Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Χθες το βράδυ ήρθε και σε μένα τελικά η 182. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες αν βελτιώνει όπως λέει. Προς το παρόν φαίνεται ένα κλικ πιο σβέλτο (εκτός αν είναι ιδέα μου λόγω χαράς από νέο update

 

Vodafone η cosmote?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Vodafone η cosmote?
Cosmote.

Είχα γράψει και απάντηση για το hdr που ρωτούσες αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν εμφανίζεται.

Για που ρωτάς για το hdr; Πριν καιρό που έπαιζα pubg είχε επιλογή για hdr και όταν το ενεργοποιούσες άλλαζε κάπως την ποιότητα της εικόνας και τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote.

Είχα γράψει και απάντηση για το hdr που ρωτούσες αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν εμφανίζεται.

Για που ρωτάς για το hdr; Πριν καιρό που έπαιζα pubg είχε επιλογή για hdr και όταν το ενεργοποιούσες άλλαζε κάπως την ποιότητα της εικόνας και τα χρώματα.

Στο youtube,δεν νομιζω οτι ενεργοποιειται,πιο παλια που ειχαδοκιμασει να δω hdr,hdr 10 video,φωτιζαι πολυ η οθονη,

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Στο youtube,δεν νομιζω οτι ενεργοποιειται,πιο παλια που ειχαδοκιμασει να δω hdr,hdr 10 video,φωτιζαι πολυ η οθονη,
Δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά αλλά επιλογή υπάρχει κανονικά.

851f83d0c8e21ff87b8536de1974a697.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό και δεν μπορώ να βρω λύση παρόλο που έκανα και επαναφορά.

Έχω την τελευταία έκδοση 10.0.0.159.

 

Στη συλλογή δημιουργούνται 2 φάκελοι για κάθε εφαρμογή πχ. Viber viber1, instagram instagram1, messenger messenger1 και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Αυτό δημιουργήθηκε όταν αναβάθμισα στην 10! Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

Το πιο εκνευριστικό όμως είναι το viber. Όταν στέλνω φωτογραφίες τις περισσότερες φορές μου τις σβήνει απο το φάκελο που είναι και τις μετακινεί στον φάκελο viber σε χαμηλότερη ανάλυση ή κενές. Έχω χάσει πολλές φωτογραφίες έτσι.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Έκανα επαναφορά , εριξα όλες τις εφαρμογές απο την αρχή και πάλι τα ίδια!!!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω κι εγώ το ιδιο θέμα εδω και πολύ καιρο, αλλα δεν θυμάμαι αν το ειχα και πριν με την 9ρα..

Εχω κανει κι εγω επαναφορά και μετα την αναβάθμιση στην 10ρα αλλα δεν ειδα διαφορά. Βέβαια εμένα μου το κανει σπάνια θα ελεγα, αλλα το κανει όμως.. Και viber και insta.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μπείτε στα αρχεία του κινητού και βρείτε που αποθηκεύονται τα βίντεο και οι φωτογραφίες του viber.

Λογικά τα τελευταία που θα έχετε στείλει/λάβει θα είναι τα βίντεο μέσα στο φάκελο movies και οι φωτογραφίες μέσα στο φάκελο pictures.

Παλαιότερα το viber είχε ξεχωριστό φάκελο στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Αν μπείτε μέσα σε αυτόν θα βρείτε τους φακέλους viber images και viber videos. Εκεί θα είναι όλα τα προηγούμενα.

Τώρα αν τα θέλετε όλα σε ένα και να μην έχετε στο gallery ξεχωριστούς φακέλους απλά κάνετε αποκοπή όλως των φωτογραφιών από το images στον φάκελο viber μέσα στο pictures και αντίστοιχα τα βίντεο.

