Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, tsiftsism said:

Οι 3 τελευταίες μέρες ΚΑΘΕ μήνα είναι service day και έχουν έκπτωση;

Θέλω να αλλάξω την μπαταρία του κινητού μου και το αποφεύγω γιατί θα μου κάνουν full wipe και βαριέμαι το στήσιμο ξανά από την αρχή.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Ναι, έτσι ακριβώς! 

Επαναφορά για αλλαγή μπαταρίας δεν κάνουν απ'όσο μου είπαν την Παρασκευή που πέρασα από εκεί για άλλο θέμα. 

Δυστυχώς δεν το είχα μαζί μου (το έχω για δεύτερο). 

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι ακριβώς! 
Επαναφορά για αλλαγή μπαταρίας δεν κάνουν απ'όσο μου είπαν την Παρασκευή που πέρασα από εκεί για άλλο θέμα. 
Δυστυχώς δεν το είχα μαζί μου (το έχω για δεύτερο). 
Σοβαρά;
Νόμιζα πως είναι στάνταρ διαδικασία λόγω GDPR !!!

Θα μιλήσω μαζί τους για επιβεβαίωση, και αν είναι θα περιμένω τις τελευταίες μέρες του Νοεμβρίου για να το στείλω στην Αθήνα.


Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tsiftsism said:

Σοβαρά;
Νόμιζα πως είναι στάνταρ διαδικασία λόγω GDPR !!!

Θα μιλήσω μαζί τους για επιβεβαίωση, και αν είναι θα περιμένω τις τελευταίες μέρες του Νοεμβρίου για να το στείλω στην Αθήνα.


Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Την Παρασκευή πήγα εγώ το P30 μου για αλλαγή μπαταρίας. Σου λένε να πάρεις backup για καλό και για κακό, παρόλο που στην πραγματικότητα αν δεν βρουν κάποια άλλη χοντρή ζημια, reset δεν κάνουν. Σε μένα δεν έκαναν (εγώ είχα πάρει backup αλλά προφανώς δεν έκανα reset πριν το δώσω).
Λόγω service day πλήρωσα μόνο 13 ευρώ με αρχική τα 34.
Βέβαια έφαγα πίκρα γιατί μου είπαν ότι έπεσε το λογιστικό σύστημα της Huawei και δεν μπορούσαν να κλείσουν την επισκευή. Οπότε το πήρα σήμερα... το κινητό.

p.s. αν το πας service day και δεν έχεις πάνω στο κινητό τζαμάκι ή ζελατίνα, ή αν έχεις και σου τη χαλάσουν ανοίγοντάς το για να το επισκευάσουν, σου βάζουν δωρεάν και ζελατίνα.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή πήγα εγώ το P30 μου για αλλαγή μπαταρίας. Σου λένε να πάρεις backup για καλό και για κακό, παρόλο που στην πραγματικότητα αν δεν βρουν κάποια άλλη χοντρή ζημια, reset δεν κάνουν. Σε μένα δεν έκαναν (εγώ είχα πάρει backup αλλά προφανώς δεν έκανα reset πριν το δώσω).
Λόγω service day πλήρωσα μόνο 13 ευρώ με αρχική τα 34.
Βέβαια έφαγα πίκρα γιατί μου είπαν ότι έπεσε το λογιστικό σύστημα της Huawei και δεν μπορούσαν να κλείσουν την επισκευή. Οπότε το πήρα σήμερα... το κινητό.

p.s. αν το πας service day και δεν έχεις πάνω στο κινητό τζαμάκι ή ζελατίνα, ή αν έχεις και σου τη χαλάσουν ανοίγοντάς το για να το επισκευάσουν, σου βάζουν δωρεάν και ζελατίνα.
Είχα διαβάσει αυτές τις μέρες στο Facebook για την έκπτωση αλλά νόμιζα ήταν τυχαίο, ότι αποφάσισαν αυτές τις μέρες να κάνουν ένα κάποιο δώρο, δεν ήξερα ότι ισχύει για κάθε μήνα.

Οπότε αν δε κάνουν full wipe και σε συνδυασμό με την έκπτωση, θα μιλήσω μαζί τους και θα το κανονίσω για τέλη αυτού του μήνα.


Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kozi0 said:

Καλησπέρα. Σε αντικατάσταση της μπαταρίας τι γίνεται με την αδιαβροχοποίηση; Γνωρίζει κανείς;

Στην επίσημη αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένοι να εξασφαλίσουν ότι διατηρείται. Κανονικά, λοιπόν, υποτίθεται ότι σου αλλάζουν / βάζουν νέα κόλλα (που είναι σαν λάστιχο) περιμετρικά μέσα στο πλαίσιο και όπου αλλού χρειαστεί, ακριβώς για να διατηρήσουν την αδιαβροχοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, stark said:

Στην επίσημη αντιπροσωπεία είναι υποχρεωμένοι να εξασφαλίσουν ότι διατηρείται. Κανονικά, λοιπόν, υποτίθεται ότι σου αλλάζουν / βάζουν νέα κόλλα (που είναι σαν λάστιχο) περιμετρικά μέσα στο πλαίσιο και όπου αλλού χρειαστεί, ακριβώς για να διατηρήσουν την αδιαβροχοποίηση.

