Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά πάντως ούτε μπαταρία έχω δει διαφορά (με το face unlock ενεργοποιημένο πάντα συν την glass screen ) και το δακτυλικο αποτύπωμα κορυφαίο. Ποτέ δεν έχει λαθεψει! ! Μα ΠΟΤΕ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα μελλοντικος σε λίγο καιρό κάτοχος της συσκευής ερχόμενος απο s8 plus θα ήθελα να ρωτησω αν του έλειψε κανέναν κάτι που είχε κ τις δυο συσκευές.... απο αρκετό ψάξιμο κ απο φίλο που το έχει κ ειπε τα καλύτερα βλεπω ότι υπερτερεί σε πολλά πράγματα... συγγνώμη αν γίνομαι γραφικός σιγουρα θα εχει συζητηθεί ξανά κ ξανά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα μελλοντικος σε λίγο καιρό κάτοχος της συσκευής ερχόμενος απο s8 plus θα ήθελα να ρωτησω αν του έλειψε κανέναν κάτι που είχε κ τις δυο συσκευές.... απο αρκετό ψάξιμο κ απο φίλο που το έχει κ ειπε τα καλύτερα βλεπω ότι υπερτερεί σε πολλά πράγματα... συγγνώμη αν γίνομαι γραφικός σιγουρα θα εχει συζητηθεί ξανά κ ξανά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα το απλό S8. Μου έλειψε η οθοναρα του, το design και το premiumness που βγάζει η κατασκευή του καθώς και η κάμερα του θεωρώ πως ήταν ένα κλικ καλύτερη (αν εξαιρέσεις τα bokeh και μερικά fearures κλπ που τα έχει το ματε και το S8 οχι).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα μελλοντικος σε λίγο καιρό κάτοχος της συσκευής ερχόμενος απο s8 plus θα ήθελα να ρωτησω αν του έλειψε κανέναν κάτι που είχε κ τις δυο συσκευές.... απο αρκετό ψάξιμο κ απο φίλο που το έχει κ ειπε τα καλύτερα βλεπω ότι υπερτερεί σε πολλά πράγματα... συγγνώμη αν γίνομαι γραφικός σιγουρα θα εχει συζητηθεί ξανά κ ξανά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σίγουρο είναι ότι θα έχεις πολύ καλύτερη μπαταρία και πολύ καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα. Ισοπαλία στην κάμερα σε άλλα κερδίζει το Samsung και σε αλλα το Huawei, και θα είσαι ένα κλικ κάτω στην οθόνη. Αυτό που δεν θα σου λείψει ποτέ όμως είναι το σήμα του κινητού. Μακράν καλύτερο του Samsung , με πολύ πιο υψηλό SAR όμως το οποίο αυτό λύνεται με hands-free ή bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι θα έχεις πολύ καλύτερη μπαταρία και πολύ καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα. Ισοπαλία στην κάμερα σε άλλα κερδίζει το Samsung και σε αλλα το Huawei, και θα είσαι ένα κλικ κάτω στην οθόνη. Αυτό που δεν θα σου λείψει ποτέ όμως είναι το σήμα του κινητού. Μακράν καλύτερο του Samsung , με πολύ πιο υψηλό SAR όμως το οποίο αυτό λύνεται με hands-free ή bluetooth.

Μετά από εκτεταμένο έλεγχο, μπορώ να πω ότι στη λήψη σήματος, από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, είναι μακράν καλύτερο το Huawei.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι θα έχεις πολύ καλύτερη μπαταρία και πολύ καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα. Ισοπαλία στην κάμερα σε άλλα κερδίζει το Samsung και σε αλλα το Huawei, και θα είσαι ένα κλικ κάτω στην οθόνη. Αυτό που δεν θα σου λείψει ποτέ όμως είναι το σήμα του κινητού. Μακράν καλύτερο του Samsung , με πολύ πιο υψηλό SAR όμως το οποίο αυτό λύνεται με hands-free ή bluetooth.
Κώστα μήπως εννοείς μακράν καλύτερο το Mate 10 pro? Για το σήμα λέω.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση.... με έχει κουράσει η samsung κ το λειτουργικό της κ χωρίς ουσιώδης update(π. χ 8.1 κ λειτοργιες του s9) .... δεν με πειράζει για οθόνη αλλα μαρεσουν τα πολλα mod που βάζει η huawei... σημαντικό κ η μπαταρία όπως κ τα 6gb.... πηγα το ειδα κ κωτσο κ δεν χανει. καθόλου σε εμφάνιση... όμορφο κ premium εμφάνιση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι Νίκο. Προχώρα άφοβα. Μην μασας και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι Νίκο. Προχώρα άφοβα. Μην μασας και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

 

Mate the 10 pro be with you

φιλε τρελάθηκα να βλέπω βιντεακια χαχα.....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μήπως εννοείς μακράν καλύτερο το Mate 10 pro? Για το σήμα λέω.

