Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Ελλάδα βλέπω ακόμα δεν υπάρχει skroutz ή κάπου αλλού προς το παρών;
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Ελλάδα βλέπω ακόμα δεν υπάρχει skroutz ή κάπου αλλού προς το παρών;
Το θετικό είναι ότι αρχίζει να κυκλοφορεί σε περισσότερες χώρες, οπότε δεν θα έχουμε την ανύπαρκτη διαθεσιμότητα του 1ου. Να δούμε που θα κυμανθούν οι τιμές για το φετινό αν και δεν βλέπω να πέφτει από 900.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα κινηθεί στις ίδιες τιμές με το 1ο μοντέλο. Όσο για τη διαθεσιμότητα όντως κυκλοφορεί σε περισσότερες χώρες στην Ευρώπη 13 Νοεμβρίου το 64αρι το μαύρο γιατί το 128αρι και το ασπρόμαυρο έχουν αναμονή άγνωστη ή 5-7 εβδομάδες από ότι είδα στο playstore Γερμανίας, Αγγλίας και Ιταλίας
Link to comment
Share on other sites

Το 2 XL πάντως δεν υπάρχει ακόμα στο Amazon. Επίσης το 1ο μοντέλο ναι το έβρισκες και eBay και Amazon αλλά σε εξωφρενικές τιμές τύπου 2000€+ λόγω διαθεσιμότητας.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη βλέπω σε όλα τα play store που κυκλοφορεί υπάρχει πλήρης διαθεσιμότητα. Προφανώς έμαθαν το μάθημα τους από πέρσι οπότε αν πέρσι με χάλια διαθεσιμότητα ήρθε Ελλάδα αρχές Δεκεμβρίου λογικά φέτος μπορεί να το δούμε skroutz και Πλαίσιο τέλος Νοεμβρίου...
Link to comment
Share on other sites

Ήδη βλέπω σε όλα τα play store που κυκλοφορεί υπάρχει πλήρης διαθεσιμότητα. Προφανώς έμαθαν το μάθημα τους από πέρσι οπότε αν πέρσι με χάλια διαθεσιμότητα ήρθε Ελλάδα αρχές Δεκεμβρίου λογικά φέτος μπορεί να το δούμε skroutz και Πλαίσιο τέλος Νοεμβρίου...

 

Δεν υπάρχει σε όλα τα Playstore. Νομίζω Αγγλία, Ιταλία, Ισπανία από Ευρώπη μόνο, ενώ το απλό είναι σε Γερμανία, Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σε όλα τα Playstore. Νομίζω Αγγλία, Ιταλία, Ισπανία από Ευρώπη μόνο, ενώ το απλό είναι σε Γερμανία, Αγγλία.

 

Ναι αυτό εννοώ ότι σε όσα κυκλοφορεί επίσημα υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλα τα χρώματα και εκδόσεις. Πέρσι δεν είχε stock για πάρα πολύ καιρό. Συνέχεια ήταν out of stock. Ελπίζω να το δούμε φέτος νωρίτερα και σε τιμές Ευρώπης. Δεν είναι φθηνό σίγουρα αλλά θα είναι χειρότερο να το δούμε με καπέλο κάνα 100€+

Link to comment
Share on other sites

Το προ παραγγειλα από google store uk αλλά το ακυρωσα γτ διάβαζα για τα προβλήματα που έβγαζε.περιμενω να φύγουν οι σκάρτες παρτίδες. Από uk τώρα τα παραδίδουν και εκτός από το blue tint που λένε (για μένα χαζομάρα όλα τα oled τα έχουν) τα τηλέφωνα είναι οκ. Δεν υπάρχει κάτι σε ποιο γρήγορο android. Η αλήθεια είναι ότι το φτιάχνει η lg και είναι λίγο λοταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Το προ παραγγειλα από google store uk αλλά το ακυρωσα γτ διάβαζα για τα προβλήματα που έβγαζε.περιμενω να φύγουν οι σκάρτες παρτίδες. Από uk τώρα τα παραδίδουν και εκτός από το blue tint που λένε (για μένα χαζομάρα όλα τα oled τα έχουν) τα τηλέφωνα είναι οκ. Δεν υπάρχει κάτι σε ποιο γρήγορο android. Η αλήθεια είναι ότι το φτιάχνει η lg και είναι λίγο λοταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στέλνει και εκτός Αγγλίας ή με άλλον τρόπο;

