Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εννοείς την .246?

 

Εγώ είχα την 246 με patch της Cosmote DT.GRC 9.0.0.6(LT) το οποίο το δείχνει ακόμα (δεν πήρα κάποιο επιπλέον από την Cosomote μετά την αναβάθμιση σε 9.1 εννοώ)

Όχι 249. Είδα ότι τα 246 άρχισαν να παίρνουν γιαυτό αναρωτιέμαι αν ξεκίνησαν και τα 249. Αν και η Huawei μας έχει συνηθίσει σε πολύ ότι να ναι σειρά αναβαθμίσεων..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει πάρει την 9.1 και να έχει και το Samsung galaxy watch να μου πει αν δουλεύουν όλα όπως πριν ή του έβγαλε κανένα πρόβλημα στη σύνδεση με το ρολόι (ασυμβατότητα κάπου, κάποια λειτουργία να μην δουλεύει).

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να είχε την 249 με patch της cosmote και να του ήρθε η αναβάθμιση σε 9.1;

 

Κι εγώ με την 249, cosmote patch και αγορασμένο από Γερμανό τον Δεκ. 18. Εδώ θα είμαστε όταν έρθει με το καλό η 9.1 να τα πούμε. Στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν πρώτη εντύπωση στην 9.1 έχω να πω για την μπαταρία,την βλέπω αισθητά καλύτερη.

Την φωτογραφία δεν την έχω τεσταρει ακόμα να δω αν έχει διάφορες στο αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ζήλεψα και εγώ που έχω το mate 20 pro, ωραίαβφωτο..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η 9.1. Πριν είχα την 197. Μάλλον κοιμάται όρθια η cosmote και δεν πήρα τις ενδιάμεσες

 

Κάλιο αργά παρά ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε και σε εμένα η 9.1 εδώ και 2 μέρες.

Παρατηρώ αρκετές διαφορές. Μερικές ειναι:

AOD display με ειδοποιήσεις από πολλές εφαρμογές, αλλά δεν εμφανίζεται πλέον το τραγούδι που παίζει η εφαρμογή της μουσικής.

Στις εναλλαγές οθονών υπάρχει ένα "φρενάρισμα" να το πω στο τελείωμα. Γενικότερα σκρολαρει πιο αργά αλλά πιο ωραία σε όλες τις εφαρμογές.

Μπαταρία νομίζω τα ίδια, ίσως και λίγο καλύτερη.

Στη λειτουργία που το έχω εγώ χωρίς συρτάρι εφαρμογών, σε μια φούσκα με πολλές εφαρμογές πλέον εμφανίζει 4 σειρές εφαρμογών από 3.

Καποια εικονίδια έχουν ομορφύνει σε όλο το ui.

Σημαντική αλλαγή η σύνδεση Bluetooth handsfree, όπου πλέον ελέγχεται όλος ο ήχος από το handsfree. Εγώ έχω τα am61.

Καλύτερη εφαρμογή διαχείρισης και καθαρισμού.

Προστέθηκε η δυνατότητα προσθήκης τραπεζικών καρτών, αλλά δε το δοκίμασα.

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες αλλαγές, εγώ αυτές εντόπισα ως τώρα.

 

Εκείνο που άρχισε όμως να συμβαίνει μετά το update, είναι που μετά από μια κλήση ή αποστολή μηνύματος ή και στο άσχετο όταν ανοίγω την εφαρμογή μηνυμάτων, το κινητό δονείται σαν να λαμβάνει ειδοποίηση χωρίς καμία οπτική όμως ένδειξη. Και η δόνηση μπορεί να γίνει και δύο τρεις συνεχόμενες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δόνηση, το έχω παρατηρήσει κι απο την προηγούμενη αναβάθμιση.. Σε άσχετο χρόνο δονείται, χωρίς να υπάρχουν εκκρεμότητες στην κουρτίνα ειδοποιήσεων..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δόνηση, το έχω παρατηρήσει κι απο την προηγούμενη αναβάθμιση.. Σε άσχετο χρόνο δονείται, χωρίς να υπάρχουν εκκρεμότητες στην κουρτίνα ειδοποιήσεων..
Ισχύει και σε εμένα το κάνει με την 246. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί..

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και σε εμένα το κάνει με την 246. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί..

