Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές τέτοιες δηλώσεις από ορισμένους, τα φωτογραφικά δείγματα που καταδεικνύουν τον ισχυρισμό δεν τα έχουμε δει πάντως.

 

 

 

Όντως δύσκολη, δεν μπορώ να πω ότι τα πήγε και περίφημα....με αυτό το λογισμικό εννοείται, πάντα...

Την είδες από υπολογιστή;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την είδες από υπολογιστή;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Μόλις το έλεγξα, το application του flickr δεν δείχνει την original εικόνα. Μόνο αν την κατεβάσεις ή την δεις από υπολογιστή θα δεις την original.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζετε όλοι με τον original φορτιστή ή με κάποιον άλλο πιο αργό; Γενικά ισχύει ότι όσο πιο αργή φόρτιση τόσο πιο καλά;

Είδα το εξής περίεργο.

Ο φορτιστής του mate 10 δεν μπορεί να φορτίσει το g6... Ανάβει κανονικά η ένδειξη της φόρτισης αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Την είδες από υπολογιστή;

 

Σαφώς, σε 23άρα οθόνη

 

Xtreme lowlight Auto, θέλετε να γεμίσω το νήμα με φωτογραφίες υπάρχει ξεχωριστό νήμα για συγκρίσεις

39622228752_62d8960a23_c.jpg2018-01-12_08-21-16 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται να γεμίσεις το νήμα φωτογραφίες του Mate 10 Pro, όχι, ...γιατί δεν συζητάμε αν βγάζει καλές ή κακές, αλλά αν βγάζει τόσο καλύτερες από την S8+ για παράδειγμα όσο ισχυρίζεσαι..

...αφού την είχες την συσκευή και φαίνεται να τις δοκιμάζεις, βάλε 2-3 που θα θεωρούσες συγκρίσιμες φωτογραφίες με την S8+...

βαριέμαι να ψάχνω στο άλμπουμ σου, αν θες το κάνεις σαφώς πιο γρήγορα.

 

Η πρώτη και η τελευταία δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν, οι δύο ενδιάμεσες περισσότερο....

...γενικά δεν έχω δει κάποια νυχτερινή / χαμηλού φωτός / με εστίες φωτός του Mate 10 pro, που να μουν έκαναν τόσο εντύπωση με την ευκρίνειά τους, όπως έχω δει πολλές των Samsung.

 

Από τις δύο που ανέφερα (πρώτη και τελευταία φωτογραφία), δεν νομίζω ότι η διαφορά με τη τρέχουσα συσκευή μου δικαιολογεί τα 460€ διαφοράς (προφανώς δεν πάνε όλα στη κάμερα, αλλά δεν χρειάζομαι τόσο υψηλές επεξεργαστικες επιδόσεις ή αποθηκευτικό χώρο, οπότε τη διαφορά χρημάτων τη κρίνω αποκλειστικα βάση κάμερας, αφού μόνο γι αυτό θα αναβάθμιζα)

 

https://postimg.org/image/jy65z6drv/

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς, σε 23άρα οθόνη

 

 

 

Δεν χρειάζεται να γεμίσεις το νήμα φωτογραφίες του Mate 10 Pro, όχι, ...γιατί δεν συζητάμε αν βγάζει καλές ή κακές, αλλά αν βγάζει τόσο καλύτερες από την S8+ για παράδειγμα όσο ισχυρίζεσαι..

...αφού την είχες την συσκευή και φαίνεται να τις δοκιμάζεις, βάλε 2-3 που θα θεωρούσες συγκρίσιμες φωτογραφίες με την S8+...

βαριέμαι να ψάχνω στο άλμπουμ σου, αν θες το κάνεις σαφώς πιο γρήγορα.

 

Η πρώτη και η τελευταία δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν, οι δύο ενδιάμεσες περισσότερο....

...γενικά δεν έχω δει κάποια νυχτερινή / χαμηλού φωτός / με εστίες φωτός του Mate 10 pro, που να μουν έκαναν τόσο εντύπωση με την ευκρίνειά τους, όπως έχω δει πολλές των Samsung.

