Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παίζει Pink Gold Ελλάδα, προχώρα;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ούτε στο extreme θα το βρεις και λογικά δύσκολα και σε τρίτο site.

Είναι πολύ καινούριο προϊόν κι ο Νικόλας μου είπε το παρήγγειλε στα τυφλά.

Θα το δοκιμάσω όταν έρθει και θα ενημερώσω...

 

Παίδες, βάλτε nova και ταχύτητα εφέ - κύλισης στο "γρήγορη"

Παίζει σε πολύ υψηλά frames το εργαλείο και μιλάμε για την απόλυτη βουτυριλα.

Και αλλάξτε και αυτή την άθλια γραμματοσειρά - κάνεις στη Huawei hellas δεν τα βλέπει αυτά ρε γμτ να εισηγηθεί να γίνουν 2-3 σοβαρές αλλαγές; ... Εγώ επέλεξα calibri

 

Thanks, πες μας όταν φέρει μπας και προλάβουμε καμία.

 

Ερώτηση: αν χρησιμοποιήσουμε κάρτες δύο διαφορετικών παρόχων μπορούμε να έχουμε internet/MMS και στις δύο; Το λέω γιατί θα έχουν διαφορετικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα μπαταρία είχε 55%, το άφησα μέχρι να κλείσει και το φορτισα κλειστό μέχρι το 100%.. Να το ξανακάνω άλλη μια φορά έτσι τώρα οταν θα το φορτισω πάλι η δεν χρειάζεται; Στο LG g4 που έχω το είχα κάνει αυτό 2 φορές αλλά δεν ξέρω αν κάνει καλό η γενικά αν κάνει διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα μπαταρία είχε 55%, το άφησα μέχρι να κλείσει και το φορτισα κλειστό μέχρι το 100%.. Να το ξανακάνω άλλη μια φορά έτσι τώρα οταν θα το φορτισω πάλι η δεν χρειάζεται; Στο LG g4 που έχω το είχα κάνει αυτό 2 φορές αλλά δεν ξέρω αν κάνει καλό η γενικά αν κάνει διαφορά
Θα το κάνεις άλλες 2 φορές αλλά όταν φτάσει το τηλέφωνο στο 10% περίπου βάλτο για φόρτιση μην το αφήσεις να κλείσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σήμερα στη Θεσσαλονίκη ένα τελευταίο μπλε στον Κωτσόβολο Ευόσμου. Το χρώμα πραγματικά είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία. Το έβαλα να φόρτιση κλειστό από 0% μέχρι στο 60% έκανε μισή ώρα μετά να φτάσει στο 100% έκανε συνολικά 2 ώρες είναι φυσικό αυτό μιας και το έχω 2 ημέρες το κινητό και δεν γνωρίζω αν είναι σωστό αυτό που γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και τα τρία χρώματα είναι πάρα πολύ καλά.

Από εκεί και πέρα, γενικά παιδιά μην άφηνετε ποτέ μπαταρίες λιθιου να πέφτουν κάτω από 15%

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα σε μπλε. Ερχόμενος από s6 edge οι διαφορές σε όλα είναι φοβερές αλλά θα χρειαστώ καιρό να το συνηθίσω.

Απορίες θεματάκια.

Το always display όταν αφήνω ώρα το κινητό μετά που το ξεκλειδώνω με δακτυλικό κολλάει δεν ανοίγει η οθόνη, το έχει κι άλλος;

Μετά μια φορά ενώ ήμουν στις επαφές κλείδωσα ξεκλείδωσα και χάθηκε εντελώς η μπάρα πλοήγησης κάτω. Μετά από λίγο με κλείδωμα ξεκλείδωμα έφτιαξε.

Επισης με ένα τεστ που έκανα στην οθόνη βρήκα ενα ενεργό πιξελ σε πράσινη ή κόκκινη οθόνη φαίνεται περισσότερο. Τι εγγύηση υπάρχει σε αυτό γνωρίζουμε;

Το μενού επίσης είναι πολύ δύσκολο σε σύγκριση με Samsung.

Και τα γνωστά θέματα με τη φωτεινότητα σε διάφορες εφαρμογές.

 

Κάνεις να βοηθήσει παιδιά. Ειδικά με το πιξελ που δείχνει μαύρο. Αν και σε κανονική χρήση δε φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις να βοηθήσει παιδιά. Ειδικά με το πιξελ που δείχνει μαύρο. Αν και σε κανονική χρήση δε φαίνεται.
Πίσω και αντικατάσταση με καινούργια συσκευή χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

notification led δεν εχει μαλλον ετσι? υπάρχει εφαρμογη που να μας δειχνει να μας πηρε καποιος η αν ηρθε μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Το πήρα εχθές και μου κάνει νερά στις κλήσεις 2 3 φορές χάνει τον ήχο σαν να κάνει εσωτερικά crash και δεν δουλεύουν ούτε τα Volume controls! Σε dual sim to έχω... Κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Επίσης καμία φορά κολλάει το screen unlock με. Το pin

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

notification led δεν εχει μαλλον ετσι? υπάρχει εφαρμογη που να μας δειχνει να μας πηρε καποιος η αν ηρθε μηνυμα?

Εχει. Είναι λιγο μικροτερο από ότι θα επρεπε, αλλα κανει δουλεια ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα

 

Το πήρα εχθές και μου κάνει νερά στις κλήσεις 2 3 φορές χάνει τον ήχο σαν να κάνει εσωτερικά crash και δεν δουλεύουν ούτε τα Volume controls! Σε dual sim to έχω... Κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Επίσης καμία φορά κολλάει το screen unlock με. Το pin

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Κανε μια επαναφορά.

