Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε το έχουμε κουράσει υπερβολικά το θέμα.

Όπως βάζεις εσύ λινκ και παραθέτεις απόψεις, θα δεχτείς και την κριτική τους από τον άλλο.

Στην προκειμένη εσύ είσαι που δεν δέχεσαι αντίρρηση σ" αυτά που γράφει ο τύπος και επιμένεις ότι θα πρέπει να τα δεχτούμε as is.

Επειδή όμως οι απόψεις είναι σαν τους κωλ..... (όλοι έχουν από μια), έτσι και εγώ έχω μία, η οποία πως να το κάνουμε δηλαδή έρχεται σε αντίθεση με την δική σου (αλλά και του τύπου). Κράτα λοιπόν την δική σου και άσε και εγώ να έχω την δική μου, αντίθετη στην προκειμένη.

Δεν είμαι υποχρεωμένος να συμφωνήσω και είναι δικαίωμά μου να γράψω την αντίθετη γνώμη μου.

 

Και δεν καταλαβαίνω και την αρχική σου "επίθεση" σε ότι έγραψα για τον τύπο και το άρθρο του.

 

Άστο όμως καλύτερα, απάντησε ότι θα απαντήσεις, γιατί προφανώς θέλεις να έχεις τον τελευταίο λόγο και τέρμα. Δεν επανέρχομαι στο θέμα.

 

Τα γραπτά υπάρχουν και όποιος τα διαβάσει σχηματίζει και την γνώμη του.

 

Over n' out!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

 

Μάλλον έχεις χάσει τη μπάλα. Επειδή ακριβώς τα γραπτά μένουν, όλοι όσοι μας έχουν διαβάσει, έχουν βγάλει πόρισμα. Διάβασε λοιπόν λίγο προσεκτικά και αν βρεις κάπου να προσπαθώ να σε πείσω εγώ για την άποψή μου ή για την άποψη του τύπου, πάω πάσο. Αντιθέτως κατευθείαν εσύ με προσβλητικό τρόπο προσπάθησες να ακυρώσεις το review και εμμέσως εμένα που το παρέθεσα. Όπως προσβλητικός και ειρωνικός ήταν και ο τρόπος σου στη συνέχεια. Εφόσον θέλεις να απαντάς λοιπόν έτσι, μάθε και να δέχεσαι παρόμοιες απαντήσεις, παρότι θεωρώ ότι συνεχίζω να είμαι πιο "κόσμιος". Αυτά τα ολίγα επι προσωπικού. Ο καθένας έχει την άποψή του και μπορεί να μένει με αυτήν, αρκεί να μην προσβάλει με τον τρόπο του κάποιον. Τέλος το off topic.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Τέλη Ιουνίου για το gpu turbo update η σειρά Mate 10.

Λογικά σε μας τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου.

 

https://www.gizchina.com/2018/06/13/gpu-turbo-schedule-released-mate-10-will-be-the-first/

 

Mate the 10 pro be with you

Γι'αυτό είχα πει προχτές ότι τελευταία μας προσέχουν λίγο παραπάνω . Άντε να δούμε τι αναβάθμιση θα έχει στο κινητό το turbo intercooler

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους με ενδιαφέρει η αγορά του mate προέρχομαι απο s8 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από την κάμερα καθόλου από την αυτονομία.. έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου κάνει μια σύγκριση ; επίσης πρίν κοιτάξω για μτχ σε άλλα φόρουμ αν ενδιαφέρετε κανείς να το δώσει ας μου στείλει προτιμώ να το πάρω από συμφορουμήτη
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους με ενδιαφέρει η αγορά του mate προέρχομαι απο s8 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από την κάμερα καθόλου από την αυτονομία.. έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου κάνει μια σύγκριση ; επίσης πρίν κοιτάξω για μτχ σε άλλα φόρουμ αν ενδιαφέρετε κανείς να το δώσει ας μου στείλει προτιμώ να το πάρω από συμφορουμήτη

Το ίδιο και εγώ. Από s8 σε mate καθαρά και μόνο για την αυτονομία. Σίγουρα είναι σε καλύτερη μοίρα από το S8. Σε φωτογραφίες περίπου τα ίδια. Νομίζω ότι το S8 έχει πιο ζωντανές φωτογραφίες αλλά το huawei έχει καλύτερα camera modes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους με ενδιαφέρει η αγορά του mate προέρχομαι απο s8 και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από την κάμερα καθόλου από την αυτονομία.. έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου κάνει μια σύγκριση ; επίσης πρίν κοιτάξω για μτχ σε άλλα φόρουμ αν ενδιαφέρετε κανείς να το δώσει ας μου στείλει προτιμώ να το πάρω από συμφορουμήτη

 

