Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας θέλω να κάνω κάποιες ερώτησης σχετικα μέτο mate10 pro. Aλλα θέλω να μου το επιβεβαιώσετε και εσείς. Ενας φίλος θέλει να κάνει μετάβαση από το s7 edge στο mate 10 pro. Αλλα δεν ξέρεις σίγουρα αν αξίζει. Tον νοιαζει μονο η κάμερα. Αλλα εγώ προσωπικά θέλω το κινητό να έχει όλο το πακέτο. Και θέλω και οθόνη oled. Γιατί άμα εχει κάμερα και οθόνη ips τι να το κανεις. Εσείς τι λέτε? Eγώ του ειπα σε οθόνη θα είναι στα ίδια επίπεδα με s7 edge και ίσος να χάσει Και λίγο αλλα σίγουρα θα είναι μικρό το χάσιμο. Σε μπαταρία στα ίδια και λογικά λιγο καλύτερα. Πιστεύω κατα 80% μπορεί να βγάζει μια ώρα extra οθόνη με το mate. Σε camera τωρα που ειναι το ζητούμενο. Eχει κάποιος από εσάς edge και mate 10 pro? εγώ είχα edge και mate 10 pro. Και η φωτογραφίες ήταν καλύτερες με καλύτερη λεπτομέρεια και λιγότερο κόκκο. Σίγουρα δεν θα είναι χαοτική διαφορα αλλα θα έχει. Αλλα θέλω και την δικη σας γνώμη που ξέρω θα είναι αντικειμενική και σωστη.
Κλάσης ανώτερο το Mate από το s7 σε μπαταρία, ταχύτητα, κάμερα, rom, δάχτυλο αποτύπωμα, δίκτυο - σήμα, τεχνολογία & τέλος (υποκειμενικό) ομορφιά.

Το μόνο καλύτερο που έχει το s7 edge είναι οθόνη. Η οθόνη του Mate δεν πιάνει τις οθόνες της Samsung αλλά είναι αξιοπρεπέστατη.

Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το s7 & κατά την άποψη μου αυτές τις διαφορές βρήκα εγώ στην μετάβαση μου.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα διλημμα

Ισως να μην ειναι το σωστο section αλλα ειμαι αναμεσα στο mate 10 pro και στο s8 plus

Τι πιστευετε?

Για την ακριβεια θα το παρω για δωρο

Ευχαριστω εκ των προτερων

& τα δύο είναι εξαιρετικά τηλέφωνα.

Το θέμα είναι τι ζητάς από ένα τηλέφωνο εσύ.

Αν θες δυνατή μπαταρία πας σε Mate, πάντως έχοντας δουλέψει το Mate εγώ μάλλον θα επέλεγα το s8+.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κλάσης ανώτερο το Mate από το s7 σε μπαταρία, ταχύτητα, κάμερα, rom, δάχτυλο αποτύπωμα, δίκτυο - σήμα, τεχνολογία & τέλος (υποκειμενικό) ομορφιά.

Το μόνο καλύτερο που έχει το s7 edge είναι οθόνη. Η οθόνη του Mate δεν πιάνει τις οθόνες της Samsung αλλά είναι αξιοπρεπέστατη.

Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το s7 & κατά την άποψη μου αυτές τις διαφορές βρήκα εγώ στην μετάβαση μου.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

& τα δύο είναι εξαιρετικά τηλέφωνα.

Το θέμα είναι τι ζητάς από ένα τηλέφωνο εσύ.

