Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκόπιμα δεν έγινε, σκόπιμα μεγαλοποιήθηκε. Υπήρχαν αρκετές συσκευές με προβλήματα. Μεγαλοποιήθηκε σίγουρα αρκετά και μετά ο κάθε πικραμένος άρχισε να αλλάζει 3-4 συσκευές και να τις κοιτάει από κάθε γωνία. Το πρόβλημα υπήρχε πάντως. Προσωπικά δεν νομίζω ότι θα με ενοχλούσε ιδιαίτερα, αλλά επειδή είναι και LG με προβληματίζει αρκετά.
Σωστά, δίκιο έχεις, δεν το έγραψα σωστά.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο στην σειρά το δικό μου στα αριστερά και της γυναίκας μου το xl :) Με τα σκιν τους έτοιμα περιποιημένα. Το xl2 το βρήκα ευκαιρία στο ebay 650 λίρες 128. Μπαταρία εντυπωσιακή στο xl μου εκανε εντύπωση 6 ώρες screen on time / 4.5 το απλό. Κάμερες οκ τι να πω, τα χιλιοειπωμενα? Νομιζω δεν χρειάζεται κατι εδω. Οθόνη ναι μπλετιζει αν το βλέπεις απο κάποια γωνιά αλλά απ οτι εχω δει απο αλλους κατοχους στο xda φανηκα τυχερός. Καθόλου ενοχλητικό. 016f4c5401a4f8efeb15b778259f220f.jpg

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο στην σειρά το δικό μου στα αριστερά και της γυναίκας μου το xl :) Με τα σκιν τους έτοιμα περιποιημένα. Το xl2 το βρήκα ευκαιρία στο ebay 650 λίρες 128. Μπαταρία εντυπωσιακή στο xl μου εκανε εντύπωση 6 ώρες screen on time / 4.5 το απλό. Κάμερες οκ τι να πω, τα χιλιοειπωμενα? Νομιζω δεν χρειάζεται κατι εδω. Οθόνη ναι μπλετιζει αν το βλέπεις απο κάποια γωνιά αλλά απ οτι εχω δει απο αλλους κατοχους στο xda φανηκα τυχερός. Καθόλου ενοχλητικό.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

Πώς σου φαίνεται το Pixel 2 το απλό; Το έχω παραγγείλει και φοβάμαι για την μεταβίβαση σε μικρότερες ίντσες.

Επίσης κατά διαβολική σύμπτωση σκεφτόμουν το ίδιο χρώμα σε skin

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά φέτος προτίμησα το one plus 5t 8/128, μου θυμίζει όλο το στήσιμο πολύ το stock Android και τις pixel λειτουργίες οπότε προς το παρών είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κάμερα σε χαμηλό φωτισμό δεν έμεινα ευχαριστημένος, θέλει δουλειά για να φτάσει το pixel αλλά το παλεύουν και αυτοί με το software να το αναβαθμίσουν και βγάζουν συνέχεια updates, έχουν υιοθετήσει λογική Google.

 

Πέρσι πάλι με όλη τη λασπολογία που του έριξαν πήρα το pixel XL 1 και με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Αν κάποια στιγμή το μετανιώσω κλασσικά και φέτος στο insomnia θα πωλείται σε λίγο καιρό στα 550€ το pixel XL 2 γιατί στην Ελλάδα ο κόσμος δεν το πολύ ξέρει οπότε δεν έχει καλή μεταπωλητή αξία, οπότε ίσως πουλήσω το 5t και να το πάρω κάποια στιγμή στο μέλλον. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται το Pixel 2 το απλό; Το έχω παραγγείλει και φοβάμαι για την μεταβίβαση σε μικρότερες ίντσες.