 

Από τις δύο που ανέφερα (πρώτη και τελευταία φωτογραφία), δεν νομίζω ότι η διαφορά με τη τρέχουσα συσκευή μου δικαιολογεί τα 460€ διαφοράς (προφανώς δεν πάνε όλα στη κάμερα, αλλά δεν χρειάζομαι τόσο υψηλές επεξεργαστικες επιδόσεις ή αποθηκευτικό χώρο, οπότε τη διαφορά χρημάτων τη κρίνω αποκλειστικα βάση κάμερας, αφού μόνο γι αυτό θα αναβάθμιζα)

 

https://postimg.org/image/jy65z6drv/

Φίλε μου καμιά σχέση η φωτογραφία που έχεις ανεβάσει, απλά έχεις φωτεινή πηγή κοντά σου και μάλιστα από πίσω σου τι σχέση έχει με τις δικές μου που πραγματικά δεν υπάρχει φως κοντά μου, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς ανθρώπους εδώ μιλάμε η συσκευή δεν χρειάζεται να στήσεις σκηνικό έχεις ικανοποιητικό αποτέλεσμα στο auto ακόμα και σε δύσκολες συνθήκες,πραγματικά το δείγμα σου θίγει την νοημοσύνη μας

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς tempered glass της nilkin αύριο παραλαμβάνω θα βάλω φωτό ,σε όσα κινητά είχα βάλει ήταν άψογα ,για να δούμε :)

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IR REMOTE λέγεται και είναι τηλεκοντρόλ για τηλεοράσεις(εφαρμογή).... αν δεν υπάρχει αποκωδικοποιητής παίζει σε όλες τις γνωστές φίρμες τηλεοράσεων.Έκανα κάτι πλάκες σήμερα απίστευτες.... έκλεινα τις τηλεοράσεις της πεθεράς μου.

Μετά την πλάκα που κράτησε κανα 5λεπτο μέσα τα κεφάλια πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς tempered glass της nilkin αύριο παραλαμβάνω θα βάλω φωτό ,σε όσα κινητά είχα βάλει ήταν άψογα ,για να δούμε :)

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

To περιμένω κι εγώ. Σαν ποιότητα δεν θα απογοητευτείς. Σαν κάλυψη θα έρχεται όπως η εργοστασιακή ζελατίνα, δήλαδή θα αφήσει κενά αριστερά δεξιά. Κάτι τέτοιο δεν ξέρω πως θα φαίνεται οπτικά εξαιτίας του πάχους του tempered.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η εργοστασιακή ζελατίνα σαν να κολλάει πάνω στο δάκτυλο. Σαν να δημιουργεί μεγάλη τριβή.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθαν 2 αποδείξεις, 199 το lite και 423 το 10.

Όσοι το πήραν από κατάστημα βγήκε μία απόδειξη, όσοι ζήτησαν αποστολή ανάλογα από πού ξεκίνησε κάθε συσκευή.

Συγνώμη αλλά σοβαρά τώρα; δλδ δεν το πήρες το p9 lite και σου εκοψαν 199 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται άνοιξα καινούργιο θέμα με το MATE 10 China Version 16:9 και έχω αρκετά συγκριτικά με το NOTE 8 μιας και έχω και τα 2
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για αρχή το παρακάτω

Ρυθμίσεις, μπαταρία, εκκίνηση... Βρες τις εφαρμογές που θες, τις βγάζεις από το αυτόματο και επιλέγεις και τις τρεις επιλογές. Κάνε και μια επανεκκίνηση και δες τι παίζει...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Δεν έγινε τίποτα. Άσε που το είχα ήδη κάνει για εξοικονόμηση ενέργειας. Ψάχνω και σε ξένα site για το θέμα και δεν έχω βρει άκρη. Πήρα και στην Huawei αλλά και αυτοί δεν μου έδωσαν λύση. Μου είπαν ότι μπορεί να φταίει η oreo επειδή είναι καινούργια έκδοση και πρέπει η εφαρμογές να ενημερωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Δεν έγινε τίποτα. Άσε που το είχα ήδη κάνει για εξοικονόμηση ενέργειας. Ψάχνω και σε ξένα site για το θέμα και δεν έχω βρει άκρη. Πήρα και στην Huawei αλλά και αυτοί δεν μου έδωσαν λύση. Μου είπαν ότι μπορεί να φταίει η oreo επειδή είναι καινούργια έκδοση και πρέπει η εφαρμογές να ενημερωθούν.

