Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποιο topic για πωλήσεις κινητών? θα πουλήσω το Mate & θα πάω σε s9+.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί και το χω στα υποψήφια προς αγορά?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και το χω στα υποψήφια προς αγορά?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Το κινητό είναι άψογο σε όλα του. Απλά το πάλευα πολύ καιρό με το emui, προερχόμενος από σειρά note & s δεν κατάφερε να με κερδίσει το emui.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mate 10 pro VS s9+

 

Υπάρχει κάποιος ο οποίος να προήλθε από s9+ ή που να έχει δουλέψει & τα δύο τηλέφωνα να μου πει εντυπώσεις - συγκριτικά των δύο συσκευών.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πετάει απλά! Βάλτε ένα nova και τέλος

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Nova prime μπαίνει φίλε μου έτσι κι αλλιώς παντού από την πρώτη στιγμή σε όλα μου τα τηλέφωνα

Αν είναι εκεί το θέμα αλλά δεν κάνει και θαύματα από μόνος του

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο. Λογικά μετά την Τρίτη που θα παρουσιάστει το Mate 20 pro αμα θα μάθουμε κάτι.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Βιετνάμ αυτές τις μέρες. Αγοράσαμε πριν λίγο το huawei nova 3i 240€. Τσάμπα για αυτά που προσφέρει. Είχε την 8.0 κ αμέσως πήρε την 8.1 με το που το ανοίξαμε. Κρίμα λέω το δικό μου να είναι ακόμα με την 8.0. Αντε να δούμε πότε.

 

Screenshot_20181014-160526.jpg?dl=0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Βιετνάμ αυτές τις μέρες. Αγοράσαμε πριν λίγο το huawei nova 3i 240€. Τσάμπα για αυτά που προσφέρει. Είχε την 8.0 κ αμέσως πήρε την 8.1 με το που το ανοίξαμε. Κρίμα λέω το δικό μου να είναι ακόμα με την 8.0. Αντε να δούμε πότε.

 

Screenshot_20181014-160526.jpg?dl=0

To 3i το πήραμε στα 240 από Φιλιππίνες εδώ και κάνα μήνα. Η οθονη αν την δεις μόνη της είναι εξαιρετική. Δίπλα σε amoled χάνει πάρα πολύ ειδικά στα χρώματα. Έχει kirin 710 και 128gb χώρο. Το πίσω γυαλί πανέμορφο πήραμε το μπλε μωβ και κορυφαία ποιότητα. Αλλά έχει πολύ σοβαρά μείον λόγω της αναλογίας. Τα YouTube videos φαινόταν με τεράστιες μπάρες πάνω κάτω αριστερά δεξιά. Οι ταινίες το ίδιο έχανες πάνω από 50% οθόνης. Για μενα το 19.5:9 πρέπει να εξαφανιστεί τελείως. Μέχρι 18:9 λες οκ. Επίσης δεν βρήκα πως φεύγει το notch να γίνει τελείως μαύρη μπάρα όπως σε άλλα κινητά. Στα 240 είναι οκ αλλά mate 10 Pro δεν πρόκειται να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το notch φεύγει και γίνεται όλο το πάνω μέρος μια μαύρη μπάρα. Και εννοείται ότι δεν είναι mate. Ομως σε αυτά τα χρήματα έχεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Επίσης το άτομο που το αγόρασε είχε πριν ένα oukitel. Οπότε η αναβάθμιση είναι πολύ καλή! Προσωπικά το mate δεν το αλλάζω. Τουλάχιστον ακόμα. Πριν είχα s7 edge κ μάλλον δεν θα γυρίσω εύκολα ξανά σε samsung. Θα περιμένω το mate 20 και αναλόγως θα πράξω. Αλλά πιστεύω ότι δεν θα αργήσουμε και εμείς να πάρουμε αναβάθμιση. Ισως πάμε στην 9 κατευθείαν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το notch φεύγει και γίνεται όλο το πάνω μέρος μια μαύρη μπάρα. Και εννοείται ότι δεν είναι mate. Ομως σε αυτά τα χρήματα έχεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Επίσης το άτομο που το αγόρασε είχε πριν ένα oukitel. Οπότε η αναβάθμιση είναι πολύ καλή! Προσωπικά το mate δεν το αλλάζω. Τουλάχιστον ακόμα. Πριν είχα s7 edge κ μάλλον δεν θα γυρίσω εύκολα ξανά σε samsung. Θα περιμένω το mate 20 και αναλόγως θα πράξω. Αλλά πιστεύω ότι δεν θα αργήσουμε και εμείς να πάρουμε αναβάθμιση. Ισως πάμε στην 9 κατευθείαν.