Αν θες δυνατή μπαταρία πας σε Mate, πάντως έχοντας δουλέψει το Mate εγώ μάλλον θα επέλεγα το s8+.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχάριστο για την απάντηση και εγώ έτσι ακριβώς πιστεύω. Αλλα πλέον δεν τα έχω τα τηλεφωνα αυτά, τα έχω πουλήσει. Kαι επειδή στον φίλο μου του πρότειναν μέχρι και κινητά με ips οθόνη και λιγότερη μπαταρία και κατωτερα του edge σε camera. Ηθελα να πάρω την γνώμη από άτομα που τα έχουν ακόμα μήπως και άλλαξε κάτι. Δεν περιμένουμε εξωπραγματικές διαφορες αλλα σαν αναβάθμιση πιστεύω 100% αξίζει για καθημερινή χρήση και πιο πολύ για κάμερα. Και σίγουρα να έχει μια αξιοπρεπή oled και οχι IPS, και καλύτερη μπαταρία από το edge που πλέον είναι εφικτό και ανώδυνο. Καλο ήταν το edge για την εποχή του αλλα η τεχνολογία προχωρα.

Link to comment
Share on other sites

To nillkin H+ pro που έχω εγώ αυτή τη στιγμή, είναι εξαιρετικό γυαλί (0.2mm) αλλά αφήνει κενά και αυτό.

Δεν ξέρω αν θα βρεις εύκολα αυτό που ψαχνεις.

Κοίτα για κανένα σετ, αν υπάρχει. Γυαλί δηλαδή και θήκη της ίδιας εταιρίας, μήπως και υπάρχει καλύτερη εφαρμογή και συνεργασία μεταξύ των δύο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Για δώσε ένα link για το γυαλί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα διλημμα

Ισως να μην ειναι το σωστο section αλλα ειμαι αναμεσα στο mate 10 pro και στο s8 plus

Τι πιστευετε?

Για την ακριβεια θα το παρω για δωρο

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ακριβώς αυτό που σου λέει ο φίλος πιο πάνω είναι το σωστό για αυτά τα δυο που θες. s8+ ένα τικ καλύτερο σε όλα αλλα ίσος χασεις μια ώρα οθόνη. Aν και το touchwiz είναι καλογραμμένο πλέον. Και μιας που αναφέρατε το s8+ που το είχα ξεχάσει. θα το προτείνω στον φίλο μου.

https://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-Mate-10-Pro,Samsung-Galaxy-S8/phones/10662,10312

Σε αυτό το video πάντως είναι derby https://www.youtube.com/watch?v=HJKh5kqQ3s0 και το s8+ έχει καλές και mate 10 pro εχει καλες. Στις νυχτερινές όμως το mate μου αρέσει καλύτερα δείχνει πιο ωραίο σκοτάδι και πιο ωραία αντίθεση στο φως. Ενώ στο s8+ δείχνει αρκετά υπερτονισμένο το φως και πολύ ανοιχτόχρωμο το σκοταδι. Bεβαια παίζουν πολλά πράγματα ρολο. Kαι πολύ σημαντικό είναι τα updates τις κάθε εταιρίας. Που μπορούν να κάνουν την κάμερα να πετάει η να ναυαγοί σαν τον τιτανικό. Είναι στο χέρι τους τι θα διαλέξουν για τους χρηστες.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε ένα link για το γυαλί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.bestprice.gr/cat/3145/screen-protectors.html?q=mate+10+pro+nillkin

 

[/color]

Ακριβώς αυτό που σου λέει ο φίλος πιο πάνω είναι το σωστό για αυτά τα δυο που θες. s8+ ένα τικ καλύτερο σε όλα αλλα ίσος χασεις μια ώρα οθόνη. Aν και το touchwiz είναι καλογραμμένο πλέον. Και μιας που αναφέρατε το s8+ που το είχα ξεχάσει. θα το προτείνω στον φίλο μου.

https://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-Mate-10-Pro,Samsung-Galaxy-S8/phones/10662,10312

Σε αυτό το video πάντως είναι derby https://www.youtube.com/watch?v=HJKh5kqQ3s0 και το s8+ έχει καλές και mate 10 pro εχει καλες. Στις νυχτερινές όμως το mate μου αρέσει καλύτερα δείχνει πιο ωραίο σκοτάδι και πιο ωραία αντίθεση στο φως. Ενώ στο s8+ δείχνει αρκετά υπερτονισμένο το φως και πολύ ανοιχτόχρωμο το σκοταδι. Bεβαια παίζουν πολλά πράγματα ρολο. Kαι πολύ σημαντικό είναι τα updates τις κάθε εταιρίας. Που μπορούν να κάνουν την κάμερα να πετάει η να ναυαγοί σαν τον τιτανικό. Είναι στο χέρι τους τι θα διαλέξουν για τους χρηστες.