 

Το blue tint είναι λίγο υπερβολικό σε κάποιες περιπτώσεις από χρήστες, αλλά σε ορισμένα κινητά ήταν αρκετά έντονο. Το σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω αλλά το γεγονός ότι δεν μπορώ να το πάρω από εδώ και τα πιθανά προβλήματα με κάνουν να το φοβάμαι. Ειδικά όσο η τιμή είναι στα ύψη. Σκέφτομαι και το Pixel 2 που δεν έχει θέματα, απλά η 5αρα οθόνη φοβάμαι θα μου φαίνεται μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Το προ παραγγειλα από google store uk αλλά το ακυρωσα γτ διάβαζα για τα προβλήματα που έβγαζε.περιμενω να φύγουν οι σκάρτες παρτίδες. Από uk τώρα τα παραδίδουν και εκτός από το blue tint που λένε (για μένα χαζομάρα όλα τα oled τα έχουν) τα τηλέφωνα είναι οκ. Δεν υπάρχει κάτι σε ποιο γρήγορο android. Η αλήθεια είναι ότι το φτιάχνει η lg και είναι λίγο λοταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο σου βγήκε με μεταφορικά?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προ παραγγειλα από google store uk αλλά το ακυρωσα γτ διάβαζα για τα προβλήματα που έβγαζε.περιμενω να φύγουν οι σκάρτες παρτίδες. Από uk τώρα τα παραδίδουν και εκτός από το blue tint που λένε (για μένα χαζομάρα όλα τα oled τα έχουν) τα τηλέφωνα είναι οκ. Δεν υπάρχει κάτι σε ποιο γρήγορο android. Η αλήθεια είναι ότι το φτιάχνει η lg και είναι λίγο λοταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς το έκανες προπαραγγελία; Στέλνει Ελλάδα το αγγλικό playstore; Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να το πάρω και από ότι διαβάζω στο skroutz υπάρχει πιθανότητα να μην το φέρει κανένα μαγαζί Ελλάδα, μιας και ήδη έχουν το pixel 2 το 5άρι αλλά κανένας δεν φέρνει το xl Ακόμα και το πλαίσιο όπως ανέφερε κάποιος είπε ότι δεν θα φέρει τη σειρά pixel 2 & xl και ψάχνω τρόπο να το πάρω

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινε σε διεύθυνση φίλου μου εκεί και θα μου το έφερνε Ελλάδα αυτός. μπορείς να παραγγείλεις αλλά βάζεις μόνο uk adress. Και τώρα σκεφτομουν για το 2 αλλά νιώθω ότι η οθόνη θα είναι μικρή

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινε σε διεύθυνση φίλου μου εκεί και θα μου το έφερνε Ελλάδα αυτός. μπορείς να παραγγείλεις αλλά βάζεις μόνο uk adress. Και τώρα σκεγλφτομουν για το 2 αλλά νιώθω ότι η οθόνη θα είναι μικρή

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 2 δεν με τρέλανε προσωπικά. Το design είναι άσχημο κατά τη γνώμη μου και χάνει σε οθόνη και για εμένα οι 5 ιντσες είναι λίγες... Δεν ξέρω έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι αν δεν έρθει Ελλάδα το 2 Xl αντί να κάνω μα*****ές για να το πάρω να πάω σε 5t op το οποίο είναι τηλεφωνάρα αλλά με χαλάει το ότι η οθόνη είναι 1080p μόνο και δεν είναι αδιάβροχο ή να πάω σε note 8 αλλά μου την δίνει το TouchWiz και για εμένα το λογισμικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

