Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά μου λεει πως η κοινοποίηση τοποθεσίας δεν είναι εφικτή στην χώρα μου ...τη στο καλο μπορεί να φταίει ?

 

 

 

Κάνα σκάλωμα θα έφαγε το GPS η είσαι τίποτα στα Ιμαλάϊα; Με επαννεκίνηση έχεις ακόμη το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου προτείνει κάποιος ένα δοκιμασμένο otg γιατί έβαλα ένα κινέζικο φίλου και δεν διάβαζε τον σκληρό δίσκο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα στο πίσω μέρος του κινητού, πάνω αριστερά, ίχνος θαμπό εσωτερικά σαν να έχει ξεκολλήσει το τζαμί λίγο. Το κινητό πάντα φορεμένο θήκη δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά. Να πάρω το σέρβις ή θα μου χρεώσουν αλλαγή νέο τζαμί λόγω υπαιτιότητας δικιάς μου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου προτείνει κάποιος ένα δοκιμασμένο otg γιατί έβαλα ένα κινέζικο φίλου και δεν διάβαζε τον σκληρό δίσκο.
Μήπως δεν φταίει το otg αλλά ο δίσκος. Είναι μικρός εξωτερικός η μεγάλος; USB 2 η 3; το φορματ έχει; δοκίμασες κάποιο στικακι με το ίδιο otg μήπως δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν φταίει το otg αλλά ο δίσκος. Είναι μικρός εξωτερικός η μεγάλος; USB 2 η 3; το φορματ έχει; δοκίμασες κάποιο στικακι με το ίδιο otg μήπως δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο δίσκος είναι 2.5αρης 1tb και USB 3.0 σε φορματ exfat. Η αλήθεια είναι δεν δοκίμασα κάτι άλλο αλλά ο ίδιος δίσκος επεζε κανονικά πριν λίγο καιρό στο mi max που είχα πριν με το ίδιο φορματ που είναι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος είναι 2.5αρης 1tb και USB 3.0 σε φορματ exfat. Η αλήθεια είναι δεν δοκίμασα κάτι άλλο αλλά ο ίδιος δίσκος επεζε κανονικά πριν λίγο καιρό στο mi max που είχα πριν με το ίδιο φορματ που είναι τώρα...
Χμ... Κοίτα να δεις, δεν ξέρω τους περιορισμούς που μπορεί να έχει τι κινητό μας, αλλά exfat και 1tb είναι δύο παράγοντες που δεν είναι απλοί. Για δοκίμασε κάποιον άλλο σκληρό πιο μικρό με κανένα ntfs η fat32 σε πρώτο χρόνο, μην ψαχνόμαστε τσάμπα και αν δούμε ότι το πρόβλημα δεν είναι το otg τότε θα δούμε πως θα το κάνουμε να δουλέψει και το exfat 1tb. (τα πιο πιθανά που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχει κάνα όριο στα 512gb στην προσάρτηση δίσκων σε fat φορματ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Κοίτα να δεις, δεν ξέρω τους περιορισμούς που μπορεί να έχει τι κινητό μας, αλλά exfat και 1tb είναι δύο παράγοντες που δεν είναι απλοί. Για δοκίμασε κάποιον άλλο σκληρό πιο μικρό με κανένα ntfs η fat32 σε πρώτο χρόνο, μην ψαχνόμαστε τσάμπα και αν δούμε ότι το πρόβλημα δεν είναι το otg τότε θα δούμε πως θα το κάνουμε να δουλέψει και το exfat 1tb. (τα πιο πιθανά που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχει κάνα όριο στα 512gb στην προσάρτηση δίσκων σε fat φορματ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ φίλε θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν όταν αλλάζετε την ανάλυση οθόνης από FHD+ σε HD+ βλέπετε κάποια διαφορά στην οθόνη? Γιατί εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου! Είμαι ακόμα σε OREO!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία γρήγορη ερώτηση, με την always on display δεν μπορούμε να βλέπουμε ειδοποιήσεις από προγράμματα (πχ. Viber, FB κτλ), αλλά μόνο από κλήσεις και SMS;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία γρήγορη ερώτηση, με την always on display δεν μπορούμε να βλέπουμε ειδοποιήσεις από προγράμματα (πχ. Viber, FB κτλ), αλλά μόνο από κλήσεις και SMS;

 

Όπως τα λες είναι. Μπορείς να βλέπεις μόνο από κλήσεις και SMS. Όλοι θα θέλαμε ένα update στην AOD.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καποιος γιατι στο translator οταν θελεις να κανεις μετάφραση μεσω μικροφώνου δεν υπάρχουν τα ελληνικα ; Εννοώ πχ.απο ελληνικα σε ρωσικά
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ είναι πολύ καλά θεωρώ, σε τι πήγες σε Huawei πάλι?