Σ' αυτό το συγκριτικό πάντως, κατά κράτος επικρατεί το mate.

Στις ημερήσιες έχει φυσικότερα χρώματα (σε πολλές το s8 τείνει να κάνει μωβ τον ουρανό, ενώ σε άλλες του δείνει ένα αφύσικο βαθυ μπλέ).

Στις νυχτερινές γίνεται πανολεθρία κυριολεκτικά. Πολύ κακό dynamic range το s8, κατακαίει τα έντονα φώτα (σχεδόν εξαφανίζει ανθρώπους που περνούν μπροστά τους) και συνεχίζει να κάνει περίεργα πράγματα με τον ουρανό.

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι τα πράγματα με το s8, αλλά θα έλεγα οτι θέλει πολύ καλό ψάξιμο.

Αν πάντως αυτές είναι οι δυνατότητες του, τότε χαλαρά mate από μένα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/cat/3145/screen-protectors.html?q=mate+10+pro+nillkin

 

[/color]Σ' αυτό το συγκριτικό πάντως, κατά κράτος επικρατεί το mate.

Στις ημερήσιες έχει φυσικότερα χρώματα (σε πολλές το s8 τείνει να κάνει μωβ τον ουρανό, ενώ σε άλλες του δείνει ένα αφύσικο βαθυ μπλέ).

Στις νυχτερινές γίνεται πανολεθρία κυριολεκτικά. Πολύ κακό dynamic range το s8, κατακαίει τα έντονα φώτα (σχεδόν εξαφανίζει ανθρώπους που περνούν μπροστά τους) και συνεχίζει να κάνει περίεργα πράγματα με τον ουρανό.

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι τα πράγματα με το s8, αλλά θα έλεγα οτι θέλει πολύ καλό ψάξιμο.

Αν πάντως αυτές είναι οι δυνατότητες του, τότε χαλαρά mate από μένα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Το κατάστημα είναι Αττική? Μήπως βολεύει & πάω & το πάρω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/cat/3145/screen-protectors.html?q=mate+10+pro+nillkin

 

[/color]Σ' αυτό το συγκριτικό πάντως, κατά κράτος επικρατεί το mate.

Στις ημερήσιες έχει φυσικότερα χρώματα (σε πολλές το s8 τείνει να κάνει μωβ τον ουρανό, ενώ σε άλλες του δείνει ένα αφύσικο βαθυ μπλέ).

Στις νυχτερινές γίνεται πανολεθρία κυριολεκτικά. Πολύ κακό dynamic range το s8, κατακαίει τα έντονα φώτα (σχεδόν εξαφανίζει ανθρώπους που περνούν μπροστά τους) και συνεχίζει να κάνει περίεργα πράγματα με τον ουρανό.

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι τα πράγματα με το s8, αλλά θα έλεγα οτι θέλει πολύ καλό ψάξιμο.

Αν πάντως αυτές είναι οι δυνατότητες του, τότε χαλαρά mate από μένα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Το mate συνεχίζει να είναι ωραίο και αξιόπιστο. Την σειρά S τις samsung την ψιλοφοβάμαι γιατί είναι λίγο το πειραματόζωο του note. Καλο θα είναι και το s8+ αλλα τείνω περισσότερο προς το mate 10 pro. Eυχαριστω για την βοηθησας ηταν πολυτιμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει Android p beta για p20, p20 pro και mate 10 pro τον Σεπτέμβριο στην Ευρώπη!

Αντε να δούμε!!

 

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει Android p beta για p20, p20 pro και mate 10 pro τον Σεπτέμβριο στην Ευρώπη!

Αντε να δούμε!!