Το 2 δεν με τρέλανε προσωπικά. Το design είναι άσχημο κατά τη γνώμη μου και χάνει σε οθόνη και για εμένα οι 5 ιντσες είναι λίγες... Δεν ξέρω έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι αν δεν έρθει Ελλάδα το 2 Xl αντί να κάνω μα*****ές για να το πάρω να πάω σε 5t op το οποίο είναι τηλεφωνάρα αλλά με χαλάει το ότι η οθόνη είναι 1080p μόνο και δεν είναι αδιάβροχο ή να πάω σε note 8 αλλά μου την δίνει το TouchWiz και για εμένα το λογισμικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο...
Γτ κολλάτε με την Ελλάδα, ψαχτειτε στο Amazon. Αν πάθει κάτι, αμέσως πίσω, όχι αυτά τα τραγελαφικά και μπακαλε που συμβαίνουν στα σκρουτζομαγαζα..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Γτ κολλάτε με την Ελλάδα, ψαχτειτε στο Amazon. Αν πάθει κάτι, αμέσως πίσω, όχι αυτά τα τραγελαφικά και μπακαλε που συμβαίνουν στα σκρουτζομαγαζα..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Δεν έφερε την σειρά ένα και δεν βλέπω να φέρνει την 2...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφερε την σειρά ένα και δεν βλέπω να φέρνει την 2...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αγγλικό σίγουρα έχει την περσινή σειρά. Όχι εξ αρχής, αλλά την έχει.

Τη φετινή προς το παρόν δεν τη βλέπω πουθενά.

 

Το 2 είναι μια χαρά για μένα σε όλα του τα στοιχεία, πέραν της οθόνης. Και το design μου αρέσει και με τα bezels δεν τραβάω κολλήματα, αλλά οι 5'' δεν ξέρω αν συνηθίζονται μετά τις 5,7" που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γτ κολλάτε με την Ελλάδα, ψαχτειτε στο Amazon. Αν πάθει κάτι, αμέσως πίσω, όχι αυτά τα τραγελαφικά και μπακαλε που συμβαίνουν στα σκρουτζομαγαζα..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Δυστυχώς ούτε Amazon παίζει ακόμα σε λογική τιμή, οι τιμές είναι περίπου 1200€ και από το αμερικάνικο θα φάω τελωνείο

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα να το φέρει το Amazon (και ο πωλητής να είναι το Amazon) και άλλο πράγμα να είναι listed στο Amazon από τρίτο πωλητή.Στην περίπτωση του τρίτου πωλητή οι επιστροφές,εγγύηση κτλ διαφέρουν και πρέπει να διαβάσεις τους όρους του εκάστοτε πωλητή.Απο όσο θυμάμαι και η σειρά 1 δεν ήρθε ποτέ με πωλητή το Amazon.Ηταν τρίτοι πωλητές με τιμές πιο ακριβές από το playstore.Οπως ειπώθηκε,δεν νομίζω να έρθει ούτε η σειρά 2.Το nexus 6p ήταν αυτό που είχε έρθει επίσημα μέσω του Amazon.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα να το φέρει το Amazon (και ο πωλητής να είναι το Amazon) και άλλο πράγμα να είναι listed στο Amazon από τρίτο πωλητή.Στην περίπτωση του τρίτου πωλητή οι επιστροφές,εγγύηση κτλ διαφέρουν και πρέπει να διαβάσεις τους όρους του εκάστοτε πωλητή.Απο όσο θυμάμαι και η σειρά 1 δεν ήρθε ποτέ με πωλητή το Amazon.Ηταν τρίτοι πωλητές με τιμές πιο ακριβές από το playstore.Οπως ειπώθηκε,δεν νομίζω να έρθει ούτε η σειρά 2.Το nexus 6p ήταν αυτό που είχε έρθει επίσημα μέσω του Amazon.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανά γεια σου. Καμία σχέση η εγγύηση....

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Το 1 υπάρχει στο amazon από sellers και fulfilled από Amazon. Το πρόβλημα είναι η τιμή.
Καλύτερα να αποφεύγεις και το fullfill

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αποφεύγεις και το fullfill

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχα ποτέ θέμα με το amazon πάντως. Το fulfill ουσιαστικά έχει και πάλι μπροστά την amazon.

Το πρόβλημα είναι καθαρά η τιμή.

Δίνοντας το τηλέφωνο μόνο στα Google Stores και σε 2 αλυσίδες στην Αγγλία, δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί χαμηλή τιμή, ακόμα και να εμφανιστεί από κάποιον seller.

Link to comment
Share on other sites

Από Google Store Αμερικής, θα έχει κανονικά εγγύηση εδώ;

 

Δεν θα έχει εγγύηση.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...