 

Δοκίμασες clear cashe και εκκαθάριση δεδομένων από τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί όσο και να έψαξα δεν βρήκα λύση. Υπάρχουν app που έχω κατεβάσει (κυρίως αθλητικά) και δεν μπορώ να δω τα κείμενα. Εννοώ ότι βλέπω τους τίτλους αλλά όταν μπαίνω για να ανοίξουν βλέπω μόνο όσο δείχνει η πρώτη οθόνη και δεν μπορώ να δω το υπόλοιπο κείμενο. Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι δεν φορτώνει τα Google ads από κάτω, γιατί κάποιες φορές που φορτώνουν δείχνει το υπόλοιπο του άρθρου. Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος αυτό; Προέρχομαι από το P8 που ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήμα.

 

Για πες κάποιo app αν θες, να το κατεβάσω να δούμε αν το κάνει και σε άλλες συσκευές!

 

Edit: Επειδή αναφέρεις αθλητικά apps, αν εννοείς κάποια όπως Gazzetta, το έχω από την πρώτη μέρα και δουλεύει ρολόι... Τώρα κατέβασα sdna και kingbet για δοκιμή και ανοίγουν κανονικά... Αν θες κάποιο άλλο πες να το τσεκάρουμε...

Edited by non_serviam_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς αυτό το κιτ αυτοκινήτου να μου πει για την θήκη την άποψη του;

https://www.skroutz.gr/s/13576284/Huawei-Mate-10-Pro-Car-Kit-CF80-Dark-Blue.html

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά!

 

Πήρατε ένα πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή και πάτε να βγάλετε από την μύγα ξυγκι!

 

Φαντάζομαι πως άσχετα με τις 2 αποδείξεις στους όρους της προσφοράς θα αναγράφεται ότι το πακετο της προσφοράς δεν σπάει κτλ αλλά και να μην το γράφει είναι τουλάχιστον θέμα προσωπικού σεβασμού να τηρήσετε ότι συμφωνήσατε.

Βασικά θεωρώ δεδομένο πως όλο το θέμα είναι μλκια κάποιου άσχετου υπαλλήλου ως συνήθως. Αν γίνει αυτό που λέει ο φίλος από κάποιον, που δεν νομίζω να γίνει, κάποιος η μάλλον κάποια θα απολυθεί. Επίσης έχει δοθεί σε έστω ένα δευτερο άτομο εδώ μέσα απόδειξη 199 ευρώ το ένα και 423 το άλλο; η έγινε μόνο σε έναν άρα επιβεβαιώνει αυτό που λέω;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλές τέτοιες δηλώσεις από ορισμένους, τα φωτογραφικά δείγματα που καταδεικνύουν τον ισχυρισμό δεν τα έχουμε δει πάντως.

 

 

 

Όντως δύσκολη, δεν μπορώ να πω ότι τα πήγε και περίφημα....με αυτό το λογισμικό εννοείται, πάντα...

Εγώ έχω άπειρες. Ξαναλέω δεν ασχολούμε με τίποτα η αντικείμενα αλλά μόνο με πρόσωπα. Αλλά δεν πρόκειται να βγαλω τα παιδιά μου στο ίντερνετ για να αποδείξω τα αυτονόητα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε την 127 μέσα. Αυτή δεν είναι η τελευταία; Άρα είναι πρόσφατης παραγωγής.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά σοβαρά τώρα; δλδ δεν το πήρες το p9 lite και σου εκοψαν 199 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πήρα και τα δύο είπαμε, είχα προπληρώσει εξάλλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είχε την 127 μέσα. Αυτή δεν είναι η τελευταία; Άρα είναι πρόσφατης παραγωγής.