Θεωρείτε πως αξίζει η μετάβαση σε s9plus?γενικά δεν έχω προβλημα,σίγουρα το mate είναι πιο καλο σε θέμα μπαταρίας αλλά πλέον με το νέο UI η Samsung έχει πάει πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

215 με security Μαρτίου μέσω ΟΤΑ.

 

Το έχεις λάβει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις λάβει;

 

Για να το λεω ναι μου ηρθε σημερα μεσω ΟΤΑ.

Συγκεκριμενα μου ηρθε και μεσω της εφαρμογης και μεσω HiSuite οπως και μεσω eRecovery.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους μας...λοιπον παιδια εγω το εδωσα πριν λιγες ημερες στο public 400 ευρω..εχω δυο θηκες γνησιες ..του αυτοκινητου καιτην view cover για πουλημ στην μιση τιμη..αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα

 

Πήγα σήμερα το πρωί στα public να ρωτήσω πόσο μου παίρνουν το mate 10 pro για να πάρω το p 30 pro και μου είπαν 230 euro. Πλέον δεν συμφέρει να το δώσεις με αυτά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στα public να ρωτήσω πόσο μου παίρνουν το mate 10 pro για να πάρω το p 30 pro και μου είπαν 230 euro. Πλέον δεν συμφέρει να το δώσεις με αυτά τα λεφτά

Η καλή προσφορά έχει λήξει, εδώ κ πολύ καιρό!

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

πηρα το note 9...με το που το βρηκα στα 600 δικαρτο με τα μεταφορικα μαζι καινουργιο απο mobs.gr ...ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να το παρω..τωρα μπορει να υπαρχει φτηνοτερο σε αλλο σκρουτζομαγαζο ..αλλα προχτες ηταν εκει.

 

μπορεις να δωσεις εντυπώσεις απο το note γιατι το ψηνω και εγω? και pm αν θες

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στα public να ρωτήσω πόσο μου παίρνουν το mate 10 pro για να πάρω το p 30 pro και μου είπαν 230 euro. Πλέον δεν συμφέρει να το δώσεις με αυτά τα λεφτά
Μια από τα ίδια... Αργήσαμε μάλλον...

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση..

Αν αλλάζω σχετικά συχνά από την απλή λειτουργία, στην λειτουργία επιδόσεων θα μου βγάλει κανένα θέμα; πχ μπαταρία; Το κάνω αυτό όταν θα ξέρω ότι θα λείψω πολλές ώρες από το σπίτι το βάζω στην απλή, αλλιώς το γυρνάω στις επιδόσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση..

Αν αλλάζω σχετικά συχνά από την απλή λειτουργία, στην λειτουργία επιδόσεων θα μου βγάλει κανένα θέμα; πχ μπαταρία; Το κάνω αυτό όταν θα ξέρω ότι θα λείψω πολλές ώρες από το σπίτι το βάζω στην απλή, αλλιώς το γυρνάω στις επιδόσεις..

 

Δεν παθαινει κατι απλα κραταει πιο πολυ ωρα τους πυρηνες στην max ταχυτητα. Το μονο "κακο" ειναι οτι μπορει να ζεσταθει πιο ευκολα και ακομα επειδη καταναλωνει πιο γρηγορα την μπαταρια να κανεις πιο πολλες φορτισεις σε βαθος χρονου οποτε μεγαλυτερη φθορα στην μπαταρια.

 

Ειχε αναφερθει παλαιοτερα οτι με την αναβαθμιση στην 9 στην εφαρμογη διαχειριση τηλεφωνου οτι χαθηκε η βελτιστοποιηση οπου καθαριζε caches κι εκλεινε ανοικτες εφαρμογες. Τελικα υπαρχει και το βρηκα καταλαθος, κρατας πατημενο στο εικονιδιο της εαφρμογης και θα εμφανισει 2 επιλογες, η μια ειναι ο καθαρισμος οπου κανεις μεσα απο την εφαρμογη και η αλλη ειναι η βελτιστοποιηση οπου κανει οτι εκανε η παλια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...