Έτσι είναι… εφόσον μιλάμε πάντα για το επίσημο service της εταιρίας στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 12:02 ΜΜ, _NikitaS_ said:

26 και 27 Οκτώβρη έχει έκπτωση το επίσημο σέρβις της huawei σε συσκευές εκτός εγγύησης. Για τσέκαρε αν ισχύει το 50ευρω 

Δεν ρωτησα στην αντιπροσωπεια. Σε μαγαζι που κανει επισκευες ρωτησα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, tasosdimas said:

Δεν ρωτησα στην αντιπροσωπεια. Σε μαγαζι που κανει επισκευες ρωτησα. 

Ρώτησε και στο επίσημο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 25/10/2021 at 1:11 ΜΜ, athanaso77 said:

Τότε είναι ευκαιρία να το φτιάξεις.

Το πηγα σημερα αντιπροσωπεια. 

Σερβις day σημερα και αυριο. 

12 ευρω η μπαταρια και 6 ευρω η θυρα φορτισης. 

Εξω μου ζητησαν 35 τη θυρα και 40 τη μπαταρια. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, tasosdimas said:

Το πηγα σημερα αντιπροσωπεια. 

Σερβις day σημερα και αυριο. 

12 ευρω η μπαταρια και 6 ευρω η θυρα φορτισης. 

Εξω μου ζητησαν 35 τη θυρα και 40 τη μπαταρια. 

Αυτές είναι τιμές!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, tasosdimas said:

Να ρε φιλε. Και μου εστειλαν μηνυμα σε 3 ωρες ηταν ετοιμο. 

Το λες και "εγκληματικό" το να μην αξιοποιήσουν το service day όσοι σκοπεύουν να κρατήσουν τις συσκευές τους για καιρό. Κανείς δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει αυτή η προωθητική ενέργεια. Το επίσημο service της Huawei στη χώρα μας χτυπάει στα ίσια αυτό της Samsung (και κυρίως της Smartec).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28/10/2021 at 4:53 ΜΜ, nikolasGG said:

Να ρωτήσω εσάς που αναβαθμίσατε σε 10.0.0.200  και 202, μπορείτε να κάνετε εξαγωγή επαφών; 

Εμένα με ξαναπεταει (πάει για στιγμιαία να δείξει μια μαύρη σελίδα) στην ίδια σελίδα και δεν αποθηκεύει κάτι. 

Το έκανα επανεκκίνηση, wipe cache και τίποτα, τα ίδια. 

Καλησπέρα. 

 

Τελικά βρήκα ποια εφαρμογή μου δημιουργεί το πρόβλημα με την εξαγωγή των επαφών. 

Το messenger είναι. 

Αν το κάνω απεγκατασταση, μου εξάγει κανονικά τις επαφές, μου εμφανίζει δλδ την καρτέλα που θέλω να κάνω την εξαγωγή και προχωράει κανονικά την διαδικασία. 

Αν το εγκαταστήσω, μου κάνει πάλι τα ίδια.. Δοκίμασα, διακοπή της εφαρμογής, δεν έχω δώσει καμία άδεια στη εφαρμογή. 

 

Τι μπορώ να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή χρονιά, παραμένει κάποιος με τη συσκευή;

Εγώ 3 χρόνια μετά, ακόμα,δεν έχω απογοητευτεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είμαι ακόμα εδώ κι αυτό το καλοκαίρι, λιωμένο παγωτό κολλάει στο χέρι. 

Μετά από τοσα χρόνια ακόμα κάνει τα πάντα, μπαταρία κρατάει δυνατά και την φορτίζω με τον ταχύ φορτιστή που είχε στο κουτί.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο έχω κρατήσει σε βάθος χρόνου. Ακόμα ανταποκρίνεται άριστα σε όλα. Δεν μιλάω για βαρύ gaming αλλά τις καθημερινές εργασίες και ασχολίες. Με βλέπω να παραμένω μαζί του μέχρι να παραδώσει πνεύμα. Κρίμα που δεν το υποστήριξαν λίγο παραπάνω σε λογισμικό. Μία ακόμη έκδοση Android και EMUI άντεχε άνετα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Kozi0 said:

Ότι καλύτερο έχω κρατήσει σε βάθος χρόνου. Ακόμα ανταποκρίνεται άριστα σε όλα. Δεν μιλάω για βαρύ gaming αλλά τις καθημερινές εργασίες και ασχολίες. Με βλέπω να παραμένω μαζί του μέχρι να παραδώσει πνεύμα. Κρίμα που δεν το υποστήριξαν λίγο παραπάνω σε λογισμικό. Μία ακόμη έκδοση Android και EMUI άντεχε άνετα.

