Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να το κάνω με erecovery και ξεκινά για Bla 29 με approved από ff, αλλά όταν αρχιζε να κατεβαίνει έγραφε για L09 και 3600 mb περίπου, να το συνεχίσω? Θα είναι οκ για το δικό μου?θα κατεβάσει μηπως και άλλα?

 

Βρε ανθρωπε του θεου γιατι το σκαλιζεις; Αυτη η μεθοδος του FF ειναι νεα και κανενας δεν ξερει ποσο αξιοπιστη ειναι οποτε συνεχιζεις με δικο σου ρισκο αλλα να ξερεις ενα πραγμα: οποιος βιαζεται σκονταφτει. Περιμενε να ερθει με το καλο η 9 στην συσκευη σου και ασε τους πλαγιους τροπους γιατι στο τελος εσυ θα βγεις χαμενος αν κατι παει στραβα στην ολη διαδικασια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία απ'ότι βλέπω μόνο έχει μικρότερη 4000-3400mAh.

Κατά τα άλλα είναι σχεδόν ίδια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το p20 το έχω πάρει στη γυναίκα μ και ειναι πολύ καλό κινητό! Βγάζει καλύτερες selfie και νομίζω λίγο καλύτερες πίσω από το δικό μου! Είναι μαζεμένο και πολύ όμορφο, απλά το μείον που έχει ειναι ότι είναι 64αρι και δεν μεγαλώνει ο Αποθηκευτικος του χώρος

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα πάω να πάρω το p20 να τελειώνει η υπόθεση μιας και είναι και διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

το mate 10 pro εχει καλυτερη οθονη ομως...

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει το Mate 10 pro από κοντά.Το p20 το έχω δει και μου άρεσε η οθόνη άρα θα είναι ακόμα πιο καλή στο Mate 10 pro.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία!

Πήρα ένα Honor 10 (4/128) για την σύζυγο και θέλω να μεταφέρω τις επαφές.

Βάζω το Mate 10 Pro το δικό μου στο pc/hisweet και ενώ μου δείχνει στην καρτέλα Επαφές 1000+ όταν την ανοίγω για να κάνω συγχρονισμό μου εμφανίζει μόνο 2.

Το ίδιο συμβαίνει και με τον Google λογαριασμό.

Εκεί δεν μου εμφανίζει ούτε φωτογραφίες ούτε τίποτα.

Τι μπορεί να φταίει!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει το Mate 10 pro από κοντά.Το p20 το έχω δει και μου άρεσε η οθόνη άρα θα είναι ακόμα πιο καλή στο Mate 10 pro.
Αυτή τη στιγμή διαθέσιμο το Mate. Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή διαθέσιμο το Mate. Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις...

 

Πήγα στον Γερμανό και μου λέει ο πωλητής ότι δεν το έχει στο κατάστημα και πρέπει να το κάνουμε παραγγελία.Απλα λόγω εορτών θα ρθει 3-4 Ιανουαρίου και δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι ως τότε δεν θα λήξει η προσφορά γιατί δεν έχουν ενημέρωση για το συγκεκριμένο κινητό.Είπα να το παραγγείλω εγώ αλλά μου λέει δεν γίνεται πρέπει να το ζητήσω σαν παραγγελία του καταστήματος για να μπορέσει να μου περάσει την επιδότηση και εκεί έχω κολλήσει τώρα και το σκέφτομαι.Αν τυχόν λήξει η προσφορά δεν μπορώ να του πω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον Γερμανό και μου λέει ο πωλητής ότι δεν το έχει στο κατάστημα και πρέπει να το κάνουμε παραγγελία.Απλα λόγω εορτών θα ρθει 3-4 Ιανουαρίου και δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι ως τότε δεν θα λήξει η προσφορά γιατί δεν έχουν ενημέρωση για το συγκεκριμένο κινητό.Είπα να το παραγγείλω εγώ αλλά μου λέει δεν γίνεται πρέπει να το ζητήσω σαν παραγγελία του καταστήματος για να μπορέσει να μου περάσει την επιδότηση και εκεί έχω κολλήσει τώρα και το σκέφτομαι.Αν τυχόν λήξει η προσφορά δεν μπορώ να του πω κάτι...
Καλά στην ίδια τους την εταιρεία είναι διαθέσιμο, δεν θα το κάνει νέα παραγγελία. Δεν μπορεί να το δεσμεύσει σαν αγορά και να το πάρεις όποτε έρθει; Τι κουλά είναι αυτά; Πρέπει δηλαδή υποχρεωτικά να πάρεις ότι έχουν αυτοί στο συγκεκριμένο κατάστημα; Και αν δεν είχαν τίποτα ετοιμοπαράδοτο και έληγε σήμερα η προθεσμία της επιδότησής σου θα την έχανες;
Link to comment
Share on other sites

