Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση κ από μένα. Έχω την 161 και δε μου εμφανίζει κουκίδα η αριθμό όταν έχω εισερχόμενο email στο Gmail. Στην εφαρμογή του κινητού που έχω συνδέσει ένα λογαριασμο Hotmail εμφανίζει αριθμό κανονικά. Κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση άσχετη, αλλά όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Θέλω ασύρματα να συνδέσω το τηλέφωνο σε τηλεόραση ή όποια δεν είναι σμάρτ..

Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κ από μένα. Έχω την 161 και δε μου εμφανίζει κουκίδα η αριθμό όταν έχω εισερχόμενο email στο Gmail. Στην εφαρμογή του κινητού που έχω συνδέσει ένα λογαριασμο Hotmail εμφανίζει αριθμό κανονικά. Κάποια ιδέα;

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Gmail->Διαχειριση ειδοποιησεων->Ενδειξεις

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Gmail->Διαχειριση ειδοποιησεων->Αλληλογραφια->Ενδειξεις

 

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση άσχετη, αλλά όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Θέλω ασύρματα να συνδέσω το τηλέφωνο σε τηλεόραση ή όποια δεν είναι σμάρτ..

Πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγοραζεις ενα Chromecast

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων

Στήσιμο από την αρχή χωρίς χρήση backup

Install/update apps

Wipe cache partition

Enjoy

 

Απλά να έχεις κάρτα sim μέσα γιατί τώρα με την 9 εχει έναν οδηγό εγκατάστασης και αν δεν βάλεις sim δεν ολοκληρώνει μέχρι τέλους.

 

φίλε εγώ αφού κατέβασα 9, τη λειτούργησα χωρίς τίποτα και το σκ έκανα επαναφορά αλλά έκανα καταλάθος μπακαπ...δεν έγραψε βέβαια οτι άλλαξε ρυθμίσεις, πέρασε μόνο μηνύματα..! σήμερα έκανα και wipe cashe partition.! γενικά παρατηρώ οτι μετά το ρισέτ δεν πάει τόσο καλά η μπαταρία όσο παλιότερα..!! έχω κλείσει πράγματα που δεν είχα κλεισμένα παλιά και η μπαταρία πέφτει κάπως inconsistently..!

έχεις να προτείνεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ αφού κατέβασα 9, τη λειτούργησα χωρίς τίποτα και το σκ έκανα επαναφορά αλλά έκανα καταλάθος μπακαπ...δεν έγραψε βέβαια οτι άλλαξε ρυθμίσεις, πέρασε μόνο μηνύματα..! σήμερα έκανα και wipe cashe partition.! γενικά παρατηρώ οτι μετά το ρισέτ δεν πάει τόσο καλά η μπαταρία όσο παλιότερα..!! έχω κλείσει πράγματα που δεν είχα κλεισμένα παλιά και η μπαταρία πέφτει κάπως inconsistently..!

έχεις να προτείνεις κάτι;

 

Δούλεψε το μία εβδομάδα να στρώσει το AI και αν συνεχίζει ψαξτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Gmail->Διαχειριση ειδοποιησεων->Ενδειξεις

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Gmail->Διαχειριση ειδοποιησεων->Αλληλογραφια->Ενδειξεις

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Δυστυχώς το '' Ενδειξεις'' δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού. Στην εφαρμογή του κινητού κάνοντας το ίδιο βλέπω το ενδείξεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το μία εβδομάδα να στρώσει το AI και αν συνεχίζει ψαξτο.

 

αυτό θα κάνω..ευχαριστώ! θα επανέλθω με νεότερα

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Δυστυχώς το '' Ενδειξεις'' δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού. Στην εφαρμογή του κινητού κάνοντας το ίδιο βλέπω το ενδείξεις κανονικά.

 

Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Εικονιδ. εφαρμ. με σημ. - Τρόπος εμφάνισης σήματος - Μήνυμα ειδοπ.

