Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Ήρθε ο καιρός να παραδωθώ στην αγκαλιά του ΕΣ :D οπότε σκέφτηκα να αφήσω σπίτι το P30 Pro και να επιστρέψω στο παλιό μου πλήν τιμιότατο Mate 10 Pro για ευνόητους λόγους.Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή θήκη γι αυτό το σκοπό; Τώρα το κινητό φοράει την αυθεντική book της Huawei η οποία αμφιβάλλω αν το προστατεύει από τυχόν κακουχίες που μπορεί να τύχουν εκει μέσα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήρθε ο καιρός να παραδωθώ στην αγκαλιά του ΕΣ :D οπότε σκέφτηκα να αφήσω σπίτι το P30 Pro και να επιστρέψω στο παλιό μου πλήν τιμιότατο Mate 10 Pro για ευνόητους λόγους.Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή θήκη γι αυτό το σκοπό; Τώρα το κινητό φοράει την αυθεντική book της Huawei η οποία αμφιβάλλω αν το προστατεύει από τυχόν κακουχίες που μπορεί να τύχουν εκει μέσα..

 

Καλησπέρα. Εγώ έχω αυτό το backcover της SPIGEN σε συνδυασμό με αυτό το tempered glass της NILLKIN. Ταιριάζουν απόλυτα χωρίς να σηκώνει η θήκη το τζαμάκι, όπως έχει παρατηρηθεί με άλλους συνδυασμούς.

Εύχομαι καλή θητεία :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έχω αυτό το backcover της SPIGEN σε συνδυασμό με αυτό το tempered glass της NILLKIN. Ταιριάζουν απόλυτα χωρίς να σηκώνει η θήκη το τζαμάκι, όπως έχει παρατηρηθεί με άλλους συνδυασμούς.

Εύχομαι καλή θητεία :)

 

Kαλημέρα φίλε μου και ευχαριστώ! :)

 

Την έχω δει κι εγώ τη συγκεκριμένη και μου άρεσε.Μάλλον κάτι τέτοιο θα πάρω απλά σκεφτόμουν τωρα στην αρχή που θα χουμε εκπαίδευση κλπ μία τύπου book για περισσότερη προστασία (μαζί με το τζαμάκι εννοείται).Βλέπεις το κινητό το έχω ακόμα σε άριστη κατάσταση εξωτερικά και το λυπάμαι μη διαλυθεί

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αφου περασαν λιγες μερες μετα την αναβαθμιση, εχω να πω οτι, ο chrome τρωει απιστευτα κολληματα, νεκρωνει τελειως.

 

Οταν νεκρωνει κλειστον με swipe up να παει στα recents κι ανοιξε τον παλι απο τα recents με swipe up + hold.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αφου περασαν λιγες μερες μετα την αναβαθμιση, εχω να πω οτι, ο chrome τρωει απιστευτα κολληματα, νεκρωνει τελειως.
Και εμένα.. Απαράδεκτο!! Πάω home και ανοίγω μετά από 2 sec και συνήθως δουλεύει!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του Chrome που κρεμάει το αναφέρουν και σε άλλες συσκευές άλλης μάρκας με Android 10 όλες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση, σας λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα;;;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πριν από περίπου δέκα ημέρες έλαβα και εγώ τις νέες εκδόσεις και του android και του κινητού. Πριν από αυτό όμως είχε αρχίσει ήδη το πρόβλημα με την μπαταρία δηλαδή τουλάχιστον 20% κάτω από την αρχή που το έχω πάρει μείωση στην απόδοση. Το κινητό το έχω ακριβώς δύο χρόνια και τέσσερις μήνες ανελλιπώς χρήση με 130 εφαρμογές χωρίς όμως να παίζω παιχνίδια. Ποτέ δεν μου έχει κάνει το παραμικρό για αυτό το έχω κρατήσει μέχρι τώρα.