Καλά πιθανόν μετά να του πουν κανένα κουλό του στυλ ξέρεις φταίει το σύστημα που διαχειρίζεται το site κ δεν είχε ενημερωθεί κτλ κτλ και να χάσει κ τα αβγά και τα πασχαλια. Τέτοιες εξυπνάδες τις κάνουν κατά καιρούς οι μεγάλες αλυσίδες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το κάνω με erecovery και ξεκινά για Bla 29 με approved από ff, αλλά όταν αρχιζε να κατεβαίνει έγραφε για L09 και 3600 mb περίπου, να το συνεχίσω? Θα είναι οκ για το δικό μου?θα κατεβάσει μηπως και άλλα?
Τώρα, τι να σου πω. Εγώ έχω ούτως ή άλλως το L09 (μονοκαρτο), οπότε....

Κοίτα, είναι νέα μέθοδος για το FF και ίσως έχει τα προβλήματά της.

Πήγα στον Γερμανό της περιοχής μου και δεν το είχε διαθέσιμο οπότε μου λέει το παλικάρι ότι πρέπει να κάνουμε παραγγελία και λόγω εορτών θα ρθει 3-4 του μήνα αλλά δεν τους έχουν ενημερώσει πότε λήγει η προσφορά στα 399€(240 με την επιδότηση).Μου πρότεινε ή να το ρισκάρω ή να πάω στο p20 στα ίδια χρήματα (240€) μιας και είναι πολύ καλό κινητό.Του είπα ότι θα πάω σήμερα να του πω.. Τι κάνουμε τώρα;Το ρισκάρω ή παίρνω το p20?
Ποιο Ρ20, το απλό ή το Pro?

Γνώμη μου είναι, εφόσον μιλάμε για το απλό, όχι. Επέμενε στο Mate.

 

Δες και μόνος σου μια σύγκριση και αποφάσισε.

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9107&idPhone2=8854

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά, τζαμακι που να καλύπτει πιο πολύ από τα nillkin, να μην έχει κόλλα γύρω γύρω, να είναι και οικονομικο υπάρχει? Έσπασε ένα που είχα και κάποια που είχα αγοράσει ως full cover 3dκτλ,κολλούσαν περιφερειακά και δημιουργούσαν rainbow effect στην οθόνη.. Οπότε, έφαγαν πέταμα..

Εγω τα πηρα απο εδω https://www.aliexpress.com/item/mate-10-pro-Screen-Protector-Nillkin-Amazing-H-PRO-Tempered-Glass-For-huawei-mate-10-pro/32843216001.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dtLFuXY

Το κουτι γραφει και nillkin οπότε αν κ ηταν δυο δεν τα σταματησαν να καθυστερησω τελωνείο.

Την τσιμπησαν τωρα λιγο την τιμη,αλλα εχει και πιο φτηνους πωλητες.

Τα full face κολλανε απλα περιφεριακα,γεμιζουν ευκολα σκονη,και δεν ταιριαζουν με πολλες θηκες.

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο νήμα του Ρ20pro δοκίμασαν το erecovery μέσω FF και δούλεψε κανονικά.

