Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν απενεργοποιειται και πιστεψε με ειναι καλυτερα ετσι γιατι αν δεν υπηρχε δεν θα ηξερες ποτε εισαι σε φαση κρατημενου tap και ποτε σε μη κρατημενου tap. Οπως δεν μπορεις να απενεργοιησεις και την δονηση στο πατημενο πανω σε εικονιδιο στην κεντρικη που βγαινουν οι extra επιλογες.

 

Με τα gestures εχω να πω κατι, σημερα εκατσα να στησω μια συσκευη ενος συγγενη που δεν ειναι με gestures αλλα με τα απλα 3 navigations buttons. Οταν ηθελα να παω πισω εκανα το swipe στην ακρη και μετα ενοιωθα οτι πρεπει να πατησω το back του navigation. Εκει εγω καταλαβα ποσο ωραια ειναι τα gestures και ποσο βολευουν εμενα τωρα που τα συνηθισα.

 

Νομίζω ότι είναι ψιλοαπαραιτητο να κάνει τη δονηση για να καταλαβαίνεις ότι ανοίγεις τα recent

 

Πραγματικά και εγώ μετά από μέρες που δοκίμασα τα gestures γύρισα στα κλασσικά κουμπιά για να δοκιμάσω κάτι.

Άλλη φάση τα gestures, άμα τα μάθεις δε ξαναγυρνάει ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν την 9, στο do not disturb , οι ειδοποιήσεις σας κόβονται;; εγώ το έχω και δεν σταματάει τη δόνηση ή τον ήχο απο ειδοποιήσεις viber που στην 8 κόβονταν..!
Link to comment
Share on other sites

Με την 9άρα έφυγε και το patchάκι της cosmote.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Με την 9άρα έφυγε και το patchάκι της cosmote.

Αν έκανες factory reset, φεύγει.. Εγώ έκανα με την 158 μιας κ είχα κάνει ήδη ένα μπακ απ για όταν έρθει η αναβάθμιση, κ έφυγε κ σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πράγματι, το κουμπαρακι μου που το πήρε πριν τρεις μήνες μονοκαρτο στα 410 ευρώ και πήρε την αναβάθμιση πριν τέσσερις μέρες, και εγω που το πήρα 799 το πρώτο μήνα κυκλοφορίας να είμαι με την 158 και να περιμένω είναι λιγάκι εκνευριστικό, όχι ότι λέει κάτι το κόστος αγοράς αλλά αν μη τι άλλο η παλαιότητά θα έπρεπε να παίζει κάποιο ρόλο , για το ****το,που θα πάει θα έρθει και σε μας.

 

 

 

Τραγικό όντως μα και το δικό μου mate δίκαρτο την πήρε πριν 10 μέρες.799 το πήρα και γώ σε μπλέ Ιανουαριο μήνα και απο τον Ιουνιο είχε πεσει στα 499... ήταν και ο λόγος που το έδωσα στην γυναίκα μου και τέλος με κινέζους.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 9άρα έφυγε και το patchάκι της cosmote.

Εάν δεν κάνεις factory reset δεν φεύγει.

Εγώ έκανα μόνο clear cache και υπάρχει το patch

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το πρωί μου δείχνει έτσι σε κάποιες εφαρμογές. Μου σκιάζει κάποια κείμενα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το διορθώνει? Είμαι με την 9 και δεν έχω κάνει hard reset. 251dae2bb7f2ba38221806f415ecace5.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το πρωί μου δείχνει έτσι σε κάποιες εφαρμογές. Μου σκιάζει κάποια κείμενα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το διορθώνει? Είμαι με την 9 και δεν έχω κάνει hard reset.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις - Έξυπνη βοήθεια - Προσβασιμότητα

Λογικά έχεις ενεργό το "Κείμενο υψηλής αντίθεσης"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό ήταν τελικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 9άρα έφυγε και το patchάκι της cosmote.
Γι' αυτό και δεν βγάζει την αναβάθμιση με την κάρτα της cosmote. Δεν έχουν έτοιμο το patch που κατεβάζουν.

Μόλις το φτιάξουν θα βγάζει την αναβάθμιση και με την σιμ της cosmote.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δεν βγάζει την αναβάθμιση με την κάρτα της cosmote. Δεν έχουν έτοιμο το patch που κατεβάζουν.

