Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Έχω το acr και όταν ηχογραφώ ο άλλος ακούγεται ανεπαίσθητα, όταν δε έχω συνδεμένο το blue tooth δεν ακούγεται καθόλου.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πρόβλημα firmware του mate 10. Πολλές τέτοιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα. Κάπου διάβασα ότι με την νέα αναβάθμηση που περιμαίνουμε, θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0752BQZ29/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1515513665&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=VAVA+Moov+28&dpPl=1&dpID=31XWMIt0dRL&ref=plSrch

Σήμερα παρέλαβα. Έπαθα πλάκα με το vfm. Τα πήρα στα 25. Μικρή διαφορά. Τα σπάνε για τα λεφτά τους.

Στην ομιλία πως τα πας με τον συνακροατη σου; επίσης, από μπαταρία τι λέει και τέλος συνδέεται μόνο σε μια συσκευή;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα τα soundpeats q30. Δεν τα περίμενα τόσο καλά με γεμάτο μπάσο. https://www.amazon.de/gp/aw/d/B074W1WWNK/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1516998617&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Soundpeats&psc=1

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίδια ερώτηση και σε σένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει διαπιστωσει κανεις προβλημα με dual sim setup και ιντερνετ? Δεν εχω καταλαβει εαν ειναι bug του κινητου η καποιο προβλημα.

 

Συγκεκριμενα για καποιο περιεργο λογο εντελως randomly ανα περιοδους μεσα στην ημερα σταματαει να δουλευει το ιντερνετ.

Εχω δοκιμασει αλλαγη σιμ χωρις αποτελεσμα, να κανω τραμπα τις σιμ (η μια ειναι data only, η αλλη ειναι για κλησεις), παλι τιποτα. Εντελως randomly μεσα στην ημερα μπορει να παιζει επι ωρες και μετα τιποτα.

Η sim 1 ειναι ορισμενη για κλησεις, η sim 2 για ιντερνετ (Ειναι data only sim card).

 

Με το ιδιο setup σε αλλο huawei ολα απροβληματιστα επι 1+ χρονο.

Είναι αυτό που λέμε. Όταν κάνεις κλήσεις θα απενεργοποιηθει το Internet σου αφού ειναι στην Sim 2

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν σήμερα δοκίμασα και την σύνδεση με hdmi στην τηλεόραση. Με ένα απλό καλώδιο usb σε hdmi όλα κομπλέ. Πολύ καλή δουλειά. Ούτε ίχνος lag! Πολύ καλή υλοποίηση!
Ποιο καλώδιο;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@antogr Με 2 συσκευές ταυτόχρονα δεν συνδέεται αλλά αν έχεις κάνει pairing 2 μολις αποσυνδεθεί η μια συνδεεται η άλλη. Ομιλία δεν έχω δοκιμάσει σε θορυβώδες περιβάλλον για να ακούσω παράπονα(Εσυ ακούς τέλεια). Από μπαταρία ακομη δεν εχω άποψη. Μεχρι στιγμής είμαι στις 2h30 σε ακρόαση μουσικής και κανα 2 κλήσεις και στο mate την εμφανίζει γεμάτη ακομη.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα με τους music player. Τελικά βρήκα τι έφταιγε, αν ενεργοποιηθεί το bass boost (ενίσχυση μπάσου) τότε δημιουργητε το πρόβλημα. Οπότε πάντα ανενεργό.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Είναι αυτό που λέμε. Όταν κάνεις κλήσεις θα απενεργοποιηθει το Internet σου αφού ειναι στην Sim 2

 

 

Ανεφερα καπου πως το προβλημα συμβαινει οταν κανεις κλησεις;

Γνωριζω πως δουλευουν οι dual sim standby συσκευες, ειπαμε, στο honor 5x η λειτουργια αυτη δουλευε απροβληματισμα.