Το κινητο -και- σε θεματα κλησεων (σημα, ποιοτητα ακουστικου) είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις να βοηθήσει παιδιά. Ειδικά με το πιξελ που δείχνει μαύρο. Αν και σε κανονική χρήση δε φαίνεται.

 

Έχεις βγάλει τη ζελατίνα; εγώ στο προηγούμενο είχα τέτοιο θέμα και ήταν σκουπίδι κάτω από τη ζελατίνα. Βγάλτη και δες το.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του κινητού μια βδομάδα (mocha brown) , το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι ότι μερικές φορές στην κάμερα δεν κάνει αυτόματη αναγνώριση του αντικειμένου και μόνο μετά από restart ισιώνει. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by slaybas
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγάλει τη ζελατίνα; εγώ στο προηγούμενο είχα τέτοιο θέμα και ήταν σκουπίδι κάτω από τη ζελατίνα. Βγάλτη και δες το.

 

Ναι την έβγαλα και υπάρχει ακόμα. Θα προχωρήσω σε αντικατάσταση. Ελπίζω να ισχύει το doa 7 ημερών του Κωτσοβολου.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα μόνο με δάκτυλο έχει? Καλά face recognition δεν έχει τέτοια εργαλείο?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Δυστυχώς μόνο δακτύλικο αποτύπωμα έχει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό φορτιστή αυτοκινήτου SuperCharge και κανένα καλώδιο type C? Είτε από εδώ, είτε από ebay

 

https://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=Navilock+62739+Quick+Car+Charger+&x=45&y=31

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ αλλά αυτός αναφέρει τεχνολογία Quick Charge της Qualcomm και όχι Super Charge. Καλή χρονιά!!

 

Το πήρα εχθές και μου κάνει νερά στις κλήσεις 2 3 φορές χάνει τον ήχο σαν να κάνει εσωτερικά crash και δεν δουλεύουν ούτε τα Volume controls! Σε dual sim to έχω... Κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Έμένα χτες για πρώτη φορά έφαγε σκάλωμα μετά απο κλήση που είχα στο viber. Μόλις πάτησα το κουμπί για να τερματήσω την κλήση πάγωσαν όλα. Ανοιχτή οθόνη, δεν πατιόταν κανένα κουμπί και αναγκάστηκα να κάνω reboot το κινητό κρατώντας τo power button για 10-15 δευτερόλεπτα. Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα μόνο με δάκτυλο έχει? Καλά face recognition δεν έχει τέτοια εργαλείο?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Πας στις ρυθμίσεις για την ασφάλεια και στο smart Lock

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Πάω να ενεργοποιήσω το Viber αλλά μου βγάζει "No connectivity. An internet connection is required to complete this action." ενώ έχω κανονικά ανοιχτό WiFi και εννοείται το τέσταρα με Chrome κτλ. Δοκίμασα και με δεδομένα, τίποτα (πάλι τεσταρισμένα). Παλιά θυμάμαι έπρεπε να κάνεις deactivate το παλιό account στο άλλο τηλέφωνο για να ενεργοποιήσεις στο καινούριο αλλά νομίζω δεν ισχύει αυτό πλέον.

 

Σε κάποια απ' τις προσπάθειες μου ήρθε SMS (το οποίο έσβησα καταλάθος γκρρρ!!) και ήρθε και κλήση αλλά και πάλι δεν πήγαινε στην οθόνη που βάζεις τον κωδικό. Κάπου διάβασα ότι στέλνει ένα κωδικό το 24ωρο οπότε δοκιμάζεις πάλι την άλλη μέρα, αλλά το θέμα είναι ότι δε με πάει καν σε άλλη οθόνη να βγάλει τέτοιο μήνυμα, μόνο λέει ότι δεν έχω internet connection. Δοκίμασα uninstall/reinstall, device restart κτλ. μέχρι που μετέφερα και το apk απ' την παλιά συσκευή αλλά τίποτα.

 

Να κάνω κάνα reset λέτε ή υπάρχει άλλος τρόπος; Υπάρχει κάποια ρύθμιση/permisson να κάνω enable; Κοίταξα βέβαια και έχει πρόσβαση σε WiFi/Data (και στα αρχικά permissions που ζήτησε τα έκανα enable).

 

Άλλη ερώτηση, αυτό το Huawei RCS που ζητάει συνεχώς permissions τι είναι; Να τα δώσω ή deny;

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Πάω να ενεργοποιήσω το Viber αλλά μου βγάζει "No connectivity. An internet connection is required to complete this action." ενώ έχω κανονικά ανοιχτό WiFi και εννοείται το τέσταρα με Chrome κτλ. Δοκίμασα και με δεδομένα, τίποτα (πάλι τεσταρισμένα). Παλιά θυμάμαι έπρεπε να κάνεις deactivate το παλιό account στο άλλο τηλέφωνο για να ενεργοποιήσεις στο καινούριο αλλά νομίζω δεν ισχύει αυτό πλέον.

 

;

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ σε note3 μόλις έβαλα καινούρια ρομ.

Μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Νόμισα ότι φταίει η ρομ αλλά βλέπω ότι και άλλες συσκευές έχουν θέμα.

Επανέφερα την παλιά μου ρομ και παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε για reset γιατί ROM καινούρια δεν έχω προφανώς (μόλις το σέταρα).

 

Edit: σε κάποια απ' τις επόμενες προσπάθειες μου ήρθε ξανά το SMS και η κλήση (μάλιστα δύο κλήσεις από διαφορετικούς αριθμούς, τη μία από +33/Γαλλία την άλλη από +49/Γερμανία). Αλλά εκεί, "No Connectivity". Να κάνω factory reset λέτε;

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το viber είναι λίγο άχρηστη εφαρμογή έτσι;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antogr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...