Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την οθόνη του κινητού είναι στην αρχή μικρή η διαφορά σε καλές συνθήκες. Όταν κάνεις zoom αντιλαμβάνεσαι τις διαφορές. Για τις βραδυνές η διαφορά φαίνεται αμέσως. Το έγκυρο dxo δίνει στο P20pro 109 πόντους και στο Mate 97. Κάποιος λόγος θα υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που αλλάξατε σε p20pro, έχετε τίποτα θήκες/τζαμακια που σας έμειναν; Αν ναι, περιμένω πμ.. Έχω ένα σωρό κι εγώ, αλλά μ'αρεσει να αλλάζω..
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που πήγαν στο p20 μπορούν να μας πουν αν το βίντεο έχει φτιάξει καθόλου; Οι selfies; Με κρυμμένο το notch να φανταστώ ότι είναι μικρότερη η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δονειτε και το δικό σας τηλέφωνο έτσι στο άσχετο η μονο το δικό μου έχει τρελαθεί;

 

Κι εμένα το κάνει τελευταία... Χωρίς να εκκρεμεί κάποια ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μην το μετανιώσω, αλλά αύριο το πάω στο Public γι' ανταλλαγή και με 160 ευρώ θα πάρω το P20 pro!

Να μου πεις μικρές οι αλλαγές, αλλά σίγουρα καλύτερες κάμερες και λίγο καλύτερη ανάλυση στην οθόνη.

Η κάμερα είναι σημαντική για μένα, ειδικά με την μικρή που είναι τώρα στα καλύτερά της και την φωτογραφίζω συνεχώς!

Βασικά χθες που είχε μασκέ πάρτυ σε ένα κέντρο με καλό φωτισμό, την έβγαλα πολλές φωτογραφίες και έπεσαν τα μούτρα μου από την μέτρια ποιότητα, όπως και ένα βίντεο που τράβηξα ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Η γυναίκα μου τράβαγε ακριβώς δίπλα μου με το ταπεινό galaxy s6 και ήταν πιο φωτεινό και ευδιάκριτο! Ελπίζω το P20 pro να είναι σημαντική αναβάθμιση στην κάμερα. (Όπως και ελπίζω να παίρνω τις αναβαθμίσεις πιο γρήγορα πλέον και να μην χρειάζεται ν' αλλάζω κάρτες :lol:)

Εδώ είναι το πρόγραμμα ανταλλαγής ---->> https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/?fbclid=IwAR3M7WtEjRpW30fZKxjVOQhgILiWJswjR3wEGV_tJxBtV9lS4Ltbv-AnrrY

53532734_23843200852630071_2819797234147655680_n.png.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJxZV9ncm91cHMiOlsibm9fc2FmZV9pbWFnZV9mb3JfYWRzX2ltYWdlIl19&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=545653807ba9bb30287445cc4ecad676&oe=5D13F661

Μας ******ς. Έξοδα πάλι θα έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε τη μετάβαση σε p20 pro, δώσατε μόνο τη συσκευή ή ζητάνε και τα παρελκόμενα (κουτί,φορτιστή, ακουστικά κλπ)?
Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος mate10 pro και η εμπειρία του Roaming στην Κύπρο απογοήτευση. Ο λόγος είναι ότι ενώ μπορώ εγώ να κάνω κλήσεις και να ακούω τον συνομιλητή μου, (το ίντερνετ πάει σφαίρα), οταν με καλούν και απαντώ δεν ακούω τίποτα ενώ με ακούνε κανονικά. Άλλαξα δίκτυο σπο το MTN σε cytamobile-vodafone χειροκίνητα και όλα πάνε άριστα, μετα από λίγο όμως με πετάει έξω, Και επιλέγει μετα απο restart πάλι το ΜΤΝ. Ελπίζω να μην σας κούρασα ρε παιδιά και να καταλάβατε.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος mate10 pro και η εμπειρία του Roaming στην Κύπρο απογοήτευση. Ο λόγος είναι ότι ενώ μπορώ εγώ να κάνω κλήσεις και να ακούω τον συνομιλητή μου, (το ίντερνετ πάει σφαίρα), οταν με καλούν και απαντώ δεν ακούω τίποτα ενώ με ακούνε κανονικά. Άλλαξα δίκτυο σπο το MTN σε cytamobile-vodafone χειροκίνητα και όλα πάνε άριστα, μετα από λίγο όμως με πετάει έξω, Και επιλέγει μετα απο restart πάλι το ΜΤΝ. Ελπίζω να μην σας κούρασα ρε παιδιά και να καταλάβατε.....