 

Απλα για καποιο περιεργο λογο το mate 10 pro δεν ανοιγει 3g/lte session για το ιντερνετ στη sim2 ανα περιοδους. Μπορει να ξεκολλησει απλα απο μονο του χωρις να κανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

@antogr Με 2 συσκευές ταυτόχρονα δεν συνδέεται αλλά αν έχεις κάνει pairing 2 μολις αποσυνδεθεί η μια συνδεεται η άλλη. Ομιλία δεν έχω δοκιμάσει σε θορυβώδες περιβάλλον για να ακούσω παράπονα(Εσυ ακούς τέλεια). Από μπαταρία ακομη δεν εχω άποψη. Μεχρι στιγμής είμαι στις 2h30 σε ακρόαση μουσικής και κανα 2 κλήσεις και στο mate την εμφανίζει γεμάτη ακομη.
Από μπαταρία μια χαρά μου ακούγεται. Γύρω στο τετραωρο θέλω να βγάζει συνολικά μουσική και ομιλία. Με ενδιαφέρει όμως πολύ να σε ακούνε καλά σε θορυβώδες περιβάλλον γιατί έχω πολύ θόρυβο εδώ στην δουλειά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεφερα καπου πως το προβλημα συμβαινει οταν κανεις κλησεις;

Γνωριζω πως δουλευουν οι dual sim standby συσκευες, ειπαμε, στο honor 5x η λειτουργια αυτη δουλευε απροβληματισμα.

 

Απλα για καποιο περιεργο λογο το mate 10 pro δεν ανοιγει 3g/lte session για το ιντερνετ στη sim2 ανα περιοδους. Μπορει να ξεκολλησει απλα απο μονο του χωρις να κανεις τιποτα.

Απλά είπα μήπως το αποσυντονιζουν οι κλήσεις. Πάσο τότε.

Πάντως εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά εμένα έχουν και οι δύο Sim data.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BTW για πείτε μια τι κάνω για να ενεργοποιηθεί volte και vowifi σε cosmote. Πρέπει οπωσδήποτε να μπει σε iPhone πρώτα η Sim;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κι εγώ (νομίζω έχει αναφερθεί και λίγο παλιότερα) ότι ο προεπιλεγμενος συνδυασμός πλήκτρων πλοήγησης καμία φορά δεν 'ακούει' στο γρήγορο πάτημα, πχ άνοιγμα εφαρμογής και κατευθείαν πάτημα στο πίσω η στο κεντρικό να βγει από την εφαρμογή.. Ενώ με όλους τους άλλους συνδυασμούς είναι ακαριαία η κίνηση αυτή και δεν χάνει ποτέ πάτημα. Το θέμα είναι ότι αυτό με βολεύει τόσα χρόνια! Λέτε να φτιάξει ή μπας και δεν το ξέρουν καν;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ενεργοποίηση του VoLTE που ρωτά ο φίλος Antogr πιο πάνω, αυτή μπορεί να γίνει στις Settings>Wireless & networks>Mobile Network>SIM 1 (ή 2 ανάλογα που ειναι η Cosmote SIM) και εκεί θα δεις την επιλογή VoLTE Calls.

 

Τώρα για Wifi Call (VoWIFI) θα δεις στο ίδιο σημείο των ρυθμίσεων, κάτω από το VoLTE το Wi-fi Calling, και το ενεργοποιείς. Δεν θα φτάσει αυτό όμως. Χρειάζεται να στείλεις και SMS στο 1333 με μήνυμα WIFICALL όπου και σου ενεργοποιεί την υπηρεσία η COSMOTE.

 

Ελπίζω να βοήθησα (τα settings μου είναι στα Αγγλικά για τον λόγο αυτό παραθέτω στα Αγγλικά και τις ρυθμίσεις)

Edited by eliascc68
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο xda γράφουν για επίσημο ότα της 129 σε Γερμανία C432 οπότε είμαστε κοντά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@antogr Με 2 συσκευές ταυτόχρονα δεν συνδέεται αλλά αν έχεις κάνει pairing 2 μολις αποσυνδεθεί η μια συνδεεται η άλλη. Ομιλία δεν έχω δοκιμάσει σε θορυβώδες περιβάλλον για να ακούσω παράπονα(Εσυ ακούς τέλεια). Από μπαταρία ακομη δεν εχω άποψη. Μεχρι στιγμής είμαι στις 2h30 σε ακρόαση μουσικής και κανα 2 κλήσεις και στο mate την εμφανίζει γεμάτη ακομη.

Να υποθέσω ότι λειτουργεί κανονικά και ως hands free για τις τηλεφωνικές κλήσεις με αντίστοιχη χρήση των πλήκτρων (έναρξης και τερματισμού κλήσεων) που υπάρχουν πάνω στο bluetooth.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο κοντά απ όσο πιστεύεις... Ήρθε και κατεβαίνει... 54e417f8900c73753f5f47187bd270fb.jpg

Για να δούμε, στο δικό μου πάντως δεν έχει έρθει.