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Στην 246 ακόμη εγώ και δεν το έχω παρατηρήσει το θεματάκι αυτό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την αναβάθμιση κι εγώ, πως βλέπω αν δουλεύει το gpu turbo?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την αναβάθμιση κι εγώ, πως βλέπω αν δουλεύει το gpu turbo?

 

Το GPU TURBO δουλευει, δεν ειναι κατι που μπορεις να το απενεργοποιησεις, απλα το 3 υποστηριζει πιο πολλα παιχνιδια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 9.1 μου έχει βγάλει στις ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην θέση της sim1(Vodafone) την επιλογή κλήση Wi-Fi αλλά δεν δουλεύει ακόμα γιατί το βάζω σε flight mode και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Είναι θέμα ενεργοποίησης της υπηρεσίας από την Vodafone ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 9.1 μου έχει βγάλει στις ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην θέση της sim1(Vodafone) την επιλογή κλήση Wi-Fi αλλά δεν δουλεύει ακόμα γιατί το βάζω σε flight mode και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις. Είναι θέμα ενεργοποίησης της υπηρεσίας από την Vodafone ή κάτι άλλο;

 

Μιλας με Vodafone να σου ενεργοποιησουν το WiFiCall και οταν σου ερθει μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε κανεις ενα restart και εισαι ΟΚ.

Μην τους πεις οτι εχεις Mate 10 PRO γιατι "δεν υποστηριζεται" αλλα πες οτι εχεις το P20 PRO ή κανα iPhone.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις να χάλασε η σταθεροποιηση στο βίντεο με την 9.1;

Εμενα στα 30fps είναι λες και δεν έχει σταθεροποιηση και τραβάει χάλια. Ενώ στα 60fps κάπως καλύτερα να τραβάει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις να χάλασε η σταθεροποιηση στο βίντεο με την 9.1;

Εμενα στα 30fps είναι λες και δεν έχει σταθεροποιηση και τραβάει χάλια. Ενώ στα 60fps κάπως καλύτερα να τραβάει.

 

Σαν να έχεις δίκιο. Και του έκανα και επαναφορά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν πάω να συνδεθώ σε κάποιο wifi hotspot που σε πάει σε σελίδα για να μπορέσεις να συνδεθείς δεν την φορτώνει ποτέ. ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχεις δίκιο. Και του έκανα και επαναφορά.

 

Κι εγώ έκανα clear τα πάντα στην εφαρμογή της κάμερας αλλα δεν έγινε τίποτα.

Τραβάω πολλά βίντεο λόγω των μικρών που έχω και ενώ στην 9.197 είχα πολύ καλή επιτέλους σταθεροποιηση για huawei.,τώρα την κλαίω και λεω μην είναι επειδή δεν έκανα hard reset.

Μάλλον περίμενουμε update...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει εν έτη 2019 το κινητό για αγορά καινούργιο στα 399?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει εν έτη 2019 το κινητό για αγορά καινούργιο στα 399?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει πάρει την 9.1 και να έχει και το Samsung galaxy watch να μου πει αν δουλεύουν όλα όπως πριν ή του έβγαλε κανένα πρόβλημα στη σύνδεση με το ρολόι (ασυμβατότητα κάπου, κάποια λειτουργία να μην δουλεύει).

Μόλις την εγκατέστησα και εγώ και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα και έκανα το εξής: πρώτον κατέβασα την μπάρα έκλεισα προσωρινά το bluetooth το ξανά άνοιξα μετά και πήγα μέσα από τη λειτουργία του κινητού στην μπάρα δηλαδή και ενεργοποίησε το bluetooth με σύνδεση με το ρολόι. Θα σου γράψει συνδέθηκε για κλήσεις. Μετά θα πας στην εφαρμογή wear και θα πας στο samsung health. Μόλις το πάτησα αμέσως συνδέθηκα ενώ πριν με την εφαρμογή δεν συνδεόταν τώρα Όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς την AOD την χαλάσανε και εξηγούμαι: όταν σε παίρνουν και έχεις αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα δεν γράφει τον αριθμό των αναπάντητων ή τον αριθμό των μηνυμάτων όπως πριν απλά δείχνει ότι έχεις αναπάντητη ή ότι έχεις μήνυμα τίποτα άλλο. Θετικό ότι έχουν προσθέσει ενδείξεις και από άλλες εφαρμογές αλλά δυστυχώς δεν δείχνουν τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...