Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα και το Gmail? Οι ειδοποιήσεις είναι ακριβώς ίδιες μεταξύ τους;

Επίσης, στο κάνει σε όλους τους λογαριασμούς μέιλ η μόνο σε ένα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το την εφαρμογή του gmail την έχω απενεργοποιημένη μιας και δεν γίνεται απεγκατάσταση.

Οι ειδοποιήσεις είναι ακριβώς ίδιες μεταξύ τους και αφορούν την στοκ εφαρμογή mail.

Επίσης συνεχίζει το θέμα με τα συνεχή verify για το λογαριασμό gmail που έχω περασμένο.:mad:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από έξι μέρες εντατικής χρήσης έχω μείνει έκπληκτος με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας πρώτη φορά smartphone μου κρατάει τόσο πολύ η μπαταρία. Θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη μπαταρία σε ναυαρχίδα. Με όλα ανοιχτά θα σας βγάλει σίγουρα μία μέρα ότι και αν κάνετε. Ακόμα παρατήρησα ότι η ταχύτητα του έχει αυξηθεί πάρα πολύ εν σχέση με την πρώτη μέρα που το πήρα. Στο θέμα της κάμερας επειδή δεν έχω βγάλει πολλές φωτογραφίες ακόμα δεν έχω πλήρη άποψη. Συνδεσιμότητα κορυφαία wi-fi bluetooth δεδομένα όλα λειτουργούν τέλεια σήμα κινητού κλήσης άψογη. Μεγάφωνο αν όχι Άριστο πάρα πολύ καλό όμως δεν ισχύει το ίδιο με την ένταση του ήχου στα ακουστικά, επιεικώς μέτρια. Δακτυλικό αποτύπωμα μακράν το καλύτερο που υπάρχει. Και σε ταχύτητα και σε αξιοπιστία. Ακόμα ρε παιδιά Δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει στο κινητό. Εάν αντέξει και στο χρόνο Θα είναι μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει μετά το Samsung Galaxy Note 3.

Ολα αυτά που έγραψες ισχύουν φιλε μου.και σε κάμερα υπέροχες φωτό βγάζει.:)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ;

βλέπω το "mate 10 pro", "mate 10 lite" αλλά πουθενά το "mate 10".

στο gsmarena το αναφέρει ως ALP-L29 (Dual SIM), https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10-8877.php#l29,

ποιό είναι το αντίστοιχο για αυτό ;;;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ;

βλέπω το "mate 10 pro", "mate 10 lite" αλλά πουθενά το "mate 10".

στο gsmarena το αναφέρει ως ALP-L29 (Dual SIM), https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10-8877.php#l29,

ποιό είναι το αντίστοιχο για αυτό ;;;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462853

