Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβηκε η 179 ελπίζω με Ιανουαρίου Google patches όπως έβγαλαν στο Mate 20 pro. Αντε να δούμε πότε έρθει OTA.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα οτι η φωτεινοτητα του AOD εχει βελτιωθεί ειδικά οσον αφορά την ανταπόκριση στης αλλαγες φωτεινότητας αλλα....... ειναι μπαταριοφάγο..
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις!

1. Σε recovery με την 9 πως μπαίνει?

2. Το Netflix μετά την αναβάθμιση μου έβγαλε ένα error και καπάκι μου ζήτησε να συνδεθώ εκ νέου.

Δεν βλέπω κάπου για HD περιεχόμενο, ισχύει ότι και παλαιά, για τη κάπου διάβασα ότι το έδωσαν?

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτησω, αν βάλουμε καρφωτα στο WiFi τους dns του ff παίζει να έρθει OTA το update? Τους έχει καποιος τους dns να μου τους δώσει?
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις!

1. Σε recovery με την 9 πως μπαίνει?

2. Το Netflix μετά την αναβάθμιση μου έβγαλε ένα error και καπάκι μου ζήτησε να συνδεθώ εκ νέου.

Δεν βλέπω κάπου για HD περιεχόμενο, ισχύει ότι και παλαιά, για τη κάπου διάβασα ότι το έδωσαν?

 

1. Απενεργοποιεις τρην συσκευη, κρατας πατημενο το volume up και συνδεεις το καλωδιο usb στον υπολογιστη ή τον φορτιστη, περιμενεις να σου εμφανιστει η erecovery οθονη κι αφηνεις το volume up

2. Κανε απεγκατασταση το netflix και μετα ξανα εγκατασταση. Πρεπει να εχεις συνδρομη σε HD για να εμφανιστει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αντίθετα από χθες που την πέρασα βλέπω βελτίωση όσον αφορά την μπαταρία και το έχω λιώσει .5Η SOT με υπόλοιπο 25% από χθές ανοικτά όλα το βράδυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είμαι με την 9, την gcam και δουλεύει και αποθηκεύει. Κανένα πρόβλημα. Δεν το έχω πειράξει καθόλου ούτε επαναφορά έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είμαι με την 9, την gcam και δουλεύει και αποθηκεύει. Κανένα πρόβλημα. Δεν το έχω πειράξει καθόλου ούτε επαναφορά έχω κάνει.

 

Κι εγώ δε πείραξα τίποτα αλλά δεν παίζει. Ανοίγει, βγάζω φώτο και με πετάει έξω. Μπορείς να μας πεις στη gcam τι ρυθμίσεις έχεις;

 

Κάτι άλλο θετικό που είδα είναι ότι με το xiaomi pace όταν δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό, δηλαδη έχω κλείσει πχ το ρολόι, το wifi συνεχίζει και πάει σφαίρα. Μεγάλη διόρθωση για εμένα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

1. Απενεργοποιεις τρην συσκευη, κρατας πατημενο το volume up και συνδεεις το καλωδιο usb στον υπολογιστη ή τον φορτιστη, περιμενεις να σου εμφανιστει η erecovery οθονη κι αφηνεις το volume up

Θέλω να κάνω wipe cashe, οχι αυτό!

 

2. Κανε απεγκατασταση το netflix και μετα ξανα εγκατασταση. Πρεπει να εχεις συνδρομη σε HD για να εμφανιστει.

Το έκανα, αλλά το ίδιο, δεν βλέπω κάπου HD ένδειξη!

Έχω HD συνδρομή!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω wipe cashe, οχι αυτό!

 

Τότε κρατάς πατημένο το volume up και πατάς το power, συνεχίζεις να τα κρατάς μέχρι να βγει η οθόνη με τις επιλογές.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω wipe cashe, οχι αυτό!

 

 

Το έκανα, αλλά το ίδιο, δεν βλέπω κάπου HD ένδειξη!

Έχω HD συνδρομή!

 

Το HD σε εμενα εμφανίστηκε κάτω από κάθε τίτλο ταινίας ή σειράς.

Περίμενα ότι θα εμφανιζόταν κατά την αναπαραγωγή αλλά δεν εμφανίζεται εκεί.

 

https://flic.kr/p/2cGCeoz

Link to comment
Share on other sites

Το HD σε εμενα εμφανίστηκε κάτω από κάθε τίτλο ταινίας ή σειράς.

