Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει δέκτη FM :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δε χρησιμοποιείς ότι σε βολεύει με τον αντάπτορα;

 

Γιατί δε γίνεται να κουβαλάω συνέχεια ανταπτορα. Άσε που έχω ζευγάρι ακουστικά στο αμάξι, στο γραφείο στο σπίτι, γιατί πάντα θα ξεχάσω να τα πάρω μαζί από κάπου οπότε θέλω να έχω κάβα... οπότε καταλαβαίνεις ότι το να σερνω και το καλώδιο μαζί είναι βλακεια.

 

Επισης, ενα σχολιο ακομα, το οτι ειναι τοσο κοντα το volume down με το κουμπι κλειδωματος εχει ως αποτελεσμα να βαραω screenshots Καθε τρεις και λιγο.

 

Επισης αλλο σχολιο, εχει λειτουργια διορθωσης ημερομηνιας στις φωτογραφιες κλπ και μου εφτιαξε τα αρχεια σε ημερολογιακη σειρα οπως επρεπε να ειναι. οχι οτι δε γινεται με εφαρμογη τριτου, αλλα οντως μετα απο καθε αλλαγη συσκευης καποιες φωτο εχαναν την σειρα τους και τωρα εστρωσε ωραια.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κακώς δεν ειχες android εως σήμερα.

Εγώ δηλαδή ταυτόχρονα με android εχω και ios πάνω απο 5-6 χρονια μαζι διοτι και δεν θελω να εξαρτούμε απο μια πλατφόρμα μονοπωλιακά αλλα και θελω να παρακολουθώ τις εξελίξεις σε καθε πλατφόρμα αλλα ταυτόχρονα εκμεταλευομαι τα θετικά των 2 κόσμων.

Η μερική τεχνολογική αποξένωση μόνο καλό δεν κανει διοτι κατ επέκταση επηρεάζει και την καθημερινοτητα μας σε πολλες παραμετρους της ζωης μας.

 

Γνωριζεις μηπως αν υπαρχει τροπος να περαστουν φωτο και επαφες απο το icloud στο mate? για να γλυτωσω χρονο? Γιατι δεν απαντηθηκε η ερωτηση :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις μηπως αν υπαρχει τροπος να περαστουν φωτο και επαφες απο το icloud στο mate? για να γλυτωσω χρονο? Γιατι δεν απαντηθηκε η ερωτηση :wacko:

 

Όταν ξεκινήσει για πρώτη φορά σε ρωτάει αν θέλεις να περάσεις αρχεία από άλλη Android ή iOS συσκευή, δεν ξέρω όμως τι θα μεταφέρει iOS, σε Android πάντως μετέφερε τα πάντα από το OnePlus 3

Αυτό έγινε στο p10 με nougat αλλά δεν νομίζω να αφαίρεσαν αυτή τη λειτουργία σε Oreo

Link to comment
Share on other sites

Έχετε όλοι μετά το τελευταίο update (.129), ενα app που λέγεται Provisioning Messages? Και αν ναι, ξέρει κανείς τι είναι?

 

To εκανα αναζητηση στο κινητο κ δν βρηκε κατι τετοιο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To εκανα αναζητηση στο κινητο κ δν βρηκε κατι τετοιο

 

Οπότε μπήκε μετά το custom της Cosmote? Δεν μπορώ να το βγάλω. Όποιος έχει πάρει το update της Cosmote, μπορεί να δει αν το χει?

 

(Επίσης μετά απ αυτό το update, ενεργοποιήθηκε αυτόματα το Home Button στον Chrome και σαν default address έχει την Cosmote).

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπήκε μετά το custom της Cosmote? Δεν μπορώ να το βγάλω. Όποιος έχει πάρει το update της Cosmote, μπορεί να δει αν το χει?

 

(Επίσης μετά απ αυτό το update, ενεργοποιήθηκε αυτόματα το Home Button στον Chrome και σαν default address έχει την Cosmote).

 

Με μια γρηγορη ματια στο google , στο εβαλε το update. Kαι δεν βγαινει απο οτι διαβαζω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετώπισει κάποιος άλλος θέμα με τα ακουστικά?? Ξαφνικά έχει σταματήσει να τα αναγνωρίζει και τα δικά του αλλά κ με αντάπτορα. Τα Bluetooth ακουστικά τα βλέπει κανονικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια στο google , στο εβαλε το update. Kαι δεν βγαινει απο οτι διαβαζω

 

@vag74 Στο χει βάλει κι εσένα???