Φίλε σου έχω στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

Τι θήκη φοράτε; Προσπαθώ να βρω μια καλή!
Πώς ορίζεις το καλή;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς ορίζεις το καλή;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

 

Να είναι στιβαρή, χωρίς χροντροκοψηματα και όσο το δυνατόν για όμορφη. Θα προτιμούσα να δημιουργεί καλή αφή χωρίς να γλιστράει και να μην εμποδίζει το τζαμπακι. Όχι πιο χοντρή από την μαμά θήκη. Απλά προσωπικά δε μου αρέσει η μαμά θήκη που έχει ένα τεράστιο τετράγωνο από πίσω κενό

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Και 960fps slow Motion το Mate 10 pro στα μέσα Ιουλίου που θα λάβει Android 8.1.

Ενς μεγάλο μπράβο στην Huawei.

 

https://www.gizmochina.com/2018/06/13/huawei-announces-devices-getting-gpu-turbo-mate-10-to-get-960fps-slow-motion-too/

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να είναι στιβαρή, χωρίς χροντροκοψηματα και όσο το δυνατόν για όμορφη. Θα προτιμούσα να δημιουργεί καλή αφή χωρίς να γλιστράει και να μην εμποδίζει το τζαμπακι. Όχι πιο χοντρή από την μαμά θήκη. Απλά προσωπικά δε μου αρέσει η μαμά θήκη που έχει ένα τεράστιο τετράγωνο από πίσω κενό

 

Σήμερα παρέλαβα τη nilkin nature διάφανη, και εμένα με χάλαγε το τετράγωνο της μαμά θήκης πισω αλλά επειδή μου αρέσουν οι διαφανες επέλεξα αυτήν

Είναι παρόμοια με τη μαμα πιο λεπτή πιο ποιοτική καθετε πολύ καλά και έχει και στα πλαινα δύο λωρίδες ματ για να μη γλυστραει το χέρι, είναι στο ίδιο επίπεδο με την οθόνη ομως, δε σηκώνει δλδ λιγο πιο πάνω περιμετρικα και σε περίπτωση πτώσης η αν το γυρνάς ανάποδα σε επιφάνειες με προβληματίζει λίγο.

Περιμένω κ το τζαμακι της nilkin να έρθει οπότε με αυτό δε θα παίζει θέμα πιστεύω.

 

Αν θες πλαστική μαύρη λεπτή κ στιβαρή πολύ καλή είναι η msvii

 

Σούπερ σε προστασία κ εφαρμογή είναι η spigen rugged armor αλλά δίνει όγκο και εμένα προσωπικά δε με βολεύει πολύ στο πιάσιμο , ίσως κάποιος άλλος να μην έχει θέμα

 

Από τις 3 παραπάνω οι 2 πρώτες σίγουρα δε θα εμποδίζουν κάποιο tempered glass , ίσως η spigen το κάνει , αλλά έχω δει από άλλα παιδιά που λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα , πιθανόν να παίζει ρόλο κ το εκάστοτε τζαμακι.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Να είναι στιβαρή, χωρίς χροντροκοψηματα και όσο το δυνατόν για όμορφη. Θα προτιμούσα να δημιουργεί καλή αφή χωρίς να γλιστράει και να μην εμποδίζει το τζαμπακι. Όχι πιο χοντρή από την μαμά θήκη. Απλά προσωπικά δε μου αρέσει η μαμά θήκη που έχει ένα τεράστιο τετράγωνο από πίσω κενό
Spigen.

 

https://www.skroutz.gr/s/13635430/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Huawei-Mate-10-Pro.html

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα διαβάζω! Τέλεια!

(Ελπίζω μόνον μην τα πετάξει ετσι χημα μέσα η hua και μετά θα είναι και αυτά σκουπίδια, όπως τόσα άλλα που έχει πετάξει μέσα και δεν δουλεύουν)!! ;)

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει πολλές σελίδες του φόρουμ, καθώς και φόρουμ του εξωτερικού. Με ενδιαφέρει να αγοράσω το κινητό αλλά σκαλωνω σε 2 προβλήματα :

 

1) Το βίντεο σε 1080p 60fps έχει τόσο κακό stabilization και focus όπως φαίνεται στα samples στο YouTube; Έχει δοθεί ή περιμένουμε κάποιο update για αυτό; Κρίμα τόσο καλή κάμερα να την υποβαθμίζει το software

 

2) Το πρόβλημα με τα χαμένα notifications στη lockscreen λύνεται οριστικά με κάποια ρύθμιση; Κάπου διάβασα για την επιλογή magazine view

 

Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοσημείωτο πρόβλημα μετά και τα τελευταία updates; Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εχει καποιος θεμα με το voice assistant; δε μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου. ειδα οτι υπαρχει ενα θεμα και λενε να περιμενουμε ενημερωση ειτε του google app ειτε απ την Huawei. εκανα μια μικρη αναζητηση στο θεμα και δε βρηκα κατι, συγγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα. να αναφερω οτι το τηλεφωνο δεν ειναι ελληνικο και βρισκομαι στο εξωτερικο, και χρησιμοποιουσα το google assistant στα αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία επισήμανση να κάνω. Με την 142 το Bluetooth συνδέεται αστραπιαία. Με τις παλαιότερες εκδόσεις έπρεπε να ανοίγω τα Bluetooth στην συσκευή & μετά το ακουστικό αν το έκανα ανάποδα δεν συνδεόταν. Τώρα όπως & να έχει συνδέεται.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εχει καποιος θεμα με το voice assistant; δε μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου. ειδα οτι υπαρχει ενα θεμα και λενε να περιμενουμε ενημερωση ειτε του google app ειτε απ την Huawei. εκανα μια μικρη αναζητηση στο θεμα και δε βρηκα κατι, συγγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα. να αναφερω οτι το τηλεφωνο δεν ειναι ελληνικο και βρισκομαι στο εξωτερικο, και χρησιμοποιουσα το google assistant στα αγγλικα
Ισχύει ότι έχει θέμα... Μέχρι πριν ενάμιση μήνα περίπου λειτουργούσε άψογα και μετά από ένα update τέλος... Από τότε περιμένουμε να διορθωθεί...
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά λίγα μηνύματα πριν. Έχει γραφτεί πολύ πράμα σχετικά.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

απο θηκη χρησιμοποιω την αυθεντικη δερματινη της Huawei, πρωτον ακριβως επειδη ηθελα κατι και ομορφο-στυλατο και δευτερον διοτι ηταν σε σετ μαζι με την μαγνητικη βαση αυτοκινητου. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, δεν γλιστραει καθολου, το αγκαλιαζει πολυ καλα, και ειναι αυτη εδω: https://www.skroutz.gr/s/13504433/Huawei-Mate-10-Pro-Car-Kit-CF80-Brown.html
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει πολλές σελίδες του φόρουμ, καθώς και φόρουμ του εξωτερικού. Με ενδιαφέρει να αγοράσω το κινητό αλλά σκαλωνω σε 2 προβλήματα :

 

1) Το βίντεο σε 1080p 60fps έχει τόσο κακό stabilization και focus όπως φαίνεται στα samples στο YouTube; Έχει δοθεί ή περιμένουμε κάποιο update για αυτό; Κρίμα τόσο καλή κάμερα να την υποβαθμίζει το software

 

2) Το πρόβλημα με τα χαμένα notifications στη lockscreen λύνεται οριστικά με κάποια ρύθμιση; Κάπου διάβασα για την επιλογή magazine view

 

Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοσημείωτο πρόβλημα μετά και τα τελευταία updates; Ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε μου η σταθεροποίηση στο βίντεο δεν ισχύει για τα 4K και τα 60 frames per second στα 1080p. Σε όλα τα υπόλοιπα mode έχει κανονικά σταθεροποίηση και είναι και πολύ καλή. Δηλαδή στο Full HD στα 30 frames per second δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Τα notifications φεύγουν από τη lockscreen όταν την ανοίξεις. Παρόλα αυτά υπάρχουν οι ενδείξεις αριθμημένες επάνω στα εικονίδια των εφαρμογών όταν ανοίξεις στην αρχική σελίδα. Οπότε δεν χάνεις καμία ειδοποίηση. Τώρα εάν εσύ θέλεις να μη φεύγουν καθόλου από τη lockscreen δεν ξέρω αυτό εάν γίνεται με κάποια ρύθμιση ή με κάποιο application.

Εγώ πάντως έχω το κινητό 4 μήνες ακριβώς έχει κορυφαίο δακτυλικό αποτύπωμα την κορυφαία μπαταρία στις ναυαρχίδες κορυφαία ποιότητα κατασκευής μία από τις δέκα καλύτερες κάμερες που κυκλοφορούν και δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά. Στην τιμή που είναι τώρα θεωρώ ότι είναι value for money.

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω ότι αν η εταιρεία το υποστηρίξει όπως του αξίζει και με τα καλούδια που βλέπουμε ότι θα προσθέσει και δεν αρχίσει να γίνεται χειρότερο με κάθε update, τότε δεν υπάρχει λόγος για κάποιον που θέλει ένα μαζεμένο κινητό πάρα πολύ καλό σε όλους τους τομείς και εξαιρετικό σε κάποιους, να το αλλάξει. Ειδικά αν κρίνω από την τάση της αγοράς με πανάσχημα νοτς και καθόλου περιθώρια. Δεν λέω, ωραία τα μπεζελ-λες αλλά να μπορούμε να το κρατάμε κιόλας.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...