Πως φεύγει το notch ρε συ που ακριβώς μπαίνεις γιατι δεν το βρήκα. Στην τιμή του είναι μια χαρά όπως έγραψα πολύ ποιοτική κατασκευή Ελλάδα ακόμα δεν το βλέπω. Το mate 10 Pro ακόμα και το 20 να βγει παραμένει από τα πιο όμορφα κινητά με σωστή αναλογία το 20 αν βγει με notch και 19.5:9 θα είναι υποβάθμιση για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πως φεύγει το notch ρε συ που ακριβώς μπαίνεις γιατι δεν το βρήκα. Στην τιμή του είναι μια χαρά όπως έγραψα πολύ ποιοτική κατασκευή Ελλάδα ακόμα δεν το βλέπω. Το mate 10 Pro ακόμα και το 20 να βγει παραμένει από τα πιο όμορφα κινητά με σωστή αναλογία το 20 αν βγει με notch και 19.5:9 θα είναι υποβάθμιση για μένα.

Μήπως εγώ δεν κατάλαβα καλά; Οι ενδείξεις μένουν αριστερά και δεξιά. Το μόνο που αλλάζει είναι ότι η οθόνη κατεβαίνει κάτω από το notch σε ευθεία γραμμή. Ναι η αναλογία του 10 είναι σωστή στα δικά μου μάτια. Απλά εμένα μου έβγαλε το πρόβλημα που ανέφερα μια σελίδα πιο πριν με τα usb που συνδέω για μεταφορά αρχείων. Αν θυμάμαι καλά το κάνει μετά από την τελευταία αναβάθμιση που πήρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το notch φεύγει και γίνεται όλο το πάνω μέρος μια μαύρη μπάρα. Και εννοείται ότι δεν είναι mate. Ομως σε αυτά τα χρήματα έχεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Επίσης το άτομο που το αγόρασε είχε πριν ένα oukitel. Οπότε η αναβάθμιση είναι πολύ καλή! Προσωπικά το mate δεν το αλλάζω. Τουλάχιστον ακόμα. Πριν είχα s7 edge κ μάλλον δεν θα γυρίσω εύκολα ξανά σε samsung. Θα περιμένω το mate 20 και αναλόγως θα πράξω. Αλλά πιστεύω ότι δεν θα αργήσουμε και εμείς να πάρουμε αναβάθμιση. Ισως πάμε στην 9 κατευθείαν.

 

30 Νοεμβριου τελειωνει η τρεχων beta φαση του 9 και ελπιζω να ειναι η τελευταια. Λογικα αν ολα πανε καλα Δεκεμβρη θα αρχισει η διανομη της. Παντος διαβασα οτι το GPU Turbo 2.0 θα προσφερει βελτιωση στην αποδοση και στο ιδιο το EMUI και αποτι ειδα σε βιντεο ρολλαρει πολυ καλα στο Mate 10 pro το EMUI 9.

 

Οποιος ενδιαφερεται να αυξησει την αυτονομια της μπαταριας ας κανει uninstall μεσω ADB τα "com.huawei.appmarket" "com.huawei.hwid" το πρωτο ειναι το AppMarket και το δευτερο ειναι το Huawei Mobile Services. Τα εκανα uninstall και κερδισα 1-2 ωρες SOT.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγώ δεν κατάλαβα καλά; Οι ενδείξεις μένουν αριστερά και δεξιά. Το μόνο που αλλάζει είναι ότι η οθόνη κατεβαίνει κάτω από το notch σε ευθεία γραμμή. Ναι η αναλογία του 10 είναι σωστή στα δικά μου μάτια. Απλά εμένα μου έβγαλε το πρόβλημα που ανέφερα μια σελίδα πιο πριν με τα usb που συνδέω για μεταφορά αρχείων. Αν θυμάμαι καλά το κάνει μετά από την τελευταία αναβάθμιση που πήρα.