 

Βρήκα αυτό, είναι λίγο "περίεργο":

"I have the same thing on my Honor 7X. It’s a service that allows mobile providers to remotely configure your device for use on their data network via SMS."

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ναι από ότι θυμάμαι το είχε και εμένα αν και δεν έχω την συσκευή για να τσεκάρω πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το widget του CU; Ξεκινάει να δουλεύει κανονικά και ξαφνικά παγώνει, δεν εναλλάσσεται μεταξύ κατηγοριών (mb, ομιλία, SMS). Το κουμπί του refresh δεν αποκρίνεται, κάπου κάπου βγάζει μαυρη οθόνη και έπειτα κάνει ανανέωση κανονικά, απλά δεν με αφήνει να δω υπόλοιπο ομιλίας (by default δείχνει τα mb πρώτα). Η πλάκα είναι ότι έχω δοκιμάσει όλες τις επιλογές διαχείρισης της εφαρμογής , μέχρι και θέμα άλλαξα, αλλά η κατάσταση παραμένει αμετάβλητη. Και είναι και το μόνο προβληματικό widget, τα υπόλοιπα (email, καιρός κλπ) λειτουργούν άψογα. Any thoughts;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω το κλιματιστικό μου μάρκας invertor στο έξυπνο χειριστήριο? Θέλω να τα έχω ολα στο κινητό τηλεοράσεις οθόνες κλπ αλλά το κλιματιστικό δεν υπάρχει στην διαθέσιμη λίστα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω το κλιματιστικό μου μάρκας invertor στο έξυπνο χειριστήριο? Θέλω να τα έχω ολα στο κινητό τηλεοράσεις οθόνες κλπ αλλά το κλιματιστικό δεν υπάρχει στην διαθέσιμη λίστα..
Κάνε δοκιμές με άλλες μάρκες. Κάποια θα συμπίπτει. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό; Έχει κάποια επιλογή μέσα στο Gmail που να τα επαναφέρει;

 

Οκ ευχαριστώ το έκανα. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σβήστηκαν;;;

Σίγουρα σβήστηκαν από το κινητό και μετά από το Gmail και όχι ανάποδα; Μόνες τους πάντως δε σβήστηκαν :blink:

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sc/zu6qjsjmy07qzs1/AACome-NYsEVqoyCm9DPyVQja

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/sc/zu6qjsjmy07qzs1/AACome-NYsEVqoyCm9DPyVQja

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμφανίζονται οι φωτογραφίες?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sc/zu6qjsjmy07qzs1/AACome-NYsEVqoyCm9DPyVQja

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμφανίζονται οι φωτογραφίες?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βάλε σαν επιλογή τη μάρκα IVT. είχα το ίδιο θέμα και με λίγο ψάξιμο το βρηκα

 

 

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω το κλιματιστικό μου μάρκας invertor στο έξυπνο χειριστήριο? Θέλω να τα έχω ολα στο κινητό τηλεοράσεις οθόνες κλπ αλλά το κλιματιστικό δεν υπάρχει στην διαθέσιμη λίστα..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω στην 129 να ρωτήσω αν κάποιος άλλος το έχει επίσης. Το navigation dock μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας της συσκευής απλά....εξαφανίζεται (σαν να το κλείνει η ενσωματωμένη λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας). Ακόμα και αν το ανοιγοκλείσω από τις ρυθμίσεις απλά δε λειτουργεί ενώ και στη διαχείριση ενέργειας τα έχω όλα στο αυτόματο (στο doze δεν μου το εμφανίζει καθόλου σαν εφαρμογή). Μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής φτιάχνει. Έχω δοκιμάσει και clear cashe από το recovery menu αλλά τίποτα...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βάλε σαν επιλογή τη μάρκα IVT. είχα το ίδιο θέμα και με λίγο ψάξιμο το βρηκα

 

Ευχαριστώ φίλε να σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σε 129 αντιμετωπίζω με το mate ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Η sim 1 δίνει κανονικά internet ενώ η sim 2 όχι! Έχω κάνει επανεκκίνηση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; Πάντως πριν την αναβάθμιση άλλαζα από το μενού την κάρτα που ήθελα κάθε φορά να δίνει internet και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο εν δράση...b3c4c9843e7978e66468f2d374c6ee6b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο navigator χρησιμοποιείς;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρηκες και εσυ συσκευη να ξεκινησεις το ανδροιδ!

Εχω αλλαξει παρα πολλες συσκευες φετος και περισυ, αυτο που συμβαινει με αυτο το κινητο δεν υπαρχει. Πιο τραγικο μενου δεν θα βρεις σε ανδροιδ. Εχει πολλες λειτουργιες αλλα ειναι ολες καλα κρυμμενες...