 

 

Mate the 10 pro be with you

 

αν την δωσει σε οποιον θελει επισημα δοκιμαστικα ,ειναι πολυ καλο νεο. Αν χρειαζεται να εχεις ξεκλειδωμενο bootloader κλπ τοτε δεν ενθουσιαζομαι.

 

edit: τωρα που διαβασα παλι xda ,μιλαει για public. αντε να δουμε....

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη σύγκριση mate 10 με s8, έχετε κατά νου ως ένα προσόν προς την κάμερα υπερ του s8 το ότι παίζει την ported gcam που κάνει παπάδες.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα διλημμα

Ισως να μην ειναι το σωστο section αλλα ειμαι αναμεσα στο mate 10 pro και στο s8 plus

Τι πιστευετε?

Για την ακριβεια θα το παρω για δωρο

Ευχαριστω εκ των προτερων

Έχοντας δουλέψει Samsung, Oneplus, Nexus, IPhone, LG, HTC, θα σου πρότεινα να δεις προσεκτικά το λειτουργικό της Huawei πριν αποφασίσεις την αγορά. Είναι η χειρότερη υλοποίηση που έχω δει με διαφορά. Μπερδεμένο, half baked, πεταμένα settings σε 2 διαφορετικά σημεία πολλές φορές, camera στο auto απαράδεκτη, κακή και φτηνή αντιγραφή του λειτουργικού από το ios, κλπ. Κάποια από αυτά είναι υποκειμενικά, αλλά ζήτησες γνώμες και παραθέτω την δική μου.
Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο Mate 10 Pro και το S8 το Mate ειναι καλυτερη αγορα διοτι καταρχην ερχεται με την OREO και με υποστηριξη TREBLE ενω το S8 ερχεται με NOUGAT και κανεις αναβαθμιση σε OREO και αυτο σημαινει ηδη μια major αναβαθμιση απο τις 2 που συνηθως παιρνουν, τωρα για καμερα το S8 εχει καλυτερη αλλα το Mate σου προσφερει native ασπρομαυρη φωτογραφια (αν σου χρειαζεται ειναι ενα + αν δεν προκειται ποτε να τραβηξεις ασπρομαυρη τοτε ειναι "αχρηστο") και βασικα η διαφορα τωρα σε φωτογραφια φαινεται οταν κανεις εκτυπωση σε μεγαλο μεγεθος, τωρα αν τα χρωματα ειναι λιγο πιο εντονα ή ατονα με λιγη επεξεργασια τα φερνεις εκει που θελεις. Το S8 τωρα εχει καλυτερη οθονη με μεγαλυτερη αναλυση αλλα προσοχη γιατι οσο ωραιο ειναι το edge τοσο μη πρακτικο και ενοχλητικο μπορει να γινει.

Επειδη κι εγω ειμουν αναμεσα σε αυτα τα δυο κατεληξα στο Mate λογο οτι ερχεται με OREO και TREBLE και εχει περισσοτερη μνημη RAM.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στο Mate 10 Pro και το S8 το Mate ειναι καλυτερη αγορα διοτι καταρχην ερχεται με την OREO και με υποστηριξη TREBLE ενω το S8 ερχεται με NOUGAT και κανεις αναβαθμιση σε OREO και αυτο σημαινει ηδη μια major αναβαθμιση απο τις 2 που συνηθως παιρνουν, τωρα για καμερα το S8 εχει καλυτερη αλλα το Mate σου προσφερει native ασπρομαυρη φωτογραφια (αν σου χρειαζεται ειναι ενα + αν δεν προκειται ποτε να τραβηξεις ασπρομαυρη τοτε ειναι "αχρηστο") και βασικα η διαφορα τωρα σε φωτογραφια φαινεται οταν κανεις εκτυπωση σε μεγαλο μεγεθος, τωρα αν τα χρωματα ειναι λιγο πιο εντονα ή ατονα με λιγη επεξεργασια τα φερνεις εκει που θελεις. Το S8 τωρα εχει καλυτερη οθονη με μεγαλυτερη αναλυση αλλα προσοχη γιατι οσο ωραιο ειναι το edge τοσο μη πρακτικο και ενοχλητικο μπορει να γινει.