Αν θέλεις σε παρακαλώ δες εάν πλέον λειτουργούν τα widget που έχουν την δυνατότητα της κύλισης (scrollable) γιατί με την 127 δουλεύουν στην αρχή και μετά από κάποιες ώρες σταματούν να ανανεώνονται. :mad:

Τα στατικά widget λειτουργούν κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τα Wireless headphones ακούς τέλεια τον άλλον στις κλήσεις. Όταν τα φοράω πίσω από τον λαιμό ακούγεσαι στον άλλον λίγο μακριά. Όταν είναι μπροστά μια χαρά. Μπαταρία δεν ξέρω ακόμα. Προς το παρών τα έχω χρησιμοποιήσει κανένα 2ωρο για μουσική και λίγες κλήσεις χωρίς να χρειαστεί ακόμα να τα φορτίσω. Ότι μπαταρία είχε όταν τσ άνοιξα πρώτη φορά. Δηλαδή λίγο κάτω από την μέση ή εκεί περίπου. Ωραία εφαρμογή για να βλέπεις πόση μπαταρία έχουν είναι η BatOn.

Tο καλώδιο που πήρα είναι αυτό

Βασικά ήθελα να πάρω ένα παρόμοιο που φόρτιζε κιόλας αλλά δεν το έστελναν Ελλάδα για κάποιο λόγο, όπως και πολλά άλλα πράγματα στο Amazon. Είναι λίγο σπαστικό αυτό.

Έβαλε κάνεις την 129 να μας πει εντυπώσεις;

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Πιο κοντά απ όσο πιστεύεις... Ήρθε και κατεβαίνει... 54e417f8900c73753f5f47187bd270fb.jpg
Αναμένουμε εντυπώσεις......

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο κοντά απ όσο πιστεύεις... Ήρθε και κατεβαίνει... 54e417f8900c73753f5f47187bd270fb.jpg
Με ff το βρήκε ή η συσκευή κανονικά?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το firmware finder, μόνο του τη βρήκε το τηλ...

 

Πρώτες ματιές...

 

Η φωτεινότητα δεν αυξομειώνει σε 2-3 εφαρμογές που πριν το έκανε... Αλλά, σε επανεκκίνηση εξακολουθεί να έχει τικαρισμένο το αυτόματο στο φως ενώ το έχω βάλει χειροκίνητο...

 

Έφτιαξε το θέμα που έγραψα χθες με το usb stick και τώρα το βλέπει κανονικά... Οπότε αν το είχε κι άλλος αυτό το θέμα, έστρωσε...

 

Τα widget που σκρολάρουν με μπέρδεψαν... Σε daily calendar μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι... Αλλά λέω μέχρι στιγμής γιατί το SofaScore δυστυχώς τα ίδια με πριν, δούλεψε ένα τέταρτο και μετά τέλος οι ανανεώσεις... Οπότε θέλω να δω αν θα το κάνει και το ημερολόγιο ή αν πλέον είναι θέμα ενημέρωσης του SofaScore...

 

Κάποιο άλλο θέμα δεν είχα πριν, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω κάπου αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη τη βλέπω. Ελπίζω να κάτσει καλά πάνω απο την άλλη γιατί δεν ξαναστηνω για κανέναν λόγο. :p

Μπαταρία πείτε μας παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε σας που έχει έρθει η αναβάθμιση, το έχετε αγορασμένο από τις ελληνικές αλυσίδες καταστημάτων που είχαν την προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Σε σας που έχει έρθει η αναβάθμιση, το έχετε αγορασμένο από τις ελληνικές αλυσίδες καταστημάτων που είχαν την προσφορά;
Εγώ ναι, από Κωτσόβολο.

 

Τελικά για τα widget με το scroll, τα ίδια όπως πριν... Σταμάτησε και το ημερολόγιο να ανανεώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τα τζαμάκια. Το ένα στενό, το άλλο αφήνει να μπει αέρας περιμετρικά, το τελευταίο εφαρμόζει με ένα μαγικό τρόπο τέλεια χωρίς να κάνω τίποτα αλλά καθρεφτίζει τρελά! Έλεος :angry:

Κανένα που να κάθεται τέλεια έχει βρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου ήρθε από Γερμανό είναι η συσκευή, παίζει ρόλο από που είναι αγορασμένη; τόσο μπροστά είναι η Huawei; μήπως παίζει ρόλο η κάρτα σιμ; έχω cosmote

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...