Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα, σε τυχαίες στιγμές, ακούω τη δόνηση.. Χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση.. Τί να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, σε τυχαίες στιγμές, ακούω τη δόνηση.. Χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση.. Τί να κάνω;

 

Και στο δικό μου συμβαίνει φίλε μου, πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον με την 220 μου δίνει την εντύπωση πως τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία και κάνει και κάποια ψιλοκολλήματα σε μεταβάσεις όπως πχ με τα gestures αν κάνεις γρήγορες κινήσεις κατά την εναλλαγή εφαρμογών από τις πρόσφατες εφαρμογές.

Τα gestures θέλουν σίγουρα δουλειά ακόμα αλλά πριν με την 203 είχε καλύτερη απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα sim της wind και μου εβγαλε την 215. Ειχα κολλήσει στην 197 με cosmote

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα sim της wind και μου εβγαλε την 215. Ειχα κολλήσει στην 197 με cosmote

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο έκανα προχθές Παρασκευή κ κατέβηκε η215

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση σχετικα μ ενα μικρο θεμα με την μπαταρια που εχω δει...

Σπανια τυχαινει και πεφτει κατω απο το 20% η μπαταρια, αρκετα σπανια θα ελεγα..

Οταν ομως πεφτει απο 20 και κατω παρατηρω οτι δεν μετραει καλα το ποσοστο... Πεφτει αποτομα θα ελεγα μεχρι το 10% και μετα παει λιγο κανονικα κι αντε παλι αποτομα απο το 5 και κατω! το παρατηρησα πριν 2 μερες που το αφησα επιτηδες να παει μηδεν γιατι ειχα πολλους μηνες να το κανω και ελεγα μηπως φταιει κι αυτο..

Χθες το βραδυ ξεχασα να το βαλω κι ειχε 20%, το πρωι με κλειστα δεδομενα, wifi κτλ ειχε παει στο 13 που συνηθως δεν χανω πανω απο 2-3%

Να κανω παλι καποια στιγμη ενα καλιμπραρισμα ή επειδη δεν ειναι και τιποτα φοβερο να μην το κανω και ταλαιπωρω κι αδικα την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση σχετικα μ ενα μικρο θεμα με την μπαταρια που εχω δει...

Σπανια τυχαινει και πεφτει κατω απο το 20% η μπαταρια, αρκετα σπανια θα ελεγα..

Οταν ομως πεφτει απο 20 και κατω παρατηρω οτι δεν μετραει καλα το ποσοστο... Πεφτει αποτομα θα ελεγα μεχρι το 10% και μετα παει λιγο κανονικα κι αντε παλι αποτομα απο το 5 και κατω! το παρατηρησα πριν 2 μερες που το αφησα επιτηδες να παει μηδεν γιατι ειχα πολλους μηνες να το κανω και ελεγα μηπως φταιει κι αυτο..

Χθες το βραδυ ξεχασα να το βαλω κι ειχε 20%, το πρωι με κλειστα δεδομενα, wifi κτλ ειχε παει στο 13 που συνηθως δεν χανω πανω απο 2-3%

Να κανω παλι καποια στιγμη ενα καλιμπραρισμα ή επειδη δεν ειναι και τιποτα φοβερο να μην το κανω και ταλαιπωρω κι αδικα την μπαταρια?

 

Μην κανεις κανενα καλιμπραρισμα και να αποφευγεις τοσο χαμηλες σταθμες. Βαλτο να φορτισει στο 30% το πολυ και θα εισαι μια χαρα. Εχω την συσκευη 11 μηνες και η αυτονομια ειναι οπως την πρωτη μερα και το φορτιζω παντα με τον εργοστασιακο φορτιστη απο το 40 μεχρι το 80 και ανα μηνα περιπου κανω μια πληρη φορτιση 100%. Το περισσοτερο που το αφησα να πεσει ηταν 30%.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ σε γενικές γραμμές κάπως έτσι το πάω, και πολύ συχνά το βάζω 40 και το βγάζω 80 και γενικά δεν έχω κανένα παράπονο ή πρόβλημα με την μπαταρία.. Απλά παρατήρησα αυτά στα χαμηλά ποσοστά κι είπα μην υπάρχει κάποιο θέμα!

