Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. Το πηρα 500€ απο το mediamarkt εδω στην Γερμανια που μενω στα τελη φλεβαρη και τη spigen θηκη 12€. Οι φωτογραφιες ειναι φοβερες. Πρωτη φορα βλεπω τοσο υπεροχες φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο. Η μπαταρια ειναι αρκετη για ολη μερα, και η ποιοτητα του απλα δεν υπαρχει. Πρωτη φορα με huawei (μεχρι τωρα παντα ειχα samsung) και μαλλον θα συνεχισω και στο μελλον. Αν βγει και το 8.1 patch που θα βελτιωσει και αλλο το AI θα ειναι σουπερ..
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κομμάτι είχε πρόβλημα ή γενικά σαν κάμερα έχει πρόβλημα με το focus.

Δεν ξέρω, εμένα πάντως το emui μου αρέσει. Το έχω συνηθίσει μιας και είμαι με hua από το Ρ8 και ακόμη και το μαμά launcher τον βρίσκω μια χαρά.Αυτήν έχεις πάρει?

https://www.spigen.com/products/huawei-mate-10-pro-case-rugged-armor

 

Είναι όμορφη και πρέπει να κάνει και δουλειά. Την βλέπω αρκετά "ζωρικη".

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Η συγκεκριμένη συσκευή είχε θέμα, άρχισα και εγώ να συνηθίζω το emui σιγά σιγά, είχα το mate 9 2 μήνες πέρσι και 3 φορές φέτος το mate 10 pro, επίσης launcher χρησιμοποιώ πάντα τον στοκ σε όλες τις συσκευές μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή είχε θέμα, άρχισα και εγώ να συνηθίζω το emui σιγά σιγά, είχα το mate 9 2 μήνες πέρσι και 3 φορές φέτος το mate 10 pro, επίσης launcher χρησιμοποιώ πάντα τον στοκ σε όλες τις συσκευές μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει ατυχία, συμβαίνουν αυτά.

Μαζί σου και εγώ για τους launchers. Και εγώ πάντα προτιμώ τους stock. Με τους τρίτους πάντα πέφτω πάνω σε ασυμβατότητες (ειδικά με τα widget) και μετά αρχίζω και ψάχνω και γι' αυτά από τρίτους και εκεί κάπου ξεκινάνε και τα προβλήματα με κακή συνεργασία των εφαρμογών, καταναλώσεις και τρέχα γύρευε που θα σταματήσει η μπάλα.

 

Μόλις παρέλαβα το mate 10 Pro. Απίστευτο μιλάμε εντάξει. Θέλω όμως Tempered glass ποιο προτείνετε?

 

Παιδιά και εμένα με ενδιαφέρει για tempered glass. Έχει βάλει κανένας και ποιο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ατυχία, συμβαίνουν αυτά.

Μαζί σου και εγώ για τους launchers. Και εγώ πάντα προτιμώ τους stock. Με τους τρίτους πάντα πέφτω πάνω σε ασυμβατότητες (ειδικά με τα widget) και μετά αρχίζω και ψάχνω και γι' αυτά από τρίτους και εκεί κάπου ξεκινάνε και τα προβλήματα με κακή συνεργασία των εφαρμογών, καταναλώσεις και τρέχα γύρευε που θα σταματήσει η μπάλα.

 

 

 

Παιδιά και εμένα με ενδιαφέρει για tempered glass. Έχει βάλει κανένας και ποιο?

Κλασική αξία nilkin παιδιά.Και θήκες spigen και ringle fusion.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ατυχία, συμβαίνουν αυτά.

Μαζί σου και εγώ για τους launchers. Και εγώ πάντα προτιμώ τους stock. Με τους τρίτους πάντα πέφτω πάνω σε ασυμβατότητες (ειδικά με τα widget) και μετά αρχίζω και ψάχνω και γι' αυτά από τρίτους και εκεί κάπου ξεκινάνε και τα προβλήματα με κακή συνεργασία των εφαρμογών, καταναλώσεις και τρέχα γύρευε που θα σταματήσει η μπάλα.

 

 

 

Παιδιά και εμένα με ενδιαφέρει για tempered glass. Έχει βάλει κανένας και ποιο?

Έβαλα ένα από το eshop έχει κάτσει σχετικά καλά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τα προβλήματα με το ACR

 

Ιδού η λύση

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές και ειδοποιήσεις-Εφαρμογές-Ρυθμίσεις(κάτω)-Ειδική πρόσβαση-Παράβλεψη βελτιστοποιήσεων

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα από το eshop έχει κάτσει σχετικά καλά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιωργο πιανει ολη την οθονη χωρις τα bezels εννοειται?