Επειδη κι εγω ειμουν αναμεσα σε αυτα τα δυο κατεληξα στο Mate λογο οτι ερχεται με OREO και TREBLE και εχει περισσοτερη μνημη RAM.

Επίσης είναι δικαρτο με 128gb χώρο που είναι πάρα πολύ γρήγορος με read 870mb/s

Το ότι δεν έχει sd δεν είναι μείον.

Επίσης το Mate έχει πολύ καλύτερο ήχο και ir blaster.

Μπαταρία πολύ καλύτερη!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι δικαρτο με 128gb χώρο που είναι πάρα πολύ γρήγορος με read 870mb/s

Το ότι δεν έχει sd δεν είναι μείον.

Επίσης το Mate έχει πολύ καλύτερο ήχο και ir blaster.

Μπαταρία πολύ καλύτερη!

 

Mate the 10 pro be with you

 

Καλα η μπαταρια ειναι αυτονοητο δεν το αναφερουμε καν για τον αποθηκευτικο χωρο ειναι αναλογα τον χρηστη, εγω προσωπικα εβαλα ολες τις φωτογραφιες μου στο Google Photos (βεβαια τις πολυ σημαντικες τις εχω με την αρχικη ποιοτητα) και στην συσκευη αφησα μονο κατι wallappers ετσι και τα 64GB του S8 θα με καλυπταν αλλα για χρηστες που τα κρατανε ολα στην συσκευη η SD ειναι πολυ χρησιμη ειδικα σε περιπτωση που χαλασει το κινητο ετσι δεν χανουν τα δεδομενα τους αλλα απο την αλλη μια καρτα SD εχει περισσοτερες πιθανοτητες να χαλασει απ'οτι ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

.......

Το ότι δεν έχει sd δεν είναι μείον.

.........

 

Mate the 10 pro be with you

 

Καλημέρα.

Δυστυχώς, για πολλούς είναι όμως. Και για μένα, βέβαια.

Ήταν όμως τόσο πολλά τα άλλα συν, που έκαναν την επιλογή του για αγορά πολύ εύκολη υπόθεση.

Αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι θα ήθελα πολύ να παίρνει SD. Θα ήταν το ιδανικό.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα η μπαταρια ειναι αυτονοητο δεν το αναφερουμε καν για τον αποθηκευτικο χωρο ειναι αναλογα τον χρηστη, εγω προσωπικα εβαλα ολες τις φωτογραφιες μου στο Google Photos (βεβαια τις πολυ σημαντικες τις εχω με την αρχικη ποιοτητα) και στην συσκευη αφησα μονο κατι wallappers ετσι και τα 64GB του S8 θα με καλυπταν αλλα για χρηστες που τα κρατανε ολα στην συσκευη η SD ειναι πολυ χρησιμη ειδικα σε περιπτωση που χαλασει το κινητο ετσι δεν χανουν τα δεδομενα τους αλλα απο την αλλη μια καρτα SD εχει περισσοτερες πιθανοτητες να χαλασει απ'οτι ο εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος.
Επέτρεψε μου να διαφωνισω σε ένα σημείο.

Μια καλή, επώνυμη SD, είναι πολύ πιο ασφαλής ως αποθηκευτικό μέσο από την εσωτερική μνήμη.

Έχω καρτουλες sd χρόνια τώρα που δουλεύουν άψογα και είναι ταχύτατες. Αν πας βέβαια να αγορασεις την 128αρα με τα 20 ευρώ, ε τότε εννοείται οτι πας γυρεύοντας για περιπέτειες.

Αντίθετα μια πολύπλοκη συσκευή όπως το κινητό, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες και λόγους για να σου μπρικαρει και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

Λόγω απλότητας της και μόνο, πάντα θεωρουσα την SD σαν πολύ πιο ασφαλές αποθηκευτικό μέσο. Αλλά θα πρέπει αν τα σκασεις.