Περίμενα ότι θα εμφανιζόταν κατά την αναπαραγωγή αλλά δεν εμφανίζεται εκεί.

 

https://flic.kr/p/2cGCeoz

 

Τώρα ναι, το εμφάνισε.

Ευχαριστώ!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε.

Άντε και στα δικά τους, οι μή αναβαθμισμένοι.

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απορία για την 9 pie.

Στη τοποθεσία δεν έχει επιλογή να βλέπει μόνο δίκτυα χωρίς να μένει ανοικτός ο δέκτης;

Μήπως τον δέκτη τον ανοίγει μόνο όταν πχ ανοίξουμε τους χάρτες;

Στην 8 είχε τη μεσαία επιλογή στο μενού της τοποθεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε.

Άντε και στα δικά τους, οι μή αναβαθμισμένοι.

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk.

 

Αντε αντε παραπονιαρη σου ηρθε τελικα.

 

Ενα ωραιο μαυρο θεμα

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877195

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αντε αντε παραπονιαρη σου ηρθε τελικα.

 

Ενα ωραιο μαυρο θεμα

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877195

Το κατέβασα το θέμα άλλα δεν ξέρω πως να το εφαρμόσω. Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το θέμα άλλα δεν ξέρω πως να το εφαρμόσω. Καμία βοήθεια;

 

Το βαζεις στον φακελο huawei\themes

μετα πας στην εφαρμογη θεματα

στην καρτελα εγω επιλεγεις τα θεματα μου

θα το βρεις εκει μεσα αλλα πριν το κανεις εφαρμογη απενεργοποιησε το σκουροτερα χρωματα επαφης απο το μενου μπαταρια

αφου το κανεις εφαρμογη πατας προσαρμογη κι επιλεγεις σαν κλειδωμα οθονης το κλειδωμα περιοδικου, αυτο το κανεις για να βλεπεις ειδοποιησεις στην lockscreen

μετα κανεις μια επανεκινηση της συσκευης και εισαι ετοιμος

 

Ειναι για EMUI9 αυτο προσοχη

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε.

Άντε και στα δικά τους, οι μή αναβαθμισμένοι.

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk.

 

Εμείς στο πηγάδι... Στις προηγούμενες, έπαιρνα σχετικά γρήγορα.. Τώρα, θα με φάει η αναμονή της κόκκινης τελείας

Link to comment
Share on other sites

Αντε αντε παραπονιαρη σου ηρθε τελικα.

 

Ενα ωραιο μαυρο θεμα

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877195

Ναι, ήρθε. Νταξ, δεν γρινιαξα και πολύ!

Αυτή τη φορά, δηλαδή. :)

Απορία για την 9 pie.

Στη τοποθεσία δεν έχει επιλογή να βλέπει μόνο δίκτυα χωρίς να μένει ανοικτός ο δέκτης;

Μήπως τον δέκτη τον ανοίγει μόνο όταν πχ ανοίξουμε τους χάρτες;

Στην 8 είχε τη μεσαία επιλογή στο μενού της τοποθεσίας.

Ναι το έχει πλέον διαφορετικά.

Είναι πιο χοντρική η ρύθμιση και την κάνεις πλέον μέσα από τις ρυθμίσεις του Google.

(Πρόσβαση τοποθεσίας / Ακρίβεια τοποθεσίας).

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα η 179 που παρουσιάστηκε πάει για να καλύψει τους εναπομείνατες με την 158... αλλα την βλεπω μονο σε Full OTA... Κοινώς θα τα φάμε τα 3+ γιγα και εμεις με την 161
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λογικα η 179 που παρουσιάστηκε πάει για να καλύψει τους εναπομείνατες με την 158... αλλα την βλεπω μονο σε Full OTA... Κοινώς θα τα φάμε τα 3+ γιγα και εμεις με την 161

 

Εννοείται! Αφού αλλάζει η έκδοση του Android. Ούτως ή άλλως, φουλ πακέτο κατεβάζει. 3.89giga!!!!!!

 

 

Πάντα ένα αλαλούμ αυτή η Hua με τις αναβαθμίσεις της!

Εντελώς κουφό να είναι άλλοι στην 161 και άλλοι στη 179. Για να δούμε πως θα καταλήξει τελικά η κατάσταση.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οποίος είναι από Θεσσαλονίκη και ενδιαφέρεται ας μου στείλει π.μ μου ήρθε το τζάμι της nillkin h+ pro και επειδή δεν έχω πλέον την συσκευή θα το δώσω όσο κόστισε 6€

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...