 

Και εγώ 127

Link to comment
Share on other sites

απορω πραγματικα παντως, καινουριο κινητο και το εχει το παιδι vgiozo σφραγισμενο και το κοιταει ;

πως αντεχεις ;

 

και ρωτας τα παιδια να σου αποδειξουν ο,τι εχει καλη καμερα ; γιατι δεν το ανοιγεις να δεις μονος σου τι γινεται και να συγκρινεις ; πανω απο 10-20Ευρ δε θα χασεις και θα εισαι σιηουρος για την επιλογη σου

 

απο αυτα που εχω διαβασει το θεωρω το πιο ολοκληρωμενο κινητο, κρατηθηκα και δεν το πηρα στο παζαρι του κωτσοβολου ενω το ειχα στο καλαθι και πηγα στο 1+ , μονο και μονο λογω λογισμικου και EMUI

 

πιστευω ο,τι αν ηταν σαν το nexus 6P θα εσπαγε ταμεια , με στοκ android και πανισχυρο hardware !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς αυτό το κιτ αυτοκινήτου να μου πει για την θήκη την άποψη του;

https://www.skroutz.gr/s/13576284/Huawei-Mate-10-Pro-Car-Kit-CF80-Dark-Blue.html

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω αναφέρει και παλιότερα ότι το έχω. Πρόκειται για πολύ ποιοτική, σκληρή, θήκη. Σου αφήνει μια premium αίσθηση. Πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια με αυτή που υπάρχει με το καπάκι, αλλά χωρίς αυτό. Ο μαγνήτης είναι πολύ δυνατός και η βάση σταθερή με δυνατότητα ρύθμισης της κλίσης. Γενικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη δεν το είχα διαβάσει, από πάχος η θήκη πως τα πάει, επίσης τι χρώμα την έχεις μιας και είμαι με μαύρη συσκευή και δεν ξέρω ποια να πάρω την σκούρα μπλε ή την σκούρα καφέ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φόρτισα χθες το κινητό, όντας απενεργοποιημένο, με απλό φορτιστή μέχρι το 100%. Το ανοίγω, το χρησιμοποιώ 2 λεπτά περίπου, και πέφτω για ύπνο στις 12.30. Σήμερα το πρωί, μετά από 7 ώρες, το βρήκα στο 80%!!!

Βέβαια έχω 2 κάρτες sim και ανοιχτά τα πάντα (wifi, δεδομένα, bluetooth, 3 mails να συγχρονίζουν, viber).

Για να σας προλαβω, στην διάρκεια της υπόλοιπης μέρας δεν υπήρχε μέχρι στιγμής τέτοια καταναλώση.

Τα στατιστικά της μπαταρίας δεν μου έδειξαν κάποια εφαρμογή να έχει καταναλωση.

 

Υ. Γ. Γενικά η μπαταρία του τα πάει καλά. Ειδικά με wifi έχω δει, με 16 ώρες χρηση, μέχρι και 7 ώρες sot.

Με δεδομένα, εννοείται χειρότερα.

Πάντως θεωρώ πως υπάρχουν αρκετά περιθώρια βελτίωσης της απόδοσης της μπαταρίας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει πρόβλημα το firmware με 2 κάρτες ίσως λόγο της προώθησης σιμ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει πρόβλημα το firmware με 2 κάρτες ίσως λόγο της προώθησης σιμ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες;. Δεν το σκέφτηκα. Θα ακυρώσω τις προωθήσεις και θα τσεκάρω.

Εν τω μεταξύ, που ήξερες ότι έχω ενεργοποιήσει τις προωθήσεις;

 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα ρυθμίσει έτσι γιατί δουλεύει σαν να είναι dual stand by όπως και υπάρχει προώθηση του 4g όλα αυτά μαζί με το WiFi call τρώνε την μπαταρία, βέβαια το wifi call το έχω ενεργό πλέον μόνο του γιατί χρειάζεται, έβγαλα και την δεύτερη σιμ εντελώς γιατί δεν την χρησιμοποιώ καθόλου και έχω τεράστια διαφορά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...