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω εντυπωσιαστεί από τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά του Mate 10 Pro και σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αγοράσω. Ωστόσο, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ Huawei Smartphone και έχω μερικές απορίες: (1) Όσον αφορά τις δύο κάρτες SIM, παρέχει (όπως η Samsung) τις δυνατότητες να επιλέγεις πριν από κάθε κλήση από ποια SIM θέλεις να καλέσεις, αλλά και να ορίσεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM? (2) Διαθέτει κανονικά μενού προσβασιμότητας στις ρυθμίσεις του και υποστηρίζει την εφαρμογή Talkback? (3) Στη σελίδα συζήτησης της συσκευής στο Skroutz, κάποιος ανέφερε ότι στο EMUI 8, όταν υπάρχουν δύο SIM στη συσκευή, δε λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ όταν υπάρχει μόνο μία SIM, λειτουργούν κανονικά. Ανέφερε ακόμη, ότι του το επιβεβαίωσε και η Huawei Hellas. Ισχύει κάτι τέτοιο? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μόνο στο Gmail μου ζητάει. Αυτό συμβαίνει εδώ και 10 μέρες περίπου. Πριν δεν είχα κάποιο θέμα.
Εμένα πάλι με διπλό Gmail η εφαρμογή δεν μου έχει ζητήσει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω εντυπωσιαστεί από τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά του Mate 10 Pro και σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αγοράσω. Ωστόσο, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ Huawei Smartphone και έχω μερικές απορίες: (1) Όσον αφορά τις δύο κάρτες SIM, παρέχει (όπως η Samsung) τις δυνατότητες να επιλέγεις πριν από κάθε κλήση από ποια SIM θέλεις να καλέσεις, αλλά και να ορίσεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM? (2) Διαθέτει κανονικά μενού προσβασιμότητας στις ρυθμίσεις του και υποστηρίζει την εφαρμογή Talkback? (3) Στη σελίδα συζήτησης της συσκευής στο Skroutz, κάποιος ανέφερε ότι στο EMUI 8, όταν υπάρχουν δύο SIM στη συσκευή, δε λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ όταν υπάρχει μόνο μία SIM, λειτουργούν κανονικά. Ανέφερε ακόμη, ότι του το επιβεβαίωσε και η Huawei Hellas. Ισχύει κάτι τέτοιο? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Θα σου απαντησω για τις SIM.Μπορεις να κανεις τα παντα .Ειτε ρυθμιζεις προεπιλογη SIM δηλαδη 1 η 2 οποτε με το που κανεις κληση κανει κληση απο την SIM που εχεις διαλεξει.Ομως και ετσι αν πχ εχεις προεπιλογη την SIM 1 στο πρασινο κουμπακι παντα γραφει το ονομα του δικτυου και αν το κανεις slide δεξια αριστερα σου αλλαζει την SIM.Αν στην ρυθμιση των SIM δεν εχεις προεπιλογη τοτε πριν καθε κληση σου βγαζει 2 πρασινα κουμπακια και διαλεγεις απο που θα κανεις την κληση.Καθε ρυθμιση SIM ειναι απολυτα διαχειρισιμη.Μπορεις να βαλεις να χτυπαει καθε μια με δικο της ηχο η μονο δονηση μπορεις να κανεις τα παντα.Οσο για τα δεδομενα μπορεις να κανεις επισης οτι θες.Μονο μια απο της 2 και ρυθμιση Dual Sim LTE .Μεχρι στιγμης το εχω δοκιμασει στα παντα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Το μενου ειναι απιστευτα πρακτικο.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω εντυπωσιαστεί από τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά του Mate 10 Pro και σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αγοράσω. Ωστόσο, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ Huawei Smartphone και έχω μερικές απορίες: (1) Όσον αφορά τις δύο κάρτες SIM, παρέχει (όπως η Samsung) τις δυνατότητες να επιλέγεις πριν από κάθε κλήση από ποια SIM θέλεις να καλέσεις, αλλά και να ορίσεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM? (2) Διαθέτει κανονικά μενού προσβασιμότητας στις ρυθμίσεις του και υποστηρίζει την εφαρμογή Talkback? (3) Στη σελίδα συζήτησης της συσκευής στο Skroutz, κάποιος ανέφερε ότι στο EMUI 8, όταν υπάρχουν δύο SIM στη συσκευή, δε λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ όταν υπάρχει μόνο μία SIM, λειτουργούν κανονικά. Ανέφερε ακόμη, ότι του το επιβεβαίωσε και η Huawei Hellas. Ισχύει κάτι τέτοιο? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλησπέρα, σχετικά με τις ερωτήσεις σου, θα προσπαθήσω να σου απαντήσω όσο μπορώ καλύτερα.

1. Εχεις τις εξής επιλογές

α. Να προεπιλέγεται πάντα μία από τις 2 sim για κλήσεις

β. Να ρωτά κάθε φορά ποια sim να χρησιμοποιείται για να γίνει η κλήση

Δυστυχώς δεν έχει την δυνατότητα, αν επιλέξεις τον β τρόπο, να θυμάται ποια sim χρησιμοποίησε για την κλήση σε κάποια επαφή. Αν για παράδειγμα πήρες την επαφή ΑΒΓ από την sim 1 και την επαφή ΓΔΕ από την sim 2, την επόμενη φορά που θα πάρεις την επαφή ΑΒΓ να θυμάται ότι έγινε η κλήση μέσω της sim 1 και να επιλέγει χωρίς να σε ρωτά την sim εκείνη.