Ναι οι ενδείξεις να φαίνονται δεν το βρήκα ίσως δεν έψαξα καλά. Εφόσον γίνεται είναι πολύ καλό. Για το θέμα σου με το mate ελπιζω να οφείλετε στην αναβάθμιση και να διορθωθεί γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι ενδείξεις να φαίνονται δεν το βρήκα ίσως δεν έψαξα καλά. Εφόσον γίνεται είναι πολύ καλό. Για το θέμα σου με το mate ελπιζω να οφείλετε στην αναβάθμιση και να διορθωθεί γρήγορα.

Ρυθμίσεις---> προβολή---> εγκοπή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

30 Νοεμβριου τελειωνει η τρεχων beta φαση του 9 και ελπιζω να ειναι η τελευταια. Λογικα αν ολα πανε καλα Δεκεμβρη θα αρχισει η διανομη της. Παντος διαβασα οτι το GPU Turbo 2.0 θα προσφερει βελτιωση στην αποδοση και στο ιδιο το EMUI και αποτι ειδα σε βιντεο ρολλαρει πολυ καλα στο Mate 10 pro το EMUI 9.

 

Οποιος ενδιαφερεται να αυξησει την αυτονομια της μπαταριας ας κανει uninstall μεσω ADB τα "com.huawei.appmarket" "com.huawei.hwid" το πρωτο ειναι το AppMarket και το δευτερο ειναι το Huawei Mobile Services. Τα εκανα uninstall και κερδισα 1-2 ωρες SOT.

 

Οκ αν μας αφήσει με την 8.0 ενώ όλα τα κινητά της είναι έστω 8.1 δεν είναι και το καλυτερο..

Ειχε ξεκινήσει καλά με αναβαθμίσεις αλλά το τελευταίο 2μηνο πάτησε φρένο..

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν μας αφήσει με την 8.0 ενώ όλα τα κινητά της είναι έστω 8.1 δεν είναι και το καλυτερο..

Ειχε ξεκινήσει καλά με αναβαθμίσεις αλλά το τελευταίο 2μηνο πάτησε φρένο..

 

Γιατι να σε αφησει στην 8 αφου η 9 ειναι σε beta και δοκιμαζεται αυτη την στιγμη;

Εχει σταματησει λιγο με τις αναβαθμισεις γιατι εχει δωσει βαρος στην 9 και θελει να την τελειωσει πριν το νεο ετος και η 8.1 περα απο την εφαρμογη της καμερας δεν προσφερει κατι σε σχεση με την 8.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται να αυξησει την αυτονομια της μπαταριας ας κανει uninstall μεσω ADB τα "com.huawei.appmarket" "com.huawei.hwid" το πρωτο ειναι το AppMarket και το δευτερο ειναι το Huawei Mobile Services. Τα εκανα uninstall και κερδισα 1-2 ωρες SOT.

 

Υπαρχει καποιο λινκ με την διαδικασια κ τις εντολες σε adb;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ με την διαδικασια κ τις εντολες σε adb;
https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

Αντί pm uninstall -k --user 0* μπορείς να δώσεις την εντολή pm disable-user --user 0 έτσι αν κάνεις κάποιο λάθος μπορείς να την επαναφέρεις χωρίς να χρειάζεται reset.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Βρήκα τη συσκευή αυτή στα 350€ στον Αλή.

Μάλιστα ένας πωλητής δεν έχει τις επιλογές κλασσικής αποστολής αλλά μόνο DHL.

Παίζει αυτή η επιλογή να είναι "πειραγμενη" ωΣτΕ να μην περνάει τελωνείο;

Γιατί μη Πειραγμενη DHL σημαίνει τελωνείο 100%>

 

Έχει κάποιος εμπειρία;

 

Γιατί σαν τιμή το 350€ + DHLμοιάζει εξαιρετική.