 

Mate the 10 pro be with you

Αυτό ακριβώς έγραψα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έγραψα!
Μακράν καλύτερο του samsung έγραψες και το κατάλαβα αλλιώς.

Απο του samsung θα εννοούσες :). Όπως και να χει δίκιο έχεις.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως γίνεται να μην μου γράφει κρυφό περιεχόμενο στις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδώματος;

ΣΤο κινητό έχω δακτυλικο και face unlock.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και ειδοποιήσεις - Διαχείριση ειδοποιήσεων και πάνω δεξιά στις τελίτσες ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση.... με έχει κουράσει η samsung κ το λειτουργικό της κ χωρίς ουσιώδης update(π. χ 8.1 κ λειτοργιες του s9) .... δεν με πειράζει για οθόνη αλλα μαρεσουν τα πολλα mod που βάζει η huawei... σημαντικό κ η μπαταρία όπως κ τα 6gb.... πηγα το ειδα κ κωτσο κ δεν χανει. καθόλου σε εμφάνιση... όμορφο κ premium εμφάνιση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε θεμα καμερας το Galaxy ειναι ανωτερο ...γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό χρησιμοποιήτε την μαμά εφαρμογή ή κάποια άλλη;
Today weather φίλε μου. Μακράν το καλύτερο.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Today weather φίλε μου. Μακράν το καλύτερο.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Και εγώ την έχω και μάλιστα αγορασμένη. Το αφήνεις στην προεπιλογή καιρού ή σε κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έχω και μάλιστα αγορασμένη. Το αφήνεις στην προεπιλογή καιρού ή σε κάποια άλλη;
Πηγη δεδομένων εννοείς? Στο today weather το έχω

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το απλό S8. Μου έλειψε η οθοναρα του, το design και το premiumness που βγάζει η κατασκευή του καθώς και η κάμερα του θεωρώ πως ήταν ένα κλικ καλύτερη (αν εξαιρέσεις τα bokeh και μερικά fearures κλπ που τα έχει το ματε και το S8 οχι).

 

Και εγώ το απλό s8..εξαιρετικά τηλέφωνα και τα 2.. Αλλά είναι τόσο μεγάλη η διαφορά σε μπαταρία που δεν το συζητώ..

Υπέροχη οθόνη το s8 αλλά το 5.8 είναι ψέμα.. Νιώθω ότι έχω διπλάσια οθόνη με το mate..

Η κάμερα του s8 είναι ανώτερη μόνο στο αυτόματο.. Αν παίξεις με το mate μπορείς να βγάλεις καλύτερες φώτο..

Σε ηχo με ακουστικά ειδικά ασύρματα είναι πολύ πιο δυνατό το s8 ( όχι τόσο ανώτερο σε ποιότητα όμως.ειδικά αν έχεις ακουστικά με aptx hd.)

Σήμα GPS κτλ είναι εξαιρετικά και τα 2..

Λογισμικο και τα 2 δεν είναι stock αλλά παλεύονται..

Γενικά από s8 πεθυμησα τις ειδοποιήσεις με χρώμα περιφερικά (πχ viber) και ίσως την λίγο καλύτερη gaming απόδοση..

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερώτησή.. Ποιος ο ιδανικος τροπος φορτισματος της μπαταριας για να κρατησει το κατα δυναμη περισσότερο; ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερώτησή.. Ποιος ο ιδανικος τροπος φορτισματος της μπαταριας για να κρατησει το κατα δυναμη περισσότερο; ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην ξεπατώνεις την μπαταρία χωρίς λόγο αν σου βγαζει μέχρι να πας σπίτι βάλτο αν δεν το χρειάζεσαι να φορτίζει. Εγώ το βράδυ είμαι κάπου 30με 50 % και το βάζω να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεπατώνεις την μπαταρία χωρίς λόγο αν σου βγαζει μέχρι να πας σπίτι βάλτο αν δεν το χρειάζεσαι να φορτίζει. Εγώ το βράδυ είμαι κάπου 30με 50 % και το βάζω να φορτίσει.
Υπαρχει προβλημα αν το αφηνω μετα το 100% στη μπριζα; επισης μηπως να μην το αφηνω να φτάνει στο 100 και να το βαζω απο 40 μεχρι 90;

Το βραδύ οταν γυρίζω εχει κοντα στα 40% μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...