Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι γίνεται σχεδόν με κάθε νέα εμπορική συσκευή και τις αγγελίες. Δεν είναι αν αρέσει ή όχι.

Από πού προκύπτει ότι είναι καλύτερο το απλό; Ρωτάω γιατί κι εγώ εδώ μάλλον θα καταλήξω λόγω μπαταρίας.

 

νομιζω οτι το προ ειναι καλυτερο απτο σκετο,παιδια δεν πολυ γραφω εδω,εχω το κολλημα του gadgetakia εχουν περασει πολλα απτα χερια μου αλλα σταθερες συσκευες ειχα απο το 2013 και μετα μονο note,πηγα προχθες να παρω το 8 με ενδιασμο για το μακροσθενο του,στο ταμειο λεω δεν γαμ... ακυρο φερε μου το mate,με επιφιλαξη και με την λογικη οτι θα ξενερσω και σε 1-2 μερες θα το στειλω και θα καταληξω στο νοτε..εεε απο χθες το απογευμα που μου ηρθε<δεν υπηρχε διαθεσημο την μερα που εκανα τα παραπανω>εχω παθει πλακα ποιοτητα κατασκευης οθονη υπερ του αναμενομενου καλυτερη ταχυτητα καμερα δεν το συζητω..απλα ερωτας..

Link to comment
Share on other sites

Το απλό αν το βρεις σε τιμή στα 500 αξίζει θεωρώ. Αλλά δεν έρχεται Ευρώπη. Μόνο Ισπανία. Και οι τιμές είναι όσο του pro.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην βγαζει αυτο στις ειδοποιησεις? 0465f99f32171fc0d25cd58f16faad57.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην βγαζει αυτο στις ειδοποιησεις?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω σε αυτό, δλδ στο σύστημα Android, μετά περισσότερες ρυθμίσεις.

Από εκεί βρίσκεις τις ειδοποιήσεις κ ξετικαρεις το εμφάνιση στην γραμμη κατάστασης.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να παραλαβεις :)το δωρακι εξαρταται απο τις αναγκες σου, εγω το εστειλα αμεσα ωστε να μειωθει το κοστος αποκτησης του θηριου:happy:

 

Καλά εννοείτε πως το p9 lite δεν θα το κρατησω για μένα, θα το δώσω κατευθείαν δώρο στον πεθερό μου, να βγάλω και μια υποχρέωση :p

Απλά ρωτάω αν πρέπει να αγοράσω για αυτό θήκη ή αν έχει μέσα όπως το mate 10 pro.

Btw, έχω πάθει πλάκα με τις φωτος που κυκλοφορούν τραβηγμένες από το τηλ αυτό.

 

ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω σε αυτό, δλδ στο σύστημα Android, μετά περισσότερες ρυθμίσεις.

Από εκεί βρίσκεις τις ειδοποιήσεις κ ξετικαρεις το εμφάνιση στην γραμμη κατάστασης.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονo με την εφαρμογή.

Το δοκιμασα και εγω και δεν επιασε μεσω ρυθμισεων Huawei.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πως έφυγε;

Σε εμενα δεν εφευγε αλλιως.

Το ειχα αναφερει αλλωστε οταν πηρα την συσκευη αυτο το bug.

Βαλε κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιείς καθημερινά συνεχεία απο εξαίρεση απο βελτιστοποιηση μπαταρίας και λογικά θα στο βγάλει στην κουρτίνα.

Εγω οσες ειχα μου εβγαζε συνεχεια και μονο με την πανω εφαρμογη καταφερα να μην μου εμφανιζει αυτο το σπαστικο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι.

Εμένα όμως έφυγε αμέσως μόλις έκανα τα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι.

Εμένα όμως έφυγε αμέσως μόλις έκανα τα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας το δοκιμάσει ο φιλος να μας πει,αν δουλέψει έχει καλώς αλλιώς η αλλη εναλλακτική η εφαρμογή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν μου το ξανάβγαλε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ακυρο ξαναβγηκε

efb0536251cf4a5ad83470a7521a0bba.jpg

Edited by arnaia
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κανένα μαγαζί με καλώδιο να το συνδέσουμε στην τηλεόραση;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το moca braun που μου άρεσε περισότερο. Ίσως το πιο ωραίο χρώμα. Μια ερώτηση. Ξέρει κανείς, τι κάνει η ρύθμηση στην διπλή sim που λέει 4G με διπλή sim; Τραβάει δεδομένα και από τις δύο sim;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ταυτόχρονα 4g και από τις 2 κάρτες.
Πλάκα κάνεις...

Εξαιρετικό feature αυτό.

Μήπως μπορείς να ορίσεις ποιά εφαρμογή θα τραβάει δεδομένα από ποιά κάρτα?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρετε με την 127 έκδοση του firmware ενεργοποιήθηκαν τα VoLTE και VoWIFI, υπηρεσίες που υποστηρίζει μόνο η COSMOTE, τουλάχιστον έως τώρα. Για αν λειτουργήσουν όμως θα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί και το αντίστοιχο profile από τον πάροχο (cosmote).