 

Επίσης είναι η κινεζική έκδοση με περασμένη τη διεθνή ΡΟΜ.....

 

Δεν ξέρω και αν αυτό έχει επίσης θέματα....

 

Κάθε βοήθεια εκτιμητεα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Βρήκα τη συσκευή αυτή στα 350€ στον Αλή.

Μάλιστα ένας πωλητής δεν έχει τις επιλογές κλασσικής αποστολής αλλά μόνο DHL.

Παίζει αυτή η επιλογή να είναι "πειραγμενη" ωΣτΕ να μην περνάει τελωνείο;

Γιατί μη Πειραγμενη DHL σημαίνει τελωνείο 100%>

 

Έχει κάποιος εμπειρία;

 

Γιατί σαν τιμή το 350€ + DHLμοιάζει εξαιρετική.

 

Επίσης είναι η κινεζική έκδοση με περασμένη τη διεθνή ΡΟΜ.....

 

Δεν ξέρω και αν αυτό έχει επίσης θέματα....

 

Κάθε βοήθεια εκτιμητεα

Βρες φίλο να το πάρει με τιμολόγιο... Όλα εμείς υλθα στα λέμε?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

Βρήκα τη συσκευή αυτή στα 350€ στον Αλή.

Μάλιστα ένας πωλητής δεν έχει τις επιλογές κλασσικής αποστολής αλλά μόνο DHL.

Παίζει αυτή η επιλογή να είναι "πειραγμενη" ωΣτΕ να μην περνάει τελωνείο;

Γιατί μη Πειραγμενη DHL σημαίνει τελωνείο 100%>

 

Έχει κάποιος εμπειρία;

 

Γιατί σαν τιμή το 350€ + DHLμοιάζει εξαιρετική.

 

Επίσης είναι η κινεζική έκδοση με περασμένη τη διεθνή ΡΟΜ.....

 

Δεν ξέρω και αν αυτό έχει επίσης θέματα....

 

Κάθε βοήθεια εκτιμητεα

 

Από Aliexpress κινέζικη έκδοση με περασμένη global; ---> Εκτός εγγύησης / υποστήριξης στη χώρα μας.

Αποστολή με DHL από Κίνα; ---> Είναι δεδομένο ότι θα πληρώσεις τελωνείο.

 

1000 φορές να πάρεις από τις αγγελίες ή να δώσεις κάτι παραπάνω και να το πάρεις από ελληνικό κατάστημα...

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από Aliexpress κινέζικη έκδοση με περασμένη global; ---> Εκτός εγγύησης / υποστήριξης στη χώρα μας.

Αποστολή με DHL από Κίνα; ---> Είναι δεδομένο ότι θα πληρώσεις τελωνείο.

 

1000 φορές να πάρεις από τις αγγελίες ή να δώσεις κάτι παραπάνω και να το πάρεις από ελληνικό κατάστημα...

 

Κατάλαβα

Ευχαριστώ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

Αντί pm uninstall -k --user 0* μπορείς να δώσεις την εντολή pm disable-user --user 0 έτσι αν κάνεις κάποιο λάθος μπορείς να την επαναφέρεις χωρίς να χρειάζεται reset.

 

Το disable δεν μου είχε δουλέψει και αναγκαστικά έκανα uninstall αλλά σε περίπτωση που θελήσω μπορώ να κατεβάσω τα 2 apps από το apkmirror και να τα κάνω install. Πάντως με το hwid καθάρισε και η καρτέλα settings γιατί εξαφανίστηκε από πάνω ο λογαριασμός Huawei. Διαφορά δεν είδα μόνο σε SOT αλλά και σε αναμονή. Τώρα όποιος θέλει το δοκιμάζει και στην τελική κάνει factory reset και όλα μέλι γάλα. Α και αν κάνετε πολύ Web browsing δοκιμάστε τον kiwi με το night Mode contrast στο 102% αντί του 101% που προτείνει για τις oled

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...