Επίσης κατά διαβολική σύμπτωση σκεφτόμουν το ίδιο χρώμα σε skin

:lol:

Καλή ερώτηση. Τώρα πού έχω χρησιμοποιήσει και τα δυο μάλλον το xl θα αγόραζα. Οχι οτι με ενοχλεί η μικρή οθόνη απλά αυτή η έξτρα μιάμιση ώρα στην μπαταρία κάνει την διαφορά. Με σιγουριά η καλύτερη συσκευή για το 2017. Και το λεω αυτό έχοντας δοκιμάσει τα πάντα. Μένει μόνο το iphone x :)

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. Τώρα πού έχω χρησιμοποιήσει και τα δυο μάλλον το xl θα αγόραζα. Οχι οτι με ενοχλεί η μικρή οθόνη απλά αυτή η έξτρα μιάμιση ώρα στην μπαταρία κάνει την διαφορά. Με σιγουριά η καλύτερη συσκευή για το 2017. Και το λεω αυτό έχοντας δοκιμάσει τα πάντα. Μένει μόνο το iphone x :)

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

H οθόνη του XL είναι οντως τοσο χάλια όσο διαβάζω σε reviews; Δεν λέω μονο για το γεγονός οτι μπλεδιζει αν την δεις υπο γωνία μιλάω για τα χρωμάτα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνηθίσει σε samsung panel σίγουρα θα σου φανει μετρια η οθονη του xl. Η επιλογή saturated που δόθηκε με το νεο update είναι υπερβολική. Στο boosted ομως είναι μια χαρά. Σίγουρα όλες αυτές οι υπερβολές του ιντερνετ περι της οθόνης δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Οτι άλλη απορία έχετε ρωτήστε ελεύθερα.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνηθίσει σε samsung panel σίγουρα θα σου φανει μετρια η οθονη του xl. Η επιλογή saturated που δόθηκε με το νεο update είναι υπερβολική. Στο boosted ομως είναι μια χαρά. Σίγουρα όλες αυτές οι υπερβολές του ιντερνετ περι της οθόνης δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Οτι άλλη απορία έχετε ρωτήστε ελεύθερα.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

H εμπειρια μου με samsung ειναι μονο με το Α5 (2017) και αυτο λογω δουλειας, σε συγκριση με την οθονη του ΗΤC 10 μπορω να οτι προτιμώ του 10ριου. Βεβαια γουστα ειναι αυτα :lol:

Τα διπλα ηχεια πως τα πανε, οπως και ο ηχος κλησης;

Για εμπειρια android και για φωτο νομιζω δεν θα εχεις να πεις πολλα γιατι ειμαι σιγουρος οτι εισαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. Τώρα πού έχω χρησιμοποιήσει και τα δυο μάλλον το xl θα αγόραζα. Οχι οτι με ενοχλεί η μικρή οθόνη απλά αυτή η έξτρα μιάμιση ώρα στην μπαταρία κάνει την διαφορά. Με σιγουριά η καλύτερη συσκευή για το 2017. Και το λεω αυτό έχοντας δοκιμάσει τα πάντα. Μένει μόνο το iphone x :)

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

Η μπαταρία και στο μικρό καλή είναι από ότι διαβάζω οπότε δεν θα με πειράξει τόσο. Περισσότερο η μετάβαση στις 5" με απασχολεί.

Επειδή ήδη βλέπω τους φορέσατε θήκες, σκέφτομαι μήπως βάλω μόνο bumper περιμετρικά, πώς σου φαίνεται το υλικό στην πλάτη (με απασχολεί το μαύρο στο Pixel 2); Είναι πολύ ευαίσθητο;

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρια μου με samsung ειναι μονο με το Α5 (2017) και αυτο λογω δουλειας, σε συγκριση με την οθονη του ΗΤC 10 μπορω να οτι προτιμώ του 10ριου. Βεβαια γουστα ειναι αυτα :lol:

Τα διπλα ηχεια πως τα πανε, οπως και ο ηχος κλησης;

Για εμπειρια android και για φωτο νομιζω δεν θα εχεις να πεις πολλα γιατι ειμαι σιγουρος οτι εισαι ευχαριστημενος

Διπλά ηχεία πολύ καλα. Ανώτερα απο iphone 7 plus που είχα παλιότερα.

 

Κάμερα, ταχύτητα/εμπειρία χρήσης άψογα.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία και στο μικρό καλή είναι από ότι διαβάζω οπότε δεν θα με πειράξει τόσο. Περισσότερο η μετάβαση στις 5" με απασχολεί.