Μετά όμως από την αναβάθμιση η μπαταρία έπεφτε σαν νεράκι. Θεώρησα ότι φταίει η παλαιότητα πλέον του κινητού και έτσι ευρισκόμενος σε επαγγελματικό ταξίδι στη Λάρισα άλλαξα την μπαταρία σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών. Στο καπάκι αφού άλλαξα την μπαταρία έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων διότι από την αρχή που το είχα πάρει δεν του είχα κάνει ποτέ. Τα ξαναπέρασα όλα φυσικά μέσω backup της google και έχω τώρα τρεις μέρες που το λειτουργώ πάλι κανονικά με δύο κάρτες φυσικά. Δυστυχώς η μπαταρία αντέχει ακριβώς το μισό από ότι στην αρχή που το είχα πάρει. Έχω απογοητευτεί και πραγματικά είναι η πρώτη φορά με το κινητό που είμαι δυσαρεστημένος δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει. Φταίει η αναβάθμιση; Φταίει κάτι που δεν έχω κάνει και μου ρουφάει την μπαταρία στο νερό;; Πραγματικά δεν ξέρω. Εάν εξαιρέσω την μπαταρία όλα τα άλλα λειτουργούν σφαίρα. Κανένα κόλλημα κανένα lag που να μάρτυρα την ηλικία του κινητού.

Έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός;;

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ασυμβατότητα μεταξύ εφαρμογής και Android 10; Προσωπικά το θέμα που είχα δεν ήταν σύμβατο με το Android 10, έτσι το άλλαξα. Και γω στην ίδια φάση με σένα είμαι, 2 χρόνια και κάτι έχω το κινητό, δεν το έκανα ποτέ επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Η μπαταρία έχει την ίδια κατανάλωση με πριν.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα λύση για τον Chrome.

Κάντε disable από την λίστα εφαρμογών το Android system webview.

Αφού το κάνετε disable ύστερα μια διακοπή και δείτε αν κολλάει.

Το δοκίμασα λιγο με τον Chrome canary σήμερα και δεν μου κόλλησε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ασυμβατότητα μεταξύ εφαρμογής και Android 10; Προσωπικά το θέμα που είχα δεν ήταν σύμβατο με το Android 10, έτσι το άλλαξα. Και γω στην ίδια φάση με σένα είμαι, 2 χρόνια και κάτι έχω το κινητό, δεν το έκανα ποτέ επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Η μπαταρία έχει την ίδια κατανάλωση με πριν.

 

Μάλλον αυτό είναι (ασυμβατότητα κάποιας εφαρμογής) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια. Θα αφήσω να περάσει λίγο ο καιρός μήπως διορθωθεί τώρα θα και θα δω μετά τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να προτείνει κάποιος κάποιο καλό temprered glass (εκτός του κλασικού Nillkin) από Ελλάδα σε καλή τιμή;
Γιατί όχι nillkin;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ακριβή από Ελλάδα, από το ebay παράγγειλα και δεν ήρθαν ποτέ δυστυχώς και έλεγα να πάρω κάτι πρόχειρο και καλό για την ώρα.

 

Επίσης, παρατήρησε κάνεις να κολλάει το messenger με την αναβάθμιση του λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ακριβή από Ελλάδα, από το ebay παράγγειλα και δεν ήρθαν ποτέ δυστυχώς και έλεγα να πάρω κάτι πρόχειρο και καλό για την ώρα.

 

Επίσης, παρατήρησε κάνεις να κολλάει το messenger με την αναβάθμιση του λογισμικού;

 

Ναι αρκετό κόλλημα. Παρόλο που το έσβησα κ το εγκατέστησα ,το πρόβλημα παρέμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια κι εγώ, το έκανα απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση, αλλά κολλάει σαν τρελό. Είναι το μόνο πρόγραμμα στο οποίο αντιμετώπισα σχετικό πρόβλημα (μετά τον Chrome).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την ερώτηση μου αν έχει απαντηθεί. Η γυναίκα μου έχει το Huawei Mate 10 pro. Προ ημερών σταμάτησε να αναγνωρίζει τα usb type c ακουστικά και τον μετατροπέα τους. Πήρα καινούργια. CM33 ακουστικά πάλι δεν τα αναγνωρίζει. Υπάρχει κάποια λύση; Το κινητό είναι ακόμα σε android 8 δεν έχει γίνει καμία αναβάθμιση. Αν έχει απαντηθεί το θέμα απλώς πείτε το για σκρολαρω προς τα πίσω. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την ερώτηση μου αν έχει απαντηθεί. Η γυναίκα μου έχει το Huawei Mate 10 pro. Προ ημερών σταμάτησε να αναγνωρίζει τα usb type c ακουστικά και τον μετατροπέα τους. Πήρα καινούργια. CM33 ακουστικά πάλι δεν τα αναγνωρίζει. Υπάρχει κάποια λύση; Το κινητό είναι ακόμα σε android 8 δεν έχει γίνει καμία αναβάθμιση. Αν έχει απαντηθεί το θέμα απλώς πείτε το για σκρολαρω προς τα πίσω. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό μπορεί να είναι πρόβλημα στην usb αφού δεν αναγνωρίζει τίποτα όπως λές μπορεί να έχει χαλάσει κάτι μέσα και να μην κάνει επαφή .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα λύση για τον Chrome.

Κάντε disable από την λίστα εφαρμογών το Android system webview.

Αφού το κάνετε disable ύστερα μια διακοπή και δείτε αν κολλάει.

Το δοκίμασα λιγο με τον Chrome canary σήμερα και δεν μου κόλλησε.

 

Το δοκίμασα μια μέρα και εγώ και μου δημιουργεί προβλήματα σε κάποιες εφαρμογές αν το έχω απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να είναι πρόβλημα στην usb αφού δεν αναγνωρίζει τίποτα όπως λές μπορεί να έχει χαλάσει κάτι μέσα και να μην κάνει επαφή .
Ευχαριστώ για την απάντηση μάλλον θα φάει σουτ στην εταιρεία καθότι ευτυχώς ακόμα έχουνε εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται για Θεμα με στρογγυλα εικονιδια και Google Sans γραμματοσειρα εδω:

https://drive.google.com/file/d/1cZeVHPWR_3ueC8rZh3yYL-a0F0maYLIh/view?usp=sharing

 

Κλασικα αντιγραφη στον φακελο Huawei\Themes\

Υστερα στην εφαρμογη Θεματα στην καρτελα Εγω επιλεγουμε Θεματα και θα το βρουμε με ονομασια Stock

Το κανουμε εφαρμογη κι υστερα μια επαννεκινηση

Μετα την επαννεκινηση παμε παλι στην εφαρμογη Θεματα στην καρτελα Εγω κι επιλεγουμε Στυλ Κειμενου

Εκει θα βρουμε την Google Sans και αν δεν ειναι ηδη επιλεγμενη την επιλεγουμε κι εφαρμογη

Ειμαστε ετοιμοι

 

Αν καποιος θελει να γυρισει το στυλ ξεκλειδωματος στο στυλ περιοδικου αντι του slide που εχει το θεμα στην εφαρμογη Θεματα στην καρτελα Εγω παει στο Προσαρμογη κι αλλαζει το Στυλ κλειδωματος οθονης

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, και χωρίς τελικά να μου κάνει εντύπωση η 10 έχει κάνει το κινητό χειρότερο. Ο Chrome και το messenger κολλάνε, η μπαταρία είναι μάλλον χειρότερη, ότι δηλαδή συμβαίνει πάντα για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το επόμενο κινητό. Και μας έχουν πρήξει στο ψέμα ότι δήθεν η νέα έκδοση του android είναι καλύτερη από την προηγούμενη και πάντα πιο ελαφριά.

Ξέρει κανένας πως γυρίζεις στην 9;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από μία εβδομάδα έχω μόνο διαπιστώσει μείωση στη μπαταρία. Δεν έχω άλλα κολλήματα ή προβλήματα που αναφέρθηκαν αλλά η μπαταρία είμαι από μόνη της σοβαρό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...