Να δώσεις ενα σωρό λ7 για το κινητό σου και να τσιγκουνευτεις τα 30-40 ευρώ για την μνήμη που θα έχεις τα δεδομένα σου!

Η απόλυτη βλακεία για μένα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Fanatikos και εγώ ήμουν πάντα υπέρ της sd. Έχω πολύ καλή 128αρα samsung που είναι στο συρτάρι τώρα.

Απλα όσο καλή και αν είναι, είναι αργή σε ταχύτητα.

Πλέον άμα υποστιριζει usb 3.0 η συσκευή και έχεις και 128gb χώρο και σε συνδιασμο με κάποιο cloud είσαι υπερκαλλυμενος!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επέτρεψε μου να διαφωνισω σε ένα σημείο.

Μια καλή, επώνυμη SD, είναι πολύ πιο ασφαλής ως αποθηκευτικό μέσο από την εσωτερική μνήμη.

Έχω καρτουλες sd χρόνια τώρα που δουλεύουν άψογα και είναι ταχύτατες. Αν πας βέβαια να αγορασεις την 128αρα με τα 20 ευρώ, ε τότε εννοείται οτι πας γυρεύοντας για περιπέτειες.

Αντίθετα μια πολύπλοκη συσκευή όπως το κινητό, έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες και λόγους για να σου μπρικαρει και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα.

Λόγω απλότητας της και μόνο, πάντα θεωρουσα την SD σαν πολύ πιο ασφαλές αποθηκευτικό μέσο. Αλλά θα πρέπει αν τα σκασεις.

Να δώσεις ενα σωρό λ7 για το κινητό σου και να τσιγκουνευτεις τα 30-40 ευρώ για την μνήμη που θα έχεις τα δεδομένα σου!

Η απόλυτη βλακεία για μένα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Μια καρτα SD οσο ακριβη και να ειναι ειναι κατωτερης ποιοτητας απο εναν SSD οποτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες να χαλασει.

Τωρα για την απλοτητα ειναι στον καθενα, εσυ βολευεσαι με την SD οποτε κοιτας η συσκευη να δεχεται SD εγω οπως ανεφερα δεν μου χρειαζεται και θα προτιμουσα να δωσω αυτα τα 40-50 ευρω που θα εδεινα για καρτα SD σε ενα προγραμμα περισσοτερου cloud storage και να εχω προσβαση στα αρχεια μου οποιαδηποτε στιγμη και απο οποιαδηποτε συσκευη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα Χρόνια πολλά για τις ημέρες! Τις τελευταίες τρεις ημέρες έπεσε στα χέρια μου ένα κινητό ενός φίλου μου το honor 10 με 4gb ram και ίδιο επεξεργαστή με μας τον kirin 970 . Μου το έδωσε να του το ρυθμίσω και εγώ δεν έχασα την ευκαιρία και έκανα ένα μικρό Τεστ στις κάμερες. Και διαπίστωσα με μεγάλη έκπληξη ότι οι κάμερες είναι σχεδόν ίδιες σε καλό φωτισμό ενώ το σκοτάδι δεν τις δοκίμασα ακόμα. Μάλιστα σε κάποια σημεία στο clearly είναι και ελαφρώς καλύτερο το Honor 10 ,είναι ποτέ δυνατόν η φταίει η συσκευή μου;;;; Μπορεί να μην γράφει LEICA επάνω στους φακούς αλλά πιστεύω ότι είναι ίδια φωτογραφική μηχανή. Το μόνο που παρατήρησα στις ρυθμίσεις είναι ότι δεν έχει σταθεροποίηση.
Link to comment
Share on other sites