Εδω δεν ξέρω γιατί κάνει αυτό με το L29 και L09. Μήπως ο φίλος δεν έκανε κάτι σωστά?

Εγώ ούτως ή άλλως έχω το L09 και δεν μπορώ να δω τι γίνεται, αν και για κάποιο λόγο το FF δεν μου δίνει πια approve κανένα από τα 9αρια που έχει.

Το περίεργο είναι ότι μέχρι πρότινος μου τα έδινε, για το L29 το ένα και για το L09 το άλλο.

Κουλό, τι να πω.....

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο νήμα του Ρ20pro δοκίμασαν το erecovery μέσω FF και δούλεψε κανονικά.

Εδω δεν ξέρω γιατί κάνει αυτό με το L29 και L09. Μήπως ο φίλος δεν έκανε κάτι σωστά?

Εγώ ούτως ή άλλως έχω το L09 και δεν μπορώ να δω τι γίνεται, αν και για κάποιο λόγο το FF δεν μου δίνει πια approve κανένα από τα 9αρια που έχει.

Το περίεργο είναι ότι μέχρι πρότινος μου τα έδινε, για το L29 το ένα και για το L09 το άλλο.

Κουλό, τι να πω.....

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Σε αντίθεση με σένα, το FFμου τα δείχνει και τα 9ρια aproved αλλά μου τα βγάζει μόνο για τοL09

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλά πιθανόν μετά να του πουν κανένα κουλό του στυλ ξέρεις φταίει το σύστημα που διαχειρίζεται το site κ δεν είχε ενημερωθεί κτλ κτλ και να χάσει κ τα αβγά και τα πασχαλια. Τέτοιες εξυπνάδες τις κάνουν κατά καιρούς οι μεγάλες αλυσίδες.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παιδιά θα βγω λίγο εκτός θέματος γιατί δεν ξέρω τι γίνεται.Εκανα φοιτητικό καρτοσυμβολαιο με επιδότηση 160€.Ζητησα αρχικά το Honor 8x σε μπλε (δεν είναι διαθέσιμο μου είπαν και το βλέπω και μέσω site).Πηγα ζήτησα το Mate 10 pro μου λέει δεν το έχω ετοιμοπαραδοτο,μπορούμε να το παραγγείλουμε απλά επειδή πέφτουν οι γιορτές θα έρθει 3-4 Ιανουαρίου και δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι δεν θα λήξει η προσφορά γιατι για το συγκεκριμένο κινητό δεν έχουμε ενημέρωση αλλά θα μάθω και θα σε πάρω τηλέφωνο..οκ πάει και αυτό,τηλέφωνο δεν είχα ξαναπήγα από κει μου λέει τώρα θα σε έπαιρνα έβαλα μια παραγγελία για το κατάστημα και θα στο κρατήσω.Του λέω οκ θα κάνω μια υπέρβαση να πάρω το p20 το pro αν το έχεις σε twilight,πάει κοιτάει μόνο σε μαύρο λέει.Φερε αυτό.. Οκ το φέρνει,βάζει και το δώρο (y5) και πάει να περάσει την τιμή και είχε ένα 5λεπτο,του λέει όλα καλά;Μου λέει όχι δεν μου περνάει την τιμή της προσφοράς στα 699€ αλλά την κανονική τιμή..Θα στείλω στα κεντρικά ένα email γιατί μου το έχει κάνει και σε άλλες συσκευές.Ενταξει δεν θέλω να είμαι καχύποπτος αλλά δεν έχω ιδέα από συμβόλαια και επιδοτήσεις...Λετε να μου κάνουν τίποτα;;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νεότερο με την 9άρα για εμάς που περιμένουμε ακόμα?
Εγώ τίποτα ακόμη....