Όλα αυτά φυσικά αν είναι το ίδιο ακριβώς με τα αρχεία στο δικό μου κινητό. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχεις απόλυτο δίκιο με τους φακέλους

Το πρόβλημα όμως που έχω με το viber που μου σβήνει τις φώτο απο το φάκελο που βρίσκονται και τις μεταφέρει στον φάκελο του viber συμβαίνει σε κανέναν; Δεν μπορώ να καταλαβω τι φταίει εχω χάσει πολλές φωτογραφίες με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να τις κανω αντίγραφο πρώτα πριν τις στείλω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 182 προστέθηκε η "χωρητικότητα έξυπνης μπαταρίας".

Λέει ότι επεκτείνει την ζωή της μπαταρίας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κανένα καλό σερβις για αλλαγή μπαταρίας στην Θεσσαλονίκη που να μην χρειαστεί να κρατήσει και το κινητό για μέρες μέχρι να γίνει η δουλειά

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κανένα καλό σερβις για αλλαγή μπαταρίας στην Θεσσαλονίκη που να μην χρειαστεί να κρατήσει και το κινητό για μέρες μέχρι να γίνει η δουλειά

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στην ts solutions Θεσσαλονίκης που είναι το επίσημο service;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν εξαιρέσεις το ότι είναι το πιο απροβλημάτιστο κινητό που είχα μακράν και γι'αυτό δεν το αλλάζω ακόμα, αυτή τη στιγμή θα προτιμούσα κάτι νεότερο που να έχει και παραπάνω υποστήριξη σε βάθος χρόνου είτε σε έκδοση λογισμικού είτε σε ενημερώσεις ασφαλείας. Το mate 10 έχει τελειώσει με τις ενημερώσεις λογισμικού και δεν ξέρω κατά πόσο θα το υποστηρίξουν ακόμα σε ασφάλεια, η τελευταία έκδοση είναι Ιουλίου 2020.

Αν θέλεις να παραμείνεις στην εταιρεία οικονομική πρόταση είναι και το nova 5t που έχει και υποστήριξη google services σε περίπτωση που δεν θέλεις να τις χάσεις ή να ασχοληθείς με το πώς να τις περάσεις.

Αλλιώς σε άλλες εταιρείες υπάρχουν αξιόλογες προτάσεις σε αυτές τις τιμές.

Απλώς δεν είναι κατάλληλο το νήμα για να συζητήσουμε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Έχω ένα xz3 που σε αρκετά είναι καλύτερο αλλά με τρώει το μικρόβιο να αλλάξω καθώς έκλεισα χρόνο με αυτό. Και το nova βλέπω στα 249 είναι απλά με χαλάει λίγο η έλλειψη αμολεντ + ότι δεν έχει το ίδιο καλές κάμερες.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε 5 χρονια υποστηριξη οπως τα μηλαρακια τοτε θα αξιζε, τωρα χωρις υποστηριξη ενημερωσεων οχι δεν αξιζει κι ας ειναι πολυ καλη συσκευη που αντεχει ακομα οτι και να του περασεις.

Εκτος αν το θες για δευτερο ή για το πιτσιρικι ή για τον στρατο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικό το θέμα της υποστήριξης. Πχ εγώ έχω τώρα το p30 pro και έχω κάνει υποβάθμιση σε emui 9.1 για να έχω την κάμερα του κινητού που αγόρασα και όχι την μάπα κάμερα που έκαναν με την 10.1. Οι εφαρμογές έτσι κι αλλιώς αναβαθμίζονται κανονικά.

 

Υ. Γ. : Είχα το mate 10 pro. Ήταν πολύ καλό κινητό. Το άλλαξα λόγω ότι με έτρωγε η τσέπη μου να πληρώσω κάτι άλλο και να πάω τότε στο p20 pro. Στην εποχή που ζούμε επειδή είμαι της Google προσωπικά θα πήγαινα για φτηνό σε realme 7 pro, και σε πιο ακριβό θα πήγαινα σε oneplus ή pixel 5. Δυστυχώς χωρίς Google και με την χαζομάρα που έκαναν να υποβαθμισουν την κάμερα η huawei έχει τελειώσει για μένα.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για οσους εχουν παραμεινει ηρθε και η 183 με ενημερωση ασφαλειας Νοεμβριου και μεγεθος 274MB.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν 2 μέρες τώρα μου εμανίστηκε ενα περίεργο πρόβλημα..