Επειδή ήδη βλέπω τους φορέσατε θήκες, σκέφτομαι μήπως βάλω μόνο bumper περιμετρικά, πώς σου φαίνεται το υλικό στην πλάτη (με απασχολεί το μαύρο στο Pixel 2); Είναι πολύ ευαίσθητο;

Ναι φίλε. Αρκετά καλή . Οπως ειπα και πρίν τα αποτελέσματα ειναι ξεκάθαρα. Γυρω στις 4.5 ωρες το μικρό 6 ώρες το xl.

 

Το είχα μια βδομάδα περίπου χωρίς θηκη, η κατασκευή καλη, οκ να σου πω την αλήθεια γενικά δεν με απασχολούν εξωτερικά οι συσκευές, πάντα βάζω θήκη. Φυσικά φθηνή κατασκευή δεν είναι. Ωραία στιβαρή και τα πλήκτρα μια χαρά.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερώτηση μια που σε πρήξαμε.

Το dongle για τα ακουστικά το δοκίμασες; Σκέφτομαι αν πρέπει να μείνω με αυτό ή να πάρω κάποια usb-c ακουστικά (που δεν υπάρχουν και πολλά).

Προσπαθώ να αποφύγω τα BT γιατί δεν θέλω να φορτίζω ακόμα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερώτηση μια που σε πρήξαμε.

Το dongle για τα ακουστικά το δοκίμασες; Σκέφτομαι αν πρέπει να μείνω με αυτό ή να πάρω κάποια usb-c ακουστικά (που δεν υπάρχουν και πολλά).

Προσπαθώ να αποφύγω τα BT γιατί δεν θέλω να φορτίζω ακόμα κάτι.

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου. Ούτε καν βγήκε απ την συσκευασία. Ότι θες φίλε ρωτάς ελεύθερα..

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνηθίσει σε samsung panel σίγουρα θα σου φανει μετρια η οθονη του xl. Η επιλογή saturated που δόθηκε με το νεο update είναι υπερβολική. Στο boosted ομως είναι μια χαρά. Σίγουρα όλες αυτές οι υπερβολές του ιντερνετ περι της οθόνης δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Οτι άλλη απορία έχετε ρωτήστε ελεύθερα.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

Σύμφωνο με ότι είπες εδώ φίλε μου

100%

Μπράβο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε, οσο και αν προσπαθησα να κρατηθω δεν γινόταν. Πηρα το XL Black 64GB.

Αντε με το καλο να ερθει να δουμε ποσο αξιζει σαν συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε, οσο και αν προσπαθησα να κρατηθω δεν γινόταν. Πηρα το XL Black 64GB.

Αντε με το καλο να ερθει να δουμε ποσο αξιζει σαν συσκευη.

Από πού τελικά??

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Από πού τελικά??

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο το UK Playstore. Το έστειλα σε μια φίλη και όταν το παραλάβει θα μου το στείλει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται και έχουν κανέναν γνωστό στη Γερμανία βγήκε προσφορά στα Media Markt και Saturn της χώρας. 600€ το Pixel 2 και 741€ το 2 XL.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται και έχουν κανέναν γνωστό στη Γερμανία βγήκε προσφορά στα Media Markt και Saturn της χώρας. 600€ το Pixel 2 και 741€ το 2 XL.

 

 

 

Σούπερ τιμή. Πραγματικά σούπερ.

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

από νωρίς το μεσημέρι, φίλη στην Γερμανία έψαχνε σε όλα τα καταστήματα των 2 αλυσίδων(τηλεφωνικά εννοείται) και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα...λογικό και αναμενόμενο...
Link to comment
Share on other sites

Το δίνει καμιά εταιρία με επιδότηση ?

 

 

 

Πολυ νωρίς για τέτοιες πολυτέλειες στην ελλαδαρα μας.

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει άμεσα διαθέσιμο, οποτε κάποιος μπορεί να εκμεταλλευτει και πιθανή επιδότηση

 

 

 

Λολ

 

+260 ευρώ από την τιμή του γερμανικού playstore.Πιο ακριβό και από το clove.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...