμπει 483 να το πουλησουμε 400 να βαλουμε αλλα 500 να παρουμε το 4 τον οκτωβρη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως όλο αυτό με τις μεμβράνες και τις θήκες που κάνουν το κινητό διπλάσιο σχεδόν, προσωπικά δεν το καταλαβαίνω. Του έχω μια θήκη, την πιο λεπτή που μπορούσα και αυτό μόνο για να σηκώνει τον φακό πίσω να μην κάνει γρατσουνιές. Totalle. Σχεδόν ανύπαρκτη.

Τώρα αν κανει γρατσουνιές στην οθόνη ή αν πέσει και σπάσει ας προσεχα. Αλλά να πάρω ένα κινητό και να μην το χαρώ δεν υπάρχει περίπτωση. Σαν να βάζω δέρμα στο αυτοκίνητο και να βάζω από πάνω κάλυμμα.

Και ΟΚ η θήκη αλλά εκτός από dome έχω δοκιμάσει 10 εταιρείες σε τζαμακια. Ποτέ δεν έχει ίδια αίσθηση η οθόνη. Και αν είναι να δώσω 40-50 για τζάμι, ας τα δώσω σε ασφάλεια. Ακόμα και το 70% που καλύπτει πλέον σε θραύση αξίζει 101% για να χαίρομαι το κινητό στο 100%!

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Γιατι ποιος σου πε οτι εμεις που βαζουμε μεμβρανες και θηκες δεν το χαιρομαστε! Φυσικα και το χαιρομαστε στο 100% απλα εχουμε μυαλο και φροντιζουμε για την μεταπωλητικη αξια διοτι θα το δωσω ενα 50αρι κατω απο την ισχυουσα τιμη! Η zagg που εχω ειναι απιστευτη μαζι με την spigen και μαλιστα το κινητο φαινεται πιο ομορφο! Το καθαριζω καθε βδομαδα με ειδικα και πλενω την θηκη με καυτο νερο και σαπουνι! Στα ηχεια βαζω οινοπνευμα με οδοντοβουρτσα το τριβω ελαφρυα και καθαριζει τα παντα! Το κινητο ειναι στολιδι με την θηκουλα και σαφως στο επομενο θα βαλω μεμβρανη zagg με 6μηνη εγγυηση. Εχει φαει 10 τουμπες σε 5 μηνες (καμια στον δρομο) και δεν εχει παθει το παραμικρο. Ουτε ιχνος γρατζουνιας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που είδα εγώ, ειναι το link από xda..

 

Να σε ρωτησω πατησα 7 φορες στο build number και εγινα developer! Αυτο σημαινει εχασα εγγυηση? Δευτερον τι σημαντικο θα μπορουσα να πειραξω να βελτιωθω κατα την γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα!!! Προσφατα εβαλα να πουλησω το πιξελακι 2xl 430 ευρω και αμα θες εχω σκριν σοτ που μου καναν τεμεναδες να το παρουν!! Μου διναν note 9 και iphone 8 plus! Σαφως το χω αριστο 5 μηνων με υπολοιπο εγγυησης 1.5 χρονο ακομα. Ωστοσο οταν το βαλα η τιμη του ηταν 483. Τωρα 5 καταστηματα το πηγαν 420. Αλλα που θα παει θα τελειωσει το στοκ να ξαναμπει 483 να το πουλησουμε 400 να βαλουμε αλλα 500 να παρουμε το 4 τον οκτωβρη!

 

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου. Άποψη μου είναι να θεωρώ τραγική αυτή την τιμή. Και στην τελική αυτή την άποψη είπα. Ούτε προσέβαλα κανέναν ούτε την επέβαλα σε κανέναν ούτε χλεύασα κανεναν.

 

Αλλά αφού θες τέτοιο ύφος. Και μπράβο σου που το πουλησες τόσο. Και τι με ενδιαφέρει που σου έκαναν τεμεναδες. Και γιατί να τα θέλω τα screenshots? Μήπως να σε χειροκροτησω? Η να χειροκροτησω αυτούς που το πήραν?

Με γεια τους με χαρά τους. Για μένα είναι τα πιο πεταμένα λεφτά που έχουν δώσει(όχι γιατί δεν τα αξίζει η συσκευή). Αλλά δεν έφυγαν από την δική μου τσέπη. Οπότε ούτε που με νοιάζει. Κράτα τα screenshot σου για άλλον και άσε σε μένα το γέλιο.