kostas1966 απο ταχυτητα και αποκριση σε σχεση με το δικο μας πως το βλεπεις? Ειναι στα ιδια επιπεδα? Λογικα στις καμερες θα δεις διαφορα το βραδυ.. Την ημερα πιστευω ολα σχεδον που θεωρουνται ναυαρχιδες, ειναι σχεδον στην ιδια ποιοτητα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα Χρόνια πολλά για τις ημέρες! Τις τελευταίες τρεις ημέρες έπεσε στα χέρια μου ένα κινητό ενός φίλου μου το honor 10 με 4gb ram και ίδιο επεξεργαστή με μας τον kirin 970 . Μου το έδωσε να του το ρυθμίσω και εγώ δεν έχασα την ευκαιρία και έκανα ένα μικρό Τεστ στις κάμερες. Και διαπίστωσα με μεγάλη έκπληξη ότι οι κάμερες είναι σχεδόν ίδιες σε καλό φωτισμό ενώ το σκοτάδι δεν τις δοκίμασα ακόμα. Μάλιστα σε κάποια σημεία στο clearly είναι και ελαφρώς καλύτερο το Honor 10 ,είναι ποτέ δυνατόν η φταίει η συσκευή μου;;;; Μπορεί να μην γράφει LEICA επάνω στους φακούς αλλά πιστεύω ότι είναι ίδια φωτογραφική μηχανή. Το μόνο που παρατήρησα στις ρυθμίσεις είναι ότι δεν έχει σταθεροποίηση.
To honor 10 έρχεται με 8.1 έκδοση android . Έχει άλλη εφαρμογή κάμερας . Θα την πάρουμε κ μεις . Θα φτιάξει κ σε μας λίγο ακόμα η κάμερα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η υπογραφή "Leica" δεν μου λέει τίποτα απολύτως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kostas1966 απο ταχυτητα και αποκριση σε σχεση με το δικο μας πως το βλεπεις? Ειναι στα ιδια επιπεδα? Λογικα στις καμερες θα δεις διαφορα το βραδυ.. Την ημερα πιστευω ολα σχεδον που θεωρουνται ναυαρχιδες, ειναι σχεδον στην ιδια ποιοτητα..

Αυτή τη στιγμή υπάρχει μεγάλη διαφορά διότι το Mate 10 pro το έχω 6 μήνες γεμάτους ενώ εκείνο είναι στην αρχή , με συνέπεια στο δικό μου όλες οι εφαρμογές να ανοίγουν ακαριαία. Γενικά όμως το τηλέφωνό μας είναι σαφώς καλύτερο σε ποιότητα κατασκευής και υλικών, το UI είναι ακριβώς το ίδιο με το δικό μας, γενικά το τηλεφωνάκι για τα 360 ευρώ που κοστίζει αυτή τη στιγμή είναι πάρα πολύ καλό. Θα δοκιμάσω και τις κάμερες του σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και τότε πάλι θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To honor 10 έρχεται με 8.1 έκδοση android . Έχει άλλη εφαρμογή κάμερας . Θα την πάρουμε κ μεις . Θα φτιάξει κ σε μας λίγο ακόμα η κάμερα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Από το στόμα σου και στης Huawei το αυτί!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά η υπογραφή "Leica" δεν μου λέει τίποτα απολύτως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς αυτό!! Συμφωνώ απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εσεις που ασχολειστε πολυ με φωτογραφιες υπαρχει στο APKmirror η εκδοση της εφαρμογης της καμερας απο την 8.1 , δοκιμασατε να την περασετε μηπως εχει ολα τα καλουδια που περιμενετε με την 8.1;

https://www.apkmirror.com/apk/huawei/huawei-camera/huawei-camera-8-1-0-300-release/huawei-camera-8-1-0-300-android-apk-download/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εσεις που ασχολειστε πολυ με φωτογραφιες υπαρχει στο APKmirror η εκδοση της εφαρμογης της καμερας απο την 8.1 , δοκιμασατε να την περασετε μηπως εχει ολα τα καλουδια που περιμενετε με την 8.1;

https://www.apkmirror.com/apk/huawei/huawei-camera/huawei-camera-8-1-0-300-release/huawei-camera-8-1-0-300-android-apk-download/

Και αν την πατήσουμε; Κλαιμε;

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...