Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι εννοείς titanium grey...
Σωστά φαντάζεσαι, βιασύνη! Ή και μαύρο, όπως επέμενε να το λέει ο υπάλληλος!
Link to comment
Share on other sites

Δέσμευσα το τελευταίο μπλε σε Κωτσόβολο. Θα το φέρουν την Τρίτη από άλλο κατάστημα σφραγισμένο. Δεν έχω δει από κοντά το μπλε. Ήθελα το καφέ, αλλά δεν υπάρχει. Ελπίζω να το μπλε να είναι σαν του mate 8 που μου άρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανοιξα κ γω παιδια ενταξη πανεμορφο...αλλα πρωτη φορα ανοιγω κιν κ δεν εχει καθολου μπαταρια,νεκρο τελειως,παιζει να εχει κανα θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο από κοντά. Πανέμορφο και πάρα πολύ άνετο στο χέρι για το μέγεθός του. Αυτό που με χάλασε λίγο όμως είναι ότι το μαύρο του δεν είναι το απόλυτο μαύρο των Samsung αλλά λίγο πιο φωτεινό. Όταν είδα βίντεο δηλαδή φαινόταν η διαφορά στις μπάρες σε σχέση με τα bezel (λίγο μεν αλλά επειδή το πρόσεχα πήγαινε εκεί το μάτι μου). Έχει ξανααναφερθεί βέβαια αλλά θα περίμενα οποιαδήποτε OLED οθόνη να έχει απόλυτο μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανοιξα κ γω παιδια ενταξη πανεμορφο...αλλα πρωτη φορα ανοιγω κιν κ δεν εχει καθολου μπαταρια,νεκρο τελειως,παιζει να εχει κανα θεμα?

Τα ιδια και στο δικο μου χθες, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ισως να υπαρχουν καποιες νεες προδιαγραφες ασφαλειας.

Βαλε το στην φορτιση και σε μιση ωριτσα θα εχεις αρκετη μπαταρια για να το χαρεις.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα πάντα με το site του public υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα όλα τα χρώματα. Το ίδιο και στο δώρο p9 lite. Οπότε δεν υπάρχει θέμα άγχους για διαθεσιμότητα προς το παρόν.

Edit το WiFi calling λειτουργεί εξαιρετικά. Πολύ μεγάλο ++

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο από κοντά. Πανέμορφο και πάρα πολύ άνετο στο χέρι για το μέγεθός του. Αυτό που με χάλασε λίγο όμως είναι ότι το μαύρο του δεν είναι το απόλυτο μαύρο των Samsung αλλά λίγο πιο φωτεινό. Όταν είδα βίντεο δηλαδή φαινόταν η διαφορά στις μπάρες σε σχέση με τα bezel (λίγο μεν αλλά επειδή το πρόσεχα πήγαινε εκεί το μάτι μου). Έχει ξανααναφερθεί βέβαια αλλά θα περίμενα οποιαδήποτε OLED οθόνη να έχει απόλυτο μαύρο.

Κάποιος αλλος να μας πει για αυτο? Λογικά απόλυτο μαυρο πρεπει να είναι. Μηπως είναι λιγότερο μαυρη η οθονη οταν ειναι σβηστη και φαίνεται έτσι..

Κοιτα το εντελώς στο σκοταδι, καλυψε με το δάχτυλο κάθε χρωμα και άσε μονο το μαυρο να φαίνεται. Σου φαίνεται να εχει φως στο μαυρο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Και εδω τα Tests του μεγαλου και τρανου μας: Απο μενα ειναι

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αλλος να μας πει για αυτο? Λογικά απόλυτο μαυρο πρεπει να είναι. Μηπως είναι λιγότερο μαυρη η οθονη οταν ειναι σβηστη και φαίνεται έτσι..

Κοιτα το εντελώς στο σκοταδι, καλυψε με το δάχτυλο κάθε χρωμα και άσε μονο το μαυρο να φαίνεται. Σου φαίνεται να εχει φως στο μαυρο ετσι?

 

Στο δικό μου πάντως το μαύρο είναι σκοτάδι όπως στο note 8.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο από κοντά. Πανέμορφο και πάρα πολύ άνετο στο χέρι για το μέγεθός του. Αυτό που με χάλασε λίγο όμως είναι ότι το μαύρο του δεν είναι το απόλυτο μαύρο των Samsung αλλά λίγο πιο φωτεινό. Όταν είδα βίντεο δηλαδή φαινόταν η διαφορά στις μπάρες σε σχέση με τα bezel (λίγο μεν αλλά επειδή το πρόσεχα πήγαινε εκεί το μάτι μου). Έχει ξανααναφερθεί βέβαια αλλά θα περίμενα οποιαδήποτε OLED οθόνη να έχει απόλυτο μαύρο.