 

 

Γιατι ποιος σου πε οτι εμεις που βαζουμε μεμβρανες και θηκες δεν το χαιρομαστε! Φυσικα και το χαιρομαστε στο 100% απλα εχουμε μυαλο και φροντιζουμε για την μεταπωλητικη αξια διοτι θα το δωσω ενα 50αρι κατω απο την ισχυουσα τιμη! Η zagg που εχω ειναι απιστευτη μαζι με την spigen και μαλιστα το κινητο φαινεται πιο ομορφο! Το καθαριζω καθε βδομαδα με ειδικα και πλενω την θηκη με καυτο νερο και σαπουνι! Στα ηχεια βαζω οινοπνευμα με οδοντοβουρτσα το τριβω ελαφρυα και καθαριζει τα παντα! Το κινητο ειναι στολιδι με την θηκουλα και σαφως στο επομενο θα βαλω μεμβρανη zagg με 6μηνη εγγυηση. Εχει φαει 10 τουμπες σε 5 μηνες (καμια στον δρομο) και δεν εχει παθει το παραμικρο. Ουτε ιχνος γρατζουνιας![

 

Πάλι δεν καταλαβαίνω το ύφος σου. Έχω δοκιμάσει τζαμακια και μεμβράνες και κανένα δεν έχει την ίδια αίσθηση με την γυμνή οθόνη. Στην ΔΙΚΗ μου αφή. Εκτός του dome που είχα πει και τότε ότι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά στην τιμή του πλήρωσα ασφάλεια και έτσι δεν το έχω ανάγκη. Όσο για τις θήκες ισχύει το ίδιο.

 

Αλλά αφού το θες με το ύφος σου. Να δω τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα. Και 0.1% χάνει αίσθηση (που είναι πολύ παραπάνω) άρα σίγουρα την οθόνη δεν την χαίρεσαι στο 100%.

 

Για την θήκη. Είναι καθαρά θέμα μεγέθους που αρέσει στον καθένα. Τρελαίνονται όλοι για να βγουν κινητά με μηδενικά bezels σε όλες τις πλευρές και όσο πιο λεπτά γίνεται και τελικά καταλήγει σε μία θήκη που του δίνει 2 χιλιοστά bezel σε όλες τις πλευρές. Πιο αντιφατική κατάσταση δεν υπάρχει.

 

Όσο για τις τούμπες. Μήπως να σε χειροκροτησω πάλι? Εμένα 5 μηνων και δεν έχει φάει τουμπα. Και φυσικά δεν έχει το παραμικρό. Άσε εδώ θα με αυτοχειροκροτησω.

 

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσφατα εβαλα να πουλησω το πιξελακι 2xl 430 ευρω και αμα θες εχω σκριν σοτ που μου καναν τεμεναδες να το παρουν!!

 

Και γιατί δε το πούλησες τότε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα 430€ κομματάκι δύσκολο το βλέπω.

Για τώρα μιλάμε ή ακόμα και κανά 3μηνο πρίν.

Ενώ είναι εξαιρετική συσκευή, δύσκολη στην μεταπώληση της.

Στα 250€ το δίνεις σχετικά εύκολα.

Στα 300€-350€ το δίνεις με δυσκολία.

Όσο για τον προηγούμενο που τον έκαναν και τεμενάδες, συγνώμη φίλε μου δύσκολα να σε πιστέψω.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν αυτες οι τιμες για pixel 2 kai xl.Σε αυτα τα χρηματα βρισκεις pixel 3.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Να σε ρωτησω πατησα 7 φορες στο build number και εγινα developer! Αυτο σημαινει εχασα εγγυηση? Δευτερον τι σημαντικο θα μπορουσα να πειραξω να βελτιωθω κατα την γνωμη σου?

 

Όχι

Άλλωστε στα pixel δεν χάνεις εγγύηση ότι και να κάνεις, ξεκλείδωμα bootloader, root κλπ

Σχετικά με το τι θα μπορούσες να πειράξεις για βελτίωση, αν εννοείς στις ρυθμίσεις που έχει στην ενότητα developer, τίποτα ουσιαστικό

Για οποιαδήποτε βελτίωση του λογισμικού χρειάζεσαι κάτι από root/τροποποιημένη ρομ/τροποποιημένο kernel

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθεστε και ασχολείστε με την ******* του κάθε πικραμένου;

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τρολακι του διπλανου φορουμ βαρεθηκε να κραζει εκει κ ηρθε εδω να βγαλει τα κομπλεξ του