 

Βάλτο έτσι και μετά ξανά πήγαινε στις ρυθμίσεις να βάλεις το ενδείξεις. Μην το γυρίσεις πάλι σε νούμερα γιατί δεν υποστηρίζει για το Gmail, μόνο την Βούλα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Εικονιδ. εφαρμ. με σημ. - Τρόπος εμφάνισης σήματος - Μήνυμα ειδοπ.

 

Βάλτο έτσι και μετά ξανά πήγαινε στις ρυθμίσεις να βάλεις το ενδείξεις. Μην το γυρίσεις πάλι σε νούμερα γιατί δεν υποστηρίζει για το Gmail, μόνο την Βούλα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό έφταιγε. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η πλοήγηση με χρήση χειρονομιών στον Nova πλέον λειτουργεί αρκετά καλά, παρόλα αυτά δεν με έχει κερδίσει. Τα animation υστερούν σε σχέση με τον stock. Ίσως με μελλοντικό update του Nova να βελτιωθούν. Έως τότε επιστρέφω πάλι στον launcher της Huawei.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στην 9 πως αντιμετωπίζουμε θέματα ειδοποιήσεων από εφαρμογές; Κυρίως εφαρμογές μηνυμάτων messenger viber κλπ. Στις ρυθμίσεις μπαταρίας -> εκκίνηση εφαρμογών, βγάζουμε από αυτόματη διαχείριση τις εφαρμογές που θέλουμε και είμαστε εντάξει;
Link to comment
Share on other sites

Στην 9 πως αντιμετωπίζουμε θέματα ειδοποιήσεων από εφαρμογές; Κυρίως εφαρμογές μηνυμάτων messenger viber κλπ. Στις ρυθμίσεις μπαταρίας -> εκκίνηση εφαρμογών, βγάζουμε από αυτόματη διαχείριση τις εφαρμογές που θέλουμε και είμαστε εντάξει;

 

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> εφαρμογές -> 3 τέλειες πάνω δεξιά -> ειδική πρόσβαση -> βελτιστοποίηση μπαταρίας -> βάζεις τις εφαρμογές που ανέφερες στο " δεν επιτρέπεται".

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> εφαρμογές -> 3 τέλειες πάνω δεξιά -> ειδική πρόσβαση -> βελτιστοποίηση μπαταρίας -> βάζεις τις εφαρμογές που ανέφερες στο " δεν επιτρέπεται".
Ευχαριστώ! Ελπίζω να μην μου ρημάξουν την μπαταρία. Το messenger δηλαδή γιατί ως γνωστόν η εταιρεία αυτή δεν είναι φαν της εξοικονόμησης ενέργειας.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ελπίζω να μην μου ρημάξουν την μπαταρία. Το messenger δηλαδή γιατί ως γνωστόν η εταιρεία αυτή δεν είναι φαν της εξοικονόμησης ενέργειας.

 

Για το messenger lite μόνο μπορώ να σου πω πως μέχρι στιγμής δεν είχα θέμα με την κατανάλωση. Facebook , messenger, Instagram, δεν τα έχω δουλέψει ποτέ. Μπαίνω από τον εκάστοτε browser.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή αυτή που βελτιώνει την απόδοση και σταματάει τις ειδοποιήσεις στα παιχνίδια δεν την έχουμε στην 9;

 

Λεγεται AppAssistant και θα το βρεις Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Βοηθος AppGallery

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λεγεται AppAssistant και θα το βρεις Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Βοηθος AppGallery
Ευχαριστώ! Έχουν μπλέξει λίγο τα μπούτια τους. Προσθέτουν αφαιρούν αλλάζουν θέσεις..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις από χθες κάτοχος της συσκευής και έχω δύο ερωτησεις: 1ον, πώς μπορώ να περάσω κι εγώ την 9αρα έκδοση μιας κι έχω ακόμα την 8 και δε μου βρίσκει με ΟΤΑ την καινούρια και 2ον, πώς μπορούμε να κατεβάζουμε την κουρτίνα με τις επιλογές του WiFi, την δεδομένων κλπ στην οθόνη κλειδώματος; Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις από χθες κάτοχος της συσκευής και έχω δύο ερωτησεις: 1ον, πώς μπορώ να περάσω κι εγώ την 9αρα έκδοση μιας κι έχω ακόμα την 8 και δε μου βρίσκει με ΟΤΑ την καινούρια και 2ον, πώς μπορούμε να κατεβάζουμε την κουρτίνα με τις επιλογές του WiFi, την δεδομένων κλπ στην οθόνη κλειδώματος; Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα.