ΠΡαγματικα απο χθες την εχω ακουσει που το σκαλιζω.

για να βαλω swype στο πληκτρολογιο θελει Master.

 

Αυτο που ηθελα να πω εχοντας περασει μια μερα με το κινητο, και πρωτη φορα σε huawei ειναι οτι βλεπω οτι πραγματικα εχει πολυπλοκοκο μενου και χωμενες πολλες λειτουργιες και ρυθμισεις σε ανοητα μενου που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα εκαναν ετσι.

 

Παρολα αυτα, μετα απο πολλες συσκευες χαρηκα γιατι διαπιστωσα οτι λειτουργει το wifi direct!!!

για μενα ειναι πολυ σημαντικο στη χρηση. Αν και σε ταχυτητα μου φανηκε πολυ πιο αργο απο ο,τι οταν το δουλευω μεταξυ samsung (θα το ξανα δοκιμασω ομως), εν τουτοις ειναι σημαντικο οτι δουλευει σωστα καθως σε G6 και U11 δεν ειχα καταφερει να τα δουλεψω με κανεναν τροπο.

 

Μου εχει κακοφανει που δε δινει σφουγγαρακια στα ακουστικα, τα οποια εκτος οτι βολευουν στο αυτι μιας και το σκληρο πλαστικο με ενοχλει, βοηθανε και στην καλυτερο ηχομονωση απο τους εξωτερικους θορυβους.

 

Επισης βλεπω οτι δεν εχει ρυθμιση να βαζεις αλλη ενταση στον ηχο κλησης απο αυτον των ειδοποιησεων. ΚΑτι που βουλευει πολυ καθως πολλες φορες θελω να ακουσω ενα μηνυμα αλλα ηχο κλησης θελω χαμηλα.

 

Τελος, βλεπω οτι δεν παιζει αρχεια wmv και εχω ξενερωσει καθως εχω πολλα βιντεο που ειναι σε αυτη τη μορφη και εβαλα αλλον player αλλα απο το album δεν ανοιγουν, μονο απο file manager γιατι δε μπορεις να τον κανεις default μεσα απο αλμπουμ.

Το wmv είναι codec των Windows που σημαίνει κλειστοί codecs. Κανένα Android δεν είναι ικανό να τα αναπαράγει από default όπως ούτε και το iPhone. Λογικά θα υπάρξει κάποιος τρόπος να μπει στον μαμά player αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο navigator χρησιμοποιείς;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το wmv είναι codec των Windows που σημαίνει κλειστοί codecs. Κανένα Android δεν είναι ικανό να τα αναπαράγει από default όπως ούτε και το iPhone. Λογικά θα υπάρξει κάποιος τρόπος να μπει στον μαμά player αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ ξέρω ότι τόσο τα Samsung όσο και το U11 που είχα δοκιμάσει έπαιζαν. Το G6 δε θυμάμαι. Με bs player και vlc παίζει πάντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια...πανεξυπνη τακτικη....δεν μειωνει την τιμη του κινητου...αλλα σε φορτωνει με αγορα ενος ακομη...ταχα δωρο...η αξια του κινητου...εδει πεσει πολυ...ολοι αου λενε...τι και αν το αγορασες 800 μειον διακοσια που εχει το αλλο καινουργιο............μειον το οτι αυτο ειναι μεταχειρισμενο πλεον!!!δεν το παιρνω πανω απο 450 ....λοιπον

 

Εντάξει 450 είναι χαμηλή τιμή. Κακά τα ψέματα, μπορεί να μιλάμε για μερικά αρνητικά ή να κάνουμε κριτική για το μενού αλλά γενικά η συσκευή είναι κορυφή και υπερτερεί σε θέματα από άλλες πιο ακριβές. Θεωρώ ότι καινούριο στα 700 είναι κομπλέ και 500 με 600 μεταχείρισμενο. Με τα τωρινα δεδομένα πάντα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει 450 είναι χαμηλή τιμή. Κακά τα ψέματα, μπορεί να μιλάμε για μερικά αρνητικά ή να κάνουμε κριτική για το μενού αλλά γενικά η συσκευή είναι κορυφή και υπερτερεί σε θέματα από άλλες πιο ακριβές. Θεωρώ ότι καινούριο στα 700 είναι κομπλέ και 500 με 600 μεταχείρισμενο. Με τα τωρινα δεδομένα πάντα
Νίκο την κάμερα πως την βλέπεις σε σχέση με το note 8

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...