κλασσικη περιπτωση

δινω Pixel 3 ΧΧΧL για το Pixel 2 XL του τρολ που του κανουν κ τεμεναδες

παιζει να εχει κανει 2 προφιλ κ να στελνει μηνυματα στον εαυτο του κ να τον παρακαλαει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποιος σου πε οτι εμεις που βαζουμε μεμβρανες και θηκες δεν το χαιρομαστε! Φυσικα και το χαιρομαστε στο 100% απλα εχουμε μυαλο και φροντιζουμε για την μεταπωλητικη αξια διοτι θα το δωσω ενα 50αρι κατω απο την ισχυουσα τιμη! Η zagg που εχω ειναι απιστευτη μαζι με την spigen και μαλιστα το κινητο φαινεται πιο ομορφο! Το καθαριζω καθε βδομαδα με ειδικα και πλενω την θηκη με καυτο νερο και σαπουνι! Στα ηχεια βαζω οινοπνευμα με οδοντοβουρτσα το τριβω ελαφρυα και καθαριζει τα παντα! Το κινητο ειναι στολιδι με την θηκουλα και σαφως στο επομενο θα βαλω μεμβρανη zagg με 6μηνη εγγυηση. Εχει φαει 10 τουμπες σε 5 μηνες (καμια στον δρομο) και δεν εχει παθει το παραμικρο. Ουτε ιχνος γρατζουνιας!

 

:blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν αυτες οι τιμες για pixel 2 kai xl.Σε αυτα τα χρηματα βρισκεις pixel 3.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να μου βρεις ένα Pixel 3xl στα χρήματα αυτά σε παρακαλώ?

Και εάν το βρεις κάτι θα κάνω και για σένα.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Developer options έχεις το Night mode:Always on?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στο Developer options έχεις το Night mode:Always on?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

μονο απο εκει γινεται? δεν μπορω να επιλεξω που θελω να εχω dark mode η οχι? πχ στην keep google, εχει επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Στα 430€ κομματάκι δύσκολο το βλέπω.

Για τώρα μιλάμε ή ακόμα και κανά 3μηνο πρίν.

Ενώ είναι εξαιρετική συσκευή, δύσκολη στην μεταπώληση της.

Στα 250€ το δίνεις σχετικά εύκολα.

Στα 300€-350€ το δίνεις με δυσκολία.

Όσο για τον προηγούμενο που τον έκαναν και τεμενάδες, συγνώμη φίλε μου δύσκολα να σε πιστέψω.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Στειλεμου λινκ η μεηλ να δεις σκρινσοτ μα δεις αν λεω ψεματα.. ακου εκει τι λεει 300 ευρω να το σκοτωσουμε χαχαχ..αυτες τις βλακιες κανετε και χαλατε την πιατσα οταν κραταμε ψηλα στανταρτς

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τρολακι του διπλανου φορουμ βαρεθηκε να κραζει εκει κ ηρθε εδω να βγαλει τα κομπλεξ του

κλασσικη περιπτωση

δινω Pixel 3 ΧΧΧL για το Pixel 2 XL του τρολ που του κανουν κ τεμεναδες

παιζει να εχει κανει 2 προφιλ κ να στελνει μηνυματα στον εαυτο του κ να τον παρακαλαει

 

Ειπα εγω ρε οτι μου δινουν 3xl για 2xl??? Μαθε να διαβαζεις..one plus note 8 note 9 με διαφορα χρηματων και iphone 8 plus μου διναν! Τα μυνηματα ειναι με ημερομηνια ενα μηνα πριν! Ξυπνααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το Google photos μόνο έτσι.Αφου τα έχει κάνει σαλάτα. Άλλες εφαρμογές μέσα από τα settings τους άλλες με την επιλογή dark mode,αλλού γκρι αλλού μαύρο .Ο,τι να ναι.

 

 

@All:. Don't feed the troll

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στειλεμου λινκ η μεηλ να δεις σκρινσοτ μα δεις αν λεω ψεματα.. ακου εκει τι λεει 300 ευρω να το σκοτωσουμε χαχαχ..αυτες τις βλακιες κανετε και χαλατε την πιατσα οταν κραταμε ψηλα στανταρτς

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειπα εγω ρε οτι μου δινουν 3xl για 2xl??? Μαθε να διαβαζεις..one plus note 8 note 9 με διαφορα χρηματων και iphone 8 plus μου διναν! Τα μυνηματα ειναι με ημερομηνια ενα μηνα πριν! Ξυπνααα!!!

εσυ μαθε να διαβαζεις

εγω το εγραψα οχι εσυ το παραπανω οποτε μαλλον εγω το ειπα αντε διαβαζε πριν απαντησεις και βασικα μην απαντας αντε πηγαινε στο διπλα φορουμ να συνεχισεις να σε παρακαλανε

ασε εμενα να κοιμαμαι και ο μοναδικος "ξυπνιος" να εισαι εσυ

τηλεφωνο που εχει σταματησει η επισημη πωληση απο την μαμα εταιρια, τηλεφωνο που θα εχει support ενα χρονο ακομα για ποια ψηλα standards μιλαμε κ για ποια ακριβως μεταπωλητικη αξια ~400?στην τιμη που το βρισεις απο skrοutz?η αγορα ειναι ελευθερη αλλα δεν μπορω να κατανοησω την παγαποντια κανενος

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...