Πάω κι εγώ Κύπρο άλλα δεν έχω τα προβλήματα που λες. Έχω δικαρτο με κάρτες cosmote και wind και συνήθως κουμπώνει στο MTN και στις 2. Μιλάω κανονικά και με ακούνε και τους ακούω. Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου είναι ότι πολλές φορές με καλούν και δείχνει ότι δεν έχω σήμα ενώ έχω φουλ. Συμβαίνει συχνά στην Ελλάδα, όχι στην Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα roaming δεν παίζει ρόλο το κινητό αλλά οι συμφωνίες του εκάστοτε παρόχου. Ολοι οι πάροχοι δίνουν προτεραιότητα σε κάποια δίκτυα αναλόγως την χώρα και με βάση την τιμή που έχουν συμφωνήσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 13 μηνες χρησης του ΜΑΤΕ 10 PRO εχω να πω μονο καλα λογια, ευχαριστημενος απολυτα απο την συσκευη.

Το προγραμμα ανταλλαγης της HUAWEI στα Public με δελεασε να κανω την κινηση για την αποκτηση του MATE 20 PRO.

Η κινηση εγινε λοιπον και μονο καλα λογια εχω να πω, πραγματικα το MATE 20 PRO με μια λεξη ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ.

Οποιος ειναι στο μεταιχμιο και το σκέφτεται, ας μην το αναβαλει, πραγματικα αξιζει η μεταβαση εαν διαθετεις τα 445 ευρω.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά, χάθηκαν όλα τα καλύμματα περιοδικού και στην οθόνη κλειδώματος έχει μόνο του επιλεγμένου θέματος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έκανα και γω την μετάβαση σε p20pro απο public .

Αν καποιος ενδιαφερεται για αυτη την θηκη σε αριστη κατασταση μαζι με τα ακουστικα που ειχε η συσκευασια του mate , ας στειλει inbox .

https://www.onbuy.com/gb/cases-and-covers/jasbon-huawei-mate-10-pro-case-microfiber-genuine-leather-cover-mate-10-business-men-protective-phone-case-cover-for-huawei-mate-10-pro-black~c3340~p6645890/

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την πιάνουν 400ε αν είναι σε καλή κατάσταση όποτε μπορείτε να πάρετε όπια συσκευή εσείς θέλετε και από αλλες μάρκες .
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την πιάνουν 400ε αν είναι σε καλή κατάσταση όποτε μπορείτε να πάρετε όπια συσκευή εσείς θέλετε και από αλλες μάρκες .

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν αφήνουν να πας να δώσεις πχ το s9plus κ να πάρεις το mate 20 pro η μήπως άλλαξε κάτι και γίνεται;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν αφήνουν να πας να δώσεις πχ το s9plus κ να πάρεις το mate 20 pro η μήπως άλλαξε κάτι και γίνεται;

 

Γίνεται από τη πρώτη στιγμή. Απλώς έως τώρα τη καλύτερη τιμή για κάποιο ανεξήγητο λόγο, τη καλύτερη προσφορά αγοράς της επιτυγχάνει το mate 10 plus.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από τη πρώτη στιγμή. Απλώς έως τώρα τη καλύτερη τιμή για κάποιο ανεξήγητο λόγο, τη καλύτερη προσφορά αγοράς της επιτυγχάνει το mate 10 plus.

 

Α νομίζω είδα στη διαφημηση η αυτό κατάλαβα έλα με το παλιό Huawei κ πάρε ένα απτά επόμενα.. Η εξήγηση η δικιά μ είναι ότι θέλει να ανταμείψει τους πελάτες της που είχαν Huawei κ να πάρουν το καινούργιο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την πιάνουν 400ε αν είναι σε καλή κατάσταση όποτε μπορείτε να πάρετε όπια συσκευή εσείς θέλετε και από αλλες μάρκες .

 

Καλησπέρα. Στο trade'n save δεν εμφανίζει άλλες συσκευές περαν της Huawei. Αν πας στο κατάστημα, σου λένε ότι επιτρέπεται να αγοράσεις και από άλλες μάρκες σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο trade'n save δεν εμφανίζει άλλες συσκευές περαν της Huawei. Αν πας στο κατάστημα, σου λένε ότι επιτρέπεται να αγοράσεις και από άλλες μάρκες σίγουρα;

 

Το ίδιο ήθελα να μάθω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τελικά έδωσα εχθές το mate 10 pro και πήγα σε mate 20 pro, το παίρνουν 400 eur, οπότε βγαίνει στα 445 το mate 20. Το έδωσα χωρίς κουτί και παρελκόμενα οπότε μου έμειναν καβάτζα τα ακουστικά και ο φορτιστής...το ελέγχουν επιτόπου (οθόνη,κάμερα κλπ) και σου δίνουν κουπόνι που αφαιρείται στο ταμείο.

Τους ζήτησα να βρούν ένα όσο πιο τελευταίο κομμάτι γίνεται και πήρα ένα σε twilight το οποίο από κοντά φαίνεται απίστευτο....

Εαν υπολογίσουμε ότι το 10αρι το είχα πάρει 450 πέρυσι μεταχειρισμένο τον Απρίλιο, μια χαρά deal μου φαίνεται..

Όποιος ενδιαφέρεται έχω ένα κάρο θήκες για το mate 10,(original flip,original magnetic,και κάμποσες άλλες) οπότε μπορεί να στείλει ένα πμ. θα τις δώσω φτηνά..

Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Δεν ξέρω γιατί θέλουν να σκουπίσουν τα Mate 10 pro, είναι εντελώς κουφό το deal! :blink:

Πήγαν το P20 pro στα 699 και αυτή τη στιγμή, παίρνουν το Mate στα 535 ευρώ!!!!!!

Εξωφρενική τιμή! Τόσο δεν το πήρα καινούργιο, λέμε!!!!!!! Και είχα και το μονόκαρτο!

 

Και ναι, προφανώς βέβαια, το έδωσα και πήρα και εγώ το P20 pro.

 

PS: Έχω ένα nillkin H+ Pro glass και μία θήκη τύπου wallet, εντελώς καινούργια και τα δύο. Σφραγισμένα! Όποιος τα θέλει, 10 ευρώ, με πμ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Δεν ξέρω γιατί θέλουν να σκουπίσουν τα Mate 10 pro, είναι εντελώς κουφό το deal! :blink:

Πήγαν το P20 pro στα 699 και αυτή τη στιγμή, παίρνουν το Mate στα 535 ευρώ!!!!!!

Εξωφρενική τιμή! Τόσο δεν το πήρα καινούργιο, λέμε!!!!!!! Και είχα και το μονόκαρτο!

 

Και ναι, προφανώς βέβαια, το έδωσα και πήρα και εγώ το P20 pro.

 

PS: Έχω ένα nillkin H+ Pro glass και μία θήκη τύπου wallet, εντελώς καινούργια και τα δύο. Σφραγισμένα! Όποιος τα θέλει, 10 ευρώ, με πμ.

485 έχει καινούργιο το p20 pro.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ ήμουν σε σκέψεις για την μετάβαση σε p20 Pro. Αλλά ηρέμησα μετά από ένα τηλεφώνημα που έκανα Μιχαλακοπούλου και έμαθα ότι η αλλαγή μπαταρίας στο Mate κοστίζει κοντά στα 25€ μόνο(μου φάνηκε φθηνά). Οπότε μόνο η κάμερα είναι η ουσιαστική αναβάθμιση. Και η ψυχολογία του καινούργιου βεβαίως.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ ήμουν σε σκέψεις για την μετάβαση σε p20 Pro. Αλλά ηρέμησα μετά από ένα τηλεφώνημα που έκανα Μιχαλακοπούλου και έμαθα ότι η αλλαγή μπαταρίας στο Mate κοστίζει κοντά στα 25€ μόνο(μου φάνηκε φθηνά). Οπότε μόνο η κάμερα είναι η ουσιαστική αναβάθμιση. Και η ψυχολογία του καινούργιου βεβαίως.

 

Πρόσθεσε κι ένα πακέτο θήκες /τζαμακια, που μας μένουν από το mate 10 pro και θα πρέπει να ξαναγοράσουμε για το p20pro.. Εγώ εντέλει, δεν θα προβώ στην αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

485 έχει καινούργιο το p20 pro.

 

Σε σκρουτζομάγαζα.

Όπως και να έχει, και στην προηγούμενη τιμή του να το δούμε (400+163) και πάλι 400 ευρώ δεν πουλιόταν το mate και 163 ευρώ δεν έπερνες το Ρ20. Αυτό σκέφτηκα βασικά και το έδωσα και εγώ, αν και αρχικά ήμουν αρνητικός.

Με παραξενεύει όμως που μόνο το mate παίρνουν πίσω σε τέτοια τιμή. Μέχρι και το S9+ (128) το παίρνουν 110 ευρώ λιγότερα.

 

Πάντως και εγώ ήμουν σε σκέψεις για την μετάβαση σε p20 Pro. Αλλά ηρέμησα μετά από ένα τηλεφώνημα που έκανα Μιχαλακοπούλου και έμαθα ότι η αλλαγή μπαταρίας στο Mate κοστίζει κοντά στα 25€ μόνο(μου φάνηκε φθηνά). Οπότε μόνο η κάμερα είναι η ουσιαστική αναβάθμιση. Και η ψυχολογία του καινούργιου βεβαίως.

 

Βάλε μέσα και τον παράγοντα της μεταπώλησης. Ήδη και τα 400 που το έπαιρναν πιο πριν, δεν τα πιάνει πια.

Εκτός βέβαια αν δεν τα πουλάς τα κινητά σου και τα κρατάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόσθεσε κι ένα πακέτο θήκες /τζαμακια, που μας μένουν από το mate 10 pro και θα πρέπει να ξαναγοράσουμε για το p20pro.. Εγώ εντέλει, δεν θα προβώ στην αλλαγή...

 

Εντάξει! Τι εννοείς πακέτο?

Εχω μια θήκη και ένα τζαμάκι καινούργια που τα είχα για το mate, αλλά όχι και πακέτο! Πόσα να είχα δηλαδή και γιατί να είχα πάρει τόσα?

Ένα τζαμάκι να έχεις καβάτζα (αν συμβεί το έξω από εδώ) και μία θήκη όταν δεις ότι αρχίζει η παλιά να παραδίδει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...