στο δικο μου θα ελεγα οτι πιο μαυρο δε γινεται...

manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να ρωτησω αν το καφε μοκα το χρωμα παει προς το χρυσο αρκετα η ειναι πιο σκουρο? πχ προς το χαλκινο..

Δυστυχως δεν εχω κοντα μου καποιο καταστημα να παω να το δω απο κοντα και απο τις φωτο μια μου φαινεται σκουρο μια οχι!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς συνομιλία με viber? το wifi είναι σταθερό και γρήγορο ? *ακούγεσαι και φαίνεσαι καλά στο συνομιλητή ? *Σε P10 που είχα ήταν χάλια
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς συνομιλία με viber? το wifi είναι σταθερό και γρήγορο ? *ακούγεσαι και φαίνεσαι καλά στο συνομιλητή ? *Σε P10 που είχα ήταν χάλια

 

όσες φορές μίλησα με το εν λόγω πρόγραμμα, μια χαρά ήταν αν και στα αυτιά μου πιστεύω, ότι καλύτερη ποιότητα έχει το whatsApp.

video δεν δοκίμασα με το viber

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να ρωτησω αν το καφε μοκα το χρωμα παει προς το χρυσο αρκετα η ειναι πιο σκουρο? πχ προς το χαλκινο..

Δυστυχως δεν εχω κοντα μου καποιο καταστημα να παω να το δω απο κοντα και απο τις φωτο μια μου φαινεται σκουρο μια οχι!

Μπροστα ειναι πιο ανοικτο το χρωμα προς το χρυσο, πισω οντως ειναι πιο σκουρο οπως το βλεπεις και εσυ στα βιντεο.:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω! Γιατι δεν θα ηθελα να χρυσαφιζει πολυ...

Το αλλο που σκεφτομαι λιγο ειναι κατα ποσο ειναι ευαισθητο το πισω μερος που ειναι γυαλι.. Οκ σχεδον παντα σε ολα τα κινητα μου εχω θηκη και ειδικα σιλικονης αλλα λεπτη και διαφανη ομως ωστε να φαινεται το σχεδιο.. Πχ το δερμα που εχω τωρα στο lg g4

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευασια παρεχεται μια λεπτη διαφανη σιλικονης, πιστευω να σε καλυψει στο θεμα αυτο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είχαν διαθεσιμο στο public. Το παρήγγειλα απόψε μου ειπαν για τρίτη. Θήκη λέει έχει μέσα. Άρα μένει να αγοράσω tempered glass. Για το p9 που δίνουν δώρο τι πρέπει να πάρω; έχει τίποτα η συσκευασία;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είχαν διαθεσιμο στο public. Το παρήγγειλα απόψε μου ειπαν για τρίτη. Θήκη λέει έχει μέσα. Άρα μένει να αγοράσω tempered glass. Για το p9 που δίνουν δώρο τι πρέπει να πάρω; έχει τίποτα η συσκευασία;

Με το καλο να παραλαβεις :)το δωρακι εξαρταται απο τις αναγκες σου, εγω το εστειλα αμεσα ωστε να μειωθει το κοστος αποκτησης του θηριου:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το mate έρχεται με φορεμένη ζελατίνα προστασίας. Περίμενε να το πάρεις να δεις αν σου κάνει κ μετα πας για glass.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σαν χρωμα ποιο εντυπωσιακο ποιο δειχνει?

midnight blue or titanium grey?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σαν χρωμα ποιο εντυπωσιακο ποιο δειχνει?

midnight blue or titanium grey?

Το mocha brown χα χα χα

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αλλος να μας πει για αυτο? Λογικά απόλυτο μαυρο πρεπει να είναι. Μηπως είναι λιγότερο μαυρη η οθονη οταν ειναι σβηστη και φαίνεται έτσι..

Κοιτα το εντελώς στο σκοταδι, καλυψε με το δάχτυλο κάθε χρωμα και άσε μονο το μαυρο να φαίνεται. Σου φαίνεται να εχει φως στο μαυρο ετσι?