Δεν δουλευει όλες τις ώρες το δακτυλικό αποτύπομα για ξεκλείδωμα. Είναι κάποιες φορές το πιάνει και δεν 'ακούει'. Καθαρά χέρια φυσικά και καθαρός και ο αισθητήρας.. Το διέγραψα 2 φορές αλλά το κάνει παλι..

Ξέρω οτι κάθε 3 μέρες θα σου ζητάει να βαλεις ξάνα τον κωδικό , αλλά αυτό που το κάνει μέσα στην ίδια μέρα.. Με το που το ξεκλειδώσω με κωδικό μετά το πιανει αμέσως όπως παντα. Α, και επίσης όταν κολλάει και δεν ξεκλειδώνει με το δακτυλικό , οτι δάκτυλο και να ακουμπάω δεν κάνει την δόνηση που κανει αν εβαζα λαθος αποτύπωμα ή ηταν βρεγμενο πχ..

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία να μου πει πόσο κοστίζει; Μου έχει φουσκώσει η μπαταρία και έχει ανοίξει λίγο η οθόνη. Μέχρι σήμερα που το είδα γιατί το έχω σε θήκη και δεν το είχα δει ευτυχώς δουλεύουν όλα κανονικά. Επίσης θα πρέπει να έχω πάρει backup όταν το πάω στο service για την αλλαγή μπαταρίας;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία να μου πει πόσο κοστίζει; Μου έχει φουσκώσει η μπαταρία και έχει ανοίξει λίγο η οθόνη. Μέχρι σήμερα που το είδα γιατί το έχω σε θήκη και δεν το είχα δει ευτυχώς δουλεύουν όλα κανονικά. Επίσης θα πρέπει να έχω πάρει backup όταν το πάω στο service για την αλλαγή μπαταρίας;

 

Backup εννοείται ότι θα πάρεις. Και θα κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να σβήσουν τα πάντα πριν το παραδώσεις.

Όσο για το κόστος πριν ένα χρόνο που είχα αλλάξει ήταν κοντά στα 20 ευρώ. Για τώρα δεν ξέρω να σε ενημερώσω.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία να μου πει πόσο κοστίζει; Μου έχει φουσκώσει η μπαταρία και έχει ανοίξει λίγο η οθόνη. Μέχρι σήμερα που το είδα γιατί το έχω σε θήκη και δεν το είχα δει ευτυχώς δουλεύουν όλα κανονικά. Επίσης θα πρέπει να έχω πάρει backup όταν το πάω στο service για την αλλαγή μπαταρίας;
Έπαθα το ίδιο πριν μερικούς μήνες αλλά χωρίς να ανοίξει η οθόνη. Το πήγα για αλλαγή μπαταρίας αλλά όχι σε επίσημο service. Μια χαρά όλα αλλά δεν θυμάμαι πόσο πλήρωσα γιατί ήταν λογική η τιμή. Πήρα το ρίσκο και δεν έκανα backup. :)

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα εχθές στο επίσημο service και η αλλαγή μπαταρίας μου είπε είναι 42€, βέβαια τους είπα πρώτα να ελέγξουν και για περαιτέρω προβλήματα που να σημαίνουν και έξτρα κόστος και κατόπιν επικοινωνίας να τους πω αν θα το φτιάξω ή όχι. Ελπίζω σήμερα να έχω κάποια απάντηση.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σπάσιμο οθόνης, και το πήγα στο Huawei Service στη Μιχαλακοπουλου την προηγούμενη εβδομάδα.

Αλλαγή οθόνης, πακέτο με αλλαγή μπαταρίας, στα 80€.

Και με ενημέρωσαν ότι τελευταία Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευη κάθε μηνα έχουν εκπτώσεις, (δηλαδή αυτή τη βδομάδα) και θα είχε 60€.

Το ήθελα άμεσα κ δεν περίμενα.

Το κινητό σε δύο ώρες το είχα στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...