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε ανθρωπε του θεου γιατι το σκαλιζεις; Αυτη η μεθοδος του FF ειναι νεα και κανενας δεν ξερει ποσο αξιοπιστη ειναι οποτε συνεχιζεις με δικο σου ρισκο αλλα να ξερεις ενα πραγμα: οποιος βιαζεται σκονταφτει. Περιμενε να ερθει με το καλο η 9 στην συσκευη σου και ασε τους πλαγιους τροπους γιατι στο τελος εσυ θα βγεις χαμενος αν κατι παει στραβα στην ολη διαδικασια.
Μόλις έκανα update με την παραπάνω μέθοδο. Κατά το Download έλεγε L09 ενώ έπρεπε να λέει L29. Από ότι φαίνεται όλα πήγαν καλά! Είναι τέλεια τα gestures και το νέο UI της κάμερας.

5af94abe58d784fa03ab74b293faeea6.jpg

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος τι είναι αυτό το update;

 

DT.GRC 8.0.0.205(LT)

(sorry, αλλά δεν μου ανεβάζει screenshots, δεν ξέρω γιατί)

 

Το προχωράω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε όλους και χρόνια πολλά.

Έγινε και στο δικό μου, η πολυαναμενόμενη αναβάθμιση στο μάλιστα χωρίς να το θέλω ακόμα. Μου έβγαλε την ειδοποίηση για την νέα έκδοση και είπα να περιμένω για κανένα μήνα πριν την εγκατάσταση, όμως την πάτησα γιατί το βράδυ έβαλα το κινητό για φόρτιση και δεν έκλεισα το WiFi με αποτέλεσμα να την κάνει.

Δυστυχώς το πρόβλημα που μου δημιούργησε έχει να κάνει με την χρήση του wearable που έχω το huami pace που από την αναβάθμιση και μετά δεν επικοινωνεί με το κινητό μέσω της εφαρμογής του.

Δοκίμασα τα πάντα, έκανα unpair από το κινητό, έκανα απεγκατάσταση και την εφαρμογή και τέλος έκανα και όλο το κινητό επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και το έστησα από την αρχή.

Δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα και έτσι αχρηστεύτηκε το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος τι είναι αυτό το update;

 

DT.GRC 8.0.0.205(LT)

(sorry, αλλά δεν μου ανεβάζει screenshots, δεν ξέρω γιατί)

 

Το προχωράω;

Ναι, είναι ρυθμίσεις για το δίκτυο της COSMOTE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε όλους και χρόνια πολλά.

Έγινε και στο δικό μου, η πολυαναμενόμενη αναβάθμιση στο μάλιστα χωρίς να το θέλω ακόμα. Μου έβγαλε την ειδοποίηση για την νέα έκδοση και είπα να περιμένω για κανένα μήνα πριν την εγκατάσταση, όμως την πάτησα γιατί το βράδυ έβαλα το κινητό για φόρτιση και δεν έκλεισα το WiFi με αποτέλεσμα να την κάνει.

Δυστυχώς το πρόβλημα που μου δημιούργησε έχει να κάνει με την χρήση του wearable που έχω το huami pace που από την αναβάθμιση και μετά δεν επικοινωνεί με το κινητό μέσω της εφαρμογής του.

Δοκίμασα τα πάντα, έκανα unpair από το κινητό, έκανα απεγκατάσταση και την εφαρμογή και τέλος έκανα και όλο το κινητό επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και το έστησα από την αρχή.

Δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα και έτσι αχρηστεύτηκε το ρολόι

 

Κι εγώ εχω το xiaomi amazfit pace. Επομένως καλύτερα να μη προχωρήσω σε update.

Αν το έχει και κανείς άλλος που να έκανε ενημέρωση στην 9 να μας πει αν έχει το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κι αλλος θεμα με την 9 και το αργο ανοιγμα σελιδων στο internet? Απο τοτε που εβαλα την 9 σαν να κολλάει ο browser στο ανοιγμα των σελίδων...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα και έκανα κατευθείαν factory reset και δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα, έχει λίγο lag στο Tapatalk αλλά γι'αυτό ίσως φταίει που είναι παλιά έκδοση αυτή που χρησιμοποιώ

 

Στάλθηκε από το GT-I9505G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...