Βγάζετε λοιπόν την κάρτα sim από το mate, την βάζετε σε ένα iPhone, από SE και νεότερο για αν παίζουν και οι δύο υπηρεσίες, ή σε ένα άλλο τηλέφωνο που το υποστηρίζει επίσημα η COSMOTE (το αναφέρει στον ιστότοπο της) και μετά στέλνετε στο 1333 το WIFICALLING. Ενεργοποιείται η υπηρεσία, βγάζετε την sim, την βάζετε στο mate και είστε εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά σήμερα από κοντά. Πολύ ωραίο κινητό αλλά το 18:9 δεν μου αρέσει και παρότι στα χαρτιά είναι 6 ιντσες στην πράξη δίπλα δίπλα φαίνεται πιο μικρό από το Mate 8 που έχω.

 

Σχετικά με το βίντεο δεν μου φάνηκε άσχημο αλλά σε σχέση με ένα Note 8 που είχε δίπλα μου φάνηκε μάλλον χειρότερο.

 

Ειλικρινά θα ήθελα να με εντυπωσιάσει και να το πάρω χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά δεν το έκανε. Λυπάμαι που το λέω αλλά αν επέλεγα μεταξύ των 2 μάλλον θα πήγαινα σε Note 8 αλλά καθώς και αυτό έχει τα δικά του αρνητικά (θέση fingerprint, edge οθόνη κτλ) μάλλον θα περάσω άλλο ένα χρόνο με το Mate 8.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά σήμερα από κοντά. Πολύ ωραίο κινητό αλλά το 18:9 δεν μου αρέσει και παρότι στα χαρτιά είναι 6 ιντσες στην πράξη δίπλα δίπλα φαίνεται πιο μικρό από το Mate 8 που έχω.

 

Σχετικά με το βίντεο δεν μου φάνηκε άσχημο αλλά σε σχέση με ένα Note 8 που είχε δίπλα μου φάνηκε μάλλον χειρότερο.

 

Ειλικρινά θα ήθελα να με εντυπωσιάσει και να το πάρω χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά δεν το έκανε. Λυπάμαι που το λέω αλλά αν επέλεγα μεταξύ των 2 μάλλον θα πήγαινα σε Note 8 αλλά καθώς και αυτό έχει τα δικά του αρνητικά (θέση fingerprint, edge οθόνη κτλ) μάλλον θα περάσω άλλο ένα χρόνο με το Mate 8.

Ειπαμε 16:9 6αρα ειναι μια μεσαια οθονη. Όσοι θέλουν μεσαίες οθονες ειναι ευχαριστημένοι σε αυτες τις ιντσες. Οι 6.3 του νοτε είναι μονόδρομος για οποιον θέλει μεγάλη οθόνη. Και πάλι, η 6.3 ειναι και λιγο ποιο στενή απο την 5.7 του νοτε 4..

Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά σήμερα από κοντά. Πολύ ωραίο κινητό αλλά το 18:9 δεν μου αρέσει και παρότι στα χαρτιά είναι 6 ιντσες στην πράξη δίπλα δίπλα φαίνεται πιο μικρό από το Mate 8 που έχω.

 

Σχετικά με το βίντεο δεν μου φάνηκε άσχημο αλλά σε σχέση με ένα Note 8 που είχε δίπλα μου φάνηκε μάλλον χειρότερο.

 

Ειλικρινά θα ήθελα να με εντυπωσιάσει και να το πάρω χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά δεν το έκανε. Λυπάμαι που το λέω αλλά αν επέλεγα μεταξύ των 2 μάλλον θα πήγαινα σε Note 8 αλλά καθώς και αυτό έχει τα δικά του αρνητικά (θέση fingerprint, edge οθόνη κτλ) μάλλον θα περάσω άλλο ένα χρόνο με το Mate 8.

 

Εγώ αντίθετα συγκρίνωντας το mate 10 pro με το mate 10, η φαρδιά οθόνη του 2ου, μου θύμισε παλιές εποχές και παλιάς σχεδίασης κινητό :)

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανίθετα συγκρίνωντας το mate 10 pro με το mate 10, η φαρδιά οθόνη του 2ου, μου θύμισε παλιές εποχές και παλιάς σχεδίασης κινητό :)

 

Πως το είδες φίλε μου το απλό από κοντά; Πέρα από την σχεδίαση εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία της κοσμοτε wificaling.

Μήνυμα δεν έστειλα και ίσως να οφείλεται στο ότι ήταν ενεργή από το Sony XZ premium που είχα πριν.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα συγκρίνωντας το mate 10 pro με το mate 10, η φαρδιά οθόνη του 2ου, μου θύμισε παλιές εποχές και παλιάς σχεδίασης κινητό :)

 

Για το απλό 10 το home button χαλάει ακόμα περισσότερο το design.

 

Από εκεί και πέρα δυστυχως το 18:9 είναι το νέο αναγκαίο κακό οπότε μάλλον πρέπει να το συνηθίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...