Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εγκατέστησα την 9, δεν έκανα factory reset αλλά clear cache μετά την εγκατάσταση, η φόρτωση των σελίδων είναι ταχύτερη από πριν και γενικά σε όλα είναι ταχύτερο. Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι η εφαρμογή Nova guide δεν δουλεύει ( κρασάρει κατά την εκκίνηση), το ανέφερα στο help desk της Nova και μου είπαν ότι θα το διορθώσουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχω το xiaomi amazfit pace. Επομένως καλύτερα να μη προχωρήσω σε update.

 

Αν το έχει και κανείς άλλος που να έκανε ενημέρωση στην 9 να μας πει αν έχει το ίδιο θέμα.

Εγώ ακόμα δεν πήρα την 9 αλλά πριν από 10 μέρες περίπου ξήλωσα το mifit αφού έτρωγε την μπαταρία σαν τρελό. Αγόρασα το notify and Fitness for amazfit και υσηχασα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το κινητό με την 9 τις τελευταίες 4 ώρες. Ένιωθα ότι έχει λίγο lag. Και στο scroll και στο άνοιγμα εφαρμογών και στο άνοιγμα σελίδων.. Ενεργοποιήσα την λειτουργία επιδόσεων και πλέον το κινητό πετάει!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Δώστε του λίγο χρόνο να "μάθει" την χρήση σας. Θα βελτιώνεται συνεχώς η απόκρισή του.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες συγνωμη μπορει να με περασετε κ για <<βλακα>> αλλα δεν με απασχολει.. Μπορειται να μου πειτε που παω να ενεργοποιησω την λειτουργία επιδόσεων του κινητού?????????? Edited by tcouxtra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες συγνωμη μπορει να με περασετε κ για <<βλακα>> αλλα δεν με απασχολει.. Μπορειται να μου πειτε που παω να ενεργοποιησω την ρύθμιση για βέλτιστη επίδοση του κινητού??????????

Από τις ρυθμίσεις - μπαταρία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κι αλλος θεμα με την 9 και το αργο ανοιγμα σελιδων στο internet? Απο τοτε που εβαλα την 9 σαν να κολλάει ο browser στο ανοιγμα των σελίδων...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι σε μένα το ίδιο ίσως θέλουν αναβάθμιση οι εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, μια ερωτηση για εσας που εχετε την συσκευή, ποια ειναι η μέγιστη ανάλυση που "σηκωνει" η συσκευή σε βίντεακια στο YouTube?

1080?1440?2160?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, μια ερωτηση για εσας που εχετε την συσκευή, ποια ειναι η μέγιστη ανάλυση που "σηκωνει" η συσκευή σε βίντεακια στο YouTube?

1080?1440?2160?

 

1080p αν πας απο την εφαρμογη Youtube ή απλα μεσω browser, αν ομως μεσω browser πατησεις "για υπολογιστη" τοτε θα σου φορτωσει το youtube με το UI του PC κι εκει μπορεις να επιλεξεις οτι αναλυση θες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βρε ανθρωπε του θεου γιατι το σκαλιζεις; Αυτη η μεθοδος του FF ειναι νεα και κανενας δεν ξερει ποσο αξιοπιστη ειναι οποτε συνεχιζεις με δικο σου ρισκο αλλα να ξερεις ενα πραγμα: οποιος βιαζεται σκονταφτει. Περιμενε να ερθει με το καλο η 9 στην συσκευη σου και ασε τους πλαγιους τροπους γιατι στο τελος εσυ θα βγεις χαμενος αν κατι παει στραβα στην ολη διαδικασια.

Λοιπόν την έκανα την αναβάθμιση με erecovery, Ήταν approved και για Bla 29. Η διαδικασία κράτησε πολύ ώρα την έκανα εχθές το βράδυ. Πέρασε μια χαρά το update και βρήκα της ρυθμίσεις και τα δεδομένα μου άθικτα. Το κινητό είναι πιο smoth με της βέλτιστες απόδοσης. Το χρησιμοποίησα μια μέρα του άλλαξα τα φώτα δεν κολλάει πουθενά, δεν βρήκα κανένα bug. Πάει καλύτερα από την 8 και δεν έκανα factory reset μονο wipe catch. Βασικά δεν πρόκειται να κάνω factory reset γιατί έκατσε πολύ καλά η αναβάθμιση, είναι καλύτερα από πριν. Στην Κάμερα και κυρίως στην μπροστινή πολύ καλύτερα από πριν. Πραγματικά άξιζε τον κόπο.

Καλή Χρονιά να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν επιλέξεις κανονική απόδοση και όχι την βέλτιστη το κινητό κολλάει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν επιλέξεις κανονική απόδοση και όχι την βέλτιστη το κινητό κολλάει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για καμιά ώρα που το είχα μια χαρά ήταν αλλά αν θες να αξιοποιήσεις το κινητό στο μέγιστο καλύτερα στο βέλτιστο.

Το βίντεο οκ ανάλογα την ποιότητα που το έχεις. Μια χαρά μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις θυμήθηκα... Πριν κάμποσο καιρό είχα αγοράσει αυτά τα Tempered glasses

https://m.gearbest.com/screen-protectors/pp_1299895.html?wid=1433363

Δυστυχώς, ενώ κάλυπτε τέλεια όλη την οθόνη, περιμετρικά δε κολλούσε καλά και δημιουργούσε halo effect... Πέταξα το ένα και το δεύτερο το άφησα στοκ... Στο μεταξύ, έμαθα για τη μέθοδο με το λάδι.. Ότι ποτιζεις, δηλαδή, μια μπατονετα λάδι και με λίγη πίεση το βάζεις γύρω από το Tempered, ώστε να γεμίσει τα κενά.. Με ένα χαρτί καθαρίζεις και πιέζεις, ώστε να χαθούν τα κενά.. Αυτό έπραξα και τώρα είμαι κομπλέ.. Παρήγγειλα και άλλα 4,που με κάτι πόντους από gearbest μου βγήκαν γύρω στο 5€...Αν κάτι στραβώσει, θα ενημερώσω ξανά...

 

Update:Πανω και κάτω κολλάει τέλεια.. Η μία πλευρα έχει κάτσει τέλεια.. Η άλλη έχει φύγει μισό χιλιοστό και δεν έπιασε καλά.. Πιστεύω, πως το επόμενο (αν μπει με χειρουργική ακρίβεια χιλιοστού) θα πετύχω το 100%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...