Ανεβασε μια φωτο αμα δεν σου κανει κοπος και το λινκ πιο γυαλι ειναι. :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Oταν με παιρνουν τηλεφωνο και παω να το σηκωσω συνηθως απο αριστερα ειναι το κοκκινο συμβολο για την απορριψη στη μεση ειναι ενας κυκλος και δεξια το πρασινο συμβολο που απανταω.Οταν θελω να απαντησω σερνω με το δαχτυλο μου τον κυκλο προς το πρασινο συμβολο και απανταω.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτιμερικες φορες δεν υπαρχει στη μεση κυκλος για να συρω το δαχτυλο μου αλλα πρεπει να πατησω κατευθειαν πανω στο πρασινο για να απαντησω.Ξερει κανεις για γινεται αυτο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τα προβλήματα με το ACR

 

Ιδού η λύση

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές και ειδοποιήσεις-Εφαρμογές-Ρυθμίσεις(κάτω)-Ειδική πρόσβαση-Παράβλεψη βελτιστοποιήσεων

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν περάσουν μέρες θα το πεις. Ίσως κ να το έχω δοκιμάσει παλιότερα . Ας το κάνω να είμαι σίγουρος κ βλέπουμε . Γενικά είναι θέμα oreo πάντως
Oταν με παιρνουν τηλεφωνο και παω να το σηκωσω συνηθως απο αριστερα ειναι το κοκκινο συμβολο για την απορριψη στη μεση ειναι ενας κυκλος και δεξια το πρασινο συμβολο που απανταω.Οταν θελω να απαντησω σερνω με το δαχτυλο μου τον κυκλο προς το πρασινο συμβολο και απανταω.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτιμερικες φορες δεν υπαρχει στη μεση κυκλος για να συρω το δαχτυλο μου αλλα πρεπει να πατησω κατευθειαν πανω στο πρασινο για να απαντησω.Ξερει κανεις για γινεται αυτο?
Όταν έχει κύκλο ,ήταν κλειδωμένο το κινητό σου . Και όταν το δουλεύεις κ τύχει να σε καλέσουν τότε βγάζει απευθείας το πράσινο. Αν είμαι προσεκτικός τα λέω σωστά γτ δεν πολυδινω βάση

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα από το eshop έχει κάτσει σχετικά καλά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο είναι φίλε, μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γύρω - γύρω κάθεται καλά? Κολλημένο, δηλαδή?

Όντως μια φωτογραφία θα βοηθούσε.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει κύκλο ,ήταν κλειδωμένο το κινητό σου . Και όταν το δουλεύεις κ τύχει να σε καλέσουν τότε βγάζει απευθείας το πράσινο. Αν είμαι προσεκτικός τα λέω σωστά γτ δεν πολυδινω βάση

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία χαρά τα λες!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ατυχία, συμβαίνουν αυτά.

Μαζί σου και εγώ για τους launchers. Και εγώ πάντα προτιμώ τους stock. Με τους τρίτους πάντα πέφτω πάνω σε ασυμβατότητες (ειδικά με τα widget) και μετά αρχίζω και ψάχνω και γι' αυτά από τρίτους και εκεί κάπου ξεκινάνε και τα προβλήματα με κακή συνεργασία των εφαρμογών, καταναλώσεις και τρέχα γύρευε που θα σταματήσει η μπάλα.

 

 

 

Παιδιά και εμένα με ενδιαφέρει για tempered glass. Έχει βάλει κανένας και ποιο?

 

Εγώ έχω βάλει της mofi 9H 2.5D και έκατσε τέλεια. Εχθές μάλιστα ύστερα από μια ισχυρή πτώση έσπασε στη κάτω δεξιά γωνία. Πιστεύω ότι εάν δεν την είχα θα είχε γίνει η οθόνη χάλια. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία μόλις τώρα.

2018-04-25_05-00-03

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι φυσιολογικό, μέχρι να διαβάσει τις πληροφορίες που βγάζει για την κάθε εφαρμογή. Μετά πάει αέρας. Όλα το κάνουν αυτό.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου αν και για τον επεξεργαστή που έχει είναι απαράδεκτο να κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει της mofi 9H 2.5D και έκατσε τέλεια. Εχθές μάλιστα ύστερα από μια ισχυρή πτώση έσπασε στη κάτω δεξιά γωνία. Πιστεύω ότι εάν δεν την είχα θα είχε γίνει η οθόνη χάλια. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία μόλις τώρα.

2018-04-25_05-00-03

Link έχουμε;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ αλλά δουλεύουμε κιόλας χάχα. Δεν εχει τέλεια εφαρμογή στην μια πλευρά κάνει μια κάθετη γραμμή με αέρα, κατά τα άλλα έχει κάτσει καλά, αν είστε δηλαδή ψείρες δεν θα σας ικανοποιήσει.

Αυτό είναι

https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-huawei-mate-10-pro-p-TEL.046173

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει της mofi 9H 2.5D και έκατσε τέλεια. Εχθές μάλιστα ύστερα από μια ισχυρή πτώση έσπασε στη κάτω δεξιά γωνία. Πιστεύω ότι εάν δεν την είχα θα είχε γίνει η οθόνη χάλια. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία μόλις τώρα.

2018-04-25_05-00-03

Ω ρε μάγκα καλός τσαμπουκάς. Το έσωσες το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει της mofi 9H 2.5D και έκατσε τέλεια. Εχθές μάλιστα ύστερα από μια ισχυρή πτώση έσπασε στη κάτω δεξιά γωνία. Πιστεύω ότι εάν δεν την είχα θα είχε γίνει η οθόνη χάλια. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία μόλις τώρα.

2018-04-25_05-00-03

Αουτς!!! Γερή ήταν! Ελπίζω η οθόνη να μην έχει ούτε σημαδάκι!
Ναι, είναι φυσιολογικό, μέχρι να διαβάσει τις πληροφορίες που βγάζει για την κάθε εφαρμογή. Μετά πάει αέρας. Όλα το κάνουν αυτό.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου αν και για τον επεξεργαστή που έχει είναι απαράδεκτο να κολλάει.

 

Δεν έχει σημασία. Πρέπει να σαρώσει όλον τον φάκελο με τις εφαρμογές και να φτιάξει την λίστα με τα αρχεία και τα στοιχεία τους. Ακαριαία δεν γίνεται τίποτα.

Που να δεις άλλα τι κάνουν, με ισχυρότερους (υποτίθεται) επεξεργαστές.

 

 

 

 

 

Παιδιά σόρυ αλλά δουλεύουμε κιόλας χάχα. Δεν εχει τέλεια εφαρμογή στην μια πλευρά κάνει μια κάθετη γραμμή με αέρα, κατά τα άλλα έχει κάτσει καλά, αν είστε δηλαδή ψείρες δεν θα σας ικανοποιήσει.

Αυτό είναι

https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-huawei-mate-10-pro-p-TEL.046173

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε, να! Αυτά είναι που δεν τα μπορώ με τίποτα. Έτσι και στο Ρ10 που είχα, δεν ταίριαζε τίποτα και παρέμεινα στην μεμβράνη. Μου σπάνε τα νεύρα να το βλέπω έτσι.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση από το support :

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης της HUAWEI.

Oνομάζομαι Δημήτρης και θα σας ενημερώσω σχετικά με το ερώτημα σας, πως δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ανακοίνωση

για τη διάθεση της αναβάθμισης στη συσκευή σας. Θα σας πρότεινα να μείνετε συντονισμένος στην ιστοσελίδα μας για να

ενημερώνεστε άμεσα για όλες τις ανακοινώσεις μας

https://consumer.huawei.com/gr/

 

Για τα πανηγύρια εν ολίγοις.

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε μάγκα καλός τσαμπουκάς. Το έσωσες το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλώς τσαμπουκάς δεν λέει τίποτα. Επειδή είμαι επαγγελματικό ταξίδι και θα γυρίσω το Σάββατο στο σπίτι φοβάμαι να τη βγάλω. Στο σπίτι έχω ακριβώς ίδια εφεδρική. Θα γυρίσω όπως είπα το Σάββατο και τότε θα τη βγάλω και θα δούμε εάν έχω πάθει ζημιά πιστεύω όμως ότι δεν έχω πάθει. Με 7,30 ευρώ ενδεχομένως γλίτωσα πολύ περισσότερα συν την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Σε γλυτώνει από χοντρές περιπέτειες το γυαλί. Είναι ότι καλύτερο.

Η μεμβράνη είναι για τις ψιλογρατζουνιτσες.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι που να κουμπώνει με την Spigen, έχει βρει κανείς? Γιατί είχα πάρει το mofi και μόλις το έβαλα κι έβαλα τη θήκη, το σήκωσε και το ξεκόλλησε και πήγε άκλαυτο σε δευτερόλεπτα... Αλλιώς να ξαναβάλω μεμβράνη αν δεν υπάρχει κάτι που να ταιριάζει σωστά...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...