Αλλά σίγουρα μ έχει βγάλει παλικάρι η μπαταρία, να το πω έτσι, στον ένα χρόνο και κάτι που το έχω

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις του Facebook δεν μου εμφανίζει τα σχόλια σε δημοσιεύσεις. Δεν έστρωσε ούτε με τα τελευταία updates.

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ Κολλήσαμε στιν 206 αλλα τα παντα ειναι καλα και η μπαταρια εξαιρετική.

 

Και σε κάποια νέα μιλάνε για EMUI 9.1

https://huaweiadvices.com/emui-9-1-features-download/

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την αναβάθμιση, με το νέο wireless projection δε συνδέεται με την τηλεόραση με τίποτα. Συνδέεται και στο δευτερόλεπτο ξεσυνδέεται. Παλιότερα όλα ήταν μια χαρά. Με άλλες συσκευές δουλεύει μια χαρά. Η τηλεόραση είναι Samsung 6000series και έχει το τελευταίο update. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά την αναβάθμιση, με το νέο wireless projection δε συνδέεται με την τηλεόραση με τίποτα. Συνδέεται και στο δευτερόλεπτο ξεσυνδέεται. Παλιότερα όλα ήταν μια χαρά. Με άλλες συσκευές δουλεύει μια χαρά. Η τηλεόραση είναι Samsung 6000series και έχει το τελευταίο update. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ποια έκδοση σου ήρθε??

Link to comment
Share on other sites

Η 9.0.0.213
Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας πάντως για την 220. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους που την έχουν πάρει αλλά εμένα αδειάζει η μπαταρία πολύ πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας πάντως για την 220. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους που την έχουν πάρει αλλά εμένα αδειάζει η μπαταρία πολύ πιο γρήγορα.

 

Εγώ είμαι με την 215 πάντως προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

161 εδώ ! Δε με απασχολεί όμως, το τηλέφωνο πάει μια χαρά. eeeaae85ecf45f3f4e50dda058329d44.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας πάντως για την 220. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους που την έχουν πάρει αλλά εμένα αδειάζει η μπαταρία πολύ πιο γρήγορα.

 

Κι εγώ είμαι με την 220 και καταπινει τη μπαταρια σα νερακι...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι με την 220 και καταπινει τη μπαταρια σα νερακι...

 

Μια από τα ίδια κι εγώ με την 220. Ελπίζουμε σε νεότερη με καλύτερη διαχείριση έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ με την 220. Ελπίζουμε σε νεότερη με καλύτερη διαχείριση έκδοση.
Δηλαδή πόση ώρα έχετε διαφορά στην χρήση μπαταρίας σε σύγκριση με προηγούμενη έκδοση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και πήρα κάρτα ωοδαφον αλλά απντειτ πουθενά... Πρέπει να ην βάλω στην σιμ1 για να παίξει; Παίζει ρόλο που είναι σιγιου;

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και πήρα κάρτα ωοδαφον αλλά απντειτ πουθενά... Πρέπει να ην βάλω στην σιμ1 για να παίξει; Παίζει ρόλο που είναι σιγιου;

 

Εγώ όταν το είχα κάνει, είχα βγάλει τελείως την κοσμοτε. Έβαλα μόνο Vodafone κ αμέσως μου είχε βγάλει την αναβάθμιση.Και εγώ λίγο θέμα με την 220. Ενώ τις πρώτες μέρες φαινόταν καλύτερη, τελικά καταπίνει.

Edited by alexismech
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (ή εφαρμογή) να κάνουμε αποκλεισμό συγκεκριμένες επαφές όπως και άγνωστους και με απόκρυψη συγκεκριμένες ώρες που θα έχουμε ρυθμίσει εμείς; Ξέρω ότι γίνεται χειροκίνητα αυτό αλλά δε γίνεται να μπαίνεις συνέχεια να κάνεις αποκλεισμό επαφές και τους λοιπούς και μετά πάλι το ίδιο να τους βγάζεις. Θέλω σε συγκεκριμένες ώρες την βδομάδα ή τον μήνα να φαίνεται το τηλέφωνο κλειστό σε ορισμένους.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...