Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ως συνεργατης...

απλα δεν θυμαμαι εαν ειναι απο πλαισιο η public ή γερμανο θα ζητήσω το τιμολόγιο να το έχω για εγγυηση

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα. Εύχομαι να το χαρείς φίλε μου. Κινηταρα με τα όλα του.

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

η λυση μου για την sd καρτα- Verbatim Dual USB Drive Type-C 64GB USB 3.0- δυστυχως εχει μαξιμουμ 64

 

ξαναζώ εποχές lg g2

 

λίγο το emui να ηταν πχ πιο κοντα σε oxygen και το κινητο θα αξιζε τα διπλα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος αυτή τη θήκη?

https://m.ebay.com/itm/For-Huawei-Mate-10-Pro-P10-Plus-Slim-Hybrid-TPU-Clear-ShockProof-Case-Cover-Skin/332491667410?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541555911732&_trksid=p2057872.m2749.l2649&varId=541555911732

Ενώ είναι όμορφη, στο πίσω μέρος εφάπτεται η διάφανη επιφάνεια και δημιουργεί rainbow effect..

Link to comment
Share on other sites

το έχω στα χερια μου- το midnight blue -απίστευτα ομορφο - μας τα δώσαν απ την εταιρία (και μου έμεινε και ενα σφραγισμένο επισης midnight blue που θα το δώσω)

 

το πιο εκπληκτικό απ ολα ομως δεν βλεπω να το λέει κάποιος και είναι ΑΥΤΟ

 

(προσεξτε την μπηχτη στην samsung)

 

 

του κολλας και το artek - καταπληκτικο πληκτρολογιο - με 15 ευρω και backlight και έχεις....WORKSTATION ΚΑΝΟΝΙΚΟ.....

Έχεις να προτείνεις κανένα type c to hdmi για να παίξει αυτό? Επίσης αν σου είναι εύκολο έχεις κανένα λινκ για το πληκτρολόγιο που λες ?

Link to comment
Share on other sites

η λυση μου για την sd καρτα- Verbatim Dual USB Drive Type-C 64GB USB 3.0- δυστυχως εχει μαξιμουμ 64

 

ξαναζώ εποχές lg g2

 

λίγο το emui να ηταν πχ πιο κοντα σε oxygen και το κινητο θα αξιζε τα διπλα

 

Εγώ πήρα αυτήν σε 64Gb η οποία βγαίνει και σε 128.

Αλλά είναι ημίμετρο για όποιον δεν του φτάνουν τα 128Gb Rom.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω μόλις μία εβδομάδα χρήσης και τώρα ανακάλυψα ότι έχει και τη λειτουργία always-on display. Δείχνει ώρα ημερομηνία και ποσοστό μπαταρίας μπορεί να μην έχει ειδοποιήσεις όπως τα παλιά Windows Phone αλλά και έτσι μια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κανένα type c to hdmi για να παίξει αυτό? Επίσης αν σου είναι εύκολο έχεις κανένα λινκ για το πληκτρολόγιο που λες ?

 

Καλησπέρα. Κι εγώ κοιτούσα για dock και ψάχνωντας βρήκα αυτό (το οποίο λέει ότι είναι και για mate 10, οπότε σίγουρα θα κάνει και για εμάς).

 

Βρήκα επίσης και αυτό της BASEUS (συγκεκριμένα το "type 4" είναι αυτό που θέλουμε) που την θεωρώ πολύ αξιόπιστη μάρκα, αλλά δεν γράφει αν είναι συμβατό με κινητά. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση. Αν είναι θετική θα παραγγείλω αυτό. Αν θες μπορώ να σε ενημερώσω τι θα μου πει

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει SD το mate 10 pro?

 

Όχι. Ο φίλος πιο πάνω ανέφερε μια "λύση" για την απουσία υποδοχής sd.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παντός εγώ δεν θεωρώ πρόβλημα το 128gb επειδή έχω το πρωσοπικο μου cloud 8tb και συγχρονιζω συνέχεια τις φωτογραφίες μόλις πιάσω wifi και μόλις περάσουν στο σκληρό αυτόματα σβήνουν από το κηνιτο. Βέβαια για να δω μετά τις φωτογραφίες που έβγαλα θέλω ίντερνετ αλλά πλέον ποιος δεν έχει ίντερνετ στο κηνιτο.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που χρησιμοποιείτε 2 SIM βλέπετε μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση συγκριτικά με το να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο με μια SIM?

 

Μπα... σχεδον απαρατητη.... σε καμια περιπτωση δεν κραταει πχ 1 μερα παραπανω αν το εχεις με μια sim.