Θα πάρει EMUI12

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει EMUI12
Πως θα την πάρει είναι το θέμα όμως. Θα είναι Android ή Harmony; Θα παραμείνουν τα Google services ή θα μείνουμε μόνο με τα Hms; Αν συνεχίσουμε να έχουμε GMS θα είναι μεγάλη επιτυχία κατ εμέ.
Κανένα νεότερο με το EMUI γενικά υπάρχει; Γιατί έχουμε και ένα Nova 5T στην οικογένεια.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kozi0 said:

Πως θα την πάρει είναι το θέμα όμως. Θα είναι Android ή Harmony; Θα παραμείνουν τα Google services ή θα μείνουμε μόνο με τα Hms; Αν συνεχίσουμε να έχουμε GMS θα είναι μεγάλη επιτυχία κατ εμέ.
Κανένα νεότερο με το EMUI γενικά υπάρχει; Γιατί έχουμε και ένα Nova 5T στην οικογένεια.

Android 10 based EMUI 12. Όσα κινητά είχαν από πριν google services, τα κρατάνε κανονικά.
Harmony OS με HMS (μόνο) προς το παρόν δεν παίρνουν τα μοντέλα εκτός Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Android 10 based EMUI 12. Όσα κινητά είχαν από πριν google services, τα κρατάνε κανονικά.
Harmony OS με HMS (μόνο) προς το παρόν δεν παίρνουν τα μοντέλα εκτός Κίνας.
Έτσι θα είμαστε τέλεια. Αρκεί να διατηρηθεί η σταθερότητα του λειτουργικού, κάτι που μας έχει συνηθίσει η Huawei βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχει μπορέσει κανείς να εγκαταστήσει την εφαρμογή της novibet? Δεν τη βρίσκω στο playstore και μόλις μπαίνω στο www.novibet.gr/stoixima μου λέει να κατεβάσω την εφαρμογή. Την κατεβάζω και μετά δεν μου ανοίγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nik05 said:

Παιδιά έχει μπορέσει κανείς να εγκαταστήσει την εφαρμογή της novibet? Δεν τη βρίσκω στο playstore και μόλις μπαίνω στο www.novibet.gr/stoixima μου λέει να κατεβάσω την εφαρμογή. Την κατεβάζω και μετά δεν μου ανοίγει κάτι.

Οι εφαρμογές τέτοιων site δεν υπάρχουν στο play store νομίζω, ότι έχεις κατεβάσει δεν είναι επίσημη. Κατεβάζεις το apk από εκεί που σου λέει το site τους και την εγκαθιστάς διαφορετικά βάζεις τον σελιδοδείκτη της σελίδας στην αρχική σου οθόνη και κάνεις την δουλειά σου. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Οι εφαρμογές τέτοιων site δεν υπάρχουν στο play store νομίζω, ότι έχεις κατεβάσει δεν είναι επίσημη. Κατεβάζεις το apk από εκεί που σου λέει το site τους και την εγκαθιστάς διαφορετικά βάζεις τον σελιδοδείκτη της σελίδας στην αρχική σου οθόνη και κάνεις την δουλειά σου. 

Οκ ευχαριστώ πολύ, αυτό με τον σελιδοδείκτη το είχα κάνει απλά ήθελα να το έχω σε κανονικό app.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 25/11/2021 at 12:29 ΜΜ, tasosdimas said:

Το πηγα σημερα αντιπροσωπεια. 

Σερβις day σημερα και αυριο. 

12 ευρω η μπαταρια και 6 ευρω η θυρα φορτισης. 

Εξω μου ζητησαν 35 τη θυρα και 40 τη μπαταρια. 

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία στο Huawei mate 10 pro (τελευταίες ημέρες του μήνα είναι μόνο 22€) αλλά είχα διαβάσει στο skroutz ότι κάποιος άλλαξε μπαταρία και παρά το ότι ήταν καινούργια,  η απόδοση ήταν χειρότερη από την εργοστασιακή μπαταρία του κινητού και παρά το ότι το κινητό ήταν ήδη 4 ετών. Ισχύει κάτι τέτοιο;; να έχει η καινούργια μπαταρία χειρότερη απόδοση από αυτή που είχε το κινητό όπου έχει ήδη χρησιμοποιηθεί για 4 χρόνια;; Παρατήρησες κάτι τέτοιο στην αλλαγή που έκανες;; 
Ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...