 

Οσο αφορά τον ήχο κλήσης ανά sim, ναι έχεις αυτή την δυνατότητα

 

2. Εχει μενού dual sim. Tackback, αν θυμάμαι καλά έχει σε περίπτωση που η επαφή που καλείς μιλάει.

 

3. Με τις 2 sim έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις μία από τις 2 sim για τα δεδομένα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως παράδοξο να μην υποστηρίζει η ναυαρχίδα στη σειρά Mate τη λειτουργία FULL ACTIVE dual sim και αυτή να είναι παρούσα στο τηλέφωνο Honor V10, όπως έχω διαβάσει...

...εκτός κι αν έτσι αποφάσισε να μοιράσει τα χαρακτηριστικά...παράδοξο και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω εντυπωσιαστεί από τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά του Mate 10 Pro και σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αγοράσω. Ωστόσο, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ Huawei Smartphone και έχω μερικές απορίες: (1) Όσον αφορά τις δύο κάρτες SIM, παρέχει (όπως η Samsung) τις δυνατότητες να επιλέγεις πριν από κάθε κλήση από ποια SIM θέλεις να καλέσεις, αλλά και να ορίσεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε SIM? (2) Διαθέτει κανονικά μενού προσβασιμότητας στις ρυθμίσεις του και υποστηρίζει την εφαρμογή Talkback? (3) Στη σελίδα συζήτησης της συσκευής στο Skroutz, κάποιος ανέφερε ότι στο EMUI 8, όταν υπάρχουν δύο SIM στη συσκευή, δε λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ όταν υπάρχει μόνο μία SIM, λειτουργούν κανονικά. Ανέφερε ακόμη, ότι του το επιβεβαίωσε και η Huawei Hellas. Ισχύει κάτι τέτοιο? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Για να προσθέσω σε αυτά που έγραψαν τα άλλα παιδιά και ισχύουν όλα, ότι έχει ακόμη ρύθμιση η οποία ενώ μιλάς με την μια sim , εάν δεχτείς κλήση στην άλλη, το κινητό δεν δείχνει κλειστό αλλά μπορεί να έρθει η κλήση (εκτροπή) στην Sim που μιλάς. Εγώ με αυτό τον τρόπο δεν χάνω ποτέ κλήση από καμία sim. Σε τέτοια θέματα το κινητό έχει σχεδόν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

@zerokill, eliascc68 και kostas1966

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια! Όσον αφορά το Talkback, είναι άλλο πράγμα. Δεν αφορά τις κλήσεις, αλλά την προσβασιμότητα της συσκευής. Πρόκειται για αναγνώστη οθόνης, για εμάς που έχουμε πρόβλημα όρασης. Μου απάντησαν από την Huawei Hellas, ότι η συγκεκριμένη λειτουργία υπάρχει κανονικά στη συσκευή, οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που χρησιμοποιείτε 2 SIM βλέπετε μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση συγκριτικά με το να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο με μια SIM?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 5Τ 8/128....Πιο είναι καλύτερο σαν πακέτο...Την 1+ την ξέρω,έχω το 3Τ,και πιο παλιά είχα το 1 και το 3,Mate δεν είχα ποτέ... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 5Τ 8/128....Πιο είναι καλύτερο σαν πακέτο...Την 1+ την ξέρω,έχω το 3Τ,και πιο παλιά είχα το 1 και το 3,Mate δεν είχα ποτέ... Ευχαριστώ

Δε γνωρίζω αν επιτρέπονται συγκρίσεις εδώ ή είμαστε off topic. Πάντως, προσωπικά δε θα έδινα με τίποτα 600+€, για μία συσκευή που τρέχει Android Nougat, δεν είναι αδιάβροχη και έχει μέτρια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν επιτρέπονται συγκρίσεις εδώ ή είμαστε off topic. Πάντως, προσωπικά δε θα έδινα με τίποτα 600+€, για μία συσκευή που τρέχει Android Nougat, δεν είναι αδιάβροχη και έχει μέτρια μπαταρία.

 

Oreo τρέχει. Επίσης έχει πολύ καλή μπαταρία. Δεν έχει 600...

Αυτά τα λέω καλοπροαίρετα πάντα. Μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Oreo τρέχει. Επίσης έχει πολύ καλή μπαταρία. Δεν έχει 600...