Μόλις το φτιάξουν θα βγάζει την αναβάθμιση και με την σιμ της cosmote.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Λογικό μου ακούγεται!

Πάντως αγοράσαμε ξεκλείδωτο τηλέφωνο και επειδή τυγχάνει να έχουμε κάρτα ενός συγκεκριμένου παρόχου, ξαφνικά εξαρτώμαστε από τα κέφια του (παρόχου) για το πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση.

Αδιανόητο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δεν βγάζει την αναβάθμιση με την κάρτα της cosmote. Δεν έχουν έτοιμο το patch που κατεβάζουν.

Μόλις το φτιάξουν θα βγάζει την αναβάθμιση και με την σιμ της cosmote.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Εγώ με COSMOTE πάντως την πήρα τα Χριστούγεννα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες εβαλα την κυρια μου καρτα vodafone επειδή βαρεθηκα να περιμενω την αναβαθμιση,και αρχισα να το χρησιμοποιω.

Σε μια ωρα ειχε σκασει η 9. Δεν εχω κανει επαναφορα,το κινητο ειναι μια χαρά,άλλωστε ειχα κ λιγες εφαρμογές.

Τα gestures είναι λατρεία,δουλευουν άψογα κ με nillkin τζαμι πανω που εχει μικροκενακια δεξιά αριστερα.

Δευτερη μερα σημερα,και έπιασα τον εαυτο μου να πηγαινει το χερι στις κινήσεις των gestures στο παλιό μου κινητό

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τώρα!

Το σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω στην 8. Bug, bug, bug!

 

1. Gestures δεν δουλεύουν καλά.

2. Η ρύθμιση για τον εντοπισμό τσέπης, χάθηκε.

3. Το WiFi+ κάνει ότι γουστάρει! Αλλωτε καταλαβαίνει τα γνωστά spot και ανοίγει το WiFi και αλλωτε είναι στην κοσμαρα του!

4. Η κλήση HD για το 3g, εξαφανίστηκε και αυτή.

5. Τα γνωστά ssid δεν μπορείς να τα δεις και να τα διαχειριστείς παρά μόνον ένα- ένα και αφού έχεις ήδη συνδεθεί!

6. Ντε και καλά θα πρέπει ν' ακούω το ringtone στο bt hands free μου.

 

Άντε να δούμε τι άλλο θα βρούμε!

 

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

 

Επιλογές για προγραμματιστές-ενεργοποιηση ενδοζωνικού κουδουνισματος και σταμάτα ο ήχος κλήσης στο Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με COSMOTE πάντως την πήρα τα Χριστούγεννα

 

Εγω με Vodafone(συμβόλαιο) δεν πήρα τίποτα ακόμα.Δεν παίζει ρόλο μόνο ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι αν τελικά το θέμα με την λειτουργία τσέπης και κλήσης HD είχε λυθεί, να πω πως και στην 9 υπάρχει η επιλογή και τον δύο. Οπότε δεν αφαιρέθηκε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες factory reset. Γι' αυτό υπάρχουν. Αν κάνεις, εξαφανιζονται.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω χάσει κάπου τον φορτιστή του κινητού, (αυτόν που είχε μαζί στο κουτί του) και τώρα φορτίζω με έναν που έχω πάρει από ένα site από Κίνα, (είναι ο αυθεντικός έγραφε) και με ένα καλώδιο μεγάλο pzoz που είναι 5a.. Μου δειχνει κανονικά υπερταχεία φόρτιση, αλλά υπάρχει περίπτωση στο μέλλον αν δεν βρω τον δικό του φορτιστή, να πάθει κάτι ή μπαταρία; Τα είχα πάρει αυτά τα δύο για ώρα ανάγκης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω χάσει κάπου τον φορτιστή του κινητού, (αυτόν που είχε μαζί στο κουτί του) και τώρα φορτίζω με έναν που έχω πάρει από ένα site από Κίνα, (είναι ο αυθεντικός έγραφε) και με ένα καλώδιο μεγάλο pzoz που είναι 5a.. Μου δειχνει κανονικά υπερταχεία φόρτιση, αλλά υπάρχει περίπτωση στο μέλλον αν δεν βρω τον δικό του φορτιστή, να πάθει κάτι ή μπαταρία; Τα είχα πάρει αυτά τα δύο για ώρα ανάγκης!