Δοκίμασε μέσα από την εφαρμογή HiCare αν σου βγάζει την αναβάθμιση.

Ένα καλό που έχει το EMUI είναι ότι στην οθόνη κλειδώματος δεν μπορείς να κατεβάσεις την μπάρα και να κάνεις αλλαγές. Και το λέω ως καλό γιατί σε περίπτωση που το κινητό πέσει σε λάθος χέρια δεν μπορούν να σου μεταβάλλουν την κατάσταση σύνδεσης. Αλλά και πάλι έχει το αρνητικό που μπορούν να στο απενεργοποιήσουν. Επίσης νομίζω πως αυτό δεν αλλάζει. Εκτός ίσως αν δεν έχεις καθόλου κωδικό κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή αλλά δεν μου εμφανίζει τις επιλογές να κατεβάσω update... Παίζει επειδή έχω Mac?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή αλλά δεν μου εμφανίζει τις επιλογές να κατεβάσω update... Παίζει επειδή έχω Mac?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το HiCare είναι εφαρμογή μέσα στο κινητό δεν έχει να κάνει με κανένα υπολογιστή. Την ρυθμίζεις και κάνεις αναζήτηση ενημέρωσης. Εσύ μάλλον λες το HiSuite που είναι για υπολογιστές ώστε να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Το HiCare είναι εφαρμογή μέσα στο κινητό δεν έχει να κάνει με κανένα υπολογιστή. Την ρυθμίζεις και κάνεις αναζήτηση ενημέρωσης. Εσύ μάλλον λες το HiSuite που είναι για υπολογιστές ώστε να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας κλπ.
Το τσέκαρα κι αυτό αλλά μου βγάζει ότι είναι ενημερωμένη η συσκευή, βέβαια δε μου φαίνεται σαν να κάνει αναζήτηση. Βγάζει αμέσως ότι έχω την τελευταία

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ηθελα την γνωμη σας αν καποιος εχει χρησιμοποιησει τα Huawei AM61, https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-AM61.html

 

ευχαριστω πολύ. :)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ελέγχοντας σήμερα τα στατιστικά μπαταρίας βλέπω στα στατιστικά λογισμικού πρώτη εφαρμογή την Huawei data management services.

Τι φρούτο είναι πάλι αυτό;

Καμία ιδέα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ηθελα την γνωμη σας αν καποιος εχει χρησιμοποιησει τα Huawei AM61, https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-AM61.html

 

ευχαριστω πολύ. :)

 

Τα δουλεύω πολύ εντατικά τον τελευταίο χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά. Στα συν τους η μπαταρία, βγάζει άνετα 5-6 ημέρες και με πολύ ομιλία. Μουσική πιστότητα μέτρια με έμφαση κυρίως μεσαίες συχνότητες, μπάσο απλά επαρκώς, κ υψηλές αρκετές! Καθαρότητα μέτρια. Ένταση κρίνεται πολύ καλή γιατί δοκίμασα διάφορα ακουστικά και σε περιβάλλον με φασαρία δεν άκουγα. Αποσυνδέσεις δεν υπάρχουν.

Στα πλιν είναι το panel με τα κουμπιά που είναι δύσκολο να πατήσεις αλλά με τον καιρό το συνηθίζεις και επειδή το μικρόφωνο βρίσκεται ακριβώς από κάτω μερικές φορές βουλώνει η τρύπα από το λίπος των δαχτύλων όπως πατάς τα κουμπιά και θέλει φύσημα η τρύπα. Το καλώδιο είναι τόσο όσο σε μήκος και στέκονται πολύ καλά στα αφτιά μου. Έχει αρκετά σφουγγαράκια άλλωστε για κάθε τύπο αφτιού. Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...