Αυτά τα λέω καλοπροαίρετα πάντα. Μην παρεξηγηθώ.

Nougat 7.1 λέει στα χαρακτηριστικά του, ενδέχεται όμως να πήρε Oreo από αναβάθμιση. Πάνω από 600€ έχει, σε Skroutz και Bestprice.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 5Τ 8/128....Πιο είναι καλύτερο σαν πακέτο...Την 1+ την ξέρω,έχω το 3Τ,και πιο παλιά είχα το 1 και το 3,Mate δεν είχα ποτέ... Ευχαριστώ

 

Εάν θες πιο ολοκληρωμένη συσκευή και καλύτερη κάμερα πάρε Mate 10 pro

 

Εάν θες απλά ταχύτητα και πολύ multitasking πάρε oneplus (559 ευρώ το 8gb καινούργιο)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Nougat 7.1 λέει στα χαρακτηριστικά του, ενδέχεται όμως να πήρε Oreo από αναβάθμιση. Πάνω από 600€ έχει, σε Skroutz και Bestprice.

 

Καλα κανείς δεν αγοράζει 1+ από εκεί...559 στο επίσημοsite για την εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι από oneplus και μετά από op 1,2,3t πήγα σε mate 9 και περιμένω να πέσει η τιμή του 10pro για να το πάρω. Απλά δεν συγκρίνοντε σε μπαταρία με την καμία. Το mate 9 έχει τρομερή διαχείριση μπαταρίας ακόμα και εάν αφερεσεις πολλές εφαρμογές που θέλεις να τρέχουν από πίσω συνέχεια. Σόρυ για το εντελώς άσχετο του θέματος αλλά θα επερνα mate 10 με κλειστά μάτια.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος one note της Microsoft;; Αποθηκεύω εκεί κάποια pdf αρχεια. Σήμερα ήθελα από εκεί να τυπώσω στον ασύρματο εκτυπωτή μου. Δεν το έκανε. Έστειλα τα αρχεία με mail και δε μου άνοιγε το pdf. Δεν τα αναγνώριζε καν ο υπολογιστής σαν pdf. Με iPhone δεν είχα από τα 2 ζητήματα. Γίνονταν όλα κανονικά.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 5Τ 8/128....Πιο είναι καλύτερο σαν πακέτο...Την 1+ την ξέρω,έχω το 3Τ,και πιο παλιά είχα το 1 και το 3,Mate δεν είχα ποτέ... Ευχαριστώ
Πιο ολοκληρωμένη συσκευή το mate αν αντέξεις το emui με πολύ καλύτερη κάμερα,μπαταρία το 5Τ είναι ανώτερο όπως και εμπειρία χρήσης αναβαθμίσεις υποστήριξη πειράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έχω στα χερια μου- το midnight blue -απίστευτα ομορφο - μας τα δώσαν απ την εταιρία (και μου έμεινε και ενα σφραγισμένο επισης midnight blue που θα το δώσω)

 

το πιο εκπληκτικό απ ολα ομως δεν βλεπω να το λέει κάποιος και είναι ΑΥΤΟ

 

(προσεξτε την μπηχτη στην samsung)

 

 

του κολλας και το artek - καταπληκτικο πληκτρολογιο - με 15 ευρω και backlight και έχεις....WORKSTATION ΚΑΝΟΝΙΚΟ.....

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε το έχω δει από κοντά και είναι όντως απίστευτο. Όταν λες από την εταιρία? Δωρεάν 2 κομμάτια? :O

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ε όχι τελείως δωρεάν κατιτοις το δώσαμε...(μεσω αναβάθμισης είναι)... το αλλο προοριζόταν για τη συζυγο... αλλα της φαίνεται λέει- κουμουτσα (θα της δωσω κανα lite αυτηνης χαχα της γυάλισε το χρυσο)- οπότε ξέμεινα με ενα σφραγισμένο...

 

(βρηκαμε και λυση για sd card κυριοι)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τις γυναίκες τις αρέσουν τα μεγάλα κινητά λόγω social media κτλ.

Απο επιδότηση εννοείς φίλε μου ή από την εταιρεία που δουλεύεις?

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις! :)

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...