 

Κοίτα όπως είπα το είδα για λίγο από κοντά σε κατάστημα. Οπότε δεν μπορώ να το κοιτάξω σε σκοτάδι κτλ. Ωστόσο σε σύγκριση με τα (μαύρα) bezel το μαύρο της οθόνης ήταν πιο φωτεινό. Ελάχιστα μεν αλλά φαινόταν η διαφορά. Κανονικά το μαύρο των OLED δε θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον εξίσου μαύρο με το μαύρο το bezel (του titanium grey); Note δεν έχω να συγκρίνω αλλά επειδή ήταν εκθεσιακό κομμάτι δεν ξέρω αν είχε κάποια ρύθμιση που να έκανε τη διαφορά.

 

Οι κάτοχοι που έχουν το titanium grey μπορούν να κάνουν αυτό το απλό test: να δουν σε YouTube βιντεάκι με μαύρες μπάρες αν οι μπάρες είναι λιγότερο ή εξίσου μαύρες με τα bezel (ή και περισσότερο βεβαίως). Το ίδιο ισχύει και με τα περιθώρια των soft keys, ήταν μαύρα μεν αλλά ελάχιστα πιο φωτεινά απ' τα bezel. Στο σκοτάδι βέβαια ίσως να μην έχει διαφορά, δεν ξέρω. Σε φωτεινό χώρο φαινόταν όμως. Επαναλαμβάνω για εκθεσιακό κομμάτι χωρίς να παίξω καθόλου με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

σαν χρωμα ποιο εντυπωσιακο ποιο δειχνει?

midnight blue or titanium grey?

 

για μενα το grey....:D:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα όπως είπα το είδα για λίγο από κοντά σε κατάστημα. Οπότε δεν μπορώ να το κοιτάξω σε σκοτάδι κτλ. Ωστόσο σε σύγκριση με τα (μαύρα) bezel το μαύρο της οθόνης ήταν πιο φωτεινό. Ελάχιστα μεν αλλά φαινόταν η διαφορά. Κανονικά το μαύρο των OLED δε θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον εξίσου μαύρο με το μαύρο το bezel (του titanium grey); Note δεν έχω να συγκρίνω αλλά επειδή ήταν εκθεσιακό κομμάτι δεν ξέρω αν είχε κάποια ρύθμιση που να έκανε τη διαφορά.

 

Οι κάτοχοι που έχουν το titanium grey μπορούν να κάνουν αυτό το απλό test: να δουν σε YouTube βιντεάκι με μαύρες μπάρες αν οι μπάρες είναι λιγότερο ή εξίσου μαύρες με τα bezel (ή και περισσότερο βεβαίως). Το ίδιο ισχύει και με τα περιθώρια των soft keys, ήταν μαύρα μεν αλλά ελάχιστα πιο φωτεινά απ' τα bezel. Στο σκοτάδι βέβαια ίσως να μην έχει διαφορά, δεν ξέρω. Σε φωτεινό χώρο φαινόταν όμως. Επαναλαμβάνω για εκθεσιακό κομμάτι χωρίς να παίξω καθόλου με τις ρυθμίσεις.

στο grey υπαρχη ομοιομορφια του μαυρου χρωματος τις οθονης με το bezel..θεορω οτι ειναι το απολυτη αποδοση μαυρου.απλα μετα το update αλλαξαν λιγο τα χρωματα στα εικονιδια τον εφαρμογων η ειναι η ιδεα μ??

Edited by teo_notis
Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά? Το insomnia έχει γεμίσει με αγγελίες πώλησης. Τόσο πια δεν τους αρέσει αυτό το τηλέφωνο? Αμέσως να το στείλουν?

BTW γιατί δεν υπάρχει νήμα για το "απλό" Mate 10 (όχι το Pro δηλαδή) που είναι καλύτερη συσκευή?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά? Το insomnia έχει γεμίσει με αγγελίες πώλησης. Τόσο πια δεν τους αρέσει αυτό το τηλέφωνο? Αμέσως να το στείλουν?

BTW γιατί δεν υπάρχει νήμα για το "απλό" Mate 10 (όχι το Pro δηλαδή) που είναι καλύτερη συσκευή?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι γίνεται σχεδόν με κάθε νέα εμπορική συσκευή και τις αγγελίες. Δεν είναι αν αρέσει ή όχι.

Από πού προκύπτει ότι είναι καλύτερο το απλό; Ρωτάω γιατί κι εγώ εδώ μάλλον θα καταλήξω λόγω μπαταρίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...