 

Ο εργοστασιακος ειναι το μοντελο: HW-050450E00

 

Αν θες μαζι και το καλωδιο

https://www.skroutz.gr/s/11564466/Huawei-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-AP81.html

 

Αν παλι θες μονο τον φορτιστη

https://www.skroutz.gr/s/16685213/Huawei-USB-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-AP81-Bulk.html

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτον εχω παρει απο κινα ,τον ιδιο ακριβως με τον ιδιο αριθμο μοντελου.. Θα το κοιταξω πως φορτιζει κι αν μου κανει τιποτα περιεργα θα παρω αλλον!!
Link to comment
Share on other sites

Επιλογές για προγραμματιστές-ενεργοποιηση ενδοζωνικού κουδουνισματος και σταμάτα ο ήχος κλήσης στο Bluetooth

 

Να το έχω Disable εννοείς. Θα έπρεπε! Αλλά ΔΕΝ !!!

Μια χαρά παίζει το ringtone όπως και να το έχεις.

Αλλιώς δεν θα το έγραφα ως bug. ;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα δε με βολεύουν τα gestures; Τα έχω βάλει από χθες και προσπαθώ να συνηθίσω αλλά ακόμα τίποτα. Θα το αφήσω λίγες μέρες ακόμα αλλά βλέπω να επιστρέφω στην κλασική μπάρα με τα 3 πλήκτρα...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως τα gestures είναι περισσότερο εφετζιδικα και προσφέρουν το full-screen σε ότι κι αν κάνεις, αλλά δεν είναι το ίδιο πρακτικά και γρήγορα με τα κλασικά τρία κουμπιά.

Δεν πιάνουν και πάντα. Ίσως να φταίει που δεν έκανα hard reset. Θα το κάνω στο επόμενο update.

Σίγουρα το UI πάντως είναι φτιαγμένο για τα gestures.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω να μιλήσω με τη huawei τηλεφωνικά, μήπως κ υπάρχει κάτι παραπάνω που ξέρουν. Μου είπαν ότι κ σε αυτούς φαίνεται περίεργο το πως γίνονται οι αναβαθμίσεις, κ ότι έχουν αναφορές για συσκευές που αγοράστηκαν την ίδια μέρα από ελληνικό κατάστημα, το 1 από τα 2 πήγε Ιταλία κ πήρε αναβάθμιση, το άλλο δεν πήρε τίποτα ακόμα. Το μόνο που ξέρουν, είναι ότι υποτίθεται πως το δικό μας μοντέλο, πρέπει να αναβαθμιστεί αυτό το μήνα. Η αλήθεια είναι ότι δεδομένου ότι κάποιοι λένε ότι πήραν χθες πχ την 161 η οποία δίνεται ήδη πάνω από μήνα, κ ούτε η 179 ούτε η 197 έχουν γίνει approved γενικά, θα μπει ο Φλεβάρης κ θα περιμένουμε κάποιοι που θα πάρουμε μία από αυτές τις εκδόσεις. Οπότε, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σίγουρος τρόπος να κάνουμε τη συσκευή να φαίνεται ότι είναι κάπου στο εξωτερικό. Κάποιο καλό vpn κ fake gps ώστε να βάζουμε διάφορες χώρες με τη σειρά, μήπως κ μας θυμηθούν :P
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα δε με βολεύουν τα gestures; Τα έχω βάλει από χθες και προσπαθώ να συνηθίσω αλλά ακόμα τίποτα. Θα το αφήσω λίγες μέρες ακόμα αλλά βλέπω να επιστρέφω στην κλασική μπάρα με τα 3 πλήκτρα...

 

Τα συνηθίζεις. Το θέμα είναι να δουλεύουν σωστά όμως.

 

Η αλήθεια είναι πως τα gestures είναι περισσότερο εφετζιδικα και προσφέρουν το full-screen σε ότι κι αν κάνεις, αλλά δεν είναι το ίδιο πρακτικά και γρήγορα με τα κλασικά τρία κουμπιά.

Δεν πιάνουν και πάντα. Ίσως να φταίει που δεν έκανα hard reset. Θα το κάνω στο επόμενο update.

Σίγουρα το UI πάντως είναι φτιαγμένο για τα gestures.

 

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα.

Και hard reset να κάνεις και λουκουμάκι να τους δώσεις, δεν θα καταφέρεις και πολλά. Έχουν θεματάκια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...