Link to comment
Share on other sites

Παντός εγώ δεν θεωρώ πρόβλημα το 128gb επειδή έχω το πρωσοπικο μου cloud 8tb και συγχρονιζω συνέχεια τις φωτογραφίες μόλις πιάσω wifi και μόλις περάσουν στο σκληρό αυτόματα σβήνουν από το κηνιτο. Βέβαια για να δω μετά τις φωτογραφίες που έβγαλα θέλω ίντερνετ αλλά πλέον ποιος δεν έχει ίντερνετ στο κηνιτο.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

 

8 tb σε cloud; Που, πως, γιατί; :p

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που χρησιμοποιείτε 2 SIM βλέπετε μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση συγκριτικά με το να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο με μια SIM?
1 μήνα τώρα δεν έχω καταλάβει διαφορά στην μπαταρία.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 5Τ 8/128....Πιο είναι καλύτερο σαν πακέτο...Την 1+ την ξέρω,έχω το 3Τ,και πιο παλιά είχα το 1 και το 3,Mate δεν είχα ποτέ... Ευχαριστώ
Η διαφορά χρημάτων ανάμεσα στις συσκευές αυτές αν αφαιρέσεις την αξία του δώρου με το Mate είναι λιγότερο από 100 ευρώ. Και φυσικά με το Mate παίρνεις ένα καλύτερο πακέτο σαν συσκευή. Υπερέχει κατά πολυ σε κάμερα ποιότητα κατασκευής καλύτερο ήχο καλύτερη οθόνη αδιάβροχο καλύτερη μπαταρία. Και ένα ποιο όμορφο (για μένα) οικοσύστημα. Επίσης μεγαλύτερο brand name και ναυαρχίδα για ένα χρόνο της εταιρείας σε αντίθεση με την one+ που στο 6μηνο βγάζει νέο flagship.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

8 tb σε cloud; Που, πως, γιατί; :p
Nas εννοώ. Είναι πολύ πρακτικό.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κοιτούσα για dock και ψάχνωντας βρήκα αυτό (το οποίο λέει ότι είναι και για mate 10, οπότε σίγουρα θα κάνει και για εμάς).

 

Βρήκα επίσης και αυτό της BASEUS (συγκεκριμένα το "type 4" είναι αυτό που θέλουμε) που την θεωρώ πολύ αξιόπιστη μάρκα, αλλά δεν γράφει αν είναι συμβατό με κινητά. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση. Αν είναι θετική θα παραγγείλω αυτό. Αν θες μπορώ να σε ενημερώσω τι θα μου πει

 

Ναι αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να μου πεις τι σου είπε να το παραγγείλω κι εγώ, από Ελλάδα λίγο που έψαξα είδα κάτι εξωφρενικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος αυτή τη θήκη?

https://m.ebay.com/itm/For-Huawei-Mate-10-Pro-P10-Plus-Slim-Hybrid-TPU-Clear-ShockProof-Case-Cover-Skin/332491667410?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541555911732&_trksid=p2057872.m2749.l2649&varId=541555911732

Ενώ είναι όμορφη, στο πίσω μέρος εφάπτεται η διάφανη επιφάνεια και δημιουργεί rainbow effect..

 

ναι μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κοιτούσα για dock και ψάχνωντας βρήκα αυτό (το οποίο λέει ότι είναι και για mate 10, οπότε σίγουρα θα κάνει και για εμάς).

 

Βρήκα επίσης και αυτό της BASEUS (συγκεκριμένα το "type 4" είναι αυτό που θέλουμε) που την θεωρώ πολύ αξιόπιστη μάρκα, αλλά δεν γράφει αν είναι συμβατό με κινητά. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση. Αν είναι θετική θα παραγγείλω αυτό. Αν θες μπορώ να σε ενημερώσω τι θα μου πει

 

Εγώ έχω πάρει της Xiaomi και λειτουργεί άψογα. Είναι ακριβό, αλλά επώνυμο...

https://www.skroutz.gr/s/12789920/Xiaomi-USB-C-male-HDMI-female.html?keyphrase=xiaomi+usb+c+to+hdmi

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να μου πεις τι σου είπε να το παραγγείλω κι εγώ, από Ελλάδα λίγο που έψαξα είδα κάτι εξωφρενικές τιμές

 

Μου απάντησε ότι δυστυχώς είναι μόνο για laptop

"no,this one only work for the notebook"

 

Κι εγώ γι' αυτό στράφηκα σε aliexpress γιατί εδώ όσο έψαξα οι τιμές ήταν εξωφρενικές. Είδα και το xiaomi που προτείνει ο φίλος πιο πάνω. Ενδιαφέρον και σε λογική τιμή για Ελλάδα. Αν βρω κάτι πιο καλό από ali σε χαμηλότερη τιμή, θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο bangood αυτό που προτείνει ο off_d πιο πάνω στα 26.5 € οπότε αφού δουλεύει σίγουρα με βλέπω να το παίρνω από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Η επίσημη τιμή του κινητού είναι 799 με το γνωστό δωρο. Το P20 plus θα είναι πιο πανω ή πιο κατω?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια απορία. Η επίσημη τιμή του κινητού είναι 799 με το γνωστό δωρο. Το P20 plus θα είναι πιο πανω ή πιο κατω?

 

Βλέποντας την εξέλιξη τιμής των p10 plus και mate 9 στο skroutz, θεωρώ ότι το p20 plus θα έρθει στη τιμή του mate 10 pro.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...