Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχουμε ακόμα και το χαιρόμαστε (αν και μας τρώει τώρα με το black Friday...)!

 

Μόνο η μπαταρία έχει αισθητή πτώση. Ίσως να φταίει και ότι έχω περάσει όλα τα updates χωρίς factory reset :rolleyes: εδώ και 2 χρόνια. Αλλά μάλλον είναι λόγω των 700+ κύκλων φόρτισης.

 

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στο επίσημο service; Πόσο κοστίζει; Το αφήνεις και το παίρνεις επόμενη μέρα ή το κάνουν επιτόπου;

Ακριβώς το ίδιο και γω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο για τους bootloaders ξεκλειδωθηκαν έστω και με πληρωμή;κι εγώ σκέφτομαι για μπαταρία, λέω να την αλλάξω μόνος αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο, βέβαια εχτές που κοίταξα είδα 6 ώρες οθόνη! Καλά κρατάει κοντευει δύο χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το ρωτάω εδώ, δεν ήξερα που να γράψω.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το honor band 5. Το έχει κανείς; Έχω ένα αναπάντητο ερώτημα. Έχει δόνηση για ειδοποιήσεις και για ξυπνητήρι;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα το vodafone wifi calling στην συσκευή μας (υποστηρίζεται αυτόματα) μετά από αναβάθμιση που μου ήρθε στο my cu app. Θετική εξέλιξη για σημεία που δεν υπάρχει καλό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ακόμα και το χαιρόμαστε (αν και μας τρώει τώρα με το black Friday...)!

Μόνο η μπαταρία έχει αισθητή πτώση. Ίσως να φταίει και ότι έχω περάσει όλα τα updates χωρίς factory reset :rolleyes: εδώ και 2 χρόνια. Αλλά μάλλον είναι λόγω των 700+ κύκλων φόρτισης.

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στο επίσημο service; Πόσο κοστίζει; Το αφήνεις και το παίρνεις επόμενη μέρα ή το κάνουν επιτόπου;

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία: 21€ στη Μιχαλακοπούλου η αλλαγή μπαταρίας. Παραλαβή την επόμενη μέρα, εκτός αν δεν υπάρχει ανταλλακτικό. Τηλ. 2170007575 αν κάποιος θέλει να ρωτήσει για διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία: 21€ στη Μιχαλακοπούλου η αλλαγή μπαταρίας. Παραλαβή την επόμενη μέρα, εκτός αν δεν υπάρχει ανταλλακτικό. Τηλ. 2170007575 αν κάποιος θέλει να ρωτήσει για διαθεσιμότητα.

 

 

 

Ωραίος ευχαριστούμε για την πληροφορία.Το θέμα είναι τι γίνεται με κάποιον που μένει εκτός Αθήνας.Δεν μπορεί να κανονιστεί μια αλλαγή μπαταρίας αυθημερόν για όσους δεν μένουν Αθήνα;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία: 21€ στη Μιχαλακοπούλου η αλλαγή μπαταρίας. Παραλαβή την επόμενη μέρα, εκτός αν δεν υπάρχει ανταλλακτικό. Τηλ. 2170007575 αν κάποιος θέλει να ρωτήσει για διαθεσιμότητα.

 

Πολύ χρήσιμη πληροφορία, ευχαριστούμε! Αν το έκανες πες μας τις εντυπώσεις σου. Δηλ. αν η μπατάρια είναι η ίδια με τη μαμίσια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη πληροφορία, ευχαριστούμε! Αν το έκανες πες μας τις εντυπώσεις σου. Δηλ. αν η μπατάρια είναι η ίδια με τη μαμίσια.

 

Δεν το έκανα ακόμα, αλλά μιλάμε για το επίσημο σέρβις, τι μπαταρία να βάλουν δηλαδή; Και πώς θα το καταλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι η αυθεντική.

Τότε ποιος ο λόγος να το πας στην επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έκανα ακόμα, αλλά μιλάμε για το επίσημο σέρβις, τι μπαταρία να βάλουν δηλαδή; Και πώς θα το καταλάβω;

 

Sorry δε προσεξα οτι ηταν της αντιπροσωπείας. Καλή τιμή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Sorry δε προσεξα οτι ηταν της αντιπροσωπείας. Καλή τιμή πάντως.

Ε, δεν είμαστε Apple...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε στο FF ,πλησιάζει η ώρα αδέρφια

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσυ που εχεις Γερμανικη συσκευη γιατι δεν δοκαμζεις μεσα απο το Huawei Beta Club να δεις αν μπορεις να παρεις μερος στην beta για την 10;

Την αιτηση την κανεις κατεβαζοντας την εφαρμογη απο εδω

https://consumer.huawei.com/en/support/fut/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Μου ήρθε κι εμένα, όπως στον PoLiThS, η 9.1.0.330(c432e6r1p12) και η DT.GRC 9.1.0.9(CT).

Είχα την 9.1.0.306(c432e4r1p11) & DT.GRC 9.1.0.7(CT).

Βλέπω διαφορά από c432e4r1p11 σε c432e6r1p12. Γιατί αυτό? Δεν ήταν για εμάς η αναβάθμιση?

Επίσης ενώ κάνω έξοδο και εκκαθάριση των εφαρμογών mifit και garmin connect, μου βγάζει δλδ "Δεν υπάρχουν πρόσφατες εφαρμογές"στις ειδοποιήσεις στο πάνω μέρος του κινητού και στο κλείδωμα της οθόνης αυτές μένουν κολλημένες/ ανοιχτές διότι τα ρολόγια μένουν συνδεμένα μέσω bluetooth.

Για να κλείσουν πρέπει να κάνω αναγκαστική διακοπή ή να αποεπιλέξω το "Να επιτρέπονται οι ειδοποιήσεις".

Έκανα και 3 επαναφορές (και με power down) αλλά τα ίδια.

Επίσης δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το hisuite από το κινητό, μου βγάζει "Δεν υπάρχει σύνδεση με το διαδίκτυο".

Μόνο εαν κατεβάσω αυτή από το site δουλεύει.

Επίσης με το voldown mου εμφανίζει το ρομποτάκι και

FASTBOOT & RESCUE MODE

Please Connect Usb Cable to Your Computer and Open Hisuite

 

Android reboot reason

COLDBOOT 16

no

NA

volumnkey_down_press_process_func

PHONE Locked

FRP Lock

 

Υπάρχει η δυνατότητα να γυρίσω στην 9.1.0.306(c432e4r1p11)?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά γιοκ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως αν δοκιμαζες με την 306 να σου εβγαζε διοτι ηθελε να εισαι στην 306 για την beta.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των ανωτέρω, έκανα εγκατάσταση μέσω recovery (VolUp & σύνδεση με υπολογιστή) και το πρόβλημα συνεχίζει με τις εφαρμογές που δεν φεύγουν με τον κάδο ή σύρσιμό τους από την καρτέλα ειδοποίησης.

Και να απενεργοποιήσεις την απεικόνισή τους από το κλείδωμα και την καρτάλα ειδοποίησης μένει η βούλα σαν να τρέχει ακόμη, ενώ αν πατήσεις στην εφαρμογή την τρέχει από την αρχή.

Πέρα από αυτά έχασα και το VOLTE & WifiCalling, ενώ είναι ενεργοποιημένα.

Προτείνω να μην κάνετε την αναβάθμιση, μπορεί να μπλέξετε.

Αν έχουν να προτείνουν κάτι οι guru, θα βοηθούσαν πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν δοκιμαζες με την 306 να σου εβγαζε διοτι ηθελε να εισαι στην 306 για την beta.
Είχα δοκιμάσει... Τίποτα εντελώς

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε στο πλακάκι και ράγισε η πλάτη. Γνώμες για Service, τιμές;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει VoLTE/VoWiFi από cosmote, να ανεβάσει τις ρυθμίσεις του APN, γιατί στην επαναφορά από recovery (μπας και διορθωνόταν κάτι στην 330, αλλά μπααααα) έχασε και το το VoLTE/VoWiFi.

Σε μήνυμα στο 1333 μου γυρνάει ότι είναι ενεργοποιημένο, και σωστά, αλλά στο "Κατάσταση εγγραφής IMS: Δεν έχετε εγγραφεί".

Θυμάμαι ότι έγγραφε εγγεγραμμένος.

Πολλά προβλήματα η 330.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε στο πλακάκι και ράγισε η πλάτη. Γνώμες για Service, τιμές;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Σε ερώτηση που είχα κάνει πριν κανένα 6 μήνα, επειδή μ ράγισε λίγο μου είχαν πει 99€.

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που είχα κάνει πριν κανένα 6 μήνα, επειδή μ ράγισε λίγο μου είχαν πει 99€.
Ευχαριστώ!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι. Αλλά υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις να δέχεσαι κλήσεις σαν "